Socializmas Prancūzijoje?

Ką žadėjo išrinktasis Prancūzijos prezidentas Socialistų partijos atstovas Francois Hollande’as? Pakelti mokesčius didelėms kompanijoms ir žmonėms, kurie uždirba daugiau nei milijoną eurų per metus. Pakelti minimalią algą, priimti į darbą papildomai 60 tūkstančių mokytojų ir sumažinti pensinį amžių nuo 62 iki 60 metų kai kuriems darbuotojams.

*

Žadėjo, bet ar padarys? O jei padarys, tai jau ir bus socializmas? Tik tiek tereikia iki to socializmo? O jei reikia daugiau, tai ko? Ir kada socialistai tai padarys?

*

Tai Prancūzijoje. Socialistas laimėjo. Signalas, kad ir pas mus laimės socialistai? Ar mūsų žmonės nenori socializmo? Netiki socialistais? Mūsų socialistai negali net pažadėti?

*

Aš jums atsakysiu į visus savo klausimus. Buvo Prancūzijoje prezidentas socialistas F. Mitterrandas, aš jį prisimeu, bet socializmo nebuvo. Dabar – ta pati mergelė, tik kita suknelė. Iki tikro socializmo ir Prancūzijai, ir Lietuvai – kaip iki Mėnulio. Socializmas yra graži vizija, bet jis niekada nebus gražiai įgyvendintas. Tokia žmonių prigimtis. Tokia visuomenių prigimtis. Vizija pasinaudoja apsukrūs sukčiai – kapitalistai jie, jokie ne socialistai. Jie padaro viską, kad socializmo pažadai pasiektų žmones, o kapitalizmo gėris – juos.

Mūsų žmonės netiki socialistais, bet netiki ir konservatoriais, liberalais ir kt. „partijų“ atstovais. Teisingai daro, kad netiki, nes valdžių laivelis siūbuoja, valdžios keičiasi, o gyvenimas lieka kaip buvęs. Mūsų socialistai nemoka net gundyti socializmo vizija, nes labai dar jaučiamas buvusio socializmo tvaikas…

*

Prancūzai išsirinko socialistą. Mes išsirinksime… koks skirtumas!

*

P.S. Ši tema prie temos „Tualete“ – visai atsitiktinai…

Atsakymai

Burgis, 2012-05-08 14:52:00

Įverčiams…

petras, 2012-05-08 16:11:44

na aš politika nesidomiu, bet bent jau mūsuose apskritai nesvarbu kokia partija sėdi valdžioj. vis tiek nesijaučia jokia politikos kryptis, viskas vienodai ar konservai valdė ar socdemai. todėl politinės ideologijos nebežaidžia nieko.

svarbiausia nebalsuot už tuos katrie sako, kad pamažins mokesčius, bet pakels atlygius ir pensijas. kažkaip su mano logika prasilenkia.

laisvamanis, 2012-05-08 17:47:55

P.S. Ši tema prie temos „Tualete“ – visai atsitiktinai…

neatsiktinai… vat tik nežinau – džiaugtis ar liūdėti? atsakymas – dirbti ką moki, ir užsidirbti. Tada mažiau egzistencinių (dažniausiai, deja, kvailų, klausimų nebus 😉 )

Paukštelis, 2012-05-08 22:54:18

Gerb. B.B. čia visai visai ne į temą, bet kada gi tie rezultatai? 🙂

Burgis, 2012-05-09 08:34:14

Paukšteli, apie kokius rezultatus kalbame?… Jei MMLT, tai vienos dalies rezultatai jau ant mano stalo (kontrastai, kontrastai! Nuo 14 iki 42 balų!), o visi rezultatai turėtų būti šiandien-rytoj.