Stipri

(Tai temos „Graži“ tęsinys)

*

Daugybė vyrų miršta ne savo mirtimi, daugybė moterų miršta po du kartus, nes pirmą kartą miršta, kai laidoja savo mylimuosius…

*

Mano Mama ištekėjo 19-kos, pagimdė penkis vaikus, ištvėrė penkerius metus Sibire, persirgo brucelioze ir tubekulioze, vyrą palaidojo būdama 44-erių ir dar trečdalį savo gyvenimo našlavo… Toks siaubingai didingas gyvenimas!

*

Moterys stipresnės už vyrus, nesiginčykite! Gamtos taip sutvarkyta, kad vaikai turėtų tikrą atramą. Ką tas vyras – atliko pareigą už malonumą ir dairosi, kur čia patyrus malonumų be pareigos… O moteris žino, kad visos pasekmės – jai.

*

Taip, mane kartais erzina, kaip jos vairuoja. Taip, mane kartais erzina, kaip atsargiai jos perka. Taip, mane kartais erzina, kaip jos sunkiai ką nors supranta. Bet aš suprantu, kad gamta jai sako: būk atsargi; būk taupi; nesimokyk to, kas nebūtina.

*

Mane žavi, kaip ji išmoko būti graži, patraukli. Mane žavi, kaip ji moka atpažinti, įsiminti ir atsiminti. Mane žavi, kaip ji moka paguosti. Mane džiaugsmingai stebina, kaip jos išmoksta išlikti, pratęsti, iškęsti, padėti. Iš jų mokausi, kaip reikia būti tarp žmonių. Iš jų mokiausi, kaip reikia mylėti ne iš aistros. Iš jos mokiausi, kaip reikia padalyti dėmesį tėvams, mylimai, vaikams, kitiems ir kitoms… Iš jų mokausi, kaip reikia ignoruoti smulkmenas, kaip reikia sureikšminti smulkmenas…

*

Koks džiaugsmas, kad ji yra stipresnė už mane! Prisiglaudžiu ir pats sustiprėju. Šiek tiek.

Atsakymai

Burgis, 2012-10-10 13:02:14

Buvau pažadėjęs…

Viltė, 2012-10-10 15:29:51

AČIŪ

Burgis, 2012-10-10 15:42:58

Tau, Vilte, ačiū! Tu labai stipri!

Rasa, 2012-10-10 17:09:56

Man tai stipri moteris atrodo kai kaip Sonata būna. Ji kažkaip visapusiškai stipri atrodo. Mano akimis žiūrint.

O jūs kaip parašėt, tai visom tinka, taip nesiskaito 🙂

sonata, 2012-10-10 20:38:52

Rasa Rasele, mane retai pavyksta išmušti iš vėžių – sveikinu, Jums pavyko! Ačiū už gražius žodžius:) Stengsiuos:)

Karolis, 2012-10-16 14:29:52

Sveiki, ponas Burgi,

Manau pries isreiksdamas savo nuomone sia tema tureciau prisistatyti. Taigi, mano vardas yra Karolis. As jau kokius metus ar dvejus protarpiais paskaitineju jusu bloga. Priezastis paprasta – mano zmona, kuri beje buvo jusu aukletine, jus labai gerbia ir vien tik geru zodziu mini. Cia reiketu pridurti, kad ji yra pakankamai kritiskas zmogus ir tokie geri atsiliepimai nera jai budingi.

Dabar apie mano pastebejimus jusu atzvilgiu. Jau ne pirma karta siame tinklapyje perskaitau tokius sovinistinius komentarus, kaip moterys nemoka darbu atlikti, blogai vairuoja, yra kvailos ir turi stengtis savo vyrui itikti, kad sis nepabegtu. Gana ironiska, jog net kai stengiates moteris pagirti, jus sugebate jas pazeminti.

Dar blogiau yra tai, kad zeminate jus jas nepagristai. Visu pirma jei moterys blogai vairuoja, kodel jos reciau nei vyrai patenka i automobiliu avarijas, o ir ju automobilio draudimas yra gerokia pigesnis (http://www.guardian.co.uk/money/2012/oct/05/car-insurance-women-rise-premiums-eu-ruling)? Visu antra jei moterys yra kvailos, kodel ju IQ ir akademiniai pasiekimai pranoksta vyru (http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/5417475/Women-now-out-number-and-out-perform-men-at-all-universities-study-finds.html; http://www.telegraph.co.uk/education/educationnews/9402359/Brainier-than-the-male.html)? Visu trecia, jei moterys nemoka darbu atlikti, kodel ju algos auga greiciau nei vyru (http://www.ons.gov.uk/ons/rel/mro/news-release/annual-survey-of-hours-and-earnings-2011/ashe-2011-nr.html)?

