Susipažinkime?

Kas tu esi? Kuriai dėkoti žvaigždei,

kad susitikom mes lyg pakeleiviai?

<…>

***

Taip kadaise rašiau tai, kuri dabar mano žmona…

Prisiminimą „atpūtė“ jūsų susirašinėjimas ankstesnėje temoje. Keistas dalykas tas internetas, feisbukas…

Kadaise šioje svetainėje skelbdavau savo anūkėlių nuotraukas.

„Negalima!“ – subarė anoniminis lankytojas. „Nereikia“, – pritarė šeimos nariai.

Nebeskelbiu. O labai norisi!

Feisbuke ne kartą radau nurodymą: „Jei jūs savo profilyje nerodote savo nuotraukos, neįdedate informacijos apie save – nesiprašykite man į draugus!“

Neklauso…

„Nesiųsk man feisbuku gėlių…“ – rašiau aš.

Siunčia. Nepažįstamos moterys siunčia. Vakar migdžiau anūkėlį, užmiršau telefono garsą išjungti – gėlių atsiuntė!

***

O dabar apie jus, čia apsilankančius. Mačiau vieną kitą jūsų nuotrauką FB, su vardais ir pavardėmis. Keliaujate, norite pasigirti. Kaip ir aš… O kodėl čia anoniminiai? Gal, sakau, jau laikas išsamiai parašyti apie amžių, šeimą, darbą, išsilavinimą, pomėgius? Juk apie mane tai viską žinote!

Visai kitas rašinėjimas, kai nesi anoniminis…

Atsakymai

Rasa, 2019-07-29 01:41:27

Kodėl rašau čia anonimiškai ir kuo tai skiriasi nuo FB. Nemėgstu pernelyg daug dėmesio. Nenorėčiau, kad FB “draugai” rastų mane čia. Ten ta jų košė, pradedant nuo ex-o, mamos ir kolegių (kurios vis klausia, kur dar rašau 🙂 ir baigiant tikrais draugais, paskui gali priimti kažką pernelyg asmeniškai. Daugelis mane pažįsta šiek tiek kitokią- “Rasai visada viskas gerai…” Išties gerai, bet čia kažkaip jaučiuosi labiau tikra. Nors ir FB tikra. Išties tai FB mane erzina, o čia man patinka. Va ir visas skirtumas. Ir nenorėčiau to suplakti. Netgi su savais vaikais toks nebylus susitarimas, kad jie čia neskaito. Tik kartais paklausia kaip p. Burgis laikosi 🙂

Beveik visus, kurie buvo įdomūs juk susirandam. Va Vladas (senau čia rašė) pas mus abu FB drauguose (su p. Burgiu), apie Giedrių “mūsiškį”, susiradau internete, Sokolovas yra Sokolovas ir t.t. Kai kas susirado mane.

Bet… Gal būt atėjo laikas ką nors daugiau apie save pasakyt? 🙂 Ai kad aš čia jau tiek prisakius, kad mane kaip nuluptą visi pažįsta. Ko gero net geriau nei kai kurie artimieji. Bet pasakysiu dar du dalykus, kuriuos žino ne visi 🙂

Jei čia lankosi senų laikų gimnazistų, tai senojoje gerojoje DL buvau “mamka”. Nors kažkodėl visi mane laikė mergaite 🙂 O šiaip esu Rasa Baukienė. Kas turit FB galit pašnipinėt. Tiesiog esu va tokia jokia ir tiek. Taigi dabar esantys gali pažiūrėti, o paskui vis vien visi greit užmirš 🙂

Dekanas, 2019-07-29 02:33:56

Prisistatau:

profesorius, 47 m., vedęs, 2 vaikai, dirbu universitete, pomėgis: seksologija

Rasa, 2019-07-29 03:38:06

🙂 Prajuokino kažko Dekanas prieš miegą… Paskui užduosiu jam klausimą, bet pirma anekdotą prisiminiau.

***

Mokykla. Mokytoja klausinėja vaikų:

– Kuo jūs vaikučiai norėsit būt užaugę?

