Tai – mano gimnazistė!

trecia

antra

Jūs jau žinote, kad viena tokia panelė nori tapti gydytoja, išmokusi meluoti, šmeižti ir išduoti.

O dabar paskaitykite, kaip gyvena ir dirba tos, su kuriomis aš eičiau į žvalgybą ir į kalnus…

***

Sveiki, Direktoriau!

Atleiskite, kad tik dabar Jums rašau po pastarojo netikėto susitikimo LSMUL Kauno klinikose. Šiuo metu esu LSMU medicinos studentė, būsima ketvirtakursė, aktyvi Lietuvos Medicinos Studentų Asociacijos (LiMSA) bei LSMU studentų mokslinės draugijos (LSMU SMD) narė – teko unversitetui bei medicinos studentų balsui atstovauti tokiuose renginiuose, kaip Association for Medical Education in Europe (AMEE) konferencija, World Health Summit, Health Forum, pasaulinėse ir regioninėse medicinos studentų asamblėjose. Taip pat organizuoju Chirurgijos pagrindų mokyklą skirtą biomedicinos sričių studentams, 2013/14 metais buvau atsakinga už LiMSA medicinos mokslų komiteto veiklą nacionaliniu lygmeniu. Kiekvieną vasarą atlieku praktikas ligoninėse, nes praktinės žinios siekiant būti geru gydytoju – būtinos.

*

Buvo šiek tiek nedrąsu rašyti laišką Jums apie savo praktiką Hong Konge, kol dar nebuvau išvykusi ir nebuvau susitvarkiusi visų dokumentų, reikalingų siekiant atlikti praktiką.

*

O dabar jau esu ten – jau savaitę mokausi iš Queen Mary Hospital gydytojų chirurgijos skyriuje: stebiu  operacijas, dalyvauju pacientų vizitacijose, konsultacijose, lankau seminarus, paskaitas.

Išties labai džiaugiuosi šia unikalia galimybe dalyvauti šioje praktikoje – stebiu ir mokausi iš žinomų profesorių, gydytojų, kurie noriai dalijasi savo žiniomis, patirtimi. Kasdien vis daugiau sužinau apie sveikatos sistemos skirtumus, tam tikrų susirgimų etiologiją Azijos šalyje, gydymo taktikos skirtumus ir panašumus lyginant su Lietuva, taip pat stebiu, kaip ligoninėje viskas modernizuota, kaip ligoninės personalas, pacientai yra prisitaikę prie technologijų.

*

Žinoma, grįžusi į Lietuvą galėsiu papasakoti tikrai nemažai – po mėnesio praktikos Queen Mary Hospital tęsiu praktiką kitoje Hong Kongo ligoninėje – Prince of Wales Hospital. Parvykusi į Lietuvą, tikiuosi su Jumis susitikti, kad galėčiau pasidalinti praktikos bei kelionės  įspūdžiais!

Prisegu keletą nuotraukų – vaizdas iš Queen Mary Hospital įėjimo bei kita nuotrauka – vaizdas iš 11 ligoninės aukšto. „Prisegu“ save, pasiruošusią eiti stebėti operacijos. 🙂

*

Noriu padėkoti Jums, kad gimnazijoje buvo puiki atmosfera, kuri skatino veikti ir visapusiškai tobulėti 🙂 Ačiū, ačiū, ačiū!

*

Šilčiausi linkėjimai,

Valdonė Kolaitytė

 

 

Atsakymai

Virginija, 2015-07-09 22:13:41

Džiaugiuosi Gerb.Direktoriau, kad Jūs turit su kuo eiti į žvalgybą…o į Kalnus Jūs esat įkopęs visiems laikams…

Burgis, 2015-07-09 22:52:55

Virginijai: oho, kaip gražiai Jūs pasakėte! Aš įsidėmėjau, pasakysiu kam nors, kas to vertas. Ačiū!

mama R, 2015-07-10 03:50:44

Koks šiltas laiškas.. net pasigraudinau.. Didelė laimė ugdyti padorius jaunus žmones. Sėkmės panelei Valdonei. Yra, tikrai yra padoraus jaunimo, kuris skinasi kelią į Gyvenimą nuoširdžiu darbu, pareigingumu, atsakomybe. Pagarba jiems ir džiaugsmas už juos.

– * –

Sumeluoti, apgauti, bjauriai pasielgti dažnai užtenka vieno karto. Kartais galvodami, kad apdergė kitą, vis tik, apdergia save. Manau, kad Dostojevskio “Nusikaltimas ir bausmė” sindromas anksčiau ar vėliau aplanko suklydusį žmogų. Žinoma, jei jis nebūna beviltiškai sugedęs nuo jaunystės.

– * –

Galiu pasidžiaugti, kad puikaus jaunimo aš sutinku vis dažniau ir daugiau.

Gerda, 2015-07-10 12:20:25

Aš tai žinau tik du garsius Jūsų gimnazistus, tai N.Mačiulis ir Paulina. O tokių būsimų-esamų gydytojėlių, tai buvo yra ir bus.

O kartais ne Jūsų gimnazijoje penkiolikmetis pamylėjo savo 40-metę mokytoją? Tai būtų dar trečias garsus.

Ten irgi mokytoja turėjo išeit iš darbo, o mokinį pasiliko. Gal dar pravers?

Burgis, 2015-07-10 13:35:56

Gerdai: Ar Jūs pažįstate Valdonę? Taip nerašytumėte… Apskritai, vasaros viduryje ironija ir pyktis nėra geriausi dalykai.

