Stebėk ir matyk…

zirgas

Žiūriu į gatvę. Pro šalį plaukia žmonių srovė. Link jūros ir nuo jūros. Mamos už rankų vedasi 10 metų ir vyresnius vyrukus.

Nedarykite to! Aš suprantu, kad atostogos ir norite parodyti savo meilę, švelnumą vaikui. Aš suprantu, kad ir tas vaikas nori patirti jūsų meilę, švelnumą. Bet kaip matyti, kad tik per atostogas!

Jūs, mamos, pamatykite, kad jūsų vaikas užaugo, kad jam jau reikia vyriško orumo, savarankiškumo.

Jūs, mamos, išmokite pagerbti savo vaiką, parodyti jam, kad džiaugiatės – užaugo!

10-12 metų yra tas amžius, kai vyrukui dar nedrąsu mamai pasakyti, parodyti, kad jis jau užaugo, bet tuo pačiu ir drovu, nesmagu, kai kiti, ypač jo bendraamžiai, mato, kad su juo elgiamasi kaip su darželinuku… Jei taip nėra – jau kažkas negerai su tuo vaiku. Įstrigo ankstyvojoje vaikystėje? Anksčiau negavo to, ką nori gauti dabar?

Atsakymai

skaitytojas, 2015-08-04 09:55:00

Deja,toks įspūdis,kad kai kurie tėvai to nesuprato ir nesupranta. Žmogui jau virš keturiasdešimt ar net virš penkiasdešimt,o pamokymai iš pagyvenusių tėvų lūpų tebesilieja kaip penkiamečiui-nedaryk to,ano,daryk,kaip aš sakau, neišsišok, nedemonstruok,kad esi protingesnis už kitus… Mano nuomone, vaiko, paauglio savivertės ugdymas -viena iš pagrindinių tėvų pareigų. Be savivertės suvokimo nieko gyvenime nepasieksi.Žinoma,būna ir perversijų į priešingą pusę,kai vaikas tėvams tampa pasaulio centru. Gerai,jei mokytojai sugeba bent dalinai ištaisyti tėvų klaidas,įkvėpti mokiniui pasitikėjimo savo jėgomis.

Alma, 2015-08-04 16:27:08

Taigi čia “mamyčiukai” 🙂 , juos visą gyvenimą vedžioja!

petras, 2015-08-05 01:16:09

Alma, tai remiantis jūsų logika, “mamyčiukai” niekada nepergyvena savo gimdytojų ?:D