Subalansuota jauniems

Aš matau, kuo tie jauni žmonės užsiima… Na, turiu galvoje tuos, kurie yra veiklūs, smalsūs, darbštūs, stiprūs.

Plaukioja, nardo, važinėja, lanko koncertus, restoranus, laipioja po kalnus, žaidžia futbolą, krepšinį, naršo po virtualiąją erdvę, prižiūri savo vaikus, pramogauja su jais… Skaitančių knygas – nedaug. Vaikštančių į kino teatrus – nedaug (pritariu – ką ten žiūrėti? šiandien mudu iš neturėjimo ką veikti pažiūrėsime „Vagys melagiai“…)

*

Ak, aš norėčiau paimti visą tų jaunųjų meniu! Deja, deja… Įrašas pase ir įrašai klinikose viską keičia. Tai meniu keičiu taip, kad vis tiek būtų ką veikti.

Buvome sode, nuskynėme uogas, suruošėme uogienes. Buvome Taujėnų dvare, važiuosime į Paliesiaus dvarą. Negeriu. Bet valgau! Džiūgaujame bendraudami su jauniausiuoju anūkėliu. Komunikuojame su kitais skaipu. Ruošiamės kelionei į Stokholmą. Baigiau vienos knygos (matematika, žinoma, matematika…) juodraštį, pradėjau kitos…

*

Yra problemų su skaitymu. Informacijos daugybė, bet ji paskendusi šiukšlynuose. Ieškau konkretybės, ne banalybės, ne nuomonių, ne mistifikacijos, ne agitacijos. Randu nedaug. Dažniausiai informacija tokia, kokią čia dabar parašiau. Atsiprašau! Kitą kartą laikysiuosi savo nuostatų…

Atsakymai

Dalius, 2019-07-20 04:01:53

Taip. Tiek medžiagos knygose, žurnaluose, internete, TV, radijoj… Kad jau nežinia kaip pramogauti, kaip mylėti, kaip mylėtis, kaip vaikus auklėti, kuo tikėti, ką valgyti, kada skirtis, kada nesiskirti…:(

Egidijus, 2019-07-21 15:13:41

Taip…. pasaulis pilnas šiukšlių…įdomu kaip išgryninamas auksas?

Virginija, 2019-07-21 18:26:37

Aš kartais išgirstu: televizorių seniai išmečiau, kompiuteriu naudojuosi tik būtinu reikalu, FB laiko negaištu, vaikams žaislų perku labai mažai, į madas (plačiąja prasme) visai netaikau…gyvenu sava galva…Gal tai ir yra tikrasis gyvenimas?

Pasakysit, ką čia šneki: iškrisi iš visumos,”suvalgys” konkurencija. Iškritau, suvalgė ir nieko – gyvenu…

Rasa, 2019-07-21 22:50:51

🙂 Visa tai, ką p. Burgis aprašė kaip “Plaukioja, nardo, važinėja, lanko koncertus, restoranus, laipioja po kalnus, žaidžia futbolą, krepšinį, naršo po virtualiąją erdvę, prižiūri savo vaikus, pramogauja su jais…” tėra feisbukinis ar kitų socialinių tinklų fasadas. Bent jau daugelio. Ir jaunų ir ne jaunų žmonių.

O gyvenimas… Gyvenimas kur kas paprastesnis. Jį geriau pamatai, kai kalbiesi su žmonėmis ne feisbuke 🙂

Va mergina pramogauja Trakuose. Plaukioja, gėrisi. Realybė: “jis nuolat palieka mane vieną, geria su draugais. Nežinau ar liksiu su juo. Pažada, kad daugiau būsim kartu, o paskui meluoja, kad atsirado svarbių reikalų. O išties išvaro gert pas brolį…. Tik vieną dieną išvažiavom kartu.”

Moteris prabangiam Turkijos kurorte. Fotografijų milijonas, laimė… Namuose laukia mama su negyjančiomis žaizdomis, kurią kasdien reikia pertvarstyti. Bet sesuo kartą per daug metų išleido išvažiuoti.

Vyriškis. Keliauja, šoka, dainuoja. Realybė- neseniai gavo viešų darbų ir atsėdėjo parų, nes mušė savo naują moterį, o užsienyje į tai žiūri ne taip, kaip pas mus.

