„Statoil“ klasė

Šįryt Aleksoto “Statoil” kolonėlėje ploviau automobilį. Turiu nuolaidų kortelę. Paslaugi tarnautoja pasiūlė “auksinį” plovimą už įprsto kainą (19.50 Lt). Paprašęs, kad automobilio nepaauksuotų, sutikau. Sutriko įvažiavimo sistema. Kolonėlės darbuotoja vartus atidarė rankiniu būdu. Automobilį greitai nuplovė ir aš mintyse pasišaipiau, kad nepajutau “auksinio” skirtumo. Po pusvalandžio į mobilųjį telefoną paskambino kolonėlės vadovė, atsiprašė, kad sukeitė programas ir pasiūlė kitą kartą atvažiavus “atsiimti paslaugą”. Likau maloniai nustebintas. Iš tiesų tam plovimui neteikiu jokios reikšmės, dažniausiai plaunu pats, bet šiandien -12 šalčio, o aš dar ir sloguoju…

***

Ta proga vėl prisiminiau neva tikrą istoriją apie tenisininką Viktorą Gerulaitį, gyvenusį JAV. Žymus tenisininkas nusipirko prabangų automobilį, parvažiavo namo ir rado nedidelį defektą. Paskambino į automobilį pardavusią bendrovę. Bendrovės darbuotojai tučtuojau prisistatė pas klientą ir paprašė vienai dienai paimti automobilį. Kaip nustebo V. Gerulaitis kitą dieną kieme pamatęs žymiai aukštesnės klasės automobilį. Vėl skambina į bendrovę. “Misteri Gerulaiti, – paaiškino bendrovė, – dėl mūsų kaltės Jūs patyrėte nepatogumų, todėl dovanojame Jums geresnį automobilį.”

***

Puiki reklamos akcija! V. Gerulaitis seniai miręs, bet aš šią istoriją jau papasakojau bent 100 kartų. Anksčiau dar prisimindavau bendrovės pavadinimą, tai reklamavau puikiai!

***

Dabar reklamuoju “Statoil”. Reklamuosiu visus, kurie sugebės gerai dirbti. Mėgstu gerai dirbančius!

Atsakymai

Aurelijus, 2010-01-04 11:54:44

ir vėl – nepykit už redaktoriaus akį, bet jis buvo Vitas Gerulaitis.

Gerų ir šviesių metų.

Danielis, 2010-01-04 13:11:21

cia vienetinis atvejas yra, nors aisku, krize privers monopolininkus dirbti rimciau!!!

o siaip statoil minskas nepasakyciau,kad ten tinkami zmones yra dirbti!!!

ne karta buvo nesusipratimu tenais…

Mantvydas, 2010-01-04 14:49:25

jooo.. Šito, tiesą pasakius, iš statoilo nesitikėjau 🙂

Darth Vader, 2010-01-04 14:53:26

Nors viena nespaminė reklama 🙂

Šiaip jau, jei žmonės sąžiningai dirba ir ištaiso klaidas – tai visada pliusas.

Burgis, 2010-01-04 15:08:47

Ačiū, Aurelijau, Jūs, be abejo, teisus! Rašydamas netyčia galvojau apie kitą Gerulaitį…

Giedrius, 2010-01-04 16:31:29

Stai zmogui, kurio mashina cia suvazinejo : http://www.youtube.com/watch?v=Do6pmYfNco0 Hiundai irgi nauja modeli padovanojo. Filmuko perziuru kiekis ~3 milijonu.

Geras servisas ir reklama – du skirtingi dalykai

Vapt’siukas, 2010-01-05 00:03:33

Rankomis plauna, nudžiovina daugumoj Kauno plovyklų už 15litų jei tik netingi paklaust, “o kur antikrizinė nuolaida?” 🙂 nuplauna tikrai geriau nei statoilo auto-apiplovykla

Rimas, 2010-01-05 03:34:44

OFFTOPIC:

Žinau, kad neseniai parašėte kažkokį straipsnį popieriniam „Veidui“. Gal būtų galima jį paskelbti čia? Medinės žiniasklaidos niekas nebeskaito, o perskaityti norėtųsi..

