Specialioji pedagogika ir psichologija

Vilniuje yra toks „Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras“ (dir. Irma Čižienė). Tai štai, per jį, tą centrą, šiandien vėl turėjau progą iniršti, piktai kalbėti su centro direktore, išsiųsti griežtą laišką Kaune esančiai Krizių valdymo konsultantei, kuri reikalavo, tik paklausykite!, kad mūsų mokyklos krizių valdymo komanda dalyvautų ES projekto (ne šiaip sau!) „Pagalbos mokiniui efektyvumo ir kokybės plėtra“ (geras pavadinimas, tiesa?) seminare „Krizių valdymas mokykloje“.

Aš parašiau ir pasakiau, kad mūsų mokykloje nėra ir niekada nebus Krizių valdymo komandos, nes nėra krizių. Be to, pažadėjau, kad šį dar R. Žakaitienės palaimintą projektą žlugdysiu visais įmanomais būdais.

Ne, jūs tik pagalvokite: mes visomis išgalėmis stengiamės gauti pinigų, kad galėtume maitinti (kaip tai darėme anksčiau) bendrabutyje gyvenančius moksleivius, kad jiems nereikėtų mokėti už bendrabutį, o jie ES pinigus švaisto Krizių valdymo komandoms mokyti! Kokios gali būti komandos?! Taigi mokyklose nuo amžių amžinųjų tik ir dirba tie, kurie valdo krizes: direktorius, pavaduotojai, klasių vadovai ir, svarbiausia!, mokytojai. Tai jei būtų komanda, visi kiti jokių krizių galėtų “nebevaldyti”?! Ar gali būti dar didesnis absurdas?

Bet ko norėti: R. Žakaitienė buvo ministrė, tai pinigų plovyklos dygo kaip grybai po lietaus…

Atsakymai

giedrius m, 2010-03-17 12:05:04

“Kur mūsų pinigai?” … Lietuviška, kažkaip. Nes kalbama apie ES lėšas (ne Lietuvos biudžeto), kurios skiriamos pagal programas.

Galima, žinoma pykti, kad projektas maitinti bendrabutyje gyvenančius “nepraėjo” (o rašėt?) arba kad nėra tinkamos ES rėmimo programos. Arba kad reikalauja dalyvauti bereikalingame seminare. Aš tikiu, kad gimnazijoje ji nėra reikalinga – moksleiviai ten truputi kitokie negu vidutinėje mokykloje… Bet ar ji nereikalinga kitur? Tai primena darbo saugos mokymus, kurie turėtų būti praeinami periodiškai ir nėra visiškai blogas dalykas…. Pinigus panaudotum kitur, bet visiškai be mokymų irgi negali.

Beje, ES lėšos, skirtos švietimui, pilnai išnaudotos šiais metais? Paprastai visose programose jų lieka. Nes yra daug nepasivarginančių jų paprašyti. Per daug vargo….

Burgis, 2010-03-17 12:42:24

Giedriui: ar Jums atrodo, kad ES skiriami pinigai – tai ne mūsų visų pinigai? Keista… Ar Jums atrodo, kad kurti absurdiškus projektus ir imti ES pinigus teisinga? Keista… Vyriausybė tam ir yra, kad subalansuotai naudotų ES ir biudžeto pinigus!

taip pat mama, 2010-03-17 13:15:17

nesakykit, kad nereikia Jūsų mokyklai mokytis kaip valdyti krizes, nes mažesnių ar didesnių krizių būna ir čia tik nereikia apsimesti kad jų nebūna, o reikia išmokti laiku pastebėti ir nagrinėti jų priežastis, nuo to visiems bus tik geriau

Burgis, 2010-03-17 13:22:36

taip pat mamai: taigi aš ir sakau, kad esu pasiruošęs valdyti krizes! Kitaip ar galėčiau dirbti direktoriumi?!

Šiek tiek į šoną: kai mane ištinka krizė, jokia pasaulio komanda negali padėti man jos įveikti – tik aš pats. Bet, sutinku, vaikus mes to turime mokyti. Tą ir darome kasdien.

Dalia, 2010-03-17 14:17:14

Visiškai pritariu gerb. Burgiui. Pas mus kažkaip jau darosi įprasta kratytis asmeninės atsakomybės. Todėl ir projektai vis labiau reikalingi. Jie man primena mistinį amerikoną, kurio atėjimo taip laukta ir kurio atėjimas jau savaime turėjo garantuoti tvarką.