Jei aš būčiau vakar įkėlus nuotrauką į feisbuką, būčiau ją užvadinus: “Radau lobį” 🙂 Nes išties radau- nufotkinau mažą lizdelį su paukštuku aviečių krūme 🙂 Pasakiškai gražu. Rodos nuostabus savaitgalis kaime… Traktorių, kuliančių javus burzgesys. Praskrendančių žąsų gagenimas. Nuostabus saulės palydėjimas sėdint su kavos puodeliu. Ir begalinis visa ko kvepėjimas…

Realiai išvažiavau ten pernakvoti viena, nudirbti begalę darbų, atsiremti į uosį ir susivokti savyje, ką daryti toliau. Nes išties geriausia naujiena šiandien, kad mama ligoninėje sugebėjo atsiliepti telefonu. Vakar nesugebėjo. Ji prieš kelias dienas patyrė insultą. KAIP man ją prižiūrėti, jei turiu ir dirbti? Reikia trupučio laiko viskam “sustyguoti” 🙂 Bet viskas bus gerai. Neabejoju 🙂

***

Toks jau tas gyvenimas 🙂 Spalvingas. Ir viskas jame gerai. Tiesiog yra kaip yra.

Egidijui: o kas yra tas gyvenimo auksas? 🙂 O kas- šiukšlės? 🙂

***

Iš interneto: “žmones galima suskirstyti į dvi kategorijas: bičių ir musių.

Ką daro bitė, nuskridusi į sąšlavyną?… Ji suka ratus apie visą sąšlavyną, suranda vienintelę gėlę, tupia ant jos ir surenka medų.

Ką daro musė, nuskridusi į žydintį sodą?

Musė praskrenda pro visus medžius, skrenda į tolimiausią ir tamsiausią užkampį, suranda krūvelę mėšlo, ir tupia ant jo.

Jeigu paklaustume bitę: „Bite, koks pasaulis?“, ką ji mums papasakotų? „Visur medus“, – atsakytų. „Netgi sąšlavyne?“ – „Žinoma, ir sąšlavyne, – tartų bitė, – pati tai žinau“.

Jeigu užklausus musės, koks pasaulis? – „Visur tik mėšlas. Netgi žydinčiam sode“.

Kokiai kategorijai save priskirti?”

Random, 2019-07-22 14:42:37

Rasa, tu teisi. Gaila, kad daug žmonių prisižiūrėję feisbuko bei instagramo turinio galvoja – visi aplink tik ir švenčia, keliauja bei pramogauja, santykiai ir nuotaikos tik pakilios, merginoms kiekvienu susitikimu dovanojamos gėlės, perkami rūbai bei dar daugiau.

Realybė tokia, kad tos gėlės turbūt pasiskolintos nuotraukai (žinau realų atvejį), kelionėms taupo įprasto gyvenimo sąskaita, kadrai tik patys geriausi iš kelių šimtų jei ne tūkstančių.

O po to maniškė priekaištauja, kad va pas mus vis kažkas ne taip, kaip pas kitus 🙂

sonata, 2019-07-22 21:41:30

Ar ne geriausia gyvent savo galva? Na taip, kaip norisi būt, o ne taip, kaip formuoja tie, kas iš to uždirba. Neseniai išgirdau, kad rūbų mados tendencijos yra švelniai, bet primygtinai primetamos, prieš tai kruopščiai uždėjus kelių sluoksnių visuomenės nuomonės formavimo gruntą. Pripažįstu, likau senamadiška ir negaliu palankiai žiūrėt į vyrus su “išaugtiniais” švarkais ar nudribusiu klynu kelnėm, taip kaip ir damos su suknelėm-maišais nekelia moteriško pavydo. Bet neskauda dėl to – jei tik žmonėms gerai. Jei prioritetas apsigyvent Instagrame – kodėl ne. Man gera per atostogas paraganaut savo virtuvėj, bet į Instagramą negaliu pretenduot – kotletai kartais apdega:))

Giedrius, 2019-07-22 22:02:59

Stabtelėkite ir susimąstykite kiekvieną kartą kai suprantate, jog atsidūrėte daugumos pusėje (Markas Tvenas).

Dalius, 2019-07-23 00:54:09

Kai kurios sentencijos yra neteisingos:)

Petras, 2019-07-23 01:19:31

Daliau, pataisau: „Ne visos sentencijos yra teisingos” (Frankas Zappa).

Dekanas, 2019-07-23 10:24:34

Atostogų pietuose metu keturiolikmetis sūnus pasakė, kad norėtų nusiskusti pažastų plaukelius, nes gėda paplūdimyje. Pastebėjom su žmona, kad daugelis jaunų vyrų ten šalina ne tik pažastų ar krūtinės, bet ir kojų plaukelius. O tada jie ima atauginėti, ir ryškiai matosi tokie juodi taškeliai. Tad tuo kartu teko padėti sūnui nusiskusti, o rugpjūtį su mama eis depiliacijai. Nesupraskit neteisingai – nesu nusistatęs prieš tokius dalykus kaip kūno plaukelių šalinimas, bet pats tai pradėjau daryti tik atsiradus žmonai. Keturiolikmečiui tai lyg ir per anksti.