(gal būtų gudru įkurti naują skiltį svetainėje, kur būtų dedami visi straipsniai „Dialogui“, „Veidui“ ir pan.?)

Burgis, 2010-01-05 08:54:05

Ačiū, Rimai, bet kad neskaito ne tik popierinių leidinių. Štai šioje svetainėje yra nuoroda į “Dialogą” – eikite ir skaitykite! Net galima už mane balsuoti :-))). Bet man liūdna, kai jau ir internete, ir TV balsuotojų, komentatorių lieka tik dešimtys, šimtai, o ne dešimtys tūkstančių…. (Kažkada A. Valinsko laidos sulaukdavo tiek skambučių). Be to, ir komentatoriai tie patys, daugelis nelabai raštingi. Pavyzdžiui, “Veido” internetinių rašinių beveik niekas nekomentuoja. Gal tai gerai? Gal pagaliau liks tik specializuoti rašiniai ir kvalifikuoti komentarai? Kartais man norisi įstatymo, kuriuo atitinkamos tarnybos PRIVALĖTŲ komentuoti tai, kas mokesčių mokėtojams svarbu. Bet internetas – laisvos prerijos…

Burgis, 2010-01-05 09:33:39

Dar keli įspūdžiai, kaip galima gyventi ir dirbti:

  1. Vakar Vilniuje neiškenčiau ir pakalbinau policijos pareigūnus, kurie prie oro uosto atvykimo laiptų gaudo tuos, kurie nori parsivežti atvykusius svečius ar namiškius. Paklausiau, ar net invalido, kūdikio negalima įsodinti? Ir pasirodė, kad pareigūnai patys nežino, ar jie vykdo įstatymą, ar patys sprendžia, ką bausti: vienas sako, kad KET išimčių nenumato, kitas aiškina, kad invalidą ir kūdikį, žinoma, galima įsodinti. Pagaliau pasirodo, kad galima įsodinti bet ką, bet tuoj reikia nuvažiuoti, tik liko neaišku, kiek trunka “tuoj”. Galų gale paaiškėjo, kad, užgriuvus kritikos bangai dėl nežmoniško elgesio, visa prieš oro uostą esanti aikštelė atvykusius keleivių pasiimti automobilius 15 min. priima visai NEMOKAMAI! Še tau! Bet apie tai žino tik policijos pareigūnai. Tikėkimės, kad kol kas…

  2. Ateinu į gimnaziją ir randu Andriaus Jančiausko dovaną (dosnią paramą) gimnazijai! To paties Andriaus, kuris buvo reklamos veidas, bet prieš tai aš prašiau: “Andriau, gal gali tapti tris mėnesius nematomas? Kitaip mes tave turėsime pašalinti.” Ir Andrius tapo nematomas! O dabar jis vėl matomas, labai matomas ir labai mielas mūsų buvęs gimnazistas. Ačiū, Andriau!

  3. Vakar turėjome reikalų “Raudonojo kryžiaus” ligoninėje. Sustojau netoli soboro, užmokėjau 2 Lt už 0.5 val. Bet reikia matyti tą ligoninę iš vidaus! Po pusvalandžio užmokėjau dar 3 Lt už val. Pavėlavome ateiti 14 minučių. Jaunas, studento amžiaus vyrukas jau rašė baudos pranešimą… Ar matai, klausiu jo, kad dukart mokėta ir nepanašu, kad vagis nuvažiuos neužmokėjęs trečią kartą? Ne, jam tai nerūpi, jam rūpi savivaldybės taisyklės… Sunku bus jums, jauniems, gyventi tarp žmonių, kurie visada aplinkinius laikys vagimis.