Sigutis:

– Aš tai būsiu vairuotojas.

Marytė:

– Aš tai būsiu kasininkė kine. Visokių filmų žiūrėsiu…

Petriukas kelia ranką:

– O aš tai noriu būti seksologu!

Mokytoja susimėto, nustemba ir klausia:

-Petriuk, o tu žinai kas tai yra?

– Žiūrėkit, mokytoja, va lauke eina trys moterys ir vago ledus. Viena laižo, kita po truputį kramto, o trečia čiulpia. Kuri iš jų vedus?

Mokytoja išraudo, supyko:

– Petriuk, kaip tu gali, lauk iš klasės! Eisi pas direktorių!

O Pertriukas išeidamas:

– Na va mokytoja, vedusi tai ta, ant kurios piršto žiedas, o visa kita, tai ką jūs pagalvojote, tai jau jūsų seksualinės problemos…

🙂

***

Ir tada dar vis vien smalsu sužinoti nuomones. Dekano ir kitų. Na vat kodėl pas mus “seksualus” ar “seksuali” tapo kaip ir komplimentu? Čia gerai? Blogai? Normalu? 🙂

Virginija, 2019-07-29 13:35:33

“Kiekviena kaina saugotis viešo gyvenimo pagundos.”Alfonsas Nyka – Niliūnas.

Daug Tiesos. Nepamirškim,kad žmogus visais rimtais momentais – VIENAS. Žmogus gimsta vienas(pats), į operacinę – vienas(artimieji nevaidina jokio vaidmens: yra jų ar ne), miršta – vienas…Gyvenime per daug teatro…Būkim labiau vieni su savimi.

Dekanas, 2019-07-29 16:52:15

Rasa, nespėjau Jūsų atsiprašyti už savo netyčia Jus įžeidusį klausimą ankstesnėje temoje. Atsiprašau čia ir dabar.

Atsakydamas į Jūsų abejones dėl mano pasitenkinimo savo intymiu gyvenimu pasakysiu, jog meluočiau teigdamas, kad viskas yra tiesiog nuostabu. Amžius ir devyniolika metų santuokoje daro savo. O dar du viską girdintys ir suprantantys paaugliai namuose… Tenka taikytis prie įvairių apribojimų. Tačiau iš visų jėgų stengiamės nepskęsti buityje ir rutinoje.

Dėl klausimo apie seksualumą pasakysiu, kad normalu yra normaliai reaguoti į normaliai suprantamą seksualumą. Žmona man yra seksuali, kai segi vidutinio ilgio sijoną, dėvi saikingai atvirus apatinius, ne daugiau nei vieną papuošalą.

Rasa, 2019-07-29 18:13:05

Dekanui: ačiū. Už atsiprašymą. Tik aš neįsižeidžiau, ko gi man įsižeist 🙂 Visada manau, kad visi turi teisę visko paklausti 🙂 O žmogus turi teisę atsakyti arba neatsakyti. Arba pasiųsti… 🙂

O dėl seksualumo, tai aš klausiau truputį ne to. Skirtingiems skirtingo išsilavinimo, temperamento, kultūrų, amžiaus ir t.t. žmonėms tai, kas yra seksualu ar ne seksualu, yra suprantama skirtingai. Viskas čia ok.

Bet tiek to.

Ačiū už tokį išsamų komentarą.

Beje, jeigu ką, tai čia leidžiama mane “tujinti” 🙂 Nes mes čia bendraujame gana draugiškai visi. Žinoma, kiekvieno laisvas pasirinkimas, ponas profesoriau 😀

Giedrius, 2019-07-29 19:00:13

Et, ir vėl tenka ropštis iš gal šiek tiek skendinčio prieblandoje, bet be galo jaukaus pogrindžio 🙂 Rodos jau esu rašęs apie savo pagrindinius biografinius parametrus, tai gal nebesikartosiu. Priminsiu gal tik, kad esu pusamžis vyrukas. Pusamžis reiškia 50m 🙂

