Populiarioji šios svetainės komentatorė Rasa parašė, kad važiuos į ligoninę gydytis…
Galvoju apie tai. Galvoju ir apie mokytoją, kuri šiuo metu slaugo savo tėtį. Galvoju ir apie mamą, kuri neatėjo į darbą, nes serga jos vaikas.
*
Po galais, kam mums tokie darbuotojai, kurie tai išvažiavę, tai serga, tai ką nors slaugo! O kiti už juos turi dirbti!
*
Po galais, kam mums tokie darbai (darbovietės), jei darbas tampa svarbesnis už žmogų! Dabar visi tie, kurie serga, kurie slaugo yra svarbiausi! Jie negali būti smerkiami, jiems negalima priekaištauti!
*
Visai žioplas, netikęs tas vadovas, kuris nenumato, ką darys, jei vienas, du, trys… žmonės neateis į darbą: susirgs, slaugys, laidos, tuoksis… Velniop visus pelnus, visus rezultatus, pasiekimus – žmogus yra svarbiausias! Ypač žmogus, kuriam šiuo metu sunkiau nei kitiems.
*
Anksčiau aš galvodavau kitaip… Anksčiau aš įtardavau, kad žmonės simuliuoja, pasinaudoja būtent tokiu požiūriu, kurį deklaruoju dabar, ir lepinasi, palengvina sau gyvenimą. Darbas ne vilkas, į mišką nepabėgs. Ir pats tai pajutau, kai po reanimacijos ligoninės palatoje, kęsdamas skausmą, taisiau studentų darbus. Kolegos, matyt, įtarė, kad nutariau ligoninėje pasislėpti ir pasilepinti…
*
Seniai tai buvo… Dabar jau mano amžius toks, kad mintys kitokios: kada pasitraukčiau iš darbo savo noru, kad nebūčiau našta kitiems? O gal nusipelniau pabūti ta našta? Bet juk jaunieji, kurie nėra pajutę mano nuopelnų, neturėtų manęs karšinti?
*
Išvada tokia: abiejų pusių (darbdavių ir darbuotojų) nuoširdumas, atvirumas, sąžiningumas išsprendžia visas problemas. Svarbiausia – žmogus.
Atsakymai
Burgis, 2013-11-28 08:42:19
Jums spręsti…
Jelena, 2013-11-28 10:49:04
Visiškai sutinku su paskutiniu punktu, bet mūsų vadovams labai toli iki tokio suvokimo
sveplas, 2013-11-28 10:56:36
Prie išvados pridėčiau dar – pasitikėjimas vienas kitu. Kuris ir gimsta iš atvirumo ir sąžiningumo. Be sąžiningumo atsiranda baimė, kuri ir valdo žmogų. Paverčia jį ligoniu.
ak, 2013-11-28 11:58:36
Prie ko čia pasitikėjimas? Juk visada gali atnešti gydytojo pažymėjimą. Gal Kaune sunkiau, bet visada galima sužinoti ar kolegos uošvienė mirė iš tikrųjų ar jis blefuoja. Beje, kol žmogus manęs neapgavo ir neturiu įrodymo – aš jo nelaikau melagiu. Trečia – Burgio mintys visai nenaujos – daugelis darbdavių nenorėdavao priimti į darbą moterų, nes jos gali ištekėti. Neseniai viena mano žmonos bičiulė atsiuntė sutartį kurią maždaug 1910 – 20 metais sudarė JAV mokytoja. Ji turėjo įsipareigoti netekėti. Vaikščioti tik su ilgu sijonu ir suknele. Net vaikštinėti gatvėje neturėjo teisės su vyriškos lyties asmeniniu jai tai nebuvo jos brolis ar tėvas. Taipogi neturėjo teisės dažyti lūpų, plaukų nešioti staniko ir t.t. Už tai gaudavo 75 dolerius mėnesiui… Taigi. Spėju, kad Burgio gimnazijoje dauguma mokytojų moterys. Jos, ko gero, pakankamai senos. Jauna studentė tikrai ten nepatektų, kad ir kokia gabi ji būtų…
Burgis, 2013-11-28 12:04:53
ak: nepaliauju stebėtis Jūsų prasčiokiškumu ir vyrui netinkamu kandumu… Mokytojas… Santa Barbara!
Gintare, 2013-11-28 12:39:58
Paprastai darbdavys puikiai mato, kaip žmogus dirba ir kiek stengiasi. Kai žmogus tikrai nuoširdžiai dirba ir padaro savo darbą – be jokių problemų leidžiam sirgti (ir netgi (jeigu tai paprastas peršalimas) neprašom nedarbingumo pažymėjimo – tegu žmogus gydosi, mes jam už tas dienas sumokėsim), slaugyti vaikus, pas gydytojus vežti tėvus ir išeiti anksčiau iš darbo. Tik mainai turi būti sąžiningi 🙂 Bet – taip – žmogus svarbiausia.
Povilas, 2013-11-28 16:56:41
Burgiui: ak – ne mokytojas, jis bedarbis jau seniai, tad ir mintys taip gyvenant kartais atkeliauja keistos…
ak, 2013-11-28 18:26:41
kas čia keisto – tiesiog esu istorikas ir žinau daug įdomių dalykų. Ta sutartis apie kurią rašiau – tikra. Beje ar žinote dėl ko kovojo darbininkai Čikagoje bene 1861 metais surengę pirmąją Gegužės pirmosios demonstraciją? Dėl aštuonių valandų darbo dienos. Būtų paprasta, bet demonstracijos metu grumtynėse su policija buvo užmušti keli darbininkai, keliolika sužeistų. Buvo ir sužalotų policininkų. Taigi ir dabar – jei leisime darbdaviams, kurie mąsto ar galima priimti tą kuris kartais suserga, ar galima priimti jauną merginą kuri taps motina, ar galima…. ir t.t. Grįšime į devynioliktą amžių ir vėl komunistų bei socialdemokratų idėjos bus populiarios.