Darth Vader, 2010-03-17 15:29:53

Na ir sekasi Burgiui: visi mokiniai idealai, nė vienos psichologinės krizės. Kur čia toks rojus žemėje? Jeigu yra ES parama – imk, pasinaudok, visiems geriau bus.

O krizė bet kada gali kilti. Užteks kelių probleminių mokinių iš probleminių šeimų – ir Jums ne vienos, o 5 krizių komandų prireiks.

Burgis, 2010-03-17 16:56:57

Vader: tai kad mums ne pinigus siūlo! Juos pasiima kiti, o mes turime būti “patrankų mėsa”, statistai, kurie jiems uždirba tuos pinigus dalyvaudami “mokymuose”! Priimkite tai kaip pasipūtimą, bet Lietuvoje nėra žmogaus, kuris mane pamokytų, kaip valdyti krizes KTU gimnazijoje. Nėra! Aš pats galėčiau pamokyti. Todėl ir neleisiu nė vienam savo mokytojui vietoj pamokų užsiimti pinigų plovimu.

neringa, 2010-03-17 17:18:00

Saunuolis,Burgi,visiskai Jums pritariu.Galu gale Jus esat kvalifikuotas asmuo siuose reikaluose ir turit savo nuomone,manau labai pagrista.

Kiekviena pasiulyma,kiekviena projekta reikia issamiai apgalvot,isanalizuot,o ne pult ir vykdyt vien todel,kad kazkas visiskai neisigilines pasiule.

giedrius m, 2010-03-17 17:28:18

Burgiui : O bandėt pasiimti? Rašėt programas? Jei tie pinigai skirti kitoms programoms, tai situacija kaip su šuniu ant šieno krūvos : kitiems neduoda, pats neėda. Pinigai neduodami šiaip sau. Jie nėra mūsų kol mes neparašome paraiškos ir ji nėra patvirtinta.

Jei ES mano, kad krizės mokyklose yra svarbi problema ir jai verta skirti pinigų – jų reikalas skirti ir tikrinti kaip tie pinigai panaudoti. Jei tikrinama blogai – atskira problema. Bet tai niekaip neliečia bendrabutyje gyvenančių moksleivių klausimo – nors jų problemos gali būti mums aktualesnės, finansavimo kryptis tvirtiname ne mes.

Dar vienas niuansas. Kiek žinau, ES fondai nėra pilnai įsisąvinami ir laikas yra ribotas. Tai reiškia, kad bet kuris žmogus parašęs bent ribotai naudingą projektą ES paramai gauti atveda tas lėšas į Lietuvą vietoje jų atsisakymo. Tarkim, krizių mokymai padės išspręsti vieną problemą kada nors ateityje. Naudingumas – mažas. Bet vis didesnis negu nenaudoti tų pinigų iš viso.

01, 2010-03-17 17:36:35

Teisingai! Tokie krizių valdymo centrai/komandos yra visiškas absurdas. Tam ir pasitaiko tokios “krizės”, kad žmogus pats išmoktų logiškai mąstyti, ieškoti sprendimo. O čia maždaug kaip internete – įvedi problemą spusteli mygtuką ir tau išmeta sprendimą. Nesąmonė.

Baisuoklis, 2010-03-17 20:34:46

Pagarba gerb. Direktoriui!!!

“Kriziu valdytojams”: Nemaciau dar tokio durniaus kurs pinigus dykai dalytu ir nepaprasytu po kazkiek laiko grazint. Pagaliau ne tik pinigu svaistymas, bet ir tuscias zmoniu gaisinimas sukelia piktuma.

Burgis, 2010-03-17 20:51:26

Giedriui: priminsiu, kad esame biudžetinė organizacija ir matome savo paskirtį dirbti kitus darbus, o ne ES projektus vykdyti. Nors ir tokių esame turėję, bet ne tokių absurdiškų…

Gal kam nežinoma, kaip gaunami ES pinigai? Yra firmos, kurios duoda ir ima “otkatus”, todėl pinigai patenka tiems, kuriems ir turi patekti. Menkas faktelis – apie seimūną L.Karalių. Didesni pinigai “užasfaltuojami”, anot R. Valatkos.

