Streikas. Vėl…

Zuikis lyg ir neturi balso, bet, patekęs į didelę bėdą, jis plonai cypia…

O mokytojai streikuoja…

Jei streikuos mano anūkėlės mokykla, aš Mildutę mokysiu pats – manau, kad sugebėsiu.

Bet jei streikuos mano gydytojai, slaugės, aš pats nemokėsiu gydytis…

***

Jūs, mokytojai, neįsižeiskite, bet pradėti reikia ne nuo to galo.

Jums vadovauja bukagalviai ir niekšeliai, o jūs manote, kad galite pakeisti jų veiklą? Ne, reikia pakeisti „vadovus“!

Pinigų yra! Nėra vadybos.

Kitas dalykas, reikia atvirai pripažinti, kad mokytojų per daug. O Mokytojų labai trūksta! Sistema neoptimizuojama daugybę metų. Tai jūs, Mokytojai, tai ir keiskite. Esu dešimtis kartų rašęs, kaip tai padaryti – nekartosiu, tik pasakysiu, kad mano vizitas sausio pradžioje į Vilniaus savivaldybę dar kartą įrodė – ne, jie nieko nekeis! Reikia pakeisti juos…

***

Mokytojų streikas gali sukelti lavininį procesą: ims streikuoti gydytojai, valytojai, vairuotojai ir t.t. Bus nepaliaujamai aiškinamasi, kas kiek dirba ir kas kiek uždirba. Visiems bus tik blogiau.

***

Artėja rinkimai. „Rinkimai“… Stebėkite ir stebėkitės – vėl ne tuos išrinks! Todėl, kad patiklumas neturi ribų…

Ale gyventi vis tiek galima!

Atsakymai

qwerty, 2016-02-22 15:58:44

Kuomet tinklaraštininkas rašo apie tai, ką tikrai žino, tai net gera beskaitant. Nuostatos, kad mokytojų yra per daug ar jog juos pačius reikia pakeisti, nepatiks absoliučiai daugumai, todėl bus ignoruotas, kaio ir visuomet.

Sokolovas, 2016-02-22 17:08:06

Tapo gan populiaru svarstyti- ar “tuos” išrinks, ar “vėl ne tuos išrinks”…

Tačiau niekas nesako, O KĄ REIKIA RINKT? Ar yra pasirinkimo galimybė, ar tik “pasirinkimo teisė” ribotų galimybių spąstuose? Galiausiai,- ar rinkimai nėra JŲ įteisinimas MŪSŲ rankomis?

Ir dar. Net jei atsirastų jėgų ( žmonių, jų grupių, partijų), kurių atėjimas reikštų esmines permainas, vis tiek dauguma nebalsuotų už jas. Nes “pilkoji dauguma” kaip tik ir bijo esminių permainų. Nes dauguma nenori “iš naujo mokytis plaukti”, lengviau juk irtis pasroviui…

qwerty, 2016-02-22 17:20:41

čia teisybė: “… taip yra ne todėl, kad Lietuvoje yra per daug mokytojų, o dėl didelio švietimo srities darbuotojų savivaldybėse ir joms atskaitingose įstaigose skaičiaus. „Vien mūsų rajone priskaičiuoju tris tokias įstaigėles (Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius, Švietimo ir sporto paslaugų centras bei tiesiog Švietimo skyrius), kurios labai sėkmingai dubliuoja pačios save, o finansuojamos yra iš mokykloms skirtų pinigėlių. Gal, gerb. ministre, čia nearti dirvonai taupymui?“

qwerty, 2016-02-22 17:23:15

Sokolovai, liberilai mus moko, kad rinkimų demokratiškose valstybėse esmė yra ne ta, kad išrenka netinkamus, o tai, jog kituose rinkimuose galima pakeisti.

qwerty, 2016-02-22 17:24:01

Sokolovai, liberalai mus moko, kad rinkimų demokratiškose valstybėse esmė yra ne ta, kad išrenka netinkamus, o tai, jog kituose rinkimuose juos galima pakeisti.

qwerty, 2016-02-22 17:25:33

ten, kur mano komentas. 17.20, tai tinklaraštininko norėjau paklausti ar čia teisybė ir tame visos mokytojų bėdos?