O Andrius paliko pinigus, nebijodamas, kad aš juos pavogsiu. Dar kartą ačiū Tau, Andriau!

petras, 2010-01-05 13:20:17

Tai jo, bet, kad jaunas automobilių stovėjimo prižiūrėtojas ir jaunimo (apskritai) nuomonė apie vagis visai nesusiję dalykai :DDD o šiaip dėl to stovėjimo, tai pagal įstatymą Lietuvoje, aišku nžn kiek tai tiesa (man draugas porino, bo jis teisę išmano), pasirodo užtenka nors ir už pusvalandį susimokėt ir jau negali prikibt (nes už pavėluotą laiką galima susimokėt atėjus). aišku į teismą ait dėl tokių ginčų nesinorėtų niekam 🙂 dėl policijos tai čia senai aišku, kad pas juos nėra lankstumo. ir šiaip keistai jie dirba. bent jau man tai su jais dažniausiai būna nemalonu bendraut ir pagarbos jiems nerasta, dažniausiai jiems nesigauna žmoniškai bendraut. o laikraščius, straipsnius ir t,t, skaito žmonės, gi kitaip nerašytu, gal.

petras, 2010-01-05 13:21:56

oj ten dėl vagių tai susvaigau 😀 bet kam dabar lengva ? išskyrus zuoką ir pencinininkus.

Andrius, 2010-01-05 13:40:15

Sunku bus jums, jauniems, gyventi tarp žmonių, kurie visada aplinkinius laikys vagimis.

Kodėl bus? Jau yra. Vienas vyresnio amžiaus dėstytojas jau pirmą dieną studentus išvadino sukčiais, tinginiais ir veltėdžiais. Gal jis ir neklydo, bet smerkti avansu neturėjo teisės.

Vėliau jis tapo mano diplominių darbų vadovu, bet nuo to mano akyse nepakilo.

Reziumuoju: kaip tikėsi, taip ir bus. jei vyresni į jaunus nežiūrėtų nepatikliai, tai gal pastarieji doresni užaugtų..?

ude, 2010-01-05 15:58:53

temos autoriui demesio truksta senatveje, perskaicius ir isigilinus kaip : saka pjauna, kaip kazkur vaziavo, kaip masina plove ir t.t.

Negi ir mes busime tokie senatveje? Gal kitokie…

Saula, 2010-01-05 16:10:18

udei:

Normaliam „bloge“ normaliai rašoma lietuviškais rašmenimis – tai jau XXI a. norma. Rašydama(s) „šveplai“ jūs pats (-i) prašotės dėmesio, nes sunku suprasti, ar „kas“, ar „ką“ 🙂

Saula, 2010-01-05 16:14:06

Visus šios svetainės svečius ir viešnias sveikinu su naujaisiais 2010-aisiais! Tegul jie būna nors truputį geresni už praėjusius!

(Sako, dar galima su naujaisiais sveikinti iki Trijų karalių :-))

laisvas, 2010-01-05 16:20:29

L.Rytas (2010.01.05):”….Daugiausia benzinas pabrango „Statoil“ degalinėse – net 18 centų.

„Statoil Lietuva“ bendrovė negalėjo paaiškinti, kodėl kuro kainos jų degalinėse taip staigiai šovė į viršų, nes jų vadovai atostogauja.”… DDD

to, 2010-01-05 17:09:30

Ačiū už puikų įrašą!

Aušrius, 2010-01-05 19:08:37

Šventė du mūsiškiai trečiojo gimtadienį.Kaip ir įprasta lietuvaičiams,gėrė kiek pajėgė.Vidurnaktį apsisprendė eiti namo.Ponas A.M.,ryte atsipaipaliojęs apsižiūrėjo,kad jo draugelis I.S. namo negrįžęs…Bus ne kitaip -pakeliui matyt,pasimetė…Vargšas I.S.! Jis ne tik savo adreso nežino! Jis net pasisveikint angliškai kažin ar moka! Sakau,tokiais pasimetėliais įprastai Anglijoj pasirūpina policija.A.M.-pasilaužė šiek tiek.Paskui vis tiek paskambino policijai.Prisistatė,ir paaškino,kokia bėda jo draugą ištiko.Tie apsižiūrėjo,kad jokio Igorio jie šiuo metu neturi,bet pažadėjo vos tik jį suradę būtinai perskambinti.Netrukus ir Igarioša parsirado:po krūmu pernakvojęs…Visi pasijuokėm ir pamiršom.

Pirmadienis.Pusė pirmos nakties.Naktinėju aš prie savo užrašų,staiga: bar,bar,bar-apačioje…Atidarau-du policininkai.Sako:

-Gal galėtume pamatyti poną A.M.;

-Atleiskit,jo šiuo metu nėra.

-O ponas I.S.,ar atsirado?

-Atsirado.Atleiskit,nepranešėm.

-Viskas gerai.Gal galėtume jį pamatyti?

-Manau,jis dabar miega…

-Tai gal galėtume į miegantį dirstelti?(juokiasi).

Teko Igariošą pakelti ir pristatyti ponams.Tie sulygino jo fizionomiją su kompiuteryje esančia nuotrauka:”aha,tikrai atsirado”.Atsiprašė.Dar pasiteisino,kad buvo atėję ir dieną,bet nieko namie neradę.O dabar pro šalį važiavo,pamatę,kad švieselė lange žiba,nusprendė užsukti…Palinkėjo labos nakties,ir išvyko.

Lina, 2010-01-06 11:50:14

Apie baudą už parkavimą – prisiminiau, kaip su prietelka palikom mašiniuką Stokholmo senamiesty, ir kaip tikros turistės blondinės nesupratom, kaip ir kur susimokėti. Tiesa, ten stovėjo kažkoks įrenginys su švediškais užrašais, ai, sakom, tegu suprantamai paprašo, tai sumokėsim.

Apėjom keliais ratais senamiestį, pasigrožėjom kiek tilpo, o už valytuvo popieriukas, irgi švediškai, bet kad bauda, sumą ir valiutą galima suprasti net blondinėms.

Aš sąžiningai bandžiau išsiaiškinti, kaip ir kur dabar susimokėti, klausiau praeivių, degalinės darbuotojų, niekas nežino! Palandžiojau internete (nes bijojau, kad supakuos grįžtant, kai lipsim į keltą).

Nuramino daugiau patyrę tautiečiai: pasijuokė ir liepė tą kvitą mesti į šiukšliadėžę.

Aš jį kažkur dar turiu. Ir va nepamiršau, nors niekas taip ir nesupakavo ir vėliau neieškojo.

Simona, 2010-01-06 11:59:06

Neseniai mačiau, kaip vyras parduotuvėje paliko pirkinių krepšį prie kasos, nuvežė vežimėlį į vežimėlių vietą, esančią už kokių 40 m., ir ramiai grįžęs ir pasiėmęs pirkinių krepšį išėjo iš parduotuvės. Likau sužavėta… Ir pagalvojau, kad ir aš taip darysiu.

Andrius, 2010-01-06 12:39:25

O ką, jūs nenuvežate vežimėlių į tam skirtą vietą?

Tai jums reikia su liniuote per nagus, kaip senais mokykliniais laikais. 🙂

Man nesuprantama kodėl ir kaip žmonės išmoksta būt kenkėjais? Meta šiukšles kur papuola, nepadeda į vietą paėmę kokį daiktą… Tikri kenkėjai.

Simona, 2010-01-06 15:27:20

Andriau, Jūs manes nesupratote, aš apie paliktą krepšį prie kasos, nebijant kad jis dings, o ne apie vežimėlį nenuvežtą

Andrius, 2010-01-06 21:49:32

Tuomet atsiprašau.

Tik nesuprantu kuo čia žavėtis? Nėra ko palikinėti savo daiktų be priežiūros, ten kur jie gali trukdyti kitiems (prie kasos šiuo atveju).

O., 2010-01-07 02:41:00

Būtent, tikrai trukdys.

zyle, 2010-01-09 22:09:31

Kokie skirtingi du žmonės: Simona ir Andrius. Vidumi. O kartais susitinka tokie ir nori gyventi kartu. Bet jau iš vieno sakinio aišku, kad jie mąsto skirtingom kategorijom. Jie niekad negalėtų būti draugai. Čia tarp kitko. Bet buvo įdomu stebėti pokalbį.