Štai ji, mūsų Gimnazija!

Šio laiško nei taisyti, nei karpyti nereikėjo!

***

Gerb. Direktoriau,

rašau norėdama pasidalinti savo šiemetiniais laimėjimais, dar kartą padėkoti gimnazijai ir Jums, taip pat pasidžiaugti gabiais lietuvaičiais užsienyje.

*

Birželį puikiai baigiau antrą ekologijos studijų kursą Edinburgo universitete, o už puikius pasiekimus moksle buvau apdovanota dviem (piniginiais) prizais: Jack Roberts Memorial PrizeThe Green Planet 2 (augalų kursas) ir Moyra Lyndsay Stewart PrizeAnimal Biology 2. Ypač didžiuojuosi pirmuoju, nes kursas iš ties buvo labai sudėtingas, daug naujos ir komplikuotos teorijos, daug skirtingų komponentų sudarančių bendrą balą (egzaminas, laboratorinių ataskaitos, atsiskaitymai klasėje, straipsnis pasirinkta tema). Praėjusį pirmadienį School of Biology organizavo šventinį priėmimą, kurio metu buvo apdovanoti visi prizininkai, o apdovanojimus teikė dėstytojai, kursų ir departamentų vadovai. Paprastai prizas skiriamas tuomet, jei atsiranda išorinis rėmėjas; antrais metais dėstomi įvairūs kursai, bet prizai skirti tik už du – ir aš gavau abu! Buvau be galo nustebinta ir nudžiuginta. Taip pat buvo labai smagu dėl kitų lietuvaičių gavusių prizus, Agnės Kazlauskaitės ir Gyčio Dudo, abu absolventai, ir jų prizai ne už gerai baigtus kursus, o už buvimą geriausiais savo metuose.

*

Jaučiuosi be galo dėkinga gimnazijai už ne tiek suteiktas konkrečias žinias, bet kaip Raminta kažkada rašė apie jos studijas LSMU, už išugdytą gebėjimą mokytis. Po dešimtos klasės nesimokiau biologijos gimnazijoje, bet per pastaruosius dvejus metus nė karto nesigailėjau to gal tuomet kvailo ir neracionalaus sprendimo (nelabai patiko mokytoja): žinau, kad bent trijuose iš šiemet turėtų šešių kursų buvau pirma klasėje (trečias Principles of Ecology), niekada neturėjau jokių problemų įsisavinant biologijos ir kitokias žinias, o nemažai ko galiu išmokyti ir savo kursiokus, kurie mokykloje atsisakė žymiai svarbesnių dalykų (kai kurie nemoka net paprasčiausios lygčių sistemos išspręsti…). Potraukį tikrajam mokslui ir gamtos pasauliui iš tiesų pajaučiau tik atvažiavusi čia, būdama gimnazijoje nemačiau savęs kaip būsimos mokslininkės (nesakau, kad toks ir bus mano kelias, bet net ir būdami tik pusiaukelėje mes vadinamės scientists ir tuo be galo didžiuojamės). Manau, kad taip dar geriau – gavau plačius ir įvairiapusius pagrindus, nemenkinau jokio dalyko (na, nebent gal biologiją – likimo ironija!), lavinausi kaip studentė. Ypač branginu gebėjimus ir žinias įgytas per lietuvių literatūros, kalbų, istorijos pamokas. Mažai su šiais dalykais šiuo metu tenka susidurti, bet to pasaulio žinojimas daro mane žymiai įdomesniu, turtingesniu žmogumi, besidominčiu kas yra ir už laboratorijos sienų.

*

Kitais metais su mainų programa važiuoju į JAV, savo trečiuosius studijų metus praleisiu University of California Davis, 20 min nuo valstijos sostinės Sakramento ir apie valanda kelio nuo San Francisko. Neabejoju, kad ir ten man eisis gerai, o prisitaikymas prie kitokios mokymo sistemos bus įdomus iššūkis. Jeigu ne gimnazija, kažin ar būčiau išvažiavusi studijuoti į Edinburgą ar kitur, ką jau bekalbėti apie galimybę išbandyti jėgas už Atlanto. Tai naujas etapas, kurio pabaigoje tikiuosi irgi bus kuo džiaugtis ir dalintis. Jaučiu, kad dabar bent taip dalindamasi galiu kažką duoti ir atgal.

*

Pagarbiai,

Kristina SSSSSS, 18B

*

P.S.: apdovanojimų ceremonijos nuotraukas galima rasti čia http://www.ed.ac.uk/schools-departments/biology/news-events/graduation2011 (mano antroji). Atkreipkite dėmesį, kiek daug ne angliškų pavardžių ir kad daugiausiai apdovanotos merginos – įdomu!

Atsakymai

Tadas M., 2011-07-01 21:47:43

Puikūs žmonės. Sėkmės jiems! Galima šiek tiek pritempti temą apie pasirinkimus prie šios temos. Štai tokie žmonės gali ir turi kalbėti apie išmintingą pasirinkimą.

Agnė, 2011-07-02 09:24:47

nuostabu, kad buvę gimnazistai taip gražiai kalba apie mūsų gimnaziją!

P.S. Atsiprašau, kad ne į temą, bet pasigedau temos apie biologijos ir matematikos egzaminų rezultatus, jos nebus?

Burgis, 2011-07-02 14:38:32

Gerb. Agnei: noriu iškart parašyti apie visus likusius egzaminus. Kol kas pasakysiu tik tiek – biologijos ir matematikos egzaminų rezultatai puikūs, bet… visiems, o ne kiekvienam.