„Šimtadienis“ yra ataskaita

Neišdildomi įspūdžiai. Žurnalistinė klišė, bet kaip pasakyti kitaip?

Vakar vakare Kauno Valstybinio muzikinio teatro scenoje mes matėme tai, ko už jokius pinigus negalėtų gauti kiti to teatro lankytojai. Dėl dviejų priežasčių: 1) tokių renginių negalima kartoti dėl emocinio užtaiso; 2) žiūrovai turi būti savi. Bet būtina pabrėžti ir tai, kad meninis lygis nepadarytų gėdos gimnazijai, net jei tai būtų rodoma, pavyzdžiui, Europos TV programos. Neperdedu. O jau po „Dvi minutes šlovės“ susišlavė beveik visi atlikėjai.

***

Rašau dėl kitos priežasties. mačiusieji – matė, nemačiusiems jokie aiškinimai nepadės, bet noriu tėvams, jų vaikams ir švietimo organizatoriams įteigti vieną mintį: tai ir yra lavinimas! Tai yra aukščiausios klasės pamokos! Tai yra vertybė! Trys vadovai , režisieriai (aktorė ir režisierė Goda Piktytė, teatro vyr. baletmeisteris Dainius Bervingis ir mūsų muzikos mokytojas Vygintas Venclovas) išmokė to ir taip, ko paprastiems mirtingiesiems visą gyvenimą nepajausti. Todėl nežinau kainos, kiek už tai reikėtų mokėti. Bet reikia mokėti norint mokėti!

Pamažu tai tampa gimnazijos privalomosios ugdymo programos dalimi. Gerai, kad tampa.

Atsakymai

Mantas, 2010-03-02 12:45:33

O būna ir kitaip: http://www.delfi.lt/news/daily/education/tiriama-ar-su-abiturientais-gerusios-mokytojos-nesoko-striptizo-ir-neuzsieme-seksu.d?id=29541841

laisvas, 2010-03-02 12:55:08

Taigi… Ir vėl didmiestyje… O provincijoje: sūnus su bendraklasiais organizavo šimtadienį. Renginiui buvo reikalingas nešiojamas kompiuteris. Teko neštis iš namų, nes mokykloje esamuose penkiuose buvo (anot direktorės) per svarbi informacija, kad būtų galima naudoti renginyje. Neleista šokti repetuoto šokio, nes atseit neatitinka Lietuvos demokratiškumo ugdymo (šokyje vaikinai naudojo TSRS laikų kareivišką aprangą). Šiandien einu pasiaiškinti pas gimnazijos vadovybę, kodėl organizatoriai, tame tarpe ir mano sūnus, rinko rinkliavą pinigais tam, kad galėtų išsinuomoti garso aparatūrą renginiui. Apsurdas. Kaip telefonu man paaiškino gimnazijos direktorė,- už tai gresia pašalinimas iš gimnazijos.

Su geraširdišku pavydu skaitau straipsnius apie panašias Į KTU gimnazijas, jų mokytojus ir t.t. Gaila, kad visa tai toli nuo mūsų, provincialų…

petras, 2010-03-02 13:10:49

didmiestis ir provincija čia ne prie ko. pvz dažnai geriausiai kompiuterizuotos mokyklos būna iš provincijos, turi įvairių būrelių ir kitų popamokinių užsiėmimų ir t.t. o renginiai mokykloj dažnai gali net ir nevykt. čia nuo mokyklos priklauso, o ne nuo miesto ar kaimo 🙂 manyčiau