Darius, 2019-07-23 18:57:06

Vyras turi būti plaukuotas!

petras, 2019-07-23 19:13:57

Dariau, vienas bomželis sakė, kad tikras vyras turi būti nusiskutęs ir truputį išgėręs 😉

Dalius, 2019-07-24 00:50:59

O, Petrai, pasirodo Zappa pirmesnis, nei aš😂

Dalius, 2019-07-24 00:52:58

Dekane, a nuo kurios vietos depiliavai susipažinęs su žmona?:)

Dekanas, 2019-07-24 02:32:11

Daliui: nuo tų vietų, kurias visi vyrai ‘depiliuojasi’. Bet depiliuotis kojas – to man jau per daug.

Dariau, nežinau kokio amžiaus ir plaukuotumo pats esi, bet kartais būti ‘natūraliai plaukuotu’ yra tiesiog neįmanoma. Tačiau viskam yra savas laikas ir saikas.

Juozas P., 2019-07-26 00:29:40

Rasa, nors Jus stipri- stiprybės Jums. Rašykite ČIA.

Apie bites/muses – tiesiog fantastika. Kaip tik nesenai pamoksle radau kad erelis, aukštai skraidąs, tiesiog negali susikalbėti su pelėda. Išaiškinti jai, kas yra saulė. Išminties simboliui 🙂

Dėl lizdo- gal nepastebėjot, kaip elgiasi jame paukšteliai? Aš gal ketvirokas būdamas irgi užtikau lizdą krūme, tik serbentų. Kol Tėvas nepamatė, atradau, kad po kiekvieno šlamesio- atseit paukščiukų tėvukų atskridimo, jie išzižioja. O vienam įmečiau kirmėlaitę visi … pasislinko ratu pagal laikrodžio rodyklę. Ir taip kiekvieną kart po mano kirmėlaitės…

Kol galų gale paukščiai – tėvukai čirkšdami atkreipė mano Tėvo dėmesį 🙂

Rasa, 2019-07-27 18:23:54

Ačiū, Juozai 🙂 Viskas pas mus gerai. Ir paukštukas tikiuosi išskrido, gal nesuėdė jo katinas. Nes lizdelis jau tuščias. Jis buvo vienas ir jau nemažas, jau buvo pradėję plunksnelės kaltis ant sparniukų.

“Tas likimas – lėkimas, laukimas –

Kas iškęs, kas pratęs?…” (B.B)

Gyvenimas toks greitas… Vakar iš kaimo vežant sūnui pasakiau, kad pabūsiu užsimerkusi 10 min. ir pailsėsiu. Grįžus norėjau spėt dar susitikt su draugais. Dalis grupiokų vietiniai, dalis iš užsienio ir kitų miestų. Kartais susibėgam. Pakeliui prigriebėm vaišių. Namuose skaičiuodama minutes (kaip kareivis kareivinėse) nusiprausiau 🙂 Nusilakavau nagus ir sūnaus paprašiau- dėk ant vieno peties rankinę, ant kito krepšį su vaišėmis ir atidaryk duris- nagai išdžius kol nueisiu iki mašinos, kur draugai laukia 🙂 Nes nagai būtinai turėjo derėti prie auskarų, juk manyje vis dar likusi kruopelė moters, net jei yra didelė dalis ir darbinio arklio 🙂 Pabuvom nuostabiai gamtoje visi, sūnus naktį dalį mūsų vėl susirinko ir išvežiojo po namus 🙂 Pasikalbėjom apie vaikus ir senus tėvus, apie džiaugsmus ir rūpesčius. Gera… O šiandien aš jau darbe vėl. Sveikatai pataisyt užsuko dar vienas iš vakarykščių draugų su kava ir krūva tobulų kanelių. Dar tuo pačiu padariau jiems su žmona reikalingą užsakymą. Ryt vėl dirbsiu, poryt 6 ryto jau turbūt būsiu kaime ir vėl kalbėsiuos su vabalais ir bitėm, su mama ir uosiu, su šuniukais ir debesimis… Ir raganausiu- eisiu su geromis mintimis rinkti jonažolių 🙂

O kažkada, ko gero naktimis, dar parašysiu ir čia… Nes čia man gera.