Kažin ar būtų įdomu skaityti sausus biografinius duomenis. Jie nelabai daug pasako apie patį žmogų. Visai kitas dalykas kokia nors kūryba. Tada žmogus nori to ar nenori, bet kažkiek atveria savo sielą. Tai jeigu yra norinčių ten žvilgtelėti, prašom 🙂 Štai ekspromtu sukurptas filmukas šalia pagrindinės veiklos vienoje išvykoje į svetur. Prašom labai nekritikuoti dėl HD raiškos ir kitų stilistinių niuansų. Tai buvo visiškas ekspromtas:

https://www.youtube.com/watch?v=M8ApNSqa6qg

Na, o ypač smalsiems, jeigu 19 min filmukas neprailgo, galite paskaityti dar ir tokį kūrinėlį:

http://www.zemesvardu.lt/straipsniai/Giedrius-Misevicius. Dar kažkur Alko tinklapyje glūdi mano straipsnelis “Laisvės iliuzija arba iliuzijos nelaisvėje”, bet net nesiūlau, nes jis ilgokas…

Žinau, žinau savo bėdą rašyti ilgus tekstus. Kai pradedu kokią temą, tai vis išeina 32 psl. Nei daugiau, nei mažiau. Kažkokia mistika ir tiek. Bet jeigu atkreipėte dėmesį, pastaruoju metu rašau glausčiau. Taisausi 🙂 Be to, rodos jau persirgau liga ir tikėjimu, kad kažkam kažką galima įrodyti, pateikus daug visokių faktų. Tiesiog kiekvienas tiki tuo, kuo nori tikėti, net ir ateistai 🙂 ir mato aplinkui tik tuos ženklus, kurie patvirtina jų tikėjimą :))

Tai tuom savo prisistatymą ir baigsiu.

P.S. Fb neturiu.

Juozas P., 2019-07-29 20:04:49

Ir vis gi, mes čia, kaip tokioje karikatūroje iš nudistų pliažo:

Dvi plikos rubensiškų figūrų damos, žiūrėdamos į iš priekio ateinantį, irgi pliką, vyrą labai ilga, vos ne iki kelių, barzda:

– Vis dėl to tas ponas Feliksas apgavikas visur.

Dekanas, 2019-07-31 10:55:53

Šiaip prisistatydamas pamiršau paminėti vieną pomėgį: būtent – nudizmas. Deja, nudistams skirtas poilsio vietas lankome tik būdami užsienyje, todėl šiuo pomėgiu tenka mėgautis gan retai.

Prieš kelis metus pabandėme pirmą kartą. Šiemet buvome su abiem vaikais. Šiaip draugams nepasakojam, nes žinome lietuvių požiūrį. Tačiau jei turėtumėt klausimų, smalsaujate ar norėtumėte tokią poilsio formą išbandyti patys, klauskite – mielai atsakysiu ar patarsiu.

petras, 2019-07-31 13:42:50

Dekanai, tai manau Lietuvoje gali laisvai rasti vietos gamtoje, gan izoliuotoj vietoj, kur gali nuogas būt su šeima. pvz. kokioj nuošalesnėj vietoj prie ežero, vienkemy, miško gražioj kokioj vietoj ir pan. ar tau reik, kad daugiau nudistų būtų aplink ar kad daugiau vietos būtų ?

Random, 2019-07-31 15:11:24

Vaikus įtraukt į savo durnizmus, kad ir kokie jie bebūtų, yra žema.

petras, 2019-07-31 15:19:25

Random, vaikams, ypač mažiems kaip tik patinka būti nuogiems (nes tai natūralus būvis). Matomai vaikų nelabai sutikęs esi. Žiūrėk, kad tavo aukščiausio lygio civilizuotumas prieš tave neatsisuktų.

Giedrius, 2019-07-31 17:17:23

Jeigu jau paliesta seksualumo tema, tai atskleisiu šiek tiek kitokio (gal daugiau rytietiško, o gal ir senovės lietuvių?) požiūrio į šią energiją vieną iš aspektų.