4-oko mama, 2010-03-02 13:24:13

Man po šio įsimintino šimtadienio KTU gimnazijoje kyla tokie apmąstymai: 1) gimnazistai yra tikrai gamtos apdovanoti ir talentingi jauni žmonės. Dažnai galvojame, kad jei mokinys “tiksliukas”, tai jis nešoks ir nedainuos ar negros muzikos instrumentu. Vakar turėjau puikią progą įsitikinti, kad KTU gimnazistai gali viską; 2) be abejo, lenkiu galvą prieš Pedagogus, kurie tikrai yra Mokytojai iš didžiosios raidės. Iš kitos pusės, kaip žmogus, kuriam teko dirbti mokykloje, galiu pasakyti, kad labai smagu turėti tokius gabius ir imlius mokinius. Daug sunkiau pasiekti rezultatų ir suvirpinti širdis mokinių, kur klasėje yra keli “žiburėliai”, o daugumai niekas neįdomu… Mokytojas tokioje klasėje pirmiausia turi būti policininkas… Taigi KTUG yra tikrai neelinė “mokslo kalvė”, ją sunku lyginti su bet kuria kita vidurine mokykla; 3) tėvų finansinės galimybės ir rėmimas tikrai yra labai svarbus. KTU gimnazistai turi tikrai labai gražią mokyklą ir dideles galimybes. Ir nemanau, kad tai būtų įmanoma be tokios paramos…. Matome, kaip atrodo kai kurios mokyklos…

Išvada: laimingi, kurie gali mokytis KTUG ir anot B.Burgio, gauti tokį lavinimą.

MariusM, 2010-03-02 13:32:10

Smagu. O kas dėl provincijos, tai sakoma, kad žmogus gali išvažiuoti iš provincijos, o provincija iš žmogaus niekaip… na, žinoma, ne teritorine ar administracine prasme…

Paulina, 2010-03-02 13:34:45

Kaip laukiau Jūsų komentaro apie šimtadienį, nesvarbu, kad nedalyvavau, tik žinojau, kad ruošiatės, taip smalsu buvo perskaityti įspūdžius. Aš lygiai taip pat sakau, kad tai yra lavinimas. Kai matai savo auklėtinius po šimtadienio, taip, jie pavargę, išbalę, nes jau savaitę valgo kartkartėmis, naktimis nepakankamai miega, bet jų akyse – gėrėjimasis savimi, gėrėjimasis mokykla. Ir, svarbiausia, kad tai būna mokinių idėjos…

D., 2010-03-02 14:17:08

Pritariu 4-oko mamai, jei kiekviena mokykla rinktųsi tik gabiausius mokinius, tai jas reiktų greitai uždaryti, nes nesudarytų komplektų.

Žinoma yra tokių mokytojų kurie galėtų kažkiek sudominti tuos niekuo nesidominčius, bet vis tik pagrindas yra motyvacija.

Matilda, 2010-03-02 20:57:47

Laisvam- nesuprantu – kaip gali šalinti iš gimnazijos mokinį, kuris rinko pinigus gimanazijos renginiui? Šalinti ( arba atsistatydinti) reikia direktorę, kuri yra nesuvokianti savo paskirties. Kokia nauda iš jos, jei net kompiuterio negali mokiniams duoti. Ką kalbėti apie kitus reikalus. Turbūt svarbesni už mokinių motyvaciją yra va tokio lygio direktoriai, kurie tik sėdi užtūpę vietą, o naudos iš jų kaip iš ožio pieno.

laisvas, 2010-03-03 09:59:53

Taigi: buvau as vakar tame posedyje. Suo pakastas tame, kad gimnazijos direktore savivaldybei buvo iskelusi ultimatuma: arba skiriat lesas reikalingai aparaturai isigyti, arba jokiu renginiu gimnazijoje. (Kiek supratau tikejosi tevu, visuomenes, spaudos reakcijos). O va gimnazistu aktyvas “pamyne” jos principus. Direktore pareiske, jog uz tokius nusizengimus gali pasalinti gimnazistus is gimnazijos. Teko pakalbet “provinciskai”, kad konfliktas butu issprestas. Vieni juokai, kaip per bobutes pagraba, Lietuvos pakulny.

MariuiM: pabandykit savo sentencija pritaikyt p. B.Burgiui. Pavyks?