Burgis, 2016-02-22 18:11:06

Qwerty: tai ir tiesa,ir netiesa. Tas pats, kaip su Seimo narių, ministrų atlyginimais, privilegijomis: tiesa, kad tai neteisinga, bet netiesa, kad tai rezervai. Tegu tie švietimo valdininkai būna, juk jie nieko nesugeba, tegu tik neina vogti, bet tegu nesipainioja po kojomis tiems, kurie moka ir nori dirbti, tegu tik netrukdo pertvarkyti sistemą.

no name, 2016-02-22 18:32:52

p. Burgi, neturi būti jokio iš mokesčių mokėtojų išlaikomo subjekto, kuris tiesiog “būtų” – jeigu jam mokamas atlyginimas, jis turi jį uždirbti, o ne “nesipainioti po kojomis” ar “netrukdyti”. Kažkada skaičiavau, kad ŠMM pavaldžios berods apie dvidešimt visokių viešųjų įstaigų – įsivaizduojat, kokie ten “rezervai”? O dar jei mokytojų skaičių ir ugdymo įstaigų tinklą optimizuotume ir dabar neefektyviai naudojamas lėšas tinkamai paskirstytume, tai mokytojų atlyginimai tikrai galėtų būti didesni. Bet čia tokios “svajuko dramblionės”, nes sistema iš vidaus savęs juk “negrauš”, o iš išorės tą daryti per visą nepriklausomybės laikotarpį niekam neužeko nei politinės valios, nei kompetencijos.

Burgis, 2016-02-22 18:50:23

No name: visiškai su Jumis sutinku, kad jokių bukagalvių veltėdžių mums nereikia! Bet aš realistas. Bukagalviai veltėdžiai užtvindė pasaulį. Tik pažvelkite į ES struktūras… Todėl geriau planuoti realiai.

qwerty, 2016-02-22 19:02:18

no name, realybė yra tokia, kad biurokratai yra būtini. Be jų – anarchija.Svarbu, kad ne per daug ir ne per mažai. Optimalaus jų skaičiaus klausimas.Bet čia jau prasideda filosofija.Todėl tinklaraštininkas yra teisus, svarbu, jog kuo mažiau trukdytų. Tačiau, kaip padaryti, kad jie kuo mažiau trukdytų nežino ir tinklaraštininkas. Jis sako, sumažinkim mokytojų skaičių ir palikim vien Mokytojus. Tai ir bus sistemos reformos esmė. Tačiau mokytojo ir Mokytojo atribojimo klausimas taip pat filosofinis. Padėtis be išeities.

Random, 2016-02-22 19:13:43

no name, ne dėl didesnio atlyginimo mokytojas turi dirbti. O ir taip gan gerai jie gyvena, jei tik nori 🙂

Darius, 2016-02-22 19:40:04

Random, prašau paaiškinti ką reiškia “…O ir taip gan gerai jie gyvena, jei tik nori :)”?

M11, 2016-02-22 20:53:53

Dariau, rinka sudėlioja viską į vietas – kuriems pakanka kompetencijos ir darbštumo, tie neatsigina pasiūlymų dirbti ir uždirbti. Kitiems lieka streikuoti.

mama R, 2016-02-23 00:04:02

M11, ir aš taip manau. Mokytojai dirba, mòkytojai streikuoja.

*

Jei jau tikrai taip blogai jiems atrodo, ir neįmanoma pakeisti “viršaus”, vietoj to, kad streikuotų, tegul kuria privačias mokyklas, surenka Mokytojus ir dirba. Kokybiško mokymo paslaugų poreikis LT – labai didelis. Pažįstu keliolika karštų streikuojančių ir jiems prijaučiančių.. net ir streikuoti tik liežuviu temoka. Tegul pabando įsidarbinti privačioje ugdymo įstaigoje užsieny ar LT kokioje rimtoje gimnazijoje, tai galės palyginti kaip turėtų dirbti mokytojas, kad taptų Mokytoju.