Kundalini energija, Dieviškosios Motinos energija, seksualinė energija yra viena ir ta pati energija, glūdinti mūsų apatinėje čakroje prie stuburo pagrindo. Vakarų visuomenė apie tai žino labai nedaug, ir kažkiek daugiau žino gal tie, kurie užsiima joga ar domisi dvasiniais dalykais. Žmonių sveikata, taip pat ir gebėjimas kurti yra tiesiogiai susiję su šia energija. Per ją vyksta bet koks kūrybinis procesas; arba nevyksta, jeigu energija nukreipta kitiems tikslams, pvz. seksualiniams smagumams. Seksualinė kultūra, kuri turėtų būti bendros kultūros dalis, šiuo metu praktiškai yra sunaikinta ir nebeegzistuoja. Todėl išeitis viena – išsiugdyti sąmoningą vidinį gebėjimą pasipriešinti pagundoms, nes praktiškai visa išorinė erdvė yra užpildyta netinkamais pavyzdžiais. Masinės informavimo priemonės, įsigalėję elgsenos stereotipai visuomenėje, net rengimosi ir elgesio manieros skatina netinkamą seksualinės energijos panaudojimą.

Kiekvienas žmogus turi tam tikrą seksualinės energijos potencialą, kuris gali išsekti anksčiau laiko. Tuomet akys užgęsta ir žmogus tampa gyvu numirėliu dar lyg ir “gyvendamas”. Todėl jokiu būdu nereikėtų jos naudoti tik malonumo gavimui.

***

Turbūt pagalvojote: “Ką čia tas tipas prirašė?” 🙂 Nieko neprigalvojau. Tiesiog pasidalinau su Jumis žiniomis, kurioms yra tikrai daugiau nei keli tūkstančiai metų. Kai kuriose kultūrose jos žinomos ir šiandien. Galima jas atmesti, nekreipti dėmesio ir galvoti bei elgtis kaip dauguma, ar kokia nors mažuma. Bet tuomet reikėtų prisiimti ir visas tokios elgsenos pasekmes, nes mūsų pasaulyje nėra nieko kas nesukurtų vienokių ar kitokių pasekmių.

***

Nenorėjau nieko liūdinti, bet pagalvojau, kad turiu tuo pasidalinti, o ką su tuo daryti jau spręskite patys 🙂

Giedrius, 2019-07-31 17:19:13

CV pateikiau šiek tiek anksčiau. Laukia patvirtinimo. Kantrybės 🙂

skaitytojas, 2019-07-31 19:42:49

Kokia logika vadovavosi Šimašius,priimdamas sprendimą nukabinti atminimo lentą Generolui Vėtrai?

“…Centras rašo, kad „Jonas Noreika, būdamas Šiaulių apskrities viršininku, tuo pačiu veikė ir kaip pogrindinio Lietuvių fronto Šiaulių apygardos vadas, vykdė rezistencinės vadovybės nurodymus, o 1942 m. buvo paskirtas ir Lietuvių fronto Mažeikių apygardos vadu. Šiaulių antinacinės rezistencijos pogrindis, kuriam priklausė J. Noreika, Šiaulių ligoninės direktorius Domas Jasaitis, Šiaulių viceburmistras Vladas Pauža, Šiaulių mokytojų seminarijos direktorius Adolfas Raulinaitis ir kt., užsiėmė žydų gelbėjimu…”

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/ringas/lit/dalius-stancikas-ka-nutyli-vilniaus-meras.d?id=81867329

sonata, 2019-07-31 21:50:40

Pirmas rašytinis lietuviškas žodis buvo “bo”, bent jau taip pranešė toliavaizdė:) Taigi, “bo”… paskaičiau komentatorių suteiktas žinias apie juosiuos ir supratau, kad man, pusšimčio sulaukusiai moteriškei, čia neder “pirštus tarp durų kaišioti ir svetimoj bažnyčioj žvakelas dagioti” (D.Poška). Dabar tik skaitysiu. Bo įdomu.