Džiaugiuosi, kad mūsų rankos švarios…

Evaldas, 2010-03-17 20:55:36

Įdomi čia diskusija… Norisi vėl Giedriui pritart, bet ir Burgis teisus. Tad šį kartą stosiu į šią pusę ir paantrinsiu. Aš pats dabar esu įsivėlęs į vieną tokį projektą. Nesmerkit, nes bedarbiai kartais irgi nori valgyt:) Jei rimtai, tai atsakingiausieji projekto vadov(ėliai) patys gerai net nesuvokia, ko jie nori iš to projekto, kokią realią naudą jis gali atnešti. Svarbu tik laiku “suvalgyti” pinigėlius ir padaryti viską tiksliai pagal planą. Šiaip, laisvalaikiu tenka sukti galvą, kad dalyvausianti “patrankų mėsa” tikrai pajustų nors kokią apčiuopiamą naudą. Tada ir kankina klausimas – kam visa tai? Man yra gerai materialiai, bet moralinio pasitenkinimo nejaučiu…

D., 2010-03-17 22:03:05

Prieš kelis metus buvo vykdomi projektai mokinti kaimo žmones dirbti su kompiuteriu. Atvažiuodavo ponios iš didmiesčio, atsiveždavo “laptopų” ir mokindavo, nors už 500 m mokykloje tų kompiuterių klasėje ir daugiau, o ir informatikos mokytoja kainuotų pigiau. O šiemet net “stikliai’ maitino.

giedrius m, 2010-03-17 22:36:03

Aš idealistas 🙂 Todėl manau, kad jei projektas vykdomas prastai, netaupiai tai nesumenkina projekto tikslo (deklaruojamo), o tik parodo, kad neegzistuoja kontrolė.

Beje, esu susiejęs su vienu projektu – praeina jie ir be otkatų, nors firma gali doc’us paruošti paprasčiau (patirtis). Vėlgi, lengviau galvoti, kad visi reikalaus otkatų ar kad pats nesugebėsi. Bet tai iliuzijos.

Ir dar: tai, kad trukdo dirbti – blogai. Bet manau, kad didelė dalis pykčio yra ne dėl to 🙂

nv, 2010-03-18 08:52:09

Atsiprašau,kad ne visai į temą:kol žakaitienė buvo dovydienėne(pardavėjų profsąjungų lydere),buvo padorus žmogus.Mūsų visų nelaimei tapo švietimo ministre ir žmogus neatpažystamai pasikeitė.Ar gali judo sidabrinių spindesys šitaip sugadinti?

P.s. dar vienas ,,paradoksas”-kur trūksta pinigų,ten daugiausia ir jų plovyklų….

zore, 2010-03-18 11:43:13

Giedriui m: Jūs dirbat su ES projektais, aš dirbu su ES projektais. Žinom, kiek darbo reikia įdėti. Savo darbą vertinam, nes kainuoja daug energijos… O kad pinigai eikvojami neracionaliai, tai faktas! Sukurtas toooks NMA aparatas, visi “dūzgia, kaip avilyje”, bet kiek ten to “medaus”? Briuselis mums nuleido tik kontrolės griaučius, o mes juos apauginom iki nutukimo… Viešinimo priemonėms didžiuliai pinigai, o žmonės išgirsta tik tai, ką nori girdėt. O po to gaunasi: suviliojo ir apgavo!

Gerbiu žmonės, kurie savo darbu sugebėjo įsisavinti ES (=mūsų) lėšas ir mažam miestelyje pastatė “ledinį” informacijos centrą, bet paprastam žmogui tikrai neaišku, kodėl už tuos pinigus nepravedė vandentiekio…

Pagarba p. Burgiui, apginkit savo mokytojus nuo betikslio laiko švaistymo.

Simona, 2010-03-19 11:48:56

Pinigų plovyklos ES lesu sąskata skatina ekonomika kitu valstybiu mokesciu moketoju pinigais. Labai dviprasmiska situacija.

BITĖ, 2010-10-21 10:57:34

pakrtoju zorės mintį: pagarba p.Burgiui, apginkit savo mokytojus nuo betikslio laiko švaistymo. Net širdyje pasidarė lengviau, kai supratau, kad dar turiu bendraminčių Lietuvoje.

IGNAS, 2010-10-26 16:04:53

labai ne kokia situacija