Stokholmas. Kaip zemeje…

 1. Girtas po pusiaunakcio taip garsiai ir ligai sukauja, kad Kaune jau tikrai gautu i snuki arba atvaziuotu policija.

 2. Labai patogios ir grazios gyvu vijokliu tvoreles, kuris firma atveza kaip modulius – susistatyk kaip nori.

 3. Kilogramas atsaldytos zuvies file eilineje (gal…) parduotuveje kainuoja 200 litu.

 4. Rukanti mergina isibridusi su drabuziais i dekoratyvini miesto tvenkini jame treniruoja didziuli suni. Aplinkiniams parke tai idomu…

 5. Kvailiu yra visur, bet kodel kvailiu kvailiai labai megsta po vidurnakcio vazineti kuo garsiau burzgianciais trantais? Ir visiems gerai…

 6. Dienrastis spausdina sonetus. Kiek kartu tai siuliau daryti musu dienrasciuose – ne, musu redaktoriai geriau zino, ko man reikia.

7. Tik kas penktas nekrologas laikrastyje su kryziumi. Kiti pazymeti pauksciuku, laiveliu, automobiliu, medeliu…

Atsakymai

:D, 2010-07-17 18:18:04

Lietuvoje merginą aplotų bobos.

jaunasis marodierius, 2010-07-18 00:33:32

na ir ikyrokas tipas esate, vienok. Viskas jums netinka. burbeklis….

D., 2010-07-18 02:28:37

 1. kam tie sonetai jei yra įdomesnių temų – http://www.delfi.lt/news/economy/Media/vaiku-gynejas-drasius-persikele-i-komiksa.d?id=25219571 🙂

sonata, 2010-07-18 18:57:45

🙂 na tai gal ne taip jau blogai ir Kaune? Turbūt teisingas posakis, kad “ten gerai, kur mūsų nėra”? Bet švedus labiausiai gerbiu už toleranciją ir ramų toną. O gal tai susiję – užtikrintas kasdienis gyvenimas formuoja ir atitinkamus žmonių reagavimo būdus. Gal – “šuo kandžiojasi todėl, kad gyvena šunišką gyvenimą”?

neringa, 2010-07-19 06:47:29

na,Kaune per daug vulgariu ir agresyviu zmoniu,nesijauti saugus,net diena,gali kazkoks apkvaises,apsivemes “pacanas”isvadint visokiais zodziais.Va,sito negaliu pakest,paprasciausia truksta kaunieciams kulturos,tolerancijos ir geru manieru.

Rasa, 2010-07-19 08:57:29

neringai: Kaunas geras miestas 🙂 Net jei naktį kažkas viniu pereina per visų stovinčių mašinų “užpakalius”, vis vien geras. Kodėl? Nes čia mano namai 🙂 Būna visko, bet tikrai negaliu sakyti, kad jaučiuosi ar kada jaučiausi jame labai nesaugi, gal reikia būti kauniečiu, tada viskas gerai? 🙂 O gal nereik būti labai jautriems? 🙂 Visur visokių žmonių yra 🙂

V.R., 2010-07-19 09:46:50

neringai

O kur jūs gyvenate? Kokiam rojaus kampely?

Burgis, 2010-07-19 09:51:39

Dar: 1) rytais kavines isnesa i lauka staliukus ir kedes. Ir stato ant tiesiog apglitusio saligatvio… Taip noreciau su savo kercheriu nuplauti…

 1. cia kazkokie keisti latrai. Intelektualus. Madingi. Vakar vaiku aiksteleje buvo nenusakomo amziaus vyras, nenusakomo murzinumo, keistai suderintos plikes ir ilgu plauku. Bet labiausiai mane nustebimo ilgiaaaaaausi (kai kurie – apie 2 cm) ir labai svarus nagai.