Rasa, 2019-07-31 22:47:31

Sonatai: Tai apie jus irgi viskas aišku- labai graži, labai protinga, moteriška, gera mama, dukra ir žmona. Visapusiškai puiki moteris. Manau būtų puiku, jei daugiau moterų būtų tokios, kaip jūs.

Bent jau aš jus matau tokią 🙂

Ir bent kartais rašykit, BO kur kitur rasit tokias nerealiais diskusijas, kur žmonės puikiai susikalba vienoje temoje ir apie nudistus ir apie generolą Vėtrą, apie seksualumą ir meilę tėvynei… Ir niekas nepyksta, visi patenkinti… Taip juokiausi šiandien grįžus ir perskaičius komentarus.

Na juk išties puiku čia 😀

Dalius, 2019-07-31 22:55:56

Vai tas Giedrius. Abejoja sekso malonumu😆 blogai kai kiekviens savo religiją perša, “makaronus kabina”, “kitokį požiūrį” bruka… Gyvenimas nėra paprastas. Jis labai paprstas.

Giedrius, 2019-08-01 00:11:21

Daliui: Visų pirma, tai jokia religija.

Antra. Jeigu t.t. jogos mokslą, turintį tūkstantmetes tradicijas, žinias iš amžių glūdumos, perduotas per grandinę Mokytojas – mokinys, per amžius nušlifuotas metodikas taip atsainiu mestelėjimu įvardinate “makaronų kabinimu”, galbūt tik dėl to, kad tuo užsiėmė kažkokie tai ten indusai, o ne išdidūs Vakarų civilizacijos atstovai, tai nebeturiu ką bepridurti prie to kas jau buvo pasakyta.

Tiems kas girdi – pasakyta netgi per daug, tiems kas negirdi – nieko nepasakyta.

Tiesiog nekreipkite dėmesio 😉

Trečia. Niekam nieko nebruku. Tiesiog turiu kitokį požiūrį, kurį retkarčiais manau turįs teisę išsakyti, ypač tokiais aktualiais klausimais, jeigu žinoma mūsuos vis dar leidžiama turėti kitokią nuomonę 🙂

Ketvirta. Supergenialu. Būtent – gyvenimas yra paprastas. Yra 10 Dievo Įsakymų ir to užtenka. Bet man kaip inžinieriui visada buvo įdomu – na kodėl gi reikia nevogti ir nekalbėti netiesos. Ir kas bus jeigu vogsi ir meluosi? Tiesiog buvo įdomu ir aš tai tyrinėjau. T.t. ir sekso malonumo klausimus 🙂

Dekanas, 2019-08-01 10:46:44

petrui: juk norisi ir sutvarkytos aplinkos, ir ledų suvalgyti, ir stalo tenisą ar kt. žaidimų pažaist ir t.t. Be to, Lietuvoje daug pažįstamų…

Random: Apsilankykite nudistų paplūdymyje bet kurioje civilizuotoje užsienio šalyje, pamatysite kiek daug šeimų su vaikais ten lankosi. Lietuviai gi kažkodėl ir į pirtis/saunas atskirai vaikšto ir tik su “maudymukais” ten būna. Nuogumas mums visdar tiesiogiai asocijuojasi su seksu. Nemeluosiu – ir mes su žmona pirmą kartą nudistų paplūdymyje apsilankėme norėdami naujų pojūčių ir potyrių. Bet greitai supratome, nudizmas yra smagu visai dėl kitų priežasčių. Anksčiau gėdydavomės savo kūnų. Dabar laisvai nusirengiam ne tik paplūdymyje bet ir lankomės bendrose saunose, kuriose ir vyrai, ir moterys būna nuogi (Lietuvoje būna”nuogaliu dienos/vakarai’, o kitose šalyse – įprasta forma). Tikimės, kad ir mūsų vaikai nesigėdys savo kūnų.

