Yra slapyvardis, yra slaptažodis ir yra pravardė. Kartais du ar net visi trys sutampa. Apie slaptažodį kalbėti sunku, nes jį žino tik savininkas. Bet žiniatinklyje mes matome slapyvardžius, o kasdien girdime pravardes.
Įdomu, jei aš į H. Daktarą kreipčiausi “Henyte”, ar gaučiau į snukį? Manau, kad gaučiau: teisę kreiptis pravarde reikia nusipelnyti. “Abonentas” į veidą gal ir netrenktų, bet pasikalbėti nepavyktų.
“Pravardžiuotis negražu!” – moko darželių auklėtojos, mokytojai. “Taip reikia”, – atsako “zonos” (kalėjimo) gyventojai. “Gerai, ką padarysi”, – sutinka tūkstančiai moksleivių, studentų, darbininkų. Gal ir nenorėtų, bet kaip uždrausi?
Kažkada klausiau “Lietuvos ryto” žurnalisto, Nepriklausomybės akto signataro Rimvydo Valatkos, kodėl niekas netrina šlykščiausių komentarų lrytas.lt portale. Atsakymas nustebino: nėra kam tai daryti; komentarų srautas toks didelis, kad “cenzorius” tiesiog nespėtų visko skaityti, vertinti, trinti. Laimė, aš dar spėju…
Nuostabiausia, kad čia pat dešimtys tūkstančių žmonių viešai rašo žiniatinklyje, pasirašydami slapyvardžiais, kurie pranoksta šlykščiausias pravardes. Kas tai per mazochizmas? Kaip žmonės nepagalvoja, kad slapyvardis – tai ne slaptažodis, jis anksčiau ar vėliau susiejamas su konkrečiu žmogumi. Ir visam gyvenimui…
Nevykusiai pasirinktas slapyvardis vaikystėje, po kelių dešimtmečių gali sugadinti karjerą, pakenkti reputacijai. Galvok, žmogiuk, galvok! Atrodo, kad slapyvardžiu žmogus rodo svo išradingumą, humoro jausmą, intelektą, bet dažniausiai matai graudžiai apgailėtiną konstrukciją… Kartais net kyla įtarimų dėl žmogaus psichinės sveikatos – ar tik nebus “pilnaties žmogus”?
Būna ir atvirkščiai. Ar jums dar neparašė Mantas Puočiauskas? Spėju, kad tai tikras vardas ir pavardė, bet siuntinėja tas žmogus vėjus, kliedesius… Bet taip geriau, nei prisidengus idiotišku slapyvardžiu bandyti įteigti išmintį…
Skelbiu konkursą: kas čia parašys labiausiai nevykusį slapyvardį, rastą žiniatinklyje. Šioje svetainėje pasirašęs I.P. – jau prizininkas, tikrai…
Atsakymai
Neprisistatantysis, 2009-09-07 15:10:13
Nomen est omen — vardas yra likimas.
Andrius, 2009-09-07 15:38:37
Keista pozicija. Niekas nesistebi, kad firmos turi pavadinimus, kad daugybė produktų turi savo vardus. Kai kurie prekiniai ženklai brangiai įkainuoti. Kodėl gi žmogus negali susitapatinti su prekiniu ženklu? Kartais tokį lengviau įsiminti, nei vieną iš daugybės lietuviškų kazlauskų ar petrauskų.
Ar kas nors žinot, ar domėjotės kaip ir kodėl internete atsirado slapyvardžių mada? Kažkada kompiuteris ir lietuviška abėcėle buvo nesuderinami dalykai. Internautai priprato rašyti šveplai. Dabar mokosi rašyti taisyklingai.
Lygiai taip pat mokėmės susigalvoti pravardes internete.
Evaldas, 2009-09-07 15:46:43
Be pretenzijų į dalyvavimą konkurse: man labai PATIKO toks slapyvardis “Lojantis kacius”. Aš jo nelaikau nevykusiu (todėl ir nesiūlau į konkursą), bet kiek daug versijų apie jo savininką galima išmąstyt!
q, 2009-09-07 16:22:26
Nepatinka man kai slapyvardziai sutampa su pavarde- gali itart kad zmogus fantazijos neturi.