neringa, 2010-07-19 11:10:11

V.R.,o kodel butina gyvent rojaus kampely,tam,kad galeciau kritikuot Kauna?:))Nezinau,galbut jusu tokia jau nuotaika,ar ka,bet Kaunas,tikrai nera rojaus kampelis,nebent uzdengiate akis pries daugeli dalyku.Ypac dabar, kai pamazu tampama komercinio slamsto centru:))

petras, 2010-07-19 13:41:50

jei norit rojaus kampelio, tektų negyvenamoj saloj apsistot. bet va bėda, nebebūtų su kuom bendraut. vnž yra kaip yra, o yra taip, kad gyvent galima.

nesvarbu, 2010-07-19 15:25:44

Kiekviena šalis, kiekvienas miestas, kiekvienas kiemas turi savų blogybių – vienur jų daugiau, kitur – mažiau; visur problemos skirtingos, savos, bet visur jų yra (beje, Petrai, negyvenamoj saloj – taip pat). Kiekvienas iš mūsų pasirenka sau priimtiną blogybių rinkinį – kartais pakeisdami gyvenamąją vietą, kartais susitaikydami su esama. Bet tai nereiškia, kad reikia užsimerkti ir apsimesti, kad jokių blogybių “čia” nėra.

sonata, 2010-07-19 23:08:17

na kažkam blogai Kaune… stebiu nuolatines “parkes” tarp kauniečių ir vilniečių lietryčio komentaruose (beje, kauniečiai nuosaikesni, kerta dažniausiai po to, kai “vilenski” užkabina “kavenskus”). Esu žemgalė, vaikystėj prisiskaičius Korsakienės “Laikinosios sostinės” ir Sirijos Giros “Raudonmedžio rojaus”. O kur dar Saliamutės Palemonas… norėjau būti čia… ir ketvirtį šimtmečio džiaugiuos, kad gyvenu Kaune… nors randu narkomanų švirkštų laiptinėj, nors jaunuolį nušauna Laisvės alėjoj vidury baltos dienos… bet… bet čia mokėsi mano tėvai (LŽŪA arba Lietuvos Žiopliai Ūkiškai Apmokyti), čia buvo mano Alma Mater, su lengva pašaipėle įvardinta kaip Kauno Miesto Idiotai… nekeisčiau į Stokholmą, nors ten ir skraido Karslonas:) … tik kaži, ar nekeis mano atžalos :/

V.R., 2010-07-20 02:38:58

Nieko tokio tragiško Kaune aš nematau – visur visko yra, bet jūsų Kauno įvertinimas – keistas. Gal kokiam purvinam pakrašty gyvenat? Yra gerų rajonų su visai kitokia publika.

“Esu daug matęs, daug regėjęs”, kaip toj dainoj, bet Kauno nekeisčiau į nieką – jis pakankamai didelis ir šiuolaikiškas, kad nebūtų “kaimo užkampis”, ir pakankamai mažas, kad jame būtų patogu gyventi – beveik be spūsčių ir maksimum 30 minučių pasiekti priešingą jo kraštą. O dar upės, žaluma! Puikus miestas.

giedrius m, 2010-07-20 10:11:40

Kaunas yra mirštantis miestas, nes jaunimas neužsilieka po universitetų. Man jis mielas, nekeisčiau jo į Vilnių šiuo metu. Problema – trūksta veiklos, lengviau įsikabinti į kažką Vilniuje.

Kažkokio specifinio kauniečių nemandagumo nepastebėjau.

Žinoma, yra mieste zonų, kur visos problemos užaugo staiga ir vienu metu – per trumpą laiką apgyvendinti dideli miesto kvartalai, kur vaikai beveik vienmečiai ir jiems nebuvo parūpinta ką veikti. Bet tai nėra išskirtinė Kauno problema.

Tiesa, aršiausi Lietryčio ir Žalgirio fanai – ne kauniečiai ar vilniečiai, bet priemesčių (Garliavos, Grigiškių, etc) gyventojai arba “naturalizavesi” miestiečiai, kurie ne taip senai atvyko iš miestelių.