Juozas P., 2019-08-01 20:34:08

Senovėje, gal 1967, teko madų žurnale URODA skaityti tokį ilgą straipsnį apie tai, kad prieš didelį karą mada militarizuojasi. Net moterų – ilgi paltai-milinės, pilotės, diržai, planšetės, net portupėjos.

Tarp begalės iliustracijų keistokai atrodė grafikas.

Abcizėje – XX a. ir XXI a. pirmoji pusės metai. Ordinatėje- libido sexualis dydis. Dvi kreivės – mėlyna moterų, raudona – vyrų.

Mėlynoji kreivė žemiau, iš pradžių iki IPK horizontali, karo metais kiek pakyla (reikia daugiau gimimų), tarpukary nenusileidžia, lieka pastovi, bet su tendencija kilti. IIPK- ryškus pakilimas, po jo kiek mažiau, bet vis tiek kreivė aiškiai kyla viršun (feminizacija, emancipacija, lygios teisės, žodis “orgazmas” etc)

Raudonoji- vyrų kreivė visada aukštai, bet IPK ir po jo, kažkiek nusileidžia, tarpukary irgi, IIPK – taipogi. Apie 1960 metus ryškiai … žemyn ir ta tendencija išlieka ( karo metų baisybės, vyrams reikia vis daugiau relišerių, moterų mados tą duoda- maxi, midi, mini, bikini, dekolte, toples etc).

Apie 1960 metus spalvota spauda, didžiuliai plakatai su erotika, PLAY BOY ir kiti žurnalai- vyrus visai atbukina. Jei dar XX a. pradžioje jį sujaudindavo kad ir “nuoga” moters kulnis, dabar nuogumas net gatvėse!

Grafike matėsi – abi kreivės neišvengiamai susikirs, kažkur labai toli- tolimame neįsivaizduojamame XXI a. vidury. Kas tada?

Nenumatė straipsnio autorius daug ko- VIDEO, TV kanalų, stringų, oralinio Ovaliniame, švediškų šeimų pasibandymui masinio paplitimo net puritoniškose šalyse, kaip kad LT, taško “G” ir pan.

O gal jos – tos kreivės- jau susikirto? Gal iš tikro vėl reikia silpnosios lyties žavesio? O gal viskas normalu, evoliucija tokia po sexrevoliucijų?

Parašiau marazmą? Atsiprašau, man tikrai patiktų, jei būtų taip…

P.S. Relišeris = dirgiklis, berods, toks žodis straipsyje buvo

Dekanas, 2019-08-02 00:37:01

Juozui: Gal galėumėte pateikti komentaro santrauką? Negi galvojate, kad vasarą turime laiko skaityti ilgus komentarus. Beje, nematau Jūsų prisistatymo.

Juozas P., 2019-08-02 01:18:16

Dekanui – Jums specialiai santrauka – neliko libido sexualis???????

Prisistatymas – statybos inžinierius, emerytas (=”senjoras, tik trenktas”)

Giedrius, 2019-08-02 15:57:23

Dekanui: Panašu, kad turime labai skirtingus supratimus kas yra civilizuotumas. Bet dabar ne apie tai.

Prisistatydamas praleidau vieną svarbią detalę. Esu gimęs po svarstyklių ženklu. Tai reiškia, kad kaip ir visos “svarstyklės” turiu atsakomybę prieš Dievą palaikyti visuomenėje pusiausvyrą. Taigi, nedemonstruokite mums kaip Jūs nesigėdijate bei nebijote savo kūnų ir man nereikės demonstruoti kaip nesigėdiju bei nebijau būti Jūsų tarpe su vyžomis, ilgais, kūno formas slepiančiais drabužiais ir dar su musulmoniška čadra nuo galvos iki kojų.

Nepriimkite to asmeniškai, tikrai nesišaipau. Juk reikia kažkam palaikyti balansą.

Tai tiesiog nuoširdus katino Leopoldo kvietimas gyventi draugiškai 🙂

vilkas pilkas, 2019-08-02 16:09:45

Gerb. Juozai P., esu tikras, kad susikirto “tos kreivės” seniausiai. Esu tikras tuo kiek labiau, negu gerb. Sokolovo didžiosiomis raidėmis išrašyta tezė apie matematikos dėsnių vientisumą (tarp mūsų visatos civilizacijų).