Rokas Arbušis, 2009-09-07 16:25:23
q,
čia pas ką fantazijos trūksta? 🙂
Andriau,
tamstos mintis patiko. ir truputi nuramino.
pone Burgi,
aš konkurse nedalyvauju. taip užėjau, paskaitinėti, pakalbėti 🙂
mama R, 2009-09-07 16:26:36
Konkursas nesuintrigavo, nedalyvausiu. Jei kada tenka paskaityti delfio ar panašių svetainių komentarus, dažniausiai slapyvardžių neskaitau. Nebent komentatorius ka nors rimtai rašo. Bet rimtai, nekvailai rašančių slaptažodžiai pasirinkti normalūs.
Evaldas, 2009-09-07 16:33:48
q> kaip dėl tos fantazijos, nežinau… Tačiau yra ir kitas motyvas rinktis pavardę ar vardą vietoj nick’o – savikontrolė. Kada rašai komentarus savo tikruoju vardu ar pavarde, vienaip ar kitaip susipranti nerašinėti visokių šlykštynių, neiti į asmeniškumus, neįžeidinėti kitų…
Rimvydas, 2009-09-07 16:53:09
q> Keistokas teiginys žmogaus, pasivadinusio tik viena raide 🙂
Evaldui> Protaujantis žmogus, nesvarbu kaip bebūtų pasivadinęs, niekad nerašys taip kad tyčia įžeistų, įskaudintų kitą.
Šiaip tai- kokia svetainė, toks ir nick’as :).
Pentium100, 2009-09-07 17:19:59
Tikiuosi, kad mano slapyvardis nebus pirmoje vietoje 🙂
Aš visur internete pasirašau Pentium100, taip pat leidžiu realybėje į mane kreiptis “Pentiumai”. Jei man nepatiktų – susigalvočiau naują slapyvardį.
Slapyvardį naudoju, nes:
-
Tie žmonės, kurie mane pažįsta, žinos kas tas Pentium100.
-
Tie, kurie nepažįsta, nepažins ir sužinoję mano vardą ir pavardę.
Ro, 2009-09-07 18:42:08
P. Burgi, būtinai perskaitykite A.A.Milno “Pūkuotuko pasaulį”. Ypač jei skaitėt vaikystėje. Ypač jei neskaitėt.
O dabar pereikim prie dalies, kuri “į temą”. Aš už tai, kad žmonės rašytų slapyvardžius, atitinkančius jų charakterį, ar tiesiog parašytų vardą. Bet juk internetas išlieka internetu, tai erdvė, kurioje mėgsta rinktis visokio plauko žmonės, pusė jų internete pasidaro eruditai, kietuoliai, ar šiaip kokie nors superžmonės. Kartais ir pats protingiausias žmogus realybėje atrodo kaip koks “lūzeris”, o internete žiūrėk tu man, kokia jo galva, kaip jis rašo, kaip jis šneka!.. Internetas išlaisvina, kad kur jį galas. Mes jau gyvai šnekėti nebemokame, o tai labai liūdna.
Ro, 2009-09-07 18:43:02
Beje, Ro, tai mano vardo trumpinys, ir dar norėjau parašyti, bet kol rašiau galą pamiršau, gal galėtumėte ką nors atrašyti?:}}
Burgis, 2009-09-07 19:24:41
Ir vėl “Nepriui…” – 100 balų! Dar priminsiu, kad Deilas Karnegis mokė: duokite šuniui gerą vardą ir turėsite žymiai geresnį šunį. Aš, pavyzdžiui, “užsiciklinau”: visos Dianos man simpatiškos…
Ro: Pūkuotukas – mano išminties šaltinis. Juk tai jis mokė: jeigu tu dūzgi – tai tu bitė! Nes kam gi tau dūgzti, jei tu ne bitė?
Ro, 2009-09-07 19:35:13
Kaip šaunu!..
O ką pasakytumėte apie : “Triušis smegeningas. Aš manau, kad todėl jis nieko ir nesupranta”?
Burgis, 2009-09-07 19:52:59
Ro: atsakyčiau, kad neužtenka turėti dramblio smegenis, kad būtum protingas kaip žmogus…
Ro, 2009-09-07 19:57:19
O žmogus protingas? Nejaugi žmogus protingas?
sonata, 2009-09-07 20:10:59
Ro: sąlyginai visi protingi, jei IQ atitinka tam tikras ribas, (kurias patys ir žmonės ir nusistatėm;). Jei žemiau nustatytos ribos- jau nepakaltinami. Bet iš tų, telpančių į standartą, anaiptol ne visi išmintingi- va kas, mano manymu, baisiausia.