Ursus, 2010-07-20 10:44:16

Gyvenu Kaune, dirbu Vilniuje. Ne karta teko klausti aršių Kauno nemylėtojų – kiek kartu gyvenime esi buvęs Kaune? Atsakymas – 2-3 ir pravažiuodamas. Iš tų kelių kartų – dauguma mokykloje per ekskursijas i Zoologijos soda. Ko is tokių norėt, kai jiems visa Lietuva apsiribojo Vilniumi, Trakais ir Molėtų ežerynu? Na dar tėvų gimtine kur nors ties Eišiškėmis. Gyvenam per 100 km vienas nuo kito ir klijuojame vieni kitiems štampus :). Nors gal nieko keisto – Diuseldorfas nuo Kiolno Vokietijoje yra dar per mazesni atstuma, taciau vienas su kitu ėdasi aršiau nei Vilnius ir Kaunas. Žodžiu visur taip, kur žmogiska tuštybė ima viršų virš sveiko proto, o įgimtas provincialumas formuoja stereotipus.

Burgis, 2010-07-20 10:53:13

Dar keli strichai.

 1. “Hallå! Aaa… Nej!” – Lukas mobiliuoju telefonu kalba su isivaizduojamu verslo partneriu. Lukui 2 metai ir 2 menesiai…

 2. “Du är vad du åker” – parasyta ant vienos taksi firmos automobiliu. Tikrai – tu esi toks, kaip vairuoji (vaziuoji).

Lina L., 2010-07-21 12:15:59

Va pabuvau Danijoj, Jutlandijoj apie savaitę, dar švieži įspūdžiai. Šviežiausias – kaip gera grįžti namo!

Paviršutiniški, aišku, ir mano pastebėjimai.

Daug kuklesni namukai, negu dabar pas mus miestuose aplink juos pristatyta. Nėra ko nė lyginti! Biedni jie, pagal tai vertinant. Tik tiek, kiek reikia šeimai, o gausių šeimų matyt nėra daug. Labai tvarkinga ir jauku, kieme ilgas ilgas Danijos vėliavos spalvų “kaspinas” ant aukšto stiebo.

Net mašinų nelabai matosi naujų, didelių ir prabangių, tokios normalios. Keliai aišku lygutėliai ir sužymėti, su privalomais taip pat sužymėtais dviračių takais šalia. Miesto centre sustatyti dviračiai užima maždaug pusės stadiono plotą! O dviratininkai sau sėdi gatvės kavinukėse.

Laukuose vėjo jėgainės ir tiesiog neįtikėtinai kultūringos žemės ūkio kultūros: stiebelis į stiebelį, nei piktžolių, nei pavytusių, nei sugulusių, kaip jie taip sugeba, mano galva neneša. Na taip. važinėja kiekvienam lauke po traktoriuką ir viską laisto, gal kuo purškia. Karvės, arkliai, avys vaikštinėja po žolytę aptvaruose kaip kurorte.

Ech…

Burgis, 2010-07-21 16:42:40

Dar: 1. Jei ryte gatvese daugiau atviru prabangiu kabrioletu – bus geras oras.

 1. Siandien pirkau pigiausia preke – banana uz tris kronas (viena lita).

 2. Svarbiausia turistui ir dirbanciam seneliui – batai. Kojos dega…

Evaldas, 2010-07-21 20:57:26

Tuoj patikrinsim šitą gerb. dirbančio senelio informaciją vietoje. Įdomu, ar tik nesusitiksim kokiam grandioziniam renginyje pirmadienį Stokholme? :)))

Burgis, 2010-07-22 13:59:26

Dar: 1. Vienas is mokejimo mesto autobuse budu – parodyti vairuotojui kazka savo iPod ekrane.

 1. I savo laikinojo buto laiptine mes patenkame surinke koda prie lauko duru ir… ta pati koda dar karta prie vidiniu laiptines duru.

