Šviesa ir šešėliai

*

Pažiūrėkite į tuos šalčio piešinius, kuriais gėrėjausi šįryt…

Toks ir mūsų gyvenimas – kaip grafika: mylime, juokiamės, sergame, liūdime, gėrimės…

Bet kam tai rūpi?

*

Kai vakare po dešimtos iš klinikų greitosios pagalbos skyriaus parsiveži močiutę, kai dukart per dieną nuvažiuoji į Santariškes, tada taip ryškiai ryškiai matai – pavasaris eina! Tada matai, kad visos tos žiniasklaidos istorijos istorijėlės, tie žiniatinklio komentarai nepataiko – na, nepataiko! – į esmę. Bet tada ir čia man rašinėti atrodo taip beprasmiška, beprasmiška…

*

Ir vis tik – dar parašinėsiu. Dar liko kelios temos, kurias būtina aptarti. Bet ir vėl – visi virtualiosios erdvės gyventojai neatskleidžia, visai neatskleidžia, kaip jie iš tiesų gyvena. Ir ne tik jie. Perskaičiau Romain Gary „Aušros pažadas“ ir galvoju: jei tai tikra autobiografija, tai aš nepritarčiau tokiam atvirumui, o jei tai išmislas, tai kam pateikinėti kaip biografiją? Jei susiruoščiau mirti, vis tiek negalėčiau ir nenorėčiau rašyti visko visai atvirai, nes juk yra brangūs žmonės, kuriems nenoriu pakenkti…

*

Žiniatinklio komentatoriai niršta. Man juokas! Jei tu anonimas ir niršti, tai tau palengvėja? Tai gal ir varlę prūde iškeikęs geriau jautiesi?

*

Ar jums būtų įdomu, jei čia parašyčiau, kokių šiandien patyriau gerų epizodų ir kokių blogų? Gal jums ir būtų įdomu, bet man nebūtų smagu atvirauti. Tai tuo ir baigiu. Kitos temos bus arba konkrečios, arba… jų nebus.

*

Dabar jums svarbu žinoti tik tiek: šviesa mano gyvenime nugali ir visada nugalės šešėlius!

Atsakymai

Esencija, 2017-01-18 21:19:55

Nematau jokio džiaugsmo, “kai vakare po dešimtos iš klinikų greitosios pagalbos skyriaus parsiveži močiutę”..

Tai kodėl ją neguldė? Ar visos vietos užimtos? Ar nedavėt pakišutės?

Aš nejuokauju! Su ta situacija susidūriau prieš tris savaites. Ačiū Dievui, susitvarkėm patys.

Burgis, 2017-01-18 21:32:47

Esencijai: močiutei – 86-eri… Jeigu Aukščiausiojo teismo teistas žmogelis duotų pakišutę, tai prilygtų jo savižudybei, tiesa? Matote, koks gėris, kai nueini teisingą kelią?

Esencija, 2017-01-18 21:48:04

86-eri… ?! OHO…

Bet tai vistiek, argi senas žmogus nenusipelnęs teisingos ir orios medicinos?

O kad JūS teistas, tai Santariškėse tikrai niekas nežino ir niekam ten neędomu.

Burgis, 2017-01-18 21:51:48

Esencija: kalbuosi su Adefagija?… Niekas nieko ir neturi žinoti – aš žinau! Niekam nieko neduosiu niekada! Remsiu, šelpsiu (ale kad neprašo…), dovanosiu, bet nekyšininkausiu. Dabar būtų baisus nuostolis sugadinti tai, ką krauju sukūriau.

Dalius, 2017-01-18 22:15:32

Esencija, p. Burgis neteistas. Nemaišykite sąvokų.

Esencija, 2017-01-18 22:24:49

Daliau, geriau jau būt teistam, negu už****am.

Tai bent jau būtų rezistento statusas.

Paaiškinimas: už****am- užtampytam.

