Suneštinė puota

Tikiuosi, kad nepažeisiu etiketo, paskelbdamas šią laiško ištrauką:

_„… jūs turite puikią galimybę prisidėti prie mūsų portalo lrytas.lt turinio kūrimo, nes UAB „Lrytas“  kviečia visus „Lietuvos ryto“ grupės darbuotojus pasidalinti savo mintimis dėl galimų temų ar aktualia informacija apie pastebėtus įvykius.

Turimą informaciją prašau siųsti el. paštu adresu [email protected] arba pranešti telefonu (Nr. 861457982, šiuo telefonu galima skambinti visą parą).“_

*

Gal tai ir ne nauja idėja, bet aš ja kažkada jau seniai seniai buvau užsidegęs… Aš tikrai norėčiau rasti kampelį lietuviškame žiniatinklyje, į kurį naujienas, informaciją ar tiesiog vasaros skaitinėlius suneštų man daugiau ar mažiau žinomi žmonės. Tai svarbi aplinkybė – daugiau ar mažiau žinomi žmonės! Nes šiaip rašliavos žiniatinklyje – nors vežimu vežk. Bet aš noriu patikimos, įdomios, intelektualios, tikslios, gerai sudėliotos (kaip Neprio…). Pavyzdžiui, jei kas nors iš šios svetainės senbuvių parašytų apie grybų uodus – skaityčiau susidomėjęs! O kažkas man minėjo, kad yra gyvių, kurie dauginasi trijose skirtingose stadijose…

*

Tai gal pasitreniruokime čia? Paskui gal tiks (geriausi „gabalai“) ir solidiems portalams.

Atsakymai

Mantas, 2011-06-13 17:05:41

Nuo kada lrytas yra solidus portalas? Tai gal tuomet čia http://www.15min.lt/naujiena/ziniosgyvai/wikileaks/lietuviska-zodzio-laisve-korupcijos-narve-arba-uz-ramybe-reikia-susimoketi-304-154334 tik melas ir provokacija?

Burgis, 2011-06-13 21:04:03

Hmm…

Burgis, 2011-06-14 08:59:07

Dabar plačiau paaiškinsiu savo „Hmm…“. Penkiolika metu buvau susijęs su žiniasklaida. Ir dabar esu vieno leidinio neetatinis bendradarbis. Man gaila skaitytojų, kurie neperpranta žiniasklaidos rinkos…

*

Nėra nešališkų leidinių, TV laidų, portalų! Nėra! Visi leidėjai valgo duoną ir dar nori užsitepti sviesto. Kartais jie alksta tik dėl to, kad tikisi sočiai pavalgyti vėliau. Kartais jie prigalvoja įvairiausių skaitytojus ir reklamos davėjus apgaunančių schemų, kad tik nurungtų konkurentus. Kartais jie žaidžia tokį žaidimą: mus noriai skaito, todėl mes galime sau leisti veikti net prieš save – dėkite čia reklamą, dėkite. Kartais jie sako: mokėkite brangiai – mes įdėsime tokią jūsų reklamą, kad niekas nesupras, jog tai apmokama reklama. Kiek aš tokių užsakymų gaudavau! Kiek įvykdžiau? Ne jūsų reikalas!

*

Išmokime skaityti! Tada pavyks bendrame komerciniame sraute rasti ir tai, kas tikro, teisingo, patrauklaus yra beveik bet kuriame leidinyje.

petras, 2011-06-14 09:01:28

tai, kad jis toks niekada nebuvo, tai čia faktas. nes teko skaityt straipsnių aprašančių įvykius, kurių liudininkas buvau. o straipsnyje buvo pilna faktų neatitinkančios informacijos. įžūlus melas arba labai prastas perpasakojimas. bet kokiu atveju negalima aklai pasitikėt žiniasklaida. ir dar kiek yra pavogtų straipsnių :DD labai daug. be jokių nuorodų ir panašiai. t.y. išverstas užsienio portalo straipsnis ir pasirašyta kaip lryto sukurtas (teko tokių skaityt, ne laikrašty, bet lryto portale) 🙂 vagys apie vagis rašo ir t,t, kitų laikraščių netenka skaityt, bet manau situacija labai panaši. tai čia tik neišmanėliškas darbas. o jau apie subjektyvumus ar žiniasklaidos daroma neigiam įtaka tai net nekalbu.

Mantas, 2011-06-14 13:39:40

“Kompiuteriją” skaičiau nuo pirmo numerio, ir ten tikrai netrūko (pusiau)reklaminių straipsnių. Aš suprantu – gyventi reikia. Bet tai visai kas kita. O štai pinigai už politinę reklamą, politinių oponentų murkdymas purve, tendencingi straipsniai, pokštai iš “nepirksi reklamos – suėsim” serijos yra šlykštus reikalas. Visa tai žinoma nieko naujo, ir be Wikileaks protingesnis skaitytojas tai skaitė tarp eilučių, bet gerai bent tiek, kad kažkas paviešino bent ledkalnio viršūnę

D., 2011-06-14 14:17:16

Mantai, manau tai lygiai tas pats ar politinė ar kompiuterinė reklama. O jei bus šantažas ir dar pas mus veikia teisinė sistema, tai yra tam tikri straipsniai. Įdomu tik, jei tie amerikiečiai tiek laiko žinojo visus tuos “žaidimus” su žiniasklaida, kodėl neviešino, nepranešė teisėsaugos organams. Susidaro toks įspūdis kad tik slaptai tarpusavyje pasirašinėjo, kaip sakant pletkų lygio.

O su kopijavimu teko pačiam susidurti. Rašė vieno laikraščio žurnalistas apie mūsų verslą ir kažkaip kalba pasisuko apie vieną istoriją. Pasakiau jog plačiau jis tai galės paskaityt tokiam ir tokiam interneto puslapyje. Ir ką jūs manot, prie straipsnio apie mus, kaip atskiras straipsnis, buvo nukopijuotas žodis žodin tekstas iš mano nurodytų svetainių. Tai apie kokią žurnalistiką galima kalbėti.