 2. Musu laikinojo buto durys uzrakinomos dviem ileidziamosiomis spynomis, bet… abieju spynu raktas – tas pats!

 3. Vaikai i savo buta sestame aukste (tai tik vienas butas toje laptineje) patenka lifte istate ir pasuke savo rakta. I kitus aukstus patenkama iprastu budu.

Burgis, 2010-07-22 14:00:12

Evaldui: kalbate apie geju parada? Be manes jis ne neivyktu…

Burgis, 2010-07-23 10:06:20

Geris: is visu Stokholmo ciaupu teka skaidrus, skanus ir saltas vanduo! Jokiu mineraliniu nepasiilgome…

Rasa, 2010-07-23 11:03:07

Burgiui: tai džiaugiatės sau… 🙂

O pas mus viską galima apibūdinti vienu žodžiu- KARŠTA!!!

Žydrūnas, 2010-07-23 16:12:47

Labai karšta…žino žmonės kada prasiplaut reik 🙂

Rasa, 2010-07-23 16:50:06

Bandau filosofiškai pažiūrėti į viską…

Ką galime gauti gero iš to karščio:

 1. Kai smegenys blogai veikia, sumažėja gerų minčių, bet visai išgaruoja ir kvailos… 😛

 2. Proga lieknėti- saulė pasotina taip, kad užtenka (man) iki vakaro, kol grįšiu namo, suvalgyti 2 persikus ir 2 bananus (po vaisių kas pusantros valandos). Esu visiškai soti. Vakare dar ką nors lengvo pavalgysiu. Kavą (išskyrus 2 puodelius, be kurių niekaip… 🙂 pakeičiau atšaldyta arbata iš sveikų žolelių, pavadinimu “Pabusk” 🙂

 3. Išbandau savo kaulų sustingimo laipsnį ir lankstumą, kai bandau paslapčia nuo visų nusiplauti kojas aukštokai stovinčioje kriauklėje… To norisi bent kelis kartus per darbo dieną… 🙂

 4. Supranti, kad beveik nuogai vaikščioti namie visai malonu, ypač kai gyveni vienas ir niekam neatrodai siaubingai :))))))

 5. Kai vakare niekur nebepajėgi eiti, yra proga patogiai įsitaisyti ant lovos, susikelti kojas ant stalo, įsijungti ventiliatorių ir pučiant vėjukui skaityti knygas 🙂 Ant mano stalo jų kiekis jau beveik pasiekė 10 vnt. 😛

 6. Supranti, kad žodis “baseinas” turi kur kas daugiau reikšmių, negu buvo manyta 🙂 Pav. kaime maudytis tinka ir “balijos” dydžio baseinukas su dviem kičinėm gulbėm, o namie ir vonia su šaltu vandeniu pasidaro tobulu baseinu… 🙂

Daugiau nieko nesugalvoju, reik energiją taupyt…. 😛

Žydrūnas, 2010-07-23 17:01:54

🙂 na aš pastarosiomis dienomis namie aplamai nuogas vaikštau pučiant ventiliatoriui 🙂

Darbe gerai, nors kondicionieriai yra šioki toki (kurių pusė jau užsilenkę) na, bet su ventiliatoriaus pagalba atsigaivinu. Kartais net eit namo nesinori 🙂

Šiaip tai pliusas, kad organizmą išsivalai, vitaminų tik svarbu pavalgyt sočiai ir daug gert 🙂

Rasa, 2010-07-23 17:21:54

Žydrūnui: Na, aš iš mandagumo prieš kultūringą publiką “aplamai” (nors reikėtų sakyti “apskritai”) pakeičiau “beveik”… O tu čia tiesiai šviesiai… Ištvirkėlis 😛