Ro, 2009-09-07 20:29:36
Bet mes protą kitaip matuojam, nei, mano manymu turėtume: mes galvojam tik apie išsilavinimą, mokyklos, universitetai…Na, taip – IŠMINTIS. Argi aš išmintingas, jei šiandien nupjoviau žolę ir neleidau jai augti vien dėl to , kad mano pievelė prie namo atrodys gražiau?.. Argi destruktyvumas yra išminties dalis? Kodėl jokiame “išsilavinusiame” mieste nesutiksi gatve praeinant karvės, liūto ar stumbro? Kodėl į parduotuvę neįleidžia vargšo šuniuko? Mes juk nusibrėžiame per dideles ribas, mes užimam visą pasaulį, juk šalys suskirstytos žmonių nuožiura, visai neatsižvelgiant į kitų gyvų organizmų poreikius, argi tai išmintinga, juk mes užimame mažąją pasaulio dalį…
Gal atrodo ne į temą, gal ir nusišnekėjau, bet tiesiog bandau išdėstyti savo mintis…Tai gal atleisite už kokius nors nelogiškumus:}
q, 2009-09-07 20:41:00
Rimvydui, q- puse mano pavardes.
sonata, 2009-09-07 20:46:23
Ro: kai kada destruktyvumas visgi yra išminties dalis – “iš gailesčio turiu aš būt žiaurus”- chirurgas, amputuodamas gangrenuojančią galūnę, elgiasi destruktyviai. Bet be jos žmogus išgyvena. Maro bacilų sunaikinimas destruktyvus jų atžvilgiu, bet visai nenorėčiau aukoti maro lazdelėms artimų žmonių… manau, į reiškinį galima žiūrėti iš įvairių pusių. Mano požiūrio kampas dažniausiai valstietiškai pragmatiškas.
ewal, 2009-09-07 20:50:37
Tai matyt aš čia gal papretenduosiu į kokį nors kuklų apdovanojimėlį. Nors su fantazija čia mažai bendro turi. Kada kūriau patį pirmąjį savo emailą (čia prieš daug metų), norėjosi tokio, kad būtų nesudėtingas, lengvai įsimenamas ir kažkaip susijęs su mano vardu. Bet kad visos daugmaž pakenčiamos kombinacijos buvo užimtos. Šita buvo laisva, tai taip ir pasiliko. Paskui teko daug kur kitur internete registruotis, tai jau stengiausi, kad būtų kiek galima visur tas pats nickas – kad nesusidarytų didžiulis sąrašas nickų. Nelabai aš tapatinuosi su tuo nicku, jis man nei gražus, nei įdomus, nei kažką ypatingo reiškia. Be jokių ten tragedijų galėčiau ramiausiai pasikeisti į kitą. O pasirašinėti tikrąja pavarde ir vardu aš nenoriu. Čia prietaras toks matyt. Nes dabar ką tik pagalvojau, kodėl nenori? Ir neradau jokio svaresnio argumento. Gal kad kartais galiu kokią piktesnę nesąmonę leptelėti…. O aš galiu!
scania gti, 2009-09-07 22:35:50
Kodėl pasirinkau scania gti? Todėl, kad panašių pomėgių ir panašaus jumoro jausmo žmonės supranta, „apie ką aš čia“ 🙂
O su kitais – o ką su kitais? Tik su bendraminčiais bendraujam, su kitais – tik šiaip, persimetam keliais žodžiais 😀
mama R, 2009-09-07 22:43:28
http://www.irc.lt/index.php?action=view_letter&letter=O
Čia galite rasti įvairiausių slapyvardžių, gal net ir savuosius.
petras, 2009-09-08 09:30:55
O kuo tas i.p. slapyvardis išskirtinis ? nesupratau
Andrius, 2009-09-08 09:42:42
O jei pakreiptume diskusiją internetinių vardų kryptimi?
Sumąstė B. Burgis turėt savo svetainę, ir nupirko adresą. Cituoju: “adresą http://www.burgis.lt kas nors būtų anksčiau ar vėliau nupirkęs. Reikėjo aplenkti…”.