Aš, 2013-11-28 19:04:25
Per šais Vėlines įstrigo vieno per Lietuvos radiją pasisakiusio žmogaus (lyg kunigo, bet negarantuoju) mintis: “Dar turbūt nė vienas mirties patale nepasigailėjo, kad per mažai laiko praleido darbe…”
Gintare, 2013-11-28 19:52:37
Man įstrigusi kažkada užsienio reikalų ministru buvusio A. Valionio frazė “Nepakeičiamų pilnos kapinės” 🙂
ainana, 2013-11-28 19:57:06
gal zinot, kur siandei Adefalija?
Adefagija, 2013-11-28 21:39:30
Įdomūs Šeimininko pasvarstymai ir prisipažinimai….
Hm,….taip išeitų, kad tikrieji vertinimai būna tik tada, kai atsiduri savo gyvenimo kritinėje situacijoje, t.y. reanimacijos palatoje….ir pamatai tunelį, ir šviesą jo gale….
O iki to momento galvoji, kad ir pats ir visi kiti yra antžmogiai, todėl negali nei sirgti, nei mirti, nei ženytis, nei gimdyti, nei ne laiku ir ne vietoj išgerti, nei nusišnekėti, nei pavėluoti, nei pavargti, nei darbe prigulti, nei…nei….nei….
P.S. Gerai , kad aš nepakeičiama darbe; bet jeigu ir nebūnu, tai niekas ir nepasigenda :DDDD
qwerty, 2013-11-28 22:22:28
“vyrui netinkamu kandumu”, – WTF?
Burgis, 2013-11-28 22:31:21
qwerty: aiškinu: koks normalus vyras gali kasdien rašinėti nepažįstamo žmogaus svetainėje ir visaip stengtis tam šeimininkui įgelti, įkąsti, paniekinti? WTF? Taip gali tik pacientas arba išplerusi turgaus boba! Yra dar klausimų?
qwerty, 2013-11-28 23:03:47
Įdomus požiūris į moteris…Bet čia aš pajuokavau. Kalbant rimtai, tai niekuomet nepastebėjau, jog a.k tai darytų piktybiškai, su neapykanta. Priešingai, jis draugiškai kandžiojasi. Su meiliai. Kūrybingai. Įdomiai. Džiaugtis reikia, kad toks komentatorius pas jus yra.
Largo, 2013-11-29 06:47:16
Labai įdomu paskaityti tikrų nuomonių:)
Kiek vieną rytą pradedu nuo šios svetainės, ir man gerai! Einu į darbą puikia nuotaika , ačiū visiems:)
Burgis, 2013-11-29 08:02:08
qwerty: tai aš juk ir pakenčiu… Bet nesidžiaugiu. Tik užjaučiu. Mokytojas (nėra buvusių mokytojų, mokytojo profesija – visam gyvenimui…) neturėtų toks būti.
*
O ką blogo aš pasakiau apie moteris? „Išplerusi turgaus boba“ yra „profesijos“ ir gyvenimo būdo apibrėžimas, o ne požiūris į moterį.
giedrius_m, 2013-11-29 16:06:12
Jei darbe nesergama “nepakeičiamų” sindromu, atsiranda kas gali kompensuoti kito žmogaus sirgimą bent ribotą laiką. Blogiausiu atveju – direktorius 🙂
Jei sergama, sveika padaryti pertrauką poros savaičių ir nustebti, kad taip mažai sugriuvo gryžus (jei viskas gerai organizuojama) arba suprasti ką reikia pakeisti.
Regina A., 2013-12-02 23:38:02
Gintare, Jūs sprendžiate pagal save, kaip B.B.
Rašote: “Paprastai darbdavys puikiai mato, kaip žmogus dirba”.
Būtina įterpti: “geras darbdavys”, nes prastas nieko nemato, tik ieško sau naudos…
Justina, 2013-12-03 11:18:40
Labai patiko!
giedrius_m, 2013-12-03 12:32:54
Regina: mato tiek geras, tiek blogas darbdavys, dirbdamas savo darbą. Blogas tik nereaguoja 🙂
ak, 2013-12-03 16:21:50
Na geras vadas visada veda komandą į tikslą. Turi būti tikslas. Turi būti pakankamai sunku. Eiliniai turi pripažinti, kad vadas yra iš tiesų geriausias iš jų, o ne valdžia jį paskyrė. Vadas turi valgyti tą pačią košę kaip ir eiliniai, miegoti pasidėjęs po galva žirgo balną ir apsiklojęs miline (taip darė grafas Aleksandras Suvorovas nors turėjo šimtą dvarų ir rūmus Peterburge. Beje, jis nepralaimėjo nei vieno mūšio). Gal ir netinka lyginti su Burgiu – jis tik direktorius ir tikrai nevaidina eilinio. Gal ir gerai daro – dabar ne devynioliktas amžius… Geras darbdavys? Gerų darbdavių nebuvo ir nebus. Burgis kapitalistas. Tad ir jaam reikia moterėlių, kurios už ganėtinai menką atlyginimą įgyvendintų jo sumanymus. Aišku, tas atlyginimas didesnis nei kaimo mokyklėlėje. Bet ar pakankamas už visišką pasiaukojimą kurio reikalauja Burgis?