Dalius, 2017-01-18 22:27:52

Gerai, kad paaiškinote, bo jau ką kitą pagalvojau:)

Jonelis, 2017-01-19 11:22:02

Esensijai: o kodėl močiutę turėjo guldyti į ligoninę? Vien dėl to, kad ji močiutė 86 metų ar vien dėl fakto, kad artimieji ją jau atvežė į Priėmimo skyrių? O gal visgi nebuvo objektyvių indikacijų stacionariniam gydymui (pvz. kvėpavimo, širdies ar kitų organų funkcijos nepakankamumo, nebuvo poreikio neatidėliotinam chirurginiam gydymui, nebuvo pvz. plaučių uždegimo). Būtų įdomu sužinoti kaip argumentavo medikai, dėl ko stacionarinis gydymas nereikalingas (argumentacija surašyta išraše). Taip pat nenustebčiau, jei paaiškėtų, kad per šį vizitą močiutei visgi buvo pridaryta krūva tyrimų, paskirtas ambulatorinis gydymas. Bet tas juk nesiskaito, jeigu nepaguldė į skyrių ir nepastatė lašelinės. Kad ir su 0.9% NaCl tirpalu 🙂

Burgis, 2017-01-19 11:48:13

Joneliui ir Esencijai: nustebau, kad užkliuvote už to epizodo… Banalu. Močiutė pasijuto blogai (ne pirmas kartas…). Iškvietė „greitąją“ ir mane. Greitosios medikė patikrino ir nustatė – širdies ritmo sutrikimas. Nuvežė į klinikas. „Pastatė“ lašinę. Davė vaistų. Po to patikrino ir… išleido namo.

*

Čia galėčiau apibendrinti. Šiuo metu net keturi mūsų šeimos nariai turi sveikatos problemų. Bet medikai dirba puikiai! Gyvenimas šviesėja… Šiandien gavau savo kraujo tyrimo rezultatus ir labai apsidžiaugiau. Kitą savaitę peržengsiu dar vieną slenkstį. Toks gyvenimas.

Jonelis, 2017-01-19 15:27:35

B. Burgiui: šis epizodas iš medicininės pusės tikrai banalus – į priėmimą atvyko močiutė su širdies ritmo sutrikimu, o paskyrus gydymą išvyko su išspręsta problema – širdies ritmas tapo reguliarus. Tokią įvykių eigą aš daugmaž ir įsivaizdavau.

Nebanali (labiau tiktų terminas “neadekvati”) tik buvo tam tikrų žmonių reakcija į šį epizodą: pakišutės, ori medicina, teistas/neteistas žmogus, kodėl neguldė ir pan. O ką reiškia “susitvarkėm patys”? Davėm kyšį? Kyšio ėmimas/davimas yra lygiai toks pats nusikaltimas, jeigu ką.

Reziumuojant, man užkliuvo p. Esencijos išankstinis nusistatymas prieš gydytojus nežinant visų aplinkybių. Tas dabar labai madoje ir paprastai šį nusistatymą generuoja pikti bei negana to dar ir medicinoje analfabetiški žmonės.

Sveikatos jūsų močiutei ir mums visiems.

Burgis, 2017-01-19 15:39:31

Joneliui: ačiū Jums! Tik Jūs nekreipkite dėmesio į Esenciją: aš žinau, kas ji, bet kiti žmonės nežino…

petras, 2017-01-19 16:08:35

Joneli, tik šiaip pastebėjimas, kad iš didelės dalies patys gydytojai ir kitas personalas kalti dėl žmonių išankstinio nusistatymo. juk visi su baltais chalatais ir užtenka, kad net mažesnė jų dalis būtų netikę ir susitepa visi.

aišku čia aš ne apie šį konkretų atvejį kalbu, nes čia tik esencija juokauja greičiausiai 🙂

Amber, 2017-01-19 19:26:13

Aš nesuprantu, kaip gali šviesa nugalėti šešėlius? Juk šviesa kuria šešėlius. Nėra šviesos, nėra ir šešėlių…

Burgis, 2017-01-19 20:01:53

Amber: čia turbūt pokštas? Bet paaiškinsiu: reikia pašviesti iš kitos pusės nei krinta šešėliai. Reikia pašviesti iš visų pusių ir iš viršaus! Ir pamatysite – šešėliai dingsta. Tai ir darau…

Amber, 2017-01-19 20:21:37

Prajuokinot (: Kai kalbate apie šviesą, tai kalbate apie vienaskaitą, o tai reiškia, kad iš bet kurios pusės bešviestum, vis tiek bus šešėlis. Išskirtinis atvejis su švietimu iš viršaus, bet ir tai, tai galioja tik piramidėms, kūgiams ar kubams, o jei rutulį apšviestumėte iš viršaus, tada vistiek gautumėte šešėlį. Nesikabinėju ir nieko blogo jums nelinkiu, tik pratęsiu mintį.