Sunku gyventi tarp laukinių…

Moteris pravirko nuo politiko viešų patyčių

Labdaros ir socialinės paramos Socialinių inovacijų fondo (SIF) direktorė Liudmila Mecajeva vakar į miesto politikus kreipėsi, kad būtų skirtos negyvenamosios patalpos.

(***)

… pratrūko tik A.Kriščiūnas.

„Aušrys Kryščiūnas_,_ Lituva _jauna. Aš noriu pasakyti, kad norint vadovauti fondui pradžiai reikia išmokti_ lituvių kialbą_, nes žodis yra_ ni „KaUnas“_, bet „Kaunas“…“_

*

Kauno diena, 2013 11 11

***

Mes labai gerai pažįstame Liudmilą. Viename name gyvenome. Daug metų vienoje laboratorijoje dirbau su a.a. Jevgenijumi Mecajevu, Liudmilos vyru, gal net pačiu gabiausiu programuotoju, kurį kada nors teko pažinti. Liudmila mokyklą Kaune baigė gaudama aukso ar sidabro medalį. Liudmila puikiai baigė KPI Skaičiavimo technikos fakultetą, užaugino du puikius sūnus.

*

O kas yra Aušrys Kriščiūnas? Tynta? Daugiau nieko nežinau…

***

Taip, rusai sunkiai išmoksta lietuvių kalbą. Net tie, kurie stengiasi išmokti. Dar sunkiau jiems atsikratyti akcento. Tiek kalbant lietuviškai, tiek kalbant angliškai. (Girdėjote, kaip V. Putinas kalba angliškai? O juk tai KGB mokykla…)

Bet ar girdėjote, kaip angliškai kalba japonai? Jei japonų delagacija atvažiuos į Kauno savivaldybę, A.Kriščiūną prašyčiau išleisti namo, nes kitaip miestas vėl patirs gėdą. Didelę gėdą!

Atsakymai

Burgis, 2013-10-12 09:11:55

Temos aktualumas…

qwerty, 2013-10-12 09:31:43

Reikia kalbėti apie tai, ne kas pasakė, o ką pasakė. Todėl ne visai suprantami argumentai, kad su viena kartu gyventa daugiabutyje bei, kad ji užaugino du sūnus, o kitas yra tik Tynta.

Subtili situacija.Net nežinau ar apsiverkusi auka yra nekaltai nuskriaustas angelas, ar pastabos nusipelnęs subjektas. Visą gyvenimą gyventi Lietuvoje, pasiryžti kalbėti viešai, net per miesto tarybos garsiakalbius ir sakyti: E-V-ropa, KaUnas, etc, tai ką žinau. Jei negerbi kitų, tai nelauk pagarbos ir sau.

Adefagija, 2013-10-12 12:09:17

Mes, lietuviai, tolerancijos iš tiesų sunkiai mokomės: svetimos šalies ekspanciją painiojam su atskirais asmenimis, tapatindami juos su nedraugiškumu ir sukurtais stereotipais, neįvertindami jų pastangų ir gebėjimų integruotis į bendrą valstybės visumą; o tautiškumą tiesiog neskiriam nuo nacionalizmo.

Aš pati ilgai kreivokai žiūrėjau į seniausią pasaulyje tautą, kol į artimus gimines negavau vieną jų atstovą :DDD

Bet esmė gal glūdi ne čia. Reikia pasižiūrėti, ką veikia tas Socialinių inovacijų fondas. Visų pirma, tai yra viešoji įstaiga, vykdanti komercinę veiklą http://www.socin.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=49&Itemid=1

O po viešųjų įstaigų stogu, vyksta geri verslai.

Tai kyla klausimas, ar reikėtų veltui suteikti tokioms įstaigoms patalpas?

Tik Kriščiūnas gal normaliai nemokėjo to pasakyti.

Nu, karoče, Kaunas, – ką išsirinkot, tą turit.

qwerty, 2013-10-12 12:23:36

Bet gal ir teisus yra tinklaraštininkas-svarbu ne tik kas sakoma, bet ir kas tai sako.

Tarkime jei klausimą “ar jau išmokai džiaugtis kliūtimis?” išgirsi iš kokios kvanktelėjusios Adefagijos, tai gal ir dėmesio nekreipsi, tačiau jei užrašą “ar jau išmokai džiaugtis kliūtimis?” rasi ant akmens Tibete, tai jau tokią prasmę ir jėgą šiame klausimėlyje pradėsi įžvelgti, kad ohoho…

Adefagija, 2013-10-12 13:42:48

Iki “kvanktelėjusios” Adefagijos lygio, tai tamstai toli, kaip iki mėnulio.

Todėl geriau patylėtum, tu, nedamuštas balvone.

Irena, 2013-10-12 14:09:42

Nors esu lituanistė, bet man nepatinka viešas kalbos taisymas, kai šaipomasi iš kito žmogaus tarties, iš kitakalbių. Bet iš tokių panašių į „Tyntas“ tikrai reikėtų pasišaipyti, nes jie net nejaučia nesą tokie dideli, kokie manosi esą. O kai niekas nepasako, tai vis auga ir auga… Ir virsta gyvenimas patyčių šou…

qwerty, 2013-10-12 14:14:08

Gali vadinti mane balvonu ir panašiai, tačiau tu esi mano miela draugė. Myliu tave)

Aušrius, 2013-10-12 15:13:00

Kaip gerai, kad aš ne Aušrys. O tai gėdinčiausi dabar savo vardu pasirašinėti. Ir teisi Adefagija: kauniečiams matyt patinka chamai, ne pirmą tokį išsirenka.

qwerty, 2013-10-12 16:01:56

Skaitau Delfį. Jis padeda negalvoti. Rašo, kad vieno žinomo suicidą atlikusio aktoriaus draugė dabar gyvena naują gyvenimo etapą-pasikeitusios šukuosenos. Gaila, tačiau pačio teksto neskaičiau, tik pavadinimą. Kaip viskas greitai keičiasi, bėga, skuba, neša, bloškia ir užsibaigia. Dažniausiai suknistai. Tie gyvenimo etapai-čia jaunas, o čia žiūrėk jau senas..Kodėl viskas taip greitai? Tai taip neteisinga…skaudu… Todėl norisi užsikabinti, sustabdyti, norisi ko nors pastovaus,kad palauktų. Ilgą laiką man tuo “kažkuo pastoviu”, buvo tokios akimirkos: Gatvė.Mašinos. Naujausi ar nauji tyliai urzgiantys, tviskantys mersedesai, tojotos, volvos, BMW ir…byzgiantis kampuotas žiguliukas (dažniausiai), koks “pirmukas” ar “šeštukas”, kartais ir moskvičius. Už vairo Jis, o šalia Ji. Visuomet tik dviese.Ji (kaip taisyklė-sėdi priekinėje sėdynėje- niekada gale). Kažkur spaudžia, skuba važiuoja.Palydžiu akimis. Kur skuba? Variantų nedaug-arba pas vaiku, iš vaikų arba į sodą.Negudru nuspėti. Žiguliukas ar moskvičiukas švarus, net blizgantis, prižiūrėtas, natūralus (joks kolekcionierius tokio originalumo niekada neišgaus, kad ir kiek pinigų sukištų į cackinimus ir remontus), išlaikytas (išvažinėtas) dar nuo kokių 1972 m. Toks vaizdas man buvo tai, ko reikėjo. Toks pastovumo simbolis. Viltis, kad viskas buvo, yra ir bus gerai. Labai ilgai tuo džiaugiausi, tačiau tai retėjo, retėjo, o pastaruoju metu jau beveik ir dingo. Dar vis burgzdavo, kuomet jai ir jam buvo po 60 m. ar 70 m., tačiau dabar, kuomet vienam 75, o kitam gal ir 85, tai vis rečiau. Beveik nematyti… Kodėl taip viskas greitai? Ką?

Burgis, 2013-10-12 16:16:27

qwerty: „Todėl ne visai suprantami argumentai, kad su viena kartu gyventa daugiabutyje bei, kad ji užaugino du sūnus, o kitas yra tik Tynta.“ Argumentas paprastas: ar tas Tynta bent maždaug žinojo, ką įžeidinėja? Visada, kai jau ryžtiesi (jei išvis kada nors ryžtiesi…) įžeisti žmogų, pravartu „pamatuoti“ jį visą, visą jo gyvenimą, darbus, privalumus, nuopelnus.