Kaip sako Giedrius, “dabar tamsūs laikai”, o prie šios tamsos kūrimo prisidedam(-ėjom) visi – pradedant

Europos biurokratais su nediskriminavimo teisės reglamentais ir baigiant išlindusia iš pogrindžio pornoindustrija ar komentatorių “anonimiškumu” socialiniuose tinkluose.

Mano kaltė: 17 metų stengiuosi, kad visą informaciją pasiektumėt eksponentiškai greičiau (lengviau?) ir toliau skleistumėt tamsą…

Gal (perfrazuojant Strugackių mintį) kažkas sukurs iš tos tamsos šviesą – juk daugiau nėra iš ko.

Vilkas. pilkas. iš tamsaus miško.

P.S. FB neegzistuoju… N. Niliūnas neleido.

Rasa, 2019-08-02 22:17:03

“Eksponentiškai…” blyn. Krakamuliškai čia turbūt?…

***

Sakot “tamsūs laikai” ☺

O Foje dainavo:

…Žiūri aplink, stebiesi viskuo,

Daiktus matai savo šviesoj.

O jeigu viskas yra ne taip

Ir tu pasaulį regi atvirkščiai?

Galbūt ne garsas skamba tyloj, o tyla garse,

Ką apie tylą žinome mes?

Galbūt ne šviesos žiba tamsoj, o tamsa jose,

Kiek dar nedaug suprantame mes…

***

O kada buvo “šviesūs laikai?” ☺ Ar buvo? Kur ir kam? Žinot, kaip sako: “Gerai ten, kur manęs nėra…” Reikėtų nepamiršti pridurti: “Bet palaukit, aš ateisiu…” ☺

Rostanas, 2019-08-03 01:15:30

FB: Rostanas Vaitkus.

http://www.virpesiai.lt

Juozas P., 2019-08-05 15:30:08

Gal galėtumėt apšviesti, kas tai yr:

BO ?

Krakamuliškai ?

sonata, 2019-08-05 20:12:39

Juozui P. : reiktų man paieškot “Mediatekoj” “Istorijos detekryvai”. Myniau treniruoklį ir neįsiminiau, kuri laida. Akcentas – pirmas u ž r a š y t a s lietuviškas žodis. Nesibodėkim, nes mano tarmėj dar ir dabar sako vietoj “imk skėtį, nes lis” – “pajomk skėtj bo lios” :))

Petras, 2019-08-06 00:21:35

Girdėjau apie tą istoriją, nžn kiek ji reali ar tiksli, bet esmė, kad reido metu, dabart. Latvijos teritorijoj užėjo užpuolikas į bažnyčią, kur slėpėsi dvasininkai su turtu (už altoriaus taip tyčiom ar kažkur ten) ir nieko neradęs pasakė: bo (iš nuostabos matomai. Šiaip ir dabar naudojamas ištiktukas ar koks ten). Nžn wr ren tikrai lietuvis ar koks žemaitis buvo ar dar kokios genties atstovas.

Elena, 2019-08-06 01:37:43

Pagal rašytinius šaltinius pirmas rašytinis lietuviškas žodis yra BA, išreiškiantis atitinkamą žmogaus emocinę buseną. Matyt vėliau tarmiškai tapęs BO. Apie tai galima paskaityti įvedus GOOGLE paiešką – pirmas rašytinis lietuviškas žodis.

Pritariu Sonatai – nesibodėkim tarmių.

Pakeleivis, 2019-08-06 11:20:33

„Pajomk skėtj bo lios“ – tai tipiškas Mūšos upyno tarmės sakinukas…

sonata, 2019-08-06 12:31:21

Pakeleiviu: į dešimtuką!

Juozas P., 2019-08-06 12:46:54

Ačiū už BO Googlinau prieš klausdamas ČIA- maniau tai kažkas panašaus į MeWe.