O ką jei šis vardas jau būtų buvęs užimtas? Aplenkti, manau, norisi daugeliui. Užregistruoti terminą, kuris priklausytų tik jiems ir taptų prekiniu ženklu.
Burgis, 2009-09-08 09:58:48
Andriui: taip, tai problema. Apsidžiaugiau, kad Plungės UAB “Burgis” dar nebuvo nusipirkusi šio vardo. Jūs žinote, kad kai kas iš vardų supirkinėjimo-pardavinėjimo bando sukurti verslą. Pabandykite… Jei turėčiau laiko ir supratimo, kaip tai daroma, užregistruočiau savo žodį (prekės ženklą?) “interneteka”. Kažkada buvau išvertęs “smart printer” kaip “išmoningasis spausdintuvas”, dabar kalbininkai lyg ir pataisė, kad “smart” reiškia “išmanusis” (spausdintuvas, telefonas ir kt.). Tik kažin, ar iš to galima uždirbti…
I.P., 2009-09-08 10:52:13
Petrai: I.P. yra sutrumpintas variantas. Paspauskite ant mano niko ir pamatysite tikrąjį.
Burgi: aš gal per daug tiesmukai žiūriu į kai kuriuos dalykus, bet ta Deilo Karnegio mintis yra visiškai klaidinga. Turiu šunį. Ir nesvarbu, kaip aš jį vadinsiu ar šauksiu, jis vistiek liks toks pats. Geriausias ir ištikimiausias šuo savo šeimininkams.
O apskritai, su žmogumi yra susiejamas ne tik jo slapyvardis, bet ir mintys, kurias jis parašė tuo slapyvardžiu besinaudodamas. Mane internete tikrai lengvai galima rasti, įrašius mano tikrąjį vardą ir pavardę. Ir man tai nebepatinka. Tiesiog pabodo aiškinti(s)žmonėms, kodėl aš galvoju vienaip ar kitaip ar klausytis kažkokių moralų ir pastabų iš visiškų kvailių (nieko nenoriu įžeisti, tiesiog taip kartais būna), ir dėl to maskuojuosi po šiuo pseudonimu. Daugumai Jūsų jis per daug smirdintis, bet for god’s sake, aš nuo to netampu nė kiek blogesnis žmogus. Nes AŠ lieku AŠ, nesvarbu, kaip pasivadinčiau ar kaip kiti vadintų mane. Tai taikoma ir visom Dianom ar Bronislovam.
Jūratė, 2009-09-08 12:01:02
Kartais toks pasirinktas slapyvardis šokiruodamas nukreipia dėmesį nuo dėstomų minčių. Juk dažnai dainininkas vertinamas iš jo asmeninės pusės. Pvz., man asmeniškai Gabalio dainos nepatinka. Bet kaip žmogus – labai patinka. Ir tai verčia jį išklausyti. O pasirinkus kažką TOOOOKIOOOO, juk ir bandoma atkreipti dėmesį, šokiruoti. Galbūt savo mintimis sunkiau atkreipti žmonių dėmesį nei šokiruojančiu slapyvardžiu
Rita, 2009-09-08 12:51:25
Teisę pasirašinėti “Ro” slapyvardžiu, mano manymu, turi tik pats Raimundas Zabarauskas, nes šis slapyvardis jau kaip ir “užpatentuotas” jo “Vieninteliame romane”. Jei taip pasirašinėja ne Zabarauskas – tada tai tikrai nevykęs plagiatas 🙂
petras, 2009-09-08 13:02:52
i.p. tai man su internet protokol asocijuojasi 🙂 bet šiaip vardai ir yra i.p., tik pritaikyti ne mašinom, o žmonėm atskirt. gi daug patogiau su vardais nei be jų 🙂 kadangi esma žmonės, tai ir vardai įvairūs, su prasmėm, žaismingi ir visokie kitokie.
Beja dažnai būna, kad vardas ar pavardė sutampa su žmogaus būdu ar išvaizda. PVz. nacionalinės krepšinio rinktinės įžaidėjas mažutis 🙂 (gi toks mažas tarp didesnių) arba ilgauskas (toks ilgas tarp mažesnių). beto beveik visi vardai turi prasmę, kaip ir vietovardžiai ir t.t. todėl slapyvardis yra tas pats vardas (atpažinimo kodas) tik jau ne tėvų ar senelių sugalvotas, o mūsų pačių. juk ilai naudojant pravardę ar slapyvardį, jis ir tampa mūsų vardu, identifikuoja mus (tiesiog virsta dar vienu vardu).
