Sveikinu, jei suprantate! Sveikinu, jei jaučiate…

Kas yra Velykos? Atsiprašau tikinčiųjų – Šventos Velykos?

Tai šimtmečiais patikrintas būdas priversti žmogų suprasti, kas yra gyvenimas, kas yra gimimas.

Legenda gaji: visagalis Visatos Valdovas, kuris galėjo viena mintimi, vienu noru sunaikinti žmoniją, Žemę, Saulės sistemą, Visatą ir viską viską, nes jis viską sukūrė, pasirinko kitą kelią – leido (sakyčiau privertė…) žmones nužudyti jo sūnų. Kodėl tokia legenda gaji? Todėl, kad žmonės kažkaip jaučia Visuotinę Visatos Idėją: tu turi patirti šiurpią kančią, nežmonišką gėdą, klaikią niekšybę, turi patekti į patį pragaro dugną, kad kitą dieną, kai tau bus duotas, parodytas, grąžintas gimimas, suprastum jo vertę, jo gėrį, jo galią!

*

Sveikinu visus, kurie jausmu išmatuoja šią begalybę! Sveikinu visus, kurie atlaidūs kitaip suprantantiems, kitaip jaučiantiems, bet ir suprantantiems, ir jaučiantiems! Sveikinu visus, kurie jau patyrė kasmetinio gimimo palaimą! Sveikinu visus, kurie jau patyrė šio gyvenimo vertę!

*

Būkite laimingi, mano vaikai, mano vaikų vaikai! Būk laiminga, mano meile! Būkite laimingi, mano giminaičiai, draugai, bičiuliai! Būkite laimingi, visi mano fantastiškai nuostabaus gyvenimo palydovai!

Atsakymai

Burgis, 2013-03-29 16:13:32

Ir jums taip pat!…

Agnė, 2013-03-29 16:58:59

Tikra optimizmo bomba! Ačiū. Visus su pavasariu. Su atgimimu ir su gyvenimu.

Arvydas, 2013-03-30 08:03:43

Sveikinu tuos kurie Sveikina ir tuos ,kurie dar tik ruošiasi, tuos ,kurie jau suprato ir tuos ,kurie dar tik supras….ir nedarykim kulto iš valgymo-šventės-pavojingos.

Rasa, 2013-03-30 11:18:07

Su Šventėm visus.

Velykos… Velykos man ne vien atgimimo šventė, Velykos parodo, kaip tobulai šoka Gyvybė su Mirtimi 🙂 Nei viena jų nepilna be kitos ir Mirtis ne mažiau vaisinga nei Gyvybė. Jos keičia viena kitą ir mainos kaip kaleidoskopas, žaisdamos ir užleisdamos viena kitai vietą. Abi gražios, kaip pats gyvenimas… Abi nepilnavertės viena be kitos… 🙂

Gero visiems šokio. Pataikant į gyvenimo ritmą 😉

Nors išties tai man kyla mažas įtarimas, kad dabar vėl Kalėdos kažkodėl atėjo, tik visi iš įpratimo sveikina su Velykom 🙂

Danutė, 2013-03-30 14:10:27

Lyg aukso puta

po žiemos šalpusnis ištrykšta.

Su gimimu, su pavasariu, su nauja pradžia… visus su Velykomis (nors aplinkui dar žiema), su Viltimi…

Kamanės saldus dūzgesys

panyra į žiedą jo tirštą.

Pakyla dangus,

žemės pumpurui

leisdamas brinkti,

dienai ilgėti,

skruzdei šapgalius rinkti,

paukščiui sugrįžti,

medžiui pradėt naują rievę…

(Iš Just. Marcinkevičiaus eil. “Velykos”)

mintCAT, 2013-03-30 15:17:26

Kalbant, apie Velykas (ir jos visai ne šventesnės nei bet kuri kita diena), tai kristaus nukrižiavimas buvo tik sutapimas su Velykomis, kuris dabar tapęs svarbesniu nei pačios Velykos. Liūdniausia, jog jei išeisi į gatvę ir praeivio paklausi apie Velykų prasmę, manau vos ne visi sakys jog tai nukryžiavimas ir kūno iš numirusių prisikėlimas (taip dar vienas zombiadienis, šalia kitų savų ir ne visai savų). Nors tikroji prasmė gamtos atgimimas, saulės grižimas. Diena nuo kurios rankos suleidžiamos į dirvą. “Velykų pavadinimas kilęs iš žodžio „vėlės“, mūsų protėviai šiuo metu aplankydavo artimųjų kapus, nunešdavo jiems kiaušinių. Tikėta, kad mirusiųjų vėlės išlenda kartu su atgimstančia gamta, bet paskui pasitraukia po pirmojo Perkūno. Velykos mūsų protėvių buvo švenčiama kaip gamtos atbudimo šventė.”

ak, 2013-03-30 16:03:19

Velykos, kiek žinau yra sena baltų prigimtinio tikėjimo šventė – pavasario šventė. Kristaus nukryžiavimas prie jų pritaikytas, kaip ir dauguma katalikiškų švenčių prisitaikė prie senųjų pagoniškų. Na o tai, kad gal būt prieš porą tūkstantmečių romėnai nukryžiavo žydų pranašą Ješuą (beje, ta data nėra tiksliai žinoma), aišku kai kam graudu, bet ar verta sukti galva – vien Jeruzalėje tų pranašų nukryžiavo gerą šimtą, vėliau Romoje tuos krikščionis žudė tūkstančiais, dar vėliau krikščionys eretikus degino milijonais… Taip, kad dėl pavasario sutinku – nors jis šiemet slenka labai sunkiai į Žemaitiją. O ta, katalikybė kurios jau baigia išsižadėti dauguma europiečių – na man ji nėra aktuali.

Renaldas, 2013-03-30 20:31:30

Na jei Velykų tapatinimas ne su kiaušiniais, o su nukryžiavimu ir prisikėlimu jau tapo norma, tai reikalai krypsta tik į gerąją pusę ir druskos netrūksta. Su šventėmis visus!

mintCAT, 2013-03-30 22:40:28

AK, Velyku data bent jau nera visiskai is pirsto lausta. velyku proga buvo paleistas zudikas Barnabas (Lyg ir toks jo vardas), tai galim tiket kad kazkada pavasari tai ir buvo. Visai kas kita – kaledos. si svente visiskai sukurta is nieko ir uzlipdyta tiesiai ant trumpiausios metu dienos ir ilgiausios nakties, po kurios gryzta saule, nugaledama mirti ir tamsa. o kodel? velniai zino. gal tiesiog pritruko kazko krikscioniskai svento dar vienos pagoniskos sventes uzglaistymui.

Renaldai, deja kai savo sesers vaikino sunaus paklausiau kokia velyku prasme, atsakymas buvo: per velykas gime velyku kiskis… argi ne… juk jei per kaledas gime kaledu senelis, tada per velykas turejo gimti kiskis.

Atleiskit uz lietuvisku raidziu nebuvima.

ak, 2013-03-31 07:49:08

Na, Kalėdų mūsų protėviai nešventė – jos į Lietuvą iš Vokietijos atėjo ir pirmą kartą atšvestos gal prieš porą šimtų metų. Na o kiaušinius pavasarį baltų gentys margina nuo neatmenamų laikų, tad Velykos tikrai yra prigimtinė mūsų šventė kaip ir Rasos (Joninės), Užgavėnės ir dar keletas. Beje ir išlaikė savo tikrąją prasmę tai tiesiog pavasario, gamtos atgimimo šventė. Nes apie tą Plėšiką Barnabą ir Kristaus nukryžiavimą net mano a.a. močiutė nežinojo, o apie Velykinį Zuikį yra man pasakojusi.

mintCAT, 2013-03-31 09:23:48

Kalėdų, tai švest nešventėme, bet kučias turėjome.

Burgis, 2013-04-02 08:49:55

Visiems piktiems ir nusivylusiems gyvenimu: jūs tik pažiūrėkite, per šventines dienas šiai šventinei temai aštuoni žmonės sugebėjo spragtelti minusus… Kokie tai žmonės? Kada jie žada ramiai ir linksmai gyventi, jei net švenčių dienomis lenda į kažkieno svetainę tik tam, kad galėtų įkąsti? O pilnatis tai jau praėjo…

*

O aš sakiau ir sakysiu: gyvenkime dabar! Teisingai, sunkiai, bet linksmai, pakiliai, aukštai! Dabar. Nes niekas mums pakartoti neleis…

*

Q.E.D.

Rasa, 2013-04-02 10:53:35

🙂 O išties- kodėl manoma, kad per visuotines šventes visi privalo būti laimingi, linksmi ir džiūgauti? 🙂

Pastebėjau, kad kaip tik prieš šventes nemažam kiekiui žmonių būna kur kas sunkesnis metas nei paprastai. Nežinau kodėl. Ir prieš šias šventes galvojau apie tai. Gal ne visiems patinka tas išsimušimas iš rutinos. Gal kažkam nepatinka tas šventimas per prievartą, kai dauguma džiūgauna iš įpratimo, nes taip “reikia”! Ir tu privalai švęsti, nes šventė! 🙂 Kažkas pykstasi porose, nes jų šventimo supratimas skiriasi ir sunku sutarti kaip švęsti. Kažkam visai nepatinka tas vargas gaminti kalnus maisto, nes “taip reikia”. Kažkam vieniša, o per šventes dažnam tai paūmėja. O kažkas supranta, kad jie su savo pora nebeturi ką veikti su tiek daug laisvo laiko ir pasijaučia visai svetimais būdami greta, nes kasdienybėj per bėgimą to nesimato ir atrodo, kad viskas tarp jų gerai… Keistas dalykas- šventės 🙂

Bent jau man per šventes skambino visai nemažai žmonių tiesiog pasiguosti. Tuo pačiu ir pasveikinti 🙂

Turbūt nelabai galima šventės įstatyti į žmogų. Ji arba yra mumyse arba neateina… 🙂 Arba ateina visai ne per visų kitų šventes ir žinai- širdy tupi šventė… :))))))

Bet išties gražios buvo šiemet Kalėdinės Velykos!

Man patiko! Man jos buvo ramios ir gražios.