Et, tuščia šneka.. geriau džiaugtis darbais.

Mantas, 2016-02-23 14:32:08

Kuris mokytojas geresnis? Kaip išmatuoti? Iš kieno pusės žiūrėti – mokinio, tėvų ar administracijos? Mokytoja A (rusų kalba): mokinių metiniai pažymiai 9-10, popierėliai sutvarkyti idealiai (jos planai nepriekaištingi), mokytoja pasinėrusi į tarptautinius projektus, tad retai būna mokykloje, administracijai ji labai įtinka, visada gauna geriausius mokinius, jos mokiniai egzaminų nelaiko, na o jų žinios … tik privet” ir gal dar “moj imia jestj …”.

Mokytoja B (rusų kalba): mokinių metiniai pažymiai 5-7, mokytoja popierėlius ne visada laiku sutvarko tinkamai ir laiku (jos planai ne visada “praeina” net iš antro ar trečio karto), visada veda pamokas, nes neskraido su tarptautiniais projektais ir seminarais, administracijai ji neįtinka, nes yra reikli tiek sau, tiek mokiniui, tiek jų tėvams, tad ir gauna mokinius, kurie “atliko” ir „nesugeba“ (o gal jų tėvai nesugeba?) pasirinktis mokytojo, jos mokiniai egzaminų nelaiko, bet yra išmokinti taip, kad laisvai kalba rusiškai. KURI MOKYTOJA geresnė??? Kurią priimtumėte į savo kolektyvą???

P.S., abi mokytojos yra vienmetės, tik mokytoja A pamokos metu mėgsta su mokiniais darytis asmenukes, o mokytoja B per pamoką surenka mokinių mobilius telefonus.

qwerty, 2016-02-23 19:21:56

Ar mokytoja gali išmokinti vaikus tiek, kad jie kita kalba kalbėtų laisvai? Netikiu.

dominykas, 2016-02-23 22:00:49

Streiko prasmę didžiausią ir matau tame, kad visuomenei pademonstruojama problema, ir parodoma, kaip tragiškai valdžia su tuo tvarkosi. Reikia tikėtis, kad tai turės įtakos kituose rinkimuose, ir galvos bus pakeistos.

qwerty, 2016-02-23 23:01:32

Dominykai, kokia problema? Kad veltėdžių mokytojų priviso, kaip šunų ir jie visi kartu pradėjo loti, nes kaulų mažai gauna?

skaitytojas, 2016-02-24 11:41:36

“…mano vizitas sausio pradžioje į Vilniaus savivaldybę dar kartą įrodė – ne, jie nieko nekeis! Reikia pakeisti juos…”

Skaudžiai,bet,manau,teisingai…

nuoba, 2016-02-24 18:51:48

qwerty,

labai teisus esi.

Šunys šeimininkui privalo kojas laižyti, kad leido prisiveisti, o kad kaulų neužtenka, tegul vienas kitam gerklę perkanda.

skaitytojas, 2016-02-24 20:29:13

Yra,kaip yra…

“…„Tai inovatyvus projektas. Norėjome sujungti lazerines technologijas ir universiteto mokslininkų žinias. Lietuvoje ekspertai neprikibo nė prie vieno technologinio aspekto, tačiau tai buvo nemandagus, tiesioginis, priekabiavimas prie mūsų partnerių iš universiteto, tai buvo nepagrįsti kaltinimai“, – pasakojo A.Vizbaras.

Kai jų projektas buvo atmestas, parašė apeliaciją, išsiuntė ją elektroniniu paštu.

„Į apeliaciją nebuvo atkreiptas dėmesys, nes į siunčiamas eletroniniu paštu jie nereaguoja. Buvo apmaudu, kad Lietuvoje taip vyksta. Toks vertinimas buvo šališkas“, – kas apstulbino, pasakojo A.Vizbaras.

Pasak jo, Lietuvos švietimo ir mokslo sistemai stinga objektyvumo.