Dekanas, 2019-07-27 21:45:22

Rasa, skaitau Jūsų komentarus ir ramybės neduoda vienas klausimas: Ar kas nors patenkina Jūsų lytinę aistrą? Ar tokios aistros Jūs dar turite? Vien tik darbas, kaimas, mama… Juk reikia kiek nors laiko skirti ir sau…

Dalius, 2019-07-27 22:16:15

Taip, Dekane, aš ir apie tai pagalvoju… Ir šiaip 80% vienišų moterų virš 40 m.yra “subobėjusios” – tik vaikai, tėvai, puodai ir daržai, o meilės sau mažai belikę, gerai, kad dalis jų dar kažkiek tos meilės įdeda į savo išvaizdą, o likę apsileidusios… O juk žomgus turi būti gražus tiek išore, tiek vidum.

Rasa, 2019-07-28 00:53:46

🙂 Dekanui: na taip ramiai pažiūrėjus iš šalies, man apie lytinės aistros tenkinimą kalbėti per daug nesinori, o tau norisi. Tai padaryčiau visai logišką išvadą, kad tai tu esi iki galo nepatenkintas, jei tau neduoda ramybės mano aistra 🙂 Nes tai tau aktualu ar smalsu. O aš lyg ir neturiu su tuo problemų. Nes manęs nedomina ar tu ir tavo žmona esat patenkinti 🙂 Taigi ko gero aš esu patenkinta 🙂 Visapusiškai. O va dėl tavęs kyla abejonių.

Daliui: “žmogus turi būti…” Na lyg ir neturi. Kodėl jis turi būti gražus? Tai tiesiog banalybių kartojimas.

Gal esu bobiška, gal “pakenčiamai” graži. Gal stilinga, gal apsileidus. Gal sveriu 150kg., gal 60,70,80 ar dar kiek nors. O kas yra tavo supratimu ta moters “meilė sau”? Smalsu. Gal aš išties kažko nesuprantu? 🙂 Ką daro (turi daryti) moteris, kuri “myli save”?

Giedrius, 2019-07-28 01:59:44

Dekanui ir Daliui: Nevertėtų spjauti į šulinį, kad nereikėtų po to patiems iš jo gerti. Suprantu, kad šiuolaikinėje visuomenėje kultivuojami užkrečiami t.t. ir vulgarios elgsenos pavyzdžiai, bet nesuprantu kodėl reikėtų tam pataikauti ir pradėti manyti, kad taip ir turėtų būti. Kažin ar katram iš Jūsų kilo tokia mintis, kad labai dažna moteris galbūt aukoja save dėl vaikų, tėvų, tų pačių puodų ir daržų. Juk šventa Motinos pareiga yra pasirūpinti ir pamaitinti savo vaikus. Kartais tiesiog beprotiškom sąlygom. Na ir kas, įsimetė kelios raukšlelės, rankos sudiržusios, na, rūbas ne iš Dolce Gabbana, na ir kas? Ne tai svarbiausia! Daugybė dabar vaikšto išpusčiusių, kaip Vydūnas pasakytų, savo kevalą, o viduje tuščia, akys tuščios, nėra meilės. Ne į kevalą reikia žiūrėti, o į žmogaus širdį, tada gal ir pavyks prisiliesti prie trykštančio Meilės šaltinio, kuris visada buvo šalia, dažnai neatpažintas, nes žiūrėjom akimis, o ne širdimi.

Dabar tamsūs laikai, todėl nėra tobulumo ir būti jo negali, ir ne viskas kas auksu blizga yra auksas.

Random, 2019-07-28 05:56:31

Dekane, tai yra kiekvieno pačio reikalas, ir jei jis linkęs atsivert privačiai – kodėl ne. Klaust to viešai tiesiog neskanu.

Blogiausia, kad klausimas implikuoja, tarsi žmogus gali tai gaut tik su kitu.

Šiais laikais populiariausi serialai praktiškai pilni nepadorių scenų, bet dažnokai jas išmetus turinys lieka nekoks. Tačiau labai nemažai fanų to tiesiog nenori pripažint. Taip pat reklamose (pvz delfi top sport reklamos) moterų apvalumais pabrėžiamos prekės.

Už uždarų durų lai žmonės elgiasi kaip tik jie tarpusavyje sutaria. Tačiau palaido gyvenimo propagavimas viešoje erdvėje neturėtų būt norma.

Egidijus, 2019-07-28 06:56:48

Rasai: nemanau kad kas nors gali atsakyt – kas pelai , o kas grūdai…reik kartais kast giliau:) Aš vis dar stebiuosi, kad pasauly yra naivių žmonių:)