Svarbiausia ministerija

Jūs esate smalsūs ir aš esu smalsus. Mes domimės, kas bus naujojo Seimo komitetų vadovai, kas bus naujosios Vyriausybės ministrai. Pastebėjote, kad apie daugelį kandidatūrų rašoma daug, o apie švietimo vadovus – vos kelios užuominos? Kodėl? Juk Švietimo ir mokslo ministerija – svarbiausia ministerija šalyje!

*

Kai užpuola skurdas, badas, karas, ligos, žmonės labiausiai rūpinasi savo vaikais. Taip buvo amžių amžius, taip turi būti. Vaikai yra šalies, žmonijos ateitis, vaikai ir tik jie gali būti būsimosios sėkmės, būsimojo šalies klestėjimo garantai. Tėvai ir seneliai visada galvoja: „Mes dabar dantis sukandę pakentėsime, bet už tai mūsų vaikai sulauks šviesių dienų!“

*

O dabar panašu, kad ši ministerija visai neįdomi? Vaikų ugdymo, mūsų ateities kūrimo ministerija neįdomi? Atsipeikėkite! Pažiūrėkite pragmatiškai – kokią didelę riekę biudžeto padalija ši ministerija! Menkas netikslus pjūvis per tą riekę mums kainuoja milijonų milijonus… Mums kainuoja prarastas galimybes dabar ir ateityje.

*

Nejaugi patikėsime, kad ministerija nesvarbi tik dėl to, kad ten dalijant milijonus sunku padaryti nubyrėjimą į reikiamas kišenes? Nejaugi dabar ministro garbė matuojama ne valdomo biudžeto dalimi, o pavagiama biudžeto dalimi?

*

Labai svarbi yra Sveikatos ministerija (sutrumpintai). Labai svarbi yra Pensijų ir pašalpų ministerija (vadinant ją teisingai). Bet vis tiek svarbiausia – Švietimo ir mokslo ministerija!

Atsakymai

Burgis, 2012-11-20 14:44:16

Įvertinkite…

laisvamanis, 2012-11-20 14:46:52

man labai patiko VEIDE išsakytos Jūsų ir R.Valiūno mintys.

Burgis, 2012-11-20 15:04:45

Ačiū, laisvamani…

Martynas Pilkis, 2012-11-20 15:49:11

Švietimo ministerija yra itin svarbi daugybei žmonių, dėl to ir nelabai norima jos imti: net ir nedidelės klaidos neliks nepastebėtos, bus plačiai nušviestos žiniasklaidos – ir per kitus rinkimus partija liks nubausta. Susidaro ydingas ratas.

Beje, esama ir teorijos apie tai, jog nemažai trūkumų turinti euro valiuta į Europą buvo įvesta politinių establišmentų sutarimu, idant būtų galima nuo savo galvos nusimesti daug žinių ir pastangų reikalaujančią šalies valdymo dalį – monetarinę politiką. Trukdo ramiai dirbti, o dar suklysti rimtai gali . Kad to reikia 🙂

cimas, 2012-11-20 16:39:08

Belieka tik pritarti, nes pagal Baltraitienės (pagal šios dienos laikraščius – jei pasitvirtins) kandidatūrą tai tik dar kartą liudija Jūsų spėjimus.

P.S. Man tas asmuo nors ir menkai žinomas, bet visų pirma asocijuojasi su siauru mąstymu, konformizmu bei ištikimybe ir neabejotinu lojalumu Viktorui. (nepaisant ne taip seniai paleistų priešingų gandų).

Tai ir postas nereikšmingas už ištikimybę.

Q.E.D., 2012-11-20 20:48:35

Kadangi žmonėms atrodo labai svarbu, kaip ŠMM dalija pinigus, tai todėl į ministres ir siūloma tarybinio ūkio buhalterė. Kas geriau už buhalterį gali tvarkytis su pinigais?

Visi žino, kad įdomiausi dalinimo požiūriu yra EU pinigai. Tai tuo požiūriu ŠMM yra labai vidutiniška, nes šiemet dalino apie 700 mln. Bet, manau, visokiausi slėniai, o taip pat nesuskaičiuojami “minkšti” ir “puskiečiai” projektai yra įdomūs daug kam, užtat ir sodinamas (kol kas ne ta prasme, kaip daug kam norėtųsi) žmogus, patogiai kontroliuojamas VU (ne Vilniaus Universiteto). Bet greičiausiai kol kas šitas grobis laikomas menkaverčiu, nes neatitinka VU veiklos sferos.

Vis dėlto bent jau akademiniai sluoksniai gali džiaugtis, kad Juodkai atrastas mažiau kenksmingas pritaikymas. Žmogui, nemokančiam anglų kalbos ir nesugebančiam net įsijungti kompiuterio (kam jam kompiuteris – jo galva kaip kompiuteris), užsienio reikalų komitetas yra tinkamiausia vieta, ypač Europos tarybos pirmininkavimo metais.

Sveikatos ministerija EU fondų prasme yra iš viso apgailėtina, nes skirsto tik apie 200 mln. O SODROS ministerija tai išvis juokų verta, nes tik apie 70.

Regina A., 2012-11-20 23:29:57

Ministerijų dalybose ŠMM turi mažiausią koeficientą.

Jei Lietuvos prioritetas – vaikai, tai kodėl mūsų vaikai patys NElaimingiausi pagal Europos Komisijos apklausą,

o pagal UNICEF tyrimą – Vaiko gerovės indeksas žemiausias ES?

Ar kam TAI rūpi?

Burgis, 2012-11-21 08:24:24

Dar kreipsiuos į rinkėjus… Ar jūs davėte priesakus sureikšminti vaikų ministeriją kandidatams į Seimą? Ar jie pažadėjo? Tai gal nesilaiko pažadų?

*

Ar aš jiems apie tai kalbėjau? Taip, kalbėjau, bet visiems piliečiams, ne vien kandidatams. Kita vertus, mano kalbėjimas nėra toks reikšmingas, kaip tėvų kalbėjimas, nes mane bematant apkaltina tempiant antklodę į save… Ypač kai vienas žurnalas nominavo ministru.

giedrius_m, 2012-11-22 14:26:00

Ne vaikų tai ministerija, oi ne vaikų. Pyragas raikomas dabar, nuo ministerijos priklauso daug dirbančiųjų. Tai yra ateities ministerija. Ir bus dedamos pastangos nieko nesujudinti tam, kad nereikėtų dirbti dabar, o ateities problemos bus sprendžiamos kadanors.

Galima nemėgti Steponavičiaus reformų. Bet išjudinti kažką, kad vėl aukšto mokslo diplomai būtų vertinami, reikėjo senokai.