Dar vasarą baigiau kurti testą pirmajam „Mokslo lyderių turnyrui“ (MLT), jauniausiems jo dalyviams. Laukiau to MLT kaip šventės, bet papūtė šiaurūs vėjai…
Nieko tokio, rezultatus turiu!
Gaila, kad nedaug atvyko mano jaunųjų draugų…
***
Štai testas:
O štai rezultatai:
Pirmasis skaičius X reiškia balus už pirmąją dalį (po balą už kiekvieną iš dešimties atsakymų), antrasis skaičius Y – balus už antrąją dalį (po balą už kiekvieną surastą žodį). Galutinis rezultatas: X +Y/2. Formulė, žinoma, nieko verta, bet vis šiokia tokia nauda – galima reitinguoti…
***
Išvados:
-
Kontrastai! Kasmet tai sakau – nieko naujo, tik nerimas dar stiprėja.
-
Nėra esminio skirtumo tarp penktokų ir šeštokų išprusimo, gebėjimų, pastabumo. Ką vaikai veikia tose mokyklose visus metus?
***
Po tokių testų sužinau daug daug naujo! Pavyzdžiui, kad per aštuonias Europos valstybes tekanti upė yra Nemunas! Taip atsakė net septyni moksleiviai! Tai kodėl mes taip nesidomime vandens turizmu?! Man smalsu, kokios tos valstybės!
Įtaisas arkliui žaboti yra jokiu būdu ne žąslai (taip parašė tik vienas moksleivis), o balnas (daug atsakymų), pasaga (daug atsakymų), žabtai, arklas…
Portugalijos sostinė yra Praha, Venecija, Dublinas, Madridas…
Žemo slėgio sritis atmosferoje yra kosmosas (trys atsakymai).
***
Kas toliau? Aš dirbsiu savo anūkėlių seneliu, bet ar kaip nors kada nors dar dirbsiu su jūsų vaikais? Manęs neklausk, paklausk Likimo…
Atsakymai
Burgis, 2014-10-26 11:37:31
Geras testas, nesiginčykite…
raseinietė, 2014-10-26 12:25:26
o kada Likimas turės atsakymą?
Burgis, 2014-10-26 13:01:54
Tikiuosi, kad bent po dviejų savaičių turės… Gal greičiau.
Jūratė, 2014-10-26 16:42:24
Na žaboti – žąslai, balnoti – balnas. Paprasčiau nebūna.
petras, 2014-10-27 09:35:04
Tai jaunimas nežinodamas specifinio pavadinimo, bandė gal išmąstyt, jog tinka ir žabtai. nuo žodžio žaboti 🙂 panašu visai su žąslais.
O dėl ciklono dar būtų galima ginčytis 🙂
šiaip šeštokų rezultatai visai nieko 🙂 išskyrus kelis žmones
kęstas, 2014-10-27 10:38:17
kokie būtų Jūsų pasiūlymai Nec, naujam matematikos egzaminui
Burgis, 2014-10-27 12:24:39
kęstui: o, tai plati tema, kada nors parašysiu išsamiau, o dabar atsakysiu trumpai: aš baigiau rašyti knygą „Matematika gimnazistams“. Gruodžiui baigiantis bus išspausdinta, taupykite litus… :-). Pats išsprendžiau ir į knygą sudėjau 400 uždavinių. Tokie ir turėtų būti per VBE. Žinoma, ne tie, o tik tokie!… 🙂
***
Turi būti pagrindai, principai, klasika. Egzaminas jokiu būdu neturi būti loterija. Egzaminas jokiu būdu neturi „skandinti“ geriausių, egzaminas turi švelniai paguosti ir blogiausius.
Ashai, 2014-10-29 01:56:22
NEC – gal čia jau yra pasiūlymai:
http://www.delfi.lt/news/daily/education/slapta-nuo-mokytoju-ir-abiturientu-bresta-pokyciai-koks-bus-matematikos-egzaminas.d?id=66241960
GZ, 2014-10-31 15:15:28
Maniškės diskutavo dėl 4-to klausimo: “kad mūsų niekas niekur to nemokė !” Raminom, kad ne tokios ir kvailos (kaip atrodo) – neimkit į galvą, sveikas loginis mąstymas vertas šimtą kartų to, kas yra wikipedijoje (enciklopediją bent jau matę pas močiutę). Turės matematikoj, anglų, ir kituose konkretesniuose atsigriebt…
Aš ir pats buvau jau pamiršęs, kad Europoje yra upių 🙂
nomeda, 2014-11-02 20:25:58
Nustebino GZ komentaras. Čia testai penktokams-šeštokams, o GZ sako, kad vaikai „matę” enciklopediją pas močiutę… Jūs gal juokaujat?
Tie, kas kažkuo domisi nuo 5 metų jau varto visokias enciklopedijas- yra ten visokių “Kodėlčiaus”, „Mano pirmoji” ir t.t. pagal įvairų amžių.
beje – Wikipedija norint rimtų duomenų ar pasitikrinti žinias tai tikrai nėra labai rimtas ir patikimas šaltinis.
O vat tas testukas iš raidