Šventeiviškumas? Baimė?

Užciklinu dvi temas…

*

Buvau išmetęs į sandėliuką savo momentinę (dvidešimties minučių…) kūrybą… Dabar grąžinu (žr. temą „Eksperimentai su gyvais žmonėmis“), nes reitingai – jau mano naudai! Bet vis tiek bandau suvokti, kodėl man tos eilutės atėjo į galvą ir neskuba išeiti? Gal dėl to, kad aš jas dainuoju mintyse tango melodija, o prieš save matau vaizdinį – solo tango šokančią gražuolę? O ką matote jūs, pasmerkusieji? Kodėl jūs net neparašote kritikos? Jums kliūva erotiškumas? O jūs – belytės būtybės? Ar tokie šventeivos… Daugybė žmonių vagia, ištvirkauja, skiriasi, bet tik pabandyk viešai parašyti ar pasakyti (tegu literatūriškai ir nevykusiai….; tai ir kritikuokite!), ką jaučia, pavyzdžiui, normalus vyras – įsižeidžia, suka akis į šalį, drovisi pasakyti seneliui tiesą…

*

Antroji tema – gimnazistų egzaminas. Kas čia balsavo? Kodėl laimi egzamino šalininkai? Sadistai? Moksliukai? Toks sutapimas – šiandien buvo ir studentų egzaminas… Nieko negaliu parašyti – omerta! Keli geri buvusių gimnazistų komentarai, bet diskutuoti turėtų dabartinė gimnazistų, jų tėvų (ypač mamų) ir mokytojų karta. Vaikai mums visiems turi rūpėti!

*

Diskutuokite, reitinguokite minėtose temose. Man rūpi. Ačiū.

Atsakymai

Mr. student, 2011-05-09 23:08:47

Emigracija didėja, dėstytojau. Štai kas baisu. Grandinine reakcija. Grėsmigai ir nenumaldomai. Greitai nebeliks mūsų Lietuvėlės…o, kažkieno pasipiktinimas dėl neva tai nešvankių pamąstymų yra niekai. Neverta į tai reaguoti. Reikia koncentruotis į darbą VARDAN TOS …

Darth Vader, 2011-05-10 08:37:06

Tokią “kūrybą” geriausia skelbti aplanke “My documents”. Parašei, išsaugojai, po to paspaudei “Shift” ir “delete”.

Primityvus rimavimas “taip-kaip, leista-gaisro”, iki koktumo banalūs žodžių kartojimai (“atsibusti-atsidusti”, “turiu-galiu”) ir nulis idėjų. Tokią “poeziją” gali skelbti kokios 7 klasės mokinys, ypač apie mirtis, švelnybes ir neišvengiamus teismus. Nematau nieko išgyvento, asmeniško, galų gale – įtikinančio. Visiškai nieko. Pagal tokį “a-b-b-a” rimavimą galima rimuoti bet ką:

“Aš matau čia žalią saulę

saulė tepa mietą

mietas gi – štakietą

Koks gražus pasaulis”.

Erotiškumo nerasta nė per plauką. Jei ką nors būtumėte girdėjęs (nors per Google) apie krikščionybę – pasiūlyčiau paskaityti Giesmių Giesmę. O paskaičius – atsakyti į klausimą ar Jūsų “leisk-teisk” prilygsta nors vienam Giemsių Giesmės posmui. Rašykite, jei parašysite meilės lyriką geriau nei Giesmių Giesmė. Nors pagal Jūsų eilėkalystės principus ir aš galiu patrašyti subtilią erotiką (kaip ir jūsiškė):

“Vėl aš tave sapnuoju

virtuvėj verda puodas

jis kažkodėl tai juodas

matyt, lovoj klejoju”.

ir dar erotiškiau:

“švelnybėj panirti numirti

ateiti išeiti

išeiti ateiti

numirti panirti ištirti”.

Vienu žodžiu – geriau nerašykite tokių eiliakalysčių.

Burgis, 2011-05-10 08:57:18

Vaderio kritika – balzamas mano širdžiai! :-)))