Žydrūnas, 2010-07-23 17:29:23

Tai kas man 🙂 taigi nieks nepatikrins 😀

Rasa, 2010-07-23 18:23:02

O man šiandien kaip sekasi! Dainuoju sau…. Aš gi užsimaniau tooooooooookių gerulių akinių Ninos Ricci rėmais plastikiniais juodais, tokių baisiai didelių, baisiai brangių, kaip moksliukų. Visi sako, kad jie man netinka, bet visi nieko nesupranta 🙂 Na užsisakiau aš juos ir neturėjau pinigų biskį atsiimt, o taip norėjosi greičiau naujų! Ir šast šiandien man premiją nė už nieką neplanuotai, kaip tik susimokėjau. Na na na na… Dabar būsiu tooooookia griežta su jais! Visi bijos. O ant kojelės ten du maži paukštukai… Aš sakau, ir karštis turi privalumų, o dėl ko gi daugiau man ta premija? Valdžiai nuo karščio galva susisuko… 😛

Žydrūnas, 2010-07-23 18:42:26

Nu mūsų energetikos sistemoj, kurioj aš dabar esu, ateina didelės pertvarkos, kažkas kažką su kažkuo jungia, paskirti ir renkami nauji vadai (tik iš esamų viršininkų, aš čia apie lietuvos elektrinę). Direktorium paskirtas kažkoks super energetikas vadybininkas besiblaškantis kur liepia..(apie energetiką tik iš knygučių susipažinęs ir dar KTU studijuojantis). Perdaroma visa energetinė Lietuvos sistema taip sakant dabar…

Nors kas man eiliniam inžinieriui.., nerūpi gi tai visai kol kas 🙂 svarbu alga nepakistų 🙂

Rasa, 2010-07-23 19:40:48

Žydrūnui: na ir pasakei “svarbu alga nepakistų” ! O tu gauni pakankamai? Ir net nenori daugiau?! Alga turėtų didėti, o ne nepakisti 😛 Bent jau noruose… 🙂

sonata, 2010-07-23 20:47:24

va va, Rasa, už paskutinį pastebėjimą rašau 10 su pliusu :)) prisimenu seną vadybinį dėsningumą dar iš “anų” laikų: jei planuoji važinėti Žiguliuku ir gyventi trijų kambarių bute, tai važinėsi Zapuku ir gyvensi vieno kambario bendrabučio tipo butuke. Jei planuoji gyventi name ir važinėti Volga, tai tikrai gyvensi trijų kambarių bute ir važinėsi Žiguliuku 🙂 Tai… tai aš noriu važinėt Bentliu ir gyvent namuke a la Lubys:))) Žydrūnai, nepasiduokit:)

Žydrūnas, 2010-07-24 06:47:14

Ne alga man svarbu iš tiesų 🙂

Rasa, 2010-07-24 08:40:11

Žydrūnui: Bet tau tai nerūpi visai, nes rūpi tik tai, ar ji myli tave? 😀

Evaldas, 2010-07-24 22:48:50

O Stokholme šalta ir lyja… Bet gal geriau nei tas karštis Lietuvoje…

Burgis, 2010-07-25 11:22:44

Oro prognoze: kiekviena ryta pirmiausia atverciu mums (i musu buta) atnesto “Dagens Nyheter” paskutini puslapi ir iskart matau – Stokholmas zemelapyje tamsiai raudoname fone – bus karsta. Labai patogu nemokanciam skaityti! Labai aisku visiems!

Burgis, 2010-07-25 16:17:07

Mociute kutena Luka. Lukas juokiasi ir sako: “Mer kuti-kuti!” (Dar kuti-kuti.)

Evaldas, 2010-07-25 22:02:24

Burgiui: Jūs arba praeitos savaitės laikraštį skaitėte, arba “Dagens Nyheter” – melagių laikraštis:))) Šiandien net striukė (tiesa, daugiau dėl lietučio) visai pravertė…

Žydrūnas, 2010-07-30 00:47:11

Rasa, aš tik vieną dalį to p.Burgio pasakymo pajėgus kol kas išlement 🙂