V., 2015-07-10 21:05:09

Gerdai: jus tik užjausti tegalima.

mama R, 2015-07-11 00:00:27

Būna tokių piktų cucikų, kuriems labai patinka skalyti. Nesvarbu dėl ko, ant ko… triukšmo daug, o naudos iš jų niekada nebūna..

miklis, 2015-07-11 00:05:51

Manau, tokiems pasakojimams net reikėtų atskiros nuorodos. Kol kas yra tik viena, skirta matematikai.

Tokie pasakojimai greitai prasmenga tarp kitų temų. Aišku, dalis aprašymų yra metų knygose, bet senesnių metų knygų taip paprastai nemanau, kad gausi.

medstudentas irgi iš lsmu, 2015-07-11 13:44:46

Na ir susireikšminusi ta Valdonė… Visos tos organizacijos yra stiklo karoliukų žaidimas naiviems medstudentams, kuris nekelia jokios pridėtinės vertės nei sociumui nei niekam, tik išpučia jų ego. (Pats esu jų narys – LiMSA yra didžiausias teatras ir parodija, visi ten eina tik tam, kad susirinktų taškų ir išvažiuotų į praktikas, kas šiaip yra puikus dalykas, bet tik pats savaime, o ne kažkokiu tolimesniu periodu). Tie studentai tada sugalvoja, kad yra geresni nei kiti ir turi daug pretenzijų, kurių visuomenė negali patenkinti pvz mokėti jiems didesnių algų. Tada jie būna pikti ir ima kyšius. Skaitant tos mergaitės jaunatviškus krykštavimus apie gyvenimą ir jos aktyvumą tose organizacijose gali susidaryti įspūdis kokie jie čia nuostabūs ir daug visko veikia ir kaip Lietuva taps geresne vieta, bet susidūrę su gyvenimu, kai vaikai visdar dergia pampersus, į darbą eiti reikia, mokesčiai kabo ant galvos, o tau už tai pasiūlo 800 eurų po 10 metų investicijų – dauguma emigruos. O pačiai Valdonėi, jei netyčia skaitytum, skiriu H.Hesses vieną citatą apie tavo pasaulį: „Daugumas žmonių tol nenori plaukti,

kol neišmoksta.” Argi tai ne sąmojinga? Žinoma, jie nenori

plaukti! Juk jie gimę žemei, o ne vandeniui. Ir, suprantama, jie

“nenori galvoti, jie sukurti gyventi, o ne mąstyti! Na, o kas

galvoja, kas mąstymą laiko pagrindiniu dalyku, tas gali čia,

tiesa, labai pažengti į priekį; bet jis vis dėlto maišo žemę su

vandeniu ir kada nors prigers.

Bet šiaip sėkmės, tikiu, kad būsi gera chirurgė. Gal būsim kolegos!

P.S. Gerbiamas Burgi labai jus palaikau ir linkiu sveikatos.

Valdonė, 2015-07-12 18:51:59

medstudentui irgi iš lsmu

Nemėgstu veltis į diskusijas su žmonėmis, kurie bijo atskleisti, kas esą ir taip neprisiima atsakomybės už savo mintis.

Nežinau, medstudente irgi iš lsmu, kur tu įžvelgei susireikšminimą…

Laiškas buvo rašytas asmeniškai B. Burgiui, nors tai, kad Direktorius pasidalino laišku savo puslapyje labai malonu. 🙂

Jei kalbame apie asociacijas – kiekvienas tampa asociacijų nariais vedini skirtingu paskatų, manosios aiškiai nesutampa su tavo, tad diskusijos galime ir netęsti 🙂

Kaip ir kiekvienoje asociacijoje, LiMSA yra narių siekiančių tik pasiimti, ką galima iš visur,

kiti – matydami galimybes padaryti bent mažytį teigiamą pokytį sveikatos sistemoje – į idėjos įgyvendinimą investuoja daug dirbdami. Geriausias darbo įvertinimas yra, kai norimi matyti pokyčiai tampa realybe.

Nevardinsiu konkrečių darbų, kuriuos atlikau – nebūtina 🙂

Tiesiog labai džiaugiuosi, kad mokiausi KTUG, kad Direktorius suteikė galimybes dalyvauti veiklose ir palaikė atmosferą, kuri skatino klausti, ieškoti sprendimų, tobulėti ir padėjo surasti geriausius būdus save realizuoti. Man tai, ką gavau gimnazijoje, kaip manau ir daugumai kitų gimnazistų, suteikė sparnus. Ačiū Jums, Direktoriau, dar kartą!

Džiaugiuosi, Aistė, su kuria dirbau komandoje nemažai laiko sureagavo į komentarą (jeigu kam įdomu – rasite kitame įraše).

Medstudente iš lsmu, linkiu tau nebijoti savęs ir savo minčių, bei stenkis surasti, kur pats galėtum labiau prisidėti, kad nebūtų tau viskas taip kartu, kaip rašai. Ne aimanuojant kaip viskas blogai, ir ne per kitų žmonių galvas lipant tobulėjama 🙂

Sėkmės.

Burgis, 2015-07-13 09:58:51

Valdonei: gal myli, jei pavydi?… 🙂

Niekada nereikia kreipti dėmesio į komentarus žmonių, kurie tavęs nepažįsta, kurie nieko nežino apie tavo gyvenimo kelią.

Ačiū Tau, kad skaidrinai ir skaidrini mano gyvenimą!