*

Antra, ar tai „pastabos nusipelnęs subjektas“? Ne, jokiu būdu miesto savivaldybėje neleistinos pastabos apie kalbą! Ne tik tokiu chamišku būdu, bet apskritai neleistinos! Juk tai – politinė institucija. Civilizuotoje Europoje politikai pašiurptų nuo tokių pastabų! Tynta nustūmė Kauną į džiunglių užkampį…

*

Trečia, dėl vieno dalyko Jūs teisus. Liudmilai reikėjo numatyti, kad anksčiau ar vėliau taip gali atsitikti. Nereikėjo kalbėti viešai savivaldybėje. Reikėjo, kad kas nors kitas iš SIF kalbėtų. Reikėjo ir daugiau metų labiau stengtis atsikratyti akcento, jei jau ėmėsi tokio viešo darbo. Ar mes neprisimename, kaip anais laikais tėkšdavo: „Govorite čelovečeskim jazykom!“

qwerty, 2013-10-12 16:24:43

“…visada, kai jau ryžtiesi […] įžeisti žmogų, pravartu „pamatuoti“ jį visą, visą jo gyvenimą, darbus, privalumus, nuopelnus…”

Kaip supratau, jei koks nusipelnęs, tai, kad ir ką jis bedarytų, pasakyti pastabą tokiam šiukštu, o jei nevykėlis koks, tai “pamatavai” ir gali įžeidinėti ar tyčiotis išsijuosęs?

qwerty, 2013-10-12 16:27:20

Ai, o gal taip: jei koks nusipelnęs ką nors iškrečia, tai reikia “pamatuoti”, jei praeities ir darbų rodikliai aukšti- tai jokių pastabų. Negalima. Ar teisingai supratau?

Burgis, 2013-10-12 16:30:36

qwerty: ot, ir ne! Gali įžeidinėti ne nevykėlį, o niekšą, tikrą niekšą! Ir tai – nesiūlau. Nes gali pasirodyti, kad jis visai ne niekšas, o tik tau taip pasirodė…

*

Taigi, šiuo atveju geriau pasiduokite (pagal kazachų patarlę: „neišsilaikei ant arklio – nėra ko griebtis už uodegos“). Nes aš per savo netrumpą gyvenimą nepamenu nė vieno atvejo, kad kas nors kalbėtojui būtų pasakęs pastabą dėl akcento, kalbos klaidų (išskyrus logines), manieros. O juk klausiau įvairiausių kalbėtojų ir ne tik Lietuvoje…

qwerty, 2013-10-12 16:34:11

Pasiduodu, juk pralaimėjimas yra pergalė)

qwerty, 2013-10-12 16:40:12

Šeštadienio vakarui šio tinklapio skaitytojams naujas žodis, kurį šiandien sužinojau: kojiekakeris (vieno rusų filosofo naujadaras) Kas moka rusų kalbą tas supras šį žodžių junginį (cto to delatj koje kak).

sonata, 2013-10-12 19:43:25

Kaip “Mersedesas” ir Afrikoj “Mersedesas”, taip ir chamas bet kur chamas.

Stud.ktu.lt, 2013-10-12 21:28:29

Artėja rinkimai, o Rusija su blokada “pasi..” Lietuvai. Tai žmogus pasirodyti sugalvojo, paprasta. Nėra jis laukinis, kaip tik, strategiškai protingai pasielgė, balsų gaus.

Aš, 2013-10-13 18:36:06

“Visada, kai jau ryžtiesi (jei išvis kada nors ryžtiesi…) įžeisti žmogų, pravartu „pamatuoti“ jį visą, visą jo gyvenimą, darbus, privalumus, nuopelnus.” Labai teisingai pasakyta. Dar reikia taip ir padaryti. Tik vat kaip “pamatuoti”? Nes dažniausiai “pamatavimas” vyksta tik per savo “akinius”…

senelis saltis, 2013-10-13 19:50:46

Gyvenimas per trumpas ir per daug svarbus, kad reaguotume į kitų žmonių bukumo išraiškas.

http://rawforbeauty.com/blog/wp-content/uploads/2013/05/960069_383178318457512_1875044686_n_thumb.jpg

ak, 2013-10-14 07:52:48

Kas lenda į viešą erdvę turi gerai viską apgalvoti ir nebūti įtin jautrus – politika yra vienas šlykščiausių ir niekingiausių dalykų pasaulyje. Beje, Kauno savivaldybėje irgi yra kalbos tvarkytoja, tad minėta ponia galėjo duoti jai savo kalbos tekstą ir leisti ištaisyti. Spėju, kad ji kalbėjo ekspromtu – o tai politikui jau blogai. Tarybos nariai pora savaičių prieš posėdį supažindinami su medžiaga, būtent tam, kad galėtų gerai apgalvoti ir paruošti savo pasisakymus. Beje, kiek pažinojau kkauniečių, tai kas antras jų žodis buvo keiksmažodis, dažniausiai rusiškas…Nieko keista, kad tas gatvės mentalitetas ir į Tarybos posėdžius prasibruka.