As daznai pagalvoju, kad arba jusu zmona nemoka skaityti, arba jos savivertes jausmas yra toks zemas jog ji su viskuo ka jus sakot sutinka. Kitokiu atveju tikrai is jos grieztesni zodi isgirstumet ir moteris zeminti nustotumet.

Aisku, gali buti taip, kad as per daug laiko Anglijoj praleidau ir statistika Lietuvoje pasakoja priesinga istorija. O, gal per savo trumpa amziu as dar nesuspejau moteris pazinti tiek kiek jas pazistat jus? Bet kokiu atveju, net jei as ir suklydau, manau moterys yra vertos daugiau pagarbos nei jus jom savo bloguose parodot.

Pagarbiai,

Karolis

Burgis, 2012-10-16 14:44:51

Gerb. p. Karoli,

ačiū Jums už ilgą ir nuoširdų laišką! Pasiteisinsiu. Kas jau kas, o aš tai tikrai esu moterų pusėje! Visaip jas giriu, rašau joms eilėraščius, beriu komplimentus… Kur jau ten man iki, pavyzdžiui, mano mylimosios!

Tačiau jos tuoj pajustų nenuoširdumą, jei visada jas girčiau! Taigi aš rašau: „…kartais mane erzina…“ Kartais, o ne visada.

Moteris visada gerbiu, o vieną net myliu. Nepeikite manęs…

Karolis, 2012-10-16 16:50:03

Gerbiamas ponas Burgi,

Jus cia labai gudriai pasiteisinot. Teks man Jumis patiketi.

Pagrabiai,

Karolis

Burgis, 2012-10-16 18:30:52

Ačiū, Karoli!

petras, 2012-10-17 10:42:42

Karoli, moterys iš tikro vairuoja prasčiau nei vyrai (žiūrint bendrai, o ne imant vieną kažkurį individą), bet ATSARGIAU. tai nėra tas pats. ir sakau iš patirties. dėl IQ bei kažkokių mokslinių pasiekimų manau būtų galima ginčytis. nes laikraščio straipsnio pateikimas kaip argumentas yra labai silpnas.

o kad atlyginimai pas moteris kyla greičiau tai natūralu, juk įgyvendinamos moterų lygios teisės, tai jos gi turi pasivyt vyrų atlyginimus.

Aš taip pat kaip ir tu, manau, kad moterys ir vyrai turi turėt lygias teises, abu vienodai vertingi ir t.t. tik va argumentai pasirodė netinkami 🙂

Karolis, 2012-10-17 16:19:17

Gerbiamas ponas Petrai,

As sutinku su Jusu nuomone, kad mano pateikti argumentai yra silpnoki. Taciau, nereikia imti ju uz grina piniga. Juk neirodinejau as kad moterys yra pranasesnes uz vyrus – tiesog kad abi lytys yra lygios ir turetu viena kita gerbti. Cituoti straipsniai, manau, sia minti paremia.

Pagarbiai,

Karolis

Saula, 2012-10-17 23:06:59

Ačiū, p. Bronislovai! Oi, ir mokate Jūs gražių žodelių 🙂

Bet noriu paprieštarauti dėl vairavimo. Mane irgi kartais erzina moterys vairuotojos (kelių „vištelės“ – pirpina 40 km/val, stabdo eismą, kai ženklai 60 ar 70 km/val.). Bet dėl jų lėtumo avarijos nevyksta. Dažniau erzina kelių „gaideliai“ (ne ereliai) – kiek avarinių situacijų ir kokiais greičiais: pralekia kaip pro stovintį, lenkia užmiesčio keliuose prieš pat kalną priešpriešine juosta ir t.t.

(Nesu profesionali vairuotoja, bet kai pavežu senus „vilkus“-šoferiukus, jie sako, kad gerai vairuoju, nors ir moteris:-) Ankstyvoje jaunystėje „skraidžiau“ su motociklu. Dabar vairuoju automobilį. Mano instruktorius buvo Pabaltijo ralio čempionas – todėl gerai įsisavinau ir atsargumą, ir „manevringumą“:-)).

Filo, 2012-10-18 11:59:39

“Retai pamatysi vyrą vaikštant su žmona. Su šunimi – taip. Mat šuniui viskas įdomu, jis bėga šen, bėga ten – lyg pirmąsyk pasaulį regėtų. Žmona gi nesidairydama tursena iki parduotuvės. Su šunim atjaunėji.”

― Juozas Erlickas

Kas blogo su tokiu parašymu? Lyg ir nieko. Juoko forma gi. Ir su B.B. parašymais panašiai. Patronizavimą sunku įrodyti. Bet ir paneigti nebūtų lengva.

Rimvydas, 2012-10-20 23:38:51

Karoli, Karoli, panašu kad metus ar dvejus paskaitinėjęs šį blogą taip nieko ir nesupratai iš B.B. pasisakymų…