Šventinė matematika

Baigiasi Mokytojo diena… Kaltas, nespėjau tinkamai pasveikinti net savų mokytojų, ką kalbėti apie kitus. Bet ir pasveikinti nelengva – Mokytojai jautriai reaguoja, jei sakai nuvalkiotus žodžius visiems, o dar jautriau – jei vieną pagiri, o kito – ne.

*

Pritaikiau savo seną išbandytą sistemą. Mano studentai tuoj spręs panašų uždavinį… Iš visų gerų ir puikių gimnazijos mokytojų sudariau 11-os mano asmeninių favoritų sąrašą, sunumeravau jį nuo 2 iki 12 ir dukart mečiau lošimo kauliuką. Du kartus akučių suma buvo 3, vieną kartą – 7, vieną kartą – 4 ir vieną kartą – 10. To man užteko, kad be sąžinės graužimo galėčiau apibūdinti, pagirti taip parinktus mokytojus. Buvau numatęs, kad girsiu tik tris ir kad jie turi būti dėstantys skirtingus dalykus.

***

  1. Anglų kalbos mokytoja Jūratė Nakrošienė. Tokia ir turi būti XXI amžiaus mokytoja: jauna, bet jau patyrusi, veržli, sumani, linksma. Tarptautinis projektas? Mokytoja dalyvauja! Kompiuteriai, grotuvai, pateiktys – jokių problemų! Vadovauti klasei – labai noriu! Nežinau, kaip žmogus gali nesirgti, niekada neturėti problemų, nežinau… Bet ir džiaugiuosi, kad tokių žmonių yra!

***

  1. Chemijos mokytoja ekspertė Birutė Maciulevičienė. Manau, kad tai šiuo metu daugiausiai pasaulinio lygio žvaigždžių išugdžiusi chemijos Mokytoja Lietuvoje. Jauniausio gimnazijos anūkėlio Simono močiutė (bet tai ne vienintelė Mokytojos reinkarnacija!). „Visą naktį nemiegojau…“ – būdingas Mokytojos posakis. Kaip manote, kodėl ji nemiegojo? Ne, ne todėl, tam nereikia visos nakties! Todėl, kad jai pasirodė, jog kas nors galėjo užsigauti, supykti… Kas galėtų supykti?!

***

  1. Docentas daktaras, fizikos mokytojas Alvydas Jotautis. Nesenstantis gimmnazijos veteranas. Mano moralinė ir fizinė atrama. Pusiausvyros (ne lygsvaros?) centras. Elegantiško humoro tyras šaltinis. Žudančių testų stojantiesiems autorius. Amžinasis variklis. Ech, būna gi teisingų ir gerų žmonių!

***

Būkite visi sveiki ir linksmi!

Atsakymai

Vilius, 2010-10-05 17:41:19

A. Jotautis geriausias mano turėtas mokytojas per mokyklos metus!

super

Lukas, imbusy, 2010-10-05 18:01:01

„Visą naktį nemiegojau…“ – prisiminiau ir prajuokino. Išties nuostabi mokytoja, vienintelė iš šių trijų man dėsčiusi.

Marius, 2010-10-05 19:18:49

Alvydas Jotautis – legenda. Egzamino metu pastatytas mobilių telefonų ryšio slopintuvas elegantiškai atsijojo norinčius nuo nenorinčių. Žmogus pateikiantis savo dalyką taip kaip įsivaizduoju pateikia ir gerb. B. Burgis – įdomiai.

Buvęs studentas 🙂

XXL, 2010-10-05 20:00:35

Tiesiogiai nepažįstų šių mokytojų, bet apie juos sklando legendos – geros legendos (kaip nebūtų keista, juk lietuviai pasakoja:) Su švente, mielieji Mokytojai. Te išlieka nervai ir sveikata kaip plienas, kantrybė kaip deimantas, o širdis auksinė. Laimės Jums visiems.

varėnė, 2010-10-05 20:48:33

Šiais metais mūsų vaikas puikiai baigė Jūsų gimnaziją.Šiandien norime padėkoti nuostabiai, nepakartojamai, šauniai klasės vadovei Violetai Židonytei, lietuvių k. mokytojai R. Kulikauskaitei, nuostabiam matematikui- L. Narkevičiui, mielajai chemijos mokytojai B. Maciulevičienei,fizikui- R. Naujokaičiui, istorijos mokytojai J. Jarmalauskienei(į pamokas ėjo savo noru- dalyko nepasirinkusi) ir Jums grb. KTUG Direktoriau. Su profesine švente, mielieji.Būkite sveiki, būkite laimingi. Ačiū Jums…

Ela, 2010-10-06 10:25:08

Aciu visiems buvusiems KTUG mokytojams 🙂 Tarp ju ir p. Jotauciui 🙂 As tikrai zinosiu kaip savo vaikams paaiskinti rezonansa 🙂

Burgis, 2010-10-06 14:25:46

Nuoširdžiai visiems dėkoju! Skelbiu, kad visus mokytojus gražiai pasveikino pirmos laidos absolventas Giedrius Dudonis, bet aš, niekadėjas, per tuos savo anūkėlius laiku to sveikinimo nepaskelbiau… Perskaitysiu posėdžio metu.

*

Įdomu, kas iš jūsų įspėtų, kurio mokytojo numeris buvo dešimt (dėsto tą patį dalyką, kurį dėsto vienas iš pristatytųjų)? O kas tie „likę už kadro“ aštuoni? Svarbu žinoti, kad direktoriaus nuomonė nebūtinai ir ne visada sutampa su gimnazijos bendruomenės nuomone. Ir tai teisinga!

*

Ačiū visiems, kurie geru žodžiu prisimena savo mokytojus!

Martynas, 2010-10-07 21:04:25

Kadangi du kartus akių suma buvo trys, galima drąsiai spėti, jog „mokytojas numeris dešimt“ buvo anglų kalbos mokytojas. Tikiuosi, tai buvo mokytoja Vitalija Paurazienė. Puiki mokytoja, puikios pamokos (toli gražu ne vien tik anglų kalbos pamokos).

Visi trys išvardinti mokytojai verti geriausių žodžių, tikrai. Tikrai. Didelį turtą gimnazistai turi.

Burgis, 2010-10-08 10:05:53

Martynai, Tu turi Dievo dovaną!… Negaliu patikėti…