Success. Fail. Retry. Abort.

Kandidatai į merus.

Mokytojai.

Gydytojai.

Verslininkai.

Menininkai.

*

Iš esmės – visi žmonės vos ne kasdien įsivertina, įsivertina, įsivertina…

Kaip tik šiandien, galvodamas apie savo dviejų miestų būsimuosius merus, pamačiau tą įsivertinimo viziją su keturiais pranešimais:

*

Success – taip, tu esi tas, kuris vertas! Tu esi teisingame kelyje. Tu – sėkmės vaikas. Tu esi tiksliai toks ir ten, koks ir kur turi būti.

*

Fail – kur lendi? Nei tu moki, nei tu gali. Pervertini save. Vieną kartą pasisekė, kitą kartą pasisekė, tam pasisekė, anam pasisekė, bet iš esmės – fail!

*

Retry – bandyk dar kartą. Gal kitur. Gal kitaip. Panašu, kad tu galėtum, bet gal ne čia, gal ne su tais. Nepasitrauk, bandyk! Gal pasimokyk ir vėl bandyk.

*

Abort – nustok bandyti. Pailsėk. Atsitrauk. Pasikeisk. Kažkas turi įvykti, kažkas turi iš esmės pasikeisti, kad vėl žinotum, kur eiti ir kaip įsivertinti.

***

O žmonės, tie žmonės, yra trijų tipų. Tik trijų.

*

I tipas. Jie nekalti, kad nesupranta, kokie jie iš tiesų yra, ko jie iš tiesų verti. Jie nemato, kokius juos mato kiti. Jie nepažįsta nei savęs, nei savo aplinkos. Nelabai ir stengiasi pažinti…

*

II tipas. O, jie viską mato, viską supranta! Bet jų norai, jų siekiai labai skiriasi nuo jų galimybių, nuo jų esmės. Todėl jie gali išduoti, parduoti, prisitaikyti, nusilenkti, įkąsti, apgauti.

*

III tipas. Tikri žmonės. Suprantantys savo ribotumą, bet neklumpantys lygioje vietoje. Dirbantys ir kuriantys. Patenkinti tuo, kaip yra, bet siekiantys daugiau, giliau, plačiau. Geri žmonės.

***

Įsivertinkite!

Atsakymai

Burgis, 2015-03-14 18:05:13

Tokia virtuali įsivertinimo tarnyba…

Vilniete, 2015-03-14 20:23:02

III tipas – jam prisiskirti universitetinį išsilavinimą turintys ir gerai apie save galvojantys?.. Visa kita – nesvarbu? Visa kita -iš pavydo:-). Gyvenimas platesnis…

P.S. Aš turiu universitetinį išsilavinimą (VU), jei bandysit mane kaltinti nieko nebaigus 🙂

Išvada – REIKIA MĄSTYTI PLAČIAU. PASAULIS KEIČIASI.

Burgis, 2015-03-14 20:27:58

Vilnietei: ko Jūs pykstate? Priskirkite save kam tik norite! Kuo čia dėtas universitetinis išsilavinimas?!

Vilniete, 2015-03-14 20:36:53

Aš nepykstu. Tik tiek 🙂

sonata, 2015-03-15 20:06:49

“… būdingiausias žmonių giminės bruožas yra tas, kad tie patys individai, atsižvelgiant į momentą ir situaciją, gali būti didūs arba niekingi.” (T. Dreizeris. “Titanas”).