Šio to pasimokėme…

Užsirašysiu, kad po vasaros kitiems galėčiau papasakoti…

*

Šiandien pasitikrinau – geriausias vaistas nuo visų nuoskaudų, nusivylimų, susierzinimų yra vizitas į klinikas. Nueikite, net jei nelabai reikia. Pasėdėkite eilėse. Pasidairykite, įsižiūrėkite į žmonių veidus. Kai išeisite, būsite užgrūdinti lyg žaizdre.

*

Taigi – tos pamokos.

  1. Žurnalistai ir leidėjai dėl sensacijos, dėl populiarumo parduotų sąžinę, garbę, tėvą ir motiną. Nieko tokio, tiesiog reikia žinoti…

  2. Kuo labiau žmogų įtarinėji dėl nusikaltimų, nusižengimų, nuodėmių, tuo labiau jis linkęs nusikalsti. „A, vis tiek visi apie mane taip galvoja – tai ir padarysiu…“ Pabandykite atvirkščiai: girkite žmogų, dėkokite jam – ir jis nebeišdrįs, nebenorės nusikalsti!

  3. Žmonėms nerūpi visuma, žmonės domisi tik savo ir artimiausių jiems žmonių gerove. Net visumos gerovės sąskaita. Nieko vertos gėrybės, kurios priklauso kitiems, kuriomis mėgaujasi kiti, kurių verti kiti.

  4. Kai reikia pasidalyti garbę, nuopelnus – susidaro eilė. Kai reikia pasidalyti atsakomybę – esi vienas, dalytis niekas nenori.

  5. Jauniems žmonėms reikia leisti klysti. Iš klaidų visi mes mokomės sparčiau nei iš teisingų darbų, teisingų sprendimų.

  6. Niekada nieko nedaryk laukdamas pagyrimų, atlyginimo, padėkos. Tai nepatikima! Atlygink pats sau tuo metu, kai darai ką nors gero. Atlygink tuo, kas turi didžiausią vertę – savo vertės pajautimu.

  7. Niekada neatsitrauk, jei tiki savo teisumu! Tie daug norinčių tave „patraukti“, kad bent jau pats būk ne iš „traukiančiųjų“.

***

Manau, kad per vasarą dar susikaups pamokų konspektų…

Atsakymai

Burgis, 2012-07-19 14:38:48

Bus pritariančių?…

slidu, 2012-07-19 17:16:31

Labai sutinku su 1. Nebegaliu žiūrėti ir girdėti daugelio “laidų”, kuriose buvo paskleistas neabejotinas melas, po kurio redaktoriai turėjo viešai atsiprašyti, o ir šiaip pasklaidžius literatūrą pasidarė akivaizdu, kad buvo kalbėtos nesąmonės, vaikantis sensacijos. Tačiau vis galvoju, kur yra riba tarp to, ką galima rašyti, kurti, prikurti ir ko šiukštu negalima paleisti į eterį. Kaip su ta žurnalisto etika? Galų gale yra dar toks daiktas kaip žmogaus savigarba. Ar jos jau nebeliko?

Rasa, 2012-07-19 21:42:24

Nepritarčiau 3 punktui.

MariusM, 2012-07-20 08:06:42

Rasa, o jei patikslinti trečią punktą, kad “labai daug žmonių…” ?

Dėl “Žurnalistai ir leidėjai dėl sensacijos, dėl populiarumo parduotų sąžinę, garbę, tėvą ir motiną…” susidaro įspūdis, kad ne parduotų, ir kad ne pardavė, o kad apskritai niekada gyvenime neturėjo Sąžinės, Garbės, Tėvo, Motinos…

Rasa, 2012-07-20 09:51:25

MariuiM: 🙂 Ne tiek ir daug tų tokių negerėlių. Be to, tada visus punktus reikėtų tikslinti 😛