BO – baras – Home/Facebook , 703 balsai ir t.t.,

Pamaniau – gal koks ne virtualus diskusijų klubas 🙂

Gal ir taip- bet tik apie picas, kurios žeurei skanios.

O gaila… vienžo- biednas, bo durnas, durnas bo biednas… ;(

skaitytojas, 2019-08-06 14:52:23

Bo yra skandinaviškas ( švediškas,daniškas,norvegiškas etc. ) vyriškas vardas.

vilkas pilkas, 2019-08-06 17:32:25

Gerb. Juozai P., nepersistenkit su “googlinimu” 🙂 Kiekviena tamstos užklausa suvartoja apie 0.0003 kWh energijos (tuo pačiu pagamindama 0.2g anglies dioksido).

Taip – Jūsų šviesus protas sužinos, kas tas Krakamulis, bet pasaulis nuo to taps tik tamsesnis ir šaltesnis…

Kodėl? Bo patikėjus gerb. Giedriaus teiginiu, kad “pasaulyje yra virš 7 mlrd. skirtingų įsivaizdavimų apie tą patį pasaulį”, 7 mlrd. skirtingų gūglo užklausų (apie negirdėtą dalyką) sugeneruos apie pusantro tūkstančio tonų anglies dioksido… Dūstant tokiame “debesyje”, akyse iš tikro pradeda žibėt, berods fonas juodas.

Petras, 2019-08-11 00:59:41

Gerai. Kuo daugiau co2, tuo augalams daugiau maisto bus.

Juozas P., 2019-08-13 13:24:06

7 milijardai skirtingų žmonių. Įvairių. Matančių Pasaulį nebūtinai juodai/baltai. Genys margs, gyvenimas gi …

Lyg tai praėjęs – XX- buvo informacijos sprogimo amžiumi . Gal logiška, kad po jo – PostTiesos atėjo.

Kai info za pe dužo- visiška makalynė ir galvose.

Ir nesvarbu, kiek milijardų sekundžių tai galvai. Deja.

vilkas pilkas, 2019-08-14 17:51:19

Gerb. Juozai P., juk nieko naujo – kai info “za pe dužo”, teks išmokt atsirinkti. Pamenat Šerloko Holmso moralą apie smegenų talpą (ang. “brain attic”)? Štai ir gerb. B.Burgis kažkada mūsų klausė, kaip atsirinkt knygas, kurias verta (per)skaityti?

Mon ėšveiz, kad didžiausia Žmogaus silpnybė (kvailumas?) – žiūrėti, skaityti, valgyti, vogti visą prieinamą šlamštą. Tačiau niekšu pavirsti, tik tuomet, kai šlamštą pradedi skleisti ir komentuoti (ypač, jei už tai gauni atlygį).

Jei būtų galima išgelbėti vienintelį kūrinį iš paskutinės (degančios) pasaulietinės bibliotekos, ar suspėtumėt kažką pasirinkti? “Mažasis princas”, žurnalas “Žmonės”, enciklopedija, buhalterijos kompiuteris ir dar kokie 7 milijardai pasirinkimų… Aš asmeniškai nesirinkčiau, gal tik šviesą skaitykloje užgesinčiau (kam ta šviesa, kai niekas neskaito).

Žydrūnas, 2019-08-22 02:33:03

Žydrūnas Anzulevičius, valdymo sistemų inžinierius programuotojas, dirbau daug metų Lietuvos energetikoje, šiuo metu dirbu toje pat srityje, bet jau ne tik Lietuvoje (kurioje tos gamybos jau tik mažėja paskutiniais metais). Turiu du vaikučius, kuriuos tenka palikt kuriam laikui, ir kurių be proto pasiilgstu kai važinėju po komandirtuotes.

Šeimininką žinau nuo KTU laikų (~2000m), tikimybių teorijos paskaitų, puikus žmogus ir pavyzdys kaip reiktų gyventi, be galo džiaugiuosi, kad teko tokį žmogų sutikti savo gyvenime 🙂