„Nežinau, ar todėl, kad trūksta kopetencijos, ar suveikia geri draugiški ryšiai. Man atrodo, kad tai buvo ir konfrontacija tarp Vilniaus ir Kauno. Manau, kad jei būtume pasirinkę Vilniaus medikus, viskas būtų buvę gerai. Yra kaip yra…”

http://verslas.lrytas.lt/izvalgos-ir-nuomones/verslo-atstovas-lietuvos-mokslas-pelesiais-apauges.htm

Gal todėl atsiliekame nuo estų? Taip pat ir ekonominiu , kultūriniu aspektais (korupcijos lygiu estus berods lenkiame)…Mokytojai Estijoje berods nestreikuoja (Latvijoje streikavo).

Mantas, 2016-02-25 16:05:31

Norėčiau perskaityti gerbiamo B. Burgio atsakymą, šio Žmogaus nuomonę, Jo pasirinkimą …, na bent toks jau buvo mano klausimas.

“Ar mokytoja gali išmokinti vaikus tiek, kad jie kita kalba kalbėtų laisvai? Netikiu”, – parašė qwerty’is/ė. Atsakau: rašydamas “laisvai” omenyje turėjau bent jau pasiektą A1-A2 kalbos mokėjimo lygmenį, kai tuo tarpu mokytojos A mokiniai sugeba tik pasisveikinti ir … gal tik tiek ir temoka 😉

Burgis, 2016-02-25 17:33:20

Mantui: geras mokytojas gerą mokinį visko gali išmokyti!

nuoba, 2016-02-25 20:52:59

premjeras visiškai nepagrįstai išsigando Rusijos įtakos mokytojams.

Rusijoje mokytojų atlyginimo vidurkis vargiai siekia 500 eurų (reik manyt bruto) http://www.gazeta.ru/social/news/2015/10/08/n_7749011.shtml

Žymiai pavojingesnė yra Rumunija, kuri lenkia Lietuvą mokytojų atlyginimų dydžiu.

Regina D., 2016-02-26 20:17:33

Už tokius valdiškus atlyginimus kaip dabar mokytojai turėtų dirbti dar mažiau ir dar prasčiau. Nes kuo valdiškas mokslas prastesnis, tuo daugiau galima užsidirbti geram mokytojui: seminaras mokytojams – nuo 1000 Lt; privati pamoka 1 asmeniui – nuo 25 Lt (o grupelėje būna 2 – 4 žmonės). Darbas su leidyklomis irgi gerai apmokamas. Tad GERAS mokytojas tikrai ras kur padėti valstybės iš jo nenupirktą laiką ir kompetenciją (atleiskit, kad sumas pateikiu litais, nes po avarijos dėl sveikatos daugiau kaip metai apribojau savo veiklą ir nežinau, kiek dabar mokėtų eurais). Palyginkite: savaitė pragariško darbo po 8 – 9 val. per dieną VBE vertinimo centre uždirbdavo tik 500 Lt (palyginkite su vienu 6 val. seminaru, kur gaudavau į rankas 1200 – 1300 Lt), tad ko stebėtis, kad geri mokytojai neina vertinti VBE rašinių, kad vertinimas subjektyvus ir neadekvatus. Nėra ko piktintis ir prastomis VBE užduotimis – jų rengėjai gauna “kapeikas”, o reikalavimai ir apribojimai milžiniški: turėdamas per savaitę bent du “privatukus” uždirbi daug daugiau ir sėdi ramus kaip belgas – be streso, nerimo, kaltinimų, įtarimų, sekimo ir pan. Tad geriausias streikas – dirbti tik tiek, kiek valstybė užmoka. Už tokį atlyginimą kaip dabar gero mokytojo nenupirksi (čia sistemos mastu). Tik reikėtų, kad tėvams būtų atvirai paaiškinta, kiek iš tikrųjų švietimo paslaugų jų vaikams priklauso pagal įstatymus, o ne kliedima apie šventą mokytojo misiją, visas vaduojamas pamokas (sirgau 24 dienas ir nė vienos pamokos niekas nevadavo), naujas programas, patyriminius metodus, individualų priėjimą, savalaikę pagalbą ir kt.