… gimnazistas laužo galvą – kaip tą uždavinį išspręsti. Jau dvi valandas laužo! Tai gerai. Bet gal jau gana? Gal dabar jis jau gali parašyti laiškelį [email protected] adresu ir paprašyti pagalbos? Jei tai ne itin sunkus uždavinys, dar šį vakarą parašyčiau tam moksleiviui, padėčiau.
*
Apibendrinkime.
Mūsų – keliolika tūkstančių. Kadencijas baigusių mokytojų ir dėstytojų. Turinčių laiko. Turinčių patirties.
Kodėl nemanote, kad mes galime būti naudingi kaip nemokami korepetitoriai?
Na, gerai, jei paprašysite recenzuoti, redaguoti kursinį darbą, bakalaurinį ar magistrinį darbą, paprašysite parašyti reklaminį straipsnį, išversti įrenginio naudojimo instrukciją, tai gal paprašysime kuklaus atlyginimo, bet tikriausiai atsisakysime (aš tai nemanau, kad atsisakysiu, jei tai bus iš mano srities…). O moksleiviui, studentui padėčiau be atlyginimo ir likčiau patenkintas. Žinoma, ne nuo ryto iki vakaro dirbčiau, net ne kasdien, bet ar stovi už durų prašytojų eilė? Nestovi…
*
Turime pažįstamų, lankančių „Trečiojo amžiaus universitetą“. Jiems patinka. Puiku! Bet juk mano pasiūlymas galėtų „pagimdyti“ dar vieną, kitokį „universitetą“. Solidarumo universitetą. Kartų solidarumo universitetą.
*
Balsas tyruose… Pasiūliau paramą iš mūsų fondo – du geri žmonės atsiliepė. Tik du! Vienam vaikui jau padėjome…
*
Šiuo metu taip… O anuo metu kaime būdavo šviesuolis, pas kurį mažaraščiai eidavo ir prašydavo: parašyk laišką mano toli išvykusiam vaikui; parašyk sveikinimą jubiliatui; parašyk kalbą prie kapo; parašyk piršlio oraciją…
Va, anuo metu aš turėčiau darbo!
Atsakymai
Andrius-2, 2016-09-26 22:07:29
Nemokamų ir besisiūlančių niekas nevertina. Deja. Labai gerbtina Jūsų iniciatyva, bet mes, ko gero, dar tam nesubrendome. Tiesiog duoti ir tiesiog imti. Ir abiem tuo džiaugtis. Gal Jūs truputį per greitai tolyn/aukštyn nubėgote 🙂
Ot, 2016-09-26 23:11:42
Didžioji Paslaptie, Visatos Valdove, laimink šitą žmogų!
Sokolovas, 2016-09-27 08:58:08
IR ESAMASIS LAIKAS NEPRIPAŽĮSTA TARIAMOSIOS NUOSAKOS
“Belskitės,
ir bus atidaryta…”
Žinote, yra (buvo) toks matematikos uždavinių portalas “math 24”. Dabar jis visas pertvarkytas, ir aš, būdamas alergiškas “nekviestoms naujovėms”, išėjau iš ten…
O tada…Atsakydavau į daugybę klausimų, spręsdavau jiems daugybę uždavinių. Ir aiškiai suvokdavau- jie neišmoksta.
Esmė štai kur. Jeigu gerbiamo Burgio hipotetinis “gimnazistas” turi gerų pagrindų, sistemingai mokosi, -jis dėl lokaliosios problemos kreipsis į savo mokytoją. Jei reikia daugiau pagalbos, susijusios su nuosekliu mokymųsi, ar žinių sisteminimu, -verta kreiptis į individualiai dėstantį pedagogą ( ir nesuprantu, kodėl tokiems pedagogams prigijo “korepetitorių” etiketė). Individualiai dėstantys pedagogai irgi nepadaro greitų stebuklų. Nes ir čia reikia laiko, kantrybės, mokinio pastangų bei iniciatyvos. Bet esant pastariesiems veiksniams, rezultato vis dėlto sulaukiama.
Stokojantys iniciatyvos mokiniai neišmoks. Ir jie nesikreips į jokį portalą ar el.paštą. Ir jiems tik juoką sukels tas būdvardis “nemokamas”, “nemokamai”….
Ir apskritai, netinka mūsų veiklos apibūdinimui vartoti tuos “mokamai- nemokamai”. Kiekvienas pedagogas dėstytų pagal savo žinias bei patirti, ir dėstytų vienodai- ar už atlygį, ar už “lašinių gabalą”, ar visai be atlygio…Kiekvienas pedagogas siekia padėt besimokančiam žmogui.
Pedagogo veikla NĖRA PASLAUGA. Čia galioja kita nuostata- “belskitės, ir bus atidaryta”.
Pedagogika-ne ta sritis, kurioje vartotini prekybininkų pamėgti šūkiai- “šiandien pigiau”, “antra pica nemokamai”, “rytoj už dyką sriubos duos”…..
Auras, 2016-09-27 12:48:56
Aha. gal jau dvidešimt metų kai JOKS neakivaizdininkas dėl jokio kontrolinio nebeateina konsultuotis. Nzn, ar jų mokymosi lygis išaugo, ar mano sugebėjimai taip sumenko…
rasa, 2016-09-28 15:05:27
Perskaičiau kažkuriame laikraštyje jūsų pasakymą, kad trečdalis pamokų turėtų vykti kompiuterių klasėje ir pamaniau kad kompiuterių klasės nebereikalingos kai beveik visi turi išmaniuosius telefonus. Po to pamaniau, kad patogiau būtų dirbti planšetėmis su klaviatūromis, o dar geriau pagalvojus supratau, kad net jei mokykla ir neturėtų planšečių, patiems tėvams nupirkti planšetes būtų tikrai pigiau, nei mokėti po 90 eurų per metus už įvairias pratybas 🙂 Aišku, keleto pratybų gal ir reikėtų – kalboms, taip pat reikėtų tinkamos programinės įrangos mokymams, bet tai tikrai turėtų būti pigiau
pradinukų mama
Burgis, 2016-09-29 16:30:03
Rasai: spausdintos pratybų knygelės yra korumpuotos šalies gėda!
*
„Kompiuterių klasė“ dabar suprantama kaip įvairiausių išmaniųjų įrenginių (mobiliųjų įtaisų, planšečių, išmaniųjų lentų, išmaniųjų ekranų, išmaniųjų televizorių ir pan.) sankaupa. Dirbti (ir moksleiviams, ir mokytojams!) tokioje klasėje reikia mokėti! Deja, kol kas daug profanacijos…
*
Apie tai netrukus šiek tiek parašysiu kitoje temoje…