Suvaidinti gyvenimai

Šiandien – paskutinis sausio pirmadienis. O juk atrodo, kad ką tik metai prasidėjo! Skubėkime gyventi! Šiandien atėjome į darbą ir suvaidinkime savo gyvenimą. Šiandien, rytoj, visada…

*

***

Galėčiau rašyti, rašyti… Tik paklauskime – ar blogai, kai mes stengiamės suvaidinti gyvenimą? Anaiptol ne visada! Dažnokai vaidindami mes pasitempiame, padidiname savo budrumą, pastabumą, vaikštome vertikalesni, kalbame taisyklingiau, šypsomės talentingai suvaidintomis šypsenomis, kurios kitus džiugina kaip dienos šviesa nuo lempos naktį…

***

Dabar stebėkite – čia, šioje svetainėje, kažkas suvaidins gerą, kažkas suvaidins piktą, kažkas suvaidins teisuolį, kažkas suvaidins šmaikštuolį… Ir bus įdomu! Ačiū!

Atsakymai

Burgis, 2013-01-28 10:48:54

Reitingams…

Filo, 2013-01-28 11:37:18

…jokiu būdu nesistenkite “būti savimi”. Tai jau būtų vaidmuo, kurio pavadinimas “Natūralus, spontaniškas aš”.

E.T.

Arvydas, 2013-01-28 11:37:43

Vakar “Lietuvos ryte” buvo straipsnis apie kažkokią ponią, kuri moko Išrinktuosius apsimesti protingesniais nei jie yra iš tikrųjų. Ir aš čia nejuokauju..

Arvydas, 2013-01-28 13:33:23

Arvydui-rašau ,kaip Arvydas,Arvydui-“nuoširdumas-tai pati įkyriausia POZA”-man patinka ši Oskaro Vaildo mintis-tikrai,labai NEESTETIŠKA būti nuoširdžiu-taigi VAIDINKIM ,sesutės ir broliukai -šou turi tęstis…Viršininkas tiesiog PRIVALO atrodyti protingesnis-ir tai gana sunki pareiga,gerai ,kad dar tos “ponios” (juk išties tai jos jokios ponios)-padeda.

Filo, 2013-01-28 14:20:26

Oskaro Vaildo herojai kalbėjo ne apie nuoširdumą:

“Being natural is simply a pose, and the most irritating pose I know.”

Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray

“To be natural is such a very difficult pose to keep up.”

Oscar Wilde, The Importance of Being Earnest

Išvertus: “Būti natūraliu yra taip sunkiai išlaikoma poza!

Rokas, 2013-01-28 14:28:57

Vaidinti kartais tiesiog būtina, priešingu atveju esi laikomas nieku. Tačiau bent kartais reikia parodyti savo veidą.

Saulius, 2013-01-28 15:05:20

rafinuočiausias apsimetimas tai paklausti kokio nors ispano ar italo ar jie kartais neskaitė Dostojevskio.

sveplas, 2013-01-28 17:51:40

Esse quam videri ?

Arvydas, 2013-01-28 20:57:29

Filai -čia svarbiausias ,būtent ir yra žodelis POZA,o jei jau rimtai, reikia pagauti Vaildo dvasią,o ne bandyti suprasti viską paraidžiui-negi nemanote ,kad nuoširdumas išties įkyrus dalykėlis-beje ,kaip tas nuoširdumas -angliškai? Sauliau,žiūrint KOKIO italo ar ispano,juk kai kuriems -tai savaime suprantama-tik ,aišku ,retas skaitė originalo kalba.Jie ir patys mėgsta pasigirt,net neklausiami (atseit priklausau intelektualų grietinėlei).Tokiems reikia parekomenduot “brolius Karamazovus” originalo kalba-nors nepasakyčiau ,kad tai rafinuotas žanras-man jis atrodo artimesnis NUOŠIRDŽIAM (t.y mano supratimu-įkyriam)..Na ,bet sveikintinos ir kitos nuomonės ir kiti supratimai-taip juk įdomiau.

sonata, 2013-01-28 20:59:47

Labiausiai patiko “…kad iš dūmų virvę veja.” Pritaikysiu praktikoj:). O gal visgi reikalingos tos socialinės rolės su atitinkamom kaukėm – kaži, kaip pasijausčiau, jei direktorius per susirinkimą pasakytų – “Jokių čia strategijų ir taktikų, dirbkit kaip išmanot, aš nieko nesuprantu, o jūs – specialistai.” Ir jau visai neįsivaizduoju, kad mano mylimas Brensonas su kvaila veido išraiška pareikštų – “Visa “Virgin” kompanija – tik akių dūmimas ir niekam ji nereikalinga”. Reikia pasitikėjimo savim, net jei viduj ir abejonės kirba. (Kirbėjimas irgi pliusas – kad ant laurų neužsimigtų). Be pasitikėjimo- rolės neatlikimo- bet kokio reikalo žlugimas garantuotas. Tik rolė – dar ne viskas:)

Arvydas, 2013-01-28 21:26:37

Sonata,su Jumis visiškai sutinku-tikrai ,kad reikia ,ypač tokiems egzotiškiems “nekaltuoliams” ,kaip Brensonas (tikrai nuostabus veikėjas nuo batiskafų iki kosmodromų).Čia be HIPNOZĖS -nė žingsnio.Turi ir pats sau ir kitiems įteigti stebuklo pojutį.Džobsas irgi tą puikiai suprato-įtaiga,įtaiga ir dar kartą įtaiga (vos ne pagal Leniną).Aišku ,reikia ir viduje kai ką turėti.Visiems kitiems belieka “nuoširdumas”…įkyrumas ,kitaip sakant (čia autoironija,jeigu KĄ….).

Loreta, 2013-01-28 21:28:03

Sonata, drįsiu paprieštarauti. Pasitikėjimas savimi kaip tik leidžia būti be kaukės. Kaip p. Burgis parašė, ko nemokam, neišmanom – privaidinam. Jei nedaug, tai nieko, bet dažnai tos kaukės ir rolės priauga – neatplėši. O kas po jomis? Reik paskui vidury dienos žmogaus su žvake ieškot:):)

sonata, 2013-01-28 21:58:29

Loreta, tai ir parašiau, kad rolė-dar ne viskas. Arvydai, na hipnozė- gal kiek per stipru. Įtaiga. Bet įtaigiai įtaigai reik ir pasitikėjimo savim, ir tikėjimo savo vaidmeniu. Pikta, bet tą geriausiai įvaldę hileriai, sai babos ir panašūs egzemplioriai.

Arvydas, 2013-01-28 22:16:46

Sonata-geriausiai šį meną ivaldžiusios…. paprastos namų šeimininkės-hileriai ir babos-po jų.Hipnozė-ne per stipru-čia beveik kaip” matricoj “-gal net blogiau. Loreta-baisiausia ,kad kaukytės priauga dar visai mažutėliams vaikiukams ,ką jau ten apie suaugėlius kalbėt-DAUGIASLUOKSNĖS ir dar su “pašildymu”-kaip tokių atsisakysi…

ak, 2013-01-29 07:56:32

Priminsiu Erlicko išmintį.

– Jei prie tavęs prieis žmogelis ir pasakys, kad labai pasiilgo nuoširdaus bendravimo – trenk jam į snukį. Jei atsistojęs jis vis dar aiškins, kad nori meilės ir nuoširdumo – gerokai pasppardyk jį kojomis. Jei ir poto jis dar norės su tavimi nuoširdžiai bendrauti – užspardyk jį mirtinai – beviltiškų idiotų Lietuvai nereikia

jovita, 2013-01-29 16:15:46

Vienas daug pasiekes vadovas man, tuo metu dar naujai vadovei, labai gerai patare: “fake it till you make it”:) Puikus patarimas, nes net ir apsimesti reikia moketi, o po to tie iprociai labai naturaliai tampa normaliu elgesiu.

Saulius, 2013-01-29 16:42:15

Jovitai: linkiu Jums kiek galima ilgiau istverti “nesedus” ant raminamuju, alkoholio ar kokaino. 😉

To pacio ir Jusu patyrusiam “vadovui”.

Filo, 2013-01-29 16:55:14

Manau į temą: apie Lance Armstrong nepasotinamą norą būti garbstomu.

Armstrong’s grandiose personality certainly fits the profile of a narcissist […] A deeper, psychological view of narcissism explains that Armstrong’s personality works as a defense mechanism to ward off unconscious feelings of shame, defect or inferiority.

The narcissist lives in a world populated by two classes of people, the winners and the losers. His constant aim in life is to prove he’s a winner and to triumph over the losers.

The narcissist craves admiration, of course. It serves as an antidote to the unconscious feelings of shame and unworthiness. Millions of adoring fans fed Armstrong’s need to believe that he was someone very special. Even more than a winner, he was becoming a hero to millions of people around the world: cancer survivor, humanitarian, a model of bravery and perseverance. They praised and idealized him. Armstrong carefully cultivated this image.

When the narcissist feels his idealized self-image to be threatened, he may go on the attack to defend it.

During the Oprah-Armstrong interview, he characterized such behavior as “controlling the message,” going on the attack to protect his territory, but there is no better way to describe it than vindictive and vengeful.

He wants to salvage a portion of the Armstrong myth, his idealized false self, and then begin to rebuild it.

Livestrong, indeed.

jovita, 2013-01-29 17:01:20

Sauliau, – prajuokinot! Linkiu jums to pacio:)

melomanas, 2013-01-29 18:09:12

Hmm… Net lietuviškuose rimuose pasireiškia gyvenimo vaidybos motyvas:

——————————

O aš mėgstu išeit į sociumą,

Apsivilkti kostiumą,

Užsidėt kaklaraštį

Ir gyvent pagal tvarkaraštį

Laura, 2013-01-30 16:38:10

Vienas geriausių įrašų iš šiandienos perskaitytų. 😉