Andrius, 2009-09-08 13:31:25
Burgiui: taip, egzistuoja toks verslas, tik aš tokio nepripažįstu. Aš matau du variantus:
-
Investuoji ir tyliai lauki palankios progos parduoti.
-
Seki vardų rinka ir nugvelbi iš po nosies kažką vertingo. Tada gresia teismai (www.švyturys.lt pavyzdys).
Aš kaip tik dabar ieškau laisvo adreso savo veiklai. Dauguma jau užimti, bet aš nesiruošiu mokėti triženklių sumų vien už vardą. Geriau pasuksiu galvą ir aptiksiu dar nenupirktą.
Ro, 2009-09-08 18:23:59
Rita:Bet juk neims visas pasaulis ir neskaitys Raimundo Zabarausko “Vienintelio romano”. Na, tiesą pasakius net nežinojau nei tokio rašytojo, nei tokios knygos…Todėl plagiatais nekaltinkite – kaip jau ir sakiau tai mano vardo trumpinys!
mama R, 2009-09-08 19:07:03
Ro: Nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės..
Jovita, 2009-09-08 21:56:01
As kaip tik vertinu patentuotus ir nepatentuotus vardus versle. Is esmes vardas yra vertas tiek, kiek jis gali atnesti papildomo pelno arba kiek uz ji kazkas pasirenges moketi, kad isvengtu islaidu reklamuojant ta varda (jei pelno ivertinti dar neimanoma). Bet cia tik finansine vardu puse – pakankamai matematiska.
Idomi tema. Renesanso laikais kreipimasis tik vardu (o ne pavarde) buvo laikomas didziule garbe ir pripazinimu. O kaip vardus (pravardes?) galvodavo indenai? Laukiuosi vaikiuko ir vis galva suku koki varda davus. Bet ar vardas nulems koks jis uzaugs, ar jis sukurs reputacija tam vardui? Renkantis vardus sprendimus itakoja pazystamu vardai… O gal vardus reikia atspeti, o ne “duoti”?
sonata, 2009-09-08 22:09:12
Jovitai: o gal verta pagalvot apie dviejų vardų derinį? Man gražu. Ir dar – vardo reikšme pasidomėkit. Na kad pvz., Mildutė-meilės deivė, o Džeiranas, kad ir kaip kieno nors ausiai originaliai beskambėtų, išvertus reiškia “kalnų ožys”. Čia jau ir niko nebereikia galvoti -“gatavas”:)
NV, 2009-09-08 22:39:39
Jovitai:,,Laukiuosi vaikiuko ir vis galva suku koki varda davus”-vaikas gimdamas atsineša savo vardą, reiktų rinktis vardą iš gimimo dieną skelbiamų vardadienio vardų t.y. manoma, kad gimtadienio ir vardadienio sutapimas yra laimimgo gyvenimo pamatas.
nv, 2009-09-08 23:05:00
Jovitai:linkiu ,,nenusisukti” galvos, nes vaikas gimdamas atsineša savo vardą.Geriausia kai gimtadienis ir vardadienis sutampa,likimas tokiems vaikams dažniau šypsosi…..
Rasa, 2009-09-08 23:14:48
Jovitai: šypsausi dabar galvodama apie šiokią tokią vardų “mistiką” 🙂 Savo vaikus prisiminiau ir jų vardus. Maniškių vardai “užsienietiški” :), na žinot, kaip kalbama, kuo durnesnis žmogus, tuo mandresnius vardus vaikams duoda 🙂 Vis tik būdama dar 17-os, draugei pasakojau, kad turėsiu du vaikus ir jų vardai bus būtent tokie. Kai praėjo daug laiko ir laukiausi, buvo kilę įvairių abejonių, buvau pav. dukrai sugalvojus duoti lietuvišką vienos deivės vardą, bet paskui apsistojau ties tuo senuoju. Tik po kurio laiko sužinojau, kad tas duotasis vardas visiškai atitinka to lietuviškojo reikšmę. Sūnui irgi buvau sudvejojus, gal duoti lietuvišką, bet man trumpinys nepatiko, tai vėlgi daviau tą, kurį širdis liepė. Va dabar panaršiau vardų reikšmėse ir pasidomėjau, ką būtų tas lietuviškas sūnaus vardas reiškęs. Ir juokiuosi, nes ir vėl gavosi, kad praktiškai lygiai tą patį, ką ir duotasis. To tikrai nežinojau 🙂 Jei tikėtume mistiškais dalykais, gautųsi, kad įdomiai čia man tie vardai į galvą atėjo 🙂 O gal vaikai juos ir atsinešė? 🙂
Mistikos visur galime rasti. Jeigu ieškosime.
Rasa, 2009-09-08 23:34:47
O dėl slapyvardžių ir pravardžių, tai nematau nieko ypatingai blogo beveik jokiuose. Aišku, internetiniai pimpiukai (gerai, jau intergalaktiniai 🙂 nei šis nei tas 🙂 bet visokios pupyteas, gėlyteas ir airiduteas mane erzina labiau.
Rašoma internete įvairiai. Kažkas rimtai ir atsakingai į tai žiūri, tas ir pasivadina rimtai arba ten vardu su pavarde, o kažkas nori tiesiog pabliuznyti, tai tas taip ir pasivadina pagal save. Jei kažkur noriu parašyti tik kokią repliką ar pajuokauti, mielai pasivadinčiau kokiu Nafania arba Funtiku (nežinau ar jauni žino, kas jie tokie :), bet beveik visi nickai, kurie man patiktų, jau užimti 😛
O dėl pravardžių, tai net įdomu pasidarė, o kuo jus visus vadindavo? Ar turėjot jauni būdami kokias pravardes?
Rasa, 2009-09-08 23:42:52
Jovita, jei tu turėjai galvoj, kad dabar vaikiuko laukiesi, tai DIDELI GERI palinkėjimai tau 🙂 Smagu už tave 🙂
nv, 2009-09-09 00:02:01
Jovita, Rugsėjo 8 21:56 ,,Laukiuosi vaikiuko ir vis galva suku koki varda davus”
Rasa, Rugsėjo 8 23:42 ,,Jovita, jei tu turėjai galvoj, kad dabar vaikiuko laukiesi…”
Gal jau laikas ilsėtis,mielosios…Labanakt…
Rasa, 2009-09-09 08:51:28
🙂 nv: Jei man būtų davę vardą pagal gimimo dieną, būčiau Ginvilė 🙂
Dar nv.: kartais žmogus pasakoja dabartiniu laiku ir kai to nevyksta 🙂 Na, pav. aš kai pasakoju kokią istoriją galiu pasakyti maždaug: “…žiūriu žiūriu žiurkė žiūri…” 🙂 Bet juk tuo konkrečiu metu aš nežiūriu į ją 🙂
Burgis, 2009-09-09 09:13:16
Mama sakė, kad aš spardžiausi, rėkiau, kai man davė vardą Bronislovas. Man nepatiko. Bet jie buvo stipresni – įveikė…
Andrius, 2009-09-09 10:05:49
O mano tėtis apgavo mamą ir pavadino mane kaip pats norėjo, o ne kaip mama. Esu pilnai patenkintas savo vardu 🙂
Dainora, 2009-09-09 10:58:32
Andriui.
O mama? Kokio ji norėjo?
Baisuoklis, 2009-09-09 11:56:03
O gal darom taip – kimbame ne prie vardo (kibernetineje erdveje dar vadinamo niku), o prie isdestytu minciu ?
Burgis, 2009-09-09 12:16:47
Baisuoklio mintys? Kam tai įdomu? Man – ne….
Andrius, 2009-09-09 13:16:36
Gal tuomet įdomios mintys apie melagingą reklamą? 🙂
Pagaliau prakalbom
http://www.delfi.lt/news/economy/Media/ant-klaidinanciu-reklamu-kabliuko.d?id=23948374
Ir konkretus pavyzdys
Jovita, 2009-09-09 13:50:25
Geri patarimai:) Gyvename uzsienyje, tad vardu dienos kitokios ir tikrai lietuviskas vardas bus labai sunkiai tariamas… Turime pariknti du vardus, nes cia tokios tadicijos. Ir is ligonines be vardo neisleidzia:) Kadangi berniukas, tai pirmojo vardo “iesko” vyras, o antrojo as. Aisku, abu galiausiai spresime.
Ro, 2009-09-09 16:03:40
Mamai R, nors seniai jau rašė, bet vistiek: žmogus visko pasaulyje žinoti negali {o gal jūs išimtis, kad leidžiate taip sau kalbėti?..}. Be to, jua šimtą pirmąjį kartą kartoju TAI MANO VARDO TRUMPINYS,o Jūs nekreipiat į tai jokio dėlesio ir rašote. O gal tik norite parodyti kiek “protingų”{kabutės ne dėl ironijos, o dėl to, kad posakiai patys negali būti protingi} posakių žinote?
petras, 2009-09-09 17:20:52
visų pirma “nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės” nėra posakis. nes kai kur atleidžia :DDDD:P
Rita, 2009-09-09 18:24:56
Ro, nežinojote, bet dabar jau žinote… Kartais žinojimas daug ką keičia… Bet viskas Jūsų valioje…
Prašau, nepykite…
Burgis, 2009-09-09 19:32:28
Andriui: labai įdomu apie reklamą! Ačiū. gal net pradėsiu tokią temą, nors panaši jau buvo (“Kas yra kalakutas?”)
Andrius, 2009-09-09 21:23:49
Patariu visiems pasiskaityti Civilinio Kodekso 6.301 straipsnį. O gal net išmokti atmintinai šitą:
_6.301 straipsnis. Klaidinančios reklamos samprata
- Pagal šį skirsnį klaidinančia reklama laikoma bet kokios formos ir bet kokiomis perdavimo priemonėmis skleidžiama su ūkine komercine, finansine ar profesine veikla susijusi informacija, kuria siekiama skatinti prekių ar paslaugų, įskaitant nekilnojamuosius daiktus, teises ir pareigas, pardavimą (teikimą), kai ji bet kokiu būdu, įskaitant ir jos pateikimo būdą, klaidina arba gali suklaidinti asmenis, kuriems ji skirta arba kuriuos ji pasiekia, ir kai dėl jos klaidinančio pobūdžio atsirado žalos._
Įdomu, visi tie reklamuotojai žino tai?
petras, 2009-09-10 09:06:08
heh “ir kai dėl jos klaidinančio pobūdžio atsirado žalos”
taigi, jei žalos neatsiranda – reklama neklaidinanti. kadangi yra “ir”, tai žala yra būtina sąlyga, kad reklama būtų klaidinanti. kitu atveju galima meluot kiek tik nori 🙂
mama R, 2009-09-10 11:10:45
Ro: Rita rašė “Teisę pasirašinėti „Ro“ slapyvardžiu, mano manymu, turi tik pats Raimundas Zabarauskas, nes šis slapyvardis jau kaip ir „užpatentuotas“ jo „Vieninteliame romane“. Jei taip pasirašinėja ne Zabarauskas – tada tai tikrai nevykęs plagiatas :)”
Jūs atsakėte “Na, tiesą pasakius net nežinojau nei tokio rašytojo, nei tokios knygos…”
Aš priminiau “Nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės..”
Jūsų slapyvardis nėra blogas ar netinkamas. Tik jo jau patentuoti negalėtumėte.
Ir dar: nebūtina žinoti labai daug posakių, svarbiau juos tinkamoje vietoje naudoti.
petras, 2009-09-10 11:23:11
Aš užpatentuosiu žodį mama :P:P jau galit pradėt bijot
mama R, 2009-09-10 11:29:00
Na taip p. Petrai, tada šakės bus:). Beje, pilnatis jau baigėsi.
Burgis, 2009-09-10 13:05:00
Labai tikslus ir naudingas “mamos R” atsakymas “Ro”! Jei aš pavadinsiu savo karvę Žibute, tikrai niekas negalės manęs nubausti sakydamas, kad kažkas jau turi karvę Žibutė. Jeigu Raimundas Zabarauskas parašė “Vienintelį romaną”, tai ir aš tokiu pat pavadinimu parašysiu… :-))). Pamenate, šiemet per valstybinį lietuvių kalbos abitūros egzaminą buvo nesusipratimas: davė citatą iš J. Biliūno apsakymo “vagis”, nors moksleiviams labiau žinomas J. Savickio apsakymas “Vagis”.
I.P., 2009-09-10 13:15:40
Beje, B.B., Baisuoklio išdėstyta mintis, kurią jūs ganėtinai supeikėte, yra teisinga.
petras, 2009-09-10 13:47:18
Beja, mano nesąmoningumo pilnatis neįtakoja 😀 bet iš tikro tai gaila, kad baigėsi 🙁 nes man labai patinka, kai vienu metu matosi ir saulė ir mėnulis (dar toks apvalus ir didelis :))
Andrius, 2009-09-10 15:56:06
Petrui: Klausimas būtų ne ar galima netikslią reklamą vadinti nemelaginga, jei nepatirta žala, o ar galite ieškoti teisybės jei patyrėte dėl tokios reklamos žalos. Žala nėra jau toks sunkiai sutinkamas dalykas. Susiviliosite kokia akcija, bet sumokėsit daugiau nei nurodyta melagingoje reklamoje. Štai jums ir žala.
Rasa, 2009-09-10 20:16:24
Paskaičiau apie reklamą, turiu darbe krūvą nemalonumų, net kilo didelis noras išeiti iš jo, nors man jis tikrai patinka ir tiesiog pagalvojau- ar apskritai gali būti koks nors didesnis verslas moralus ir “švarus” visapusiškai, bent daugiapusiškai 🙂 Darbdavių, vartotojų ir darbuotojų atžvilgiu? Manau ir durnam aišku, kad ne. O gal klystu?
Bjauru nuo viso to mėšlo, tame tarpe ir daugelio reklamų. Gaila, kad išmokau lengvai bendrauti su žmonėmis, bet neišmokė manęs gyvenimas “nardyti”, kaip vaikai sako 🙂 Mes sakydavom be muilo į sub…(pypt) kažkam lįsti… 🙂
O šiaip su šypsena pagalvojau, kad reklamoje svarbiausia skaityti ne pačią reklamą, o tas mažas raideles, kurių beveik neina įžiūrėti 🙂 Pav. “yra papildomų sąlygų”; “smulkiau teirautis pas konsultantą” ir t.t. 🙂
zyle, 2009-09-10 21:43:01
su malonumu perskaičiau Jūsų visų pokalbius. Nors laiko mažoka, o darbų daug.
Patinka skaityti Burgį. Mielas, protingas. Nors ir cinikas. Na, gal šiek tiek.
Andrius, 2009-09-10 22:40:55
Apsidairykit namie. Įdomu kiek turit daiktų, kurių nereklamuoja masinės informavimo priemonės?
Gal tikrai geram daiktui reklamos nereikia..?
Aš šiandien Delfyje pamačiau šitą reklamą ir rašybos klaida aky rėžia. 🙂
http://www.mail2market.net/clients/lasenza/LT_e-mail_20090903_copy.jpg
Burgis, 2009-09-10 23:04:42
Zyle, koks aš cinikas? Aš švelnus kaip zuikutis… Ačiū Jums už gerą žodį.
Rasa, 2009-09-11 19:41:53
“švelnus, kaip zuikutis…” Tai čia žiūrint kieno akim žiūrėsi…
…Ir ji išgirdo kažką atidundant, atbildant. O gi ten- kojom žemę drebindamas, nagais žolę kapstydamas, ausim dangų remdamas, žvairas akis vartydamas, baisius ūsus krutindamas, lėkė Zuikis… 🙂
Rasa, 2009-09-11 21:54:48
Andriui: manau, tikrai geram daiktui reklamos nereikia, kai jis gaminamas nelabai dideliais kiekiais 🙂 Gaunasi sava klientūra, kurios užtenka.
Iš kitos pusės, mes beveik visi mokam pagaminti gerų dalykų. Vienas dalykas pagaminti, kitas- mokėti parduoti 🙂 Gera reklama- puikus pagalbininkas.
Dar iš kitos pusės žiūrint (iš vartotojo 🙂 reklama reikalinga, pav. man, tik sužinoti apie kažkokį produktą, kad toks apskritai yra, o paskui, norint įsigyti, verta pasidomėti plačiau. Ypač perkant brangų daiktą. Dažnai galima nusipirkti mažiau reklamuojamą ir kokybiškesnį daiktą pigiau 🙂