Sofulis

„Sėskite ant sofulio!“ – sako Lukas (2,5 m.) Iš tiesų jis turėtų sakyti „ant sofelio“. Nežinote, kas yra sofelis?! Taigi tai sofos ir fotelio komplektas!

***

Kelias dienas visų klausinėjau, ką reiškia „vėtyti“. Niekas nežino! Sakau: „Bet juk jūs girdėjote apie žmogų sakant „vėtytas ir mėtytas“? Visi trauko pečiais… Nesuprasi – negirdėjo tokio posakio ar girdėjo, bet visai nepasidomėjo, ką reiškia „vėtytas“ – tiesiogine ir perkeltine prasme. Mes prarandame kalbą!

***

Todėl visai nesigailiu, kad ką tik baigėme pusantro mėnesio labai sunkų gyvenimo laikotarpį. Labai laimingą laikotarpį!

Kol jie rengė ministrui interpeliaciją, mes padėjome auginti anūkėlius. Ministrai mums nepadeda…

Kol minių minios keistuolių gaudė stintas, mes padėjome auginti anūkėlius. Kas liko iš tų stintų, kas?

Kol jūs čia kaltinote mane pykstant, klystant, mes padėjome auginti anūkėlius. Kada gi man pykti?

Kol visi laukė vėluojančio pavasario, mes padėjome auginti anūkėlius. Pavasaris siautė mūsų namuose!

Kol jūs nepavargdami mokėte mane gyventi, kalbėti, rašyti, mes padėjome auginti anūkėlius. Kada gi man mokytis?

Kol visi šventė Vasario 16, Kovo 11, Užgavėnes, Kovo 8, mes padėjome auginti anūkėlius. Ir šventėme visas dienas nuo ryto iki vakaro! Dirbome naktimis…

Kol žmonės mūsų valstybėje aiškinosi, ką išrinkti, ką išrinko ir kas dabar bus, mes padėjome auginti anūkėlius. Ir bus dabar gerai!

Kol europarlamentarai sugalvojo, kaip čia dar pinigų sau pasiglemžti, mes padėjome auginti anūkėlius. Pinigus išleidome, ką dabar iš mūsų paimsi?

***

Lukas išvažiavo laisvai kalbėdamas trimis kalbomis: švedų, lietuvių ir „sofulio“. Mes išsaugosime gyvą kalbą! Dabar jau pailsėsime… O jūs pagalvokite: ir kas yra svarbiau – ar slidinėti Alpėse, ar lepintis prie jūros, ar susirasti kitą, ar dar išgerti litrą, ar nusipirkti blizgančią mašiną, ar parašyti storą storą knygą, ar paplepėti čia, ar pažiopsoti ekrane į tuos, kurie šį bei tą daro, ar… Nėra ribų tam sąrašui, bet aš sakau jums, prisakau – vaikai svarbiausia! Ir ne tu jiems, o jie tau reikalingi labiau už duoną, vandenį ir druską! Labiau už maldą, kalbą, raštą!

*

Aš tai tiksliai žinau – jie man reikalingi tiek, kiek meilė jai, kai aš buvau dukart jaunesnis ir triskart kvailesnis… 🙂

Atsakymai

Lėlys, 2011-03-13 23:43:26

Puikiai! Nes kiek gi galima apie tą politiką, kai mums dar VAIKUS reikia auginti ir auklėti! 🙂

“Товарищ, верь: взойдет она,

Звезда пленительного счастья…”

ET, 2011-03-14 08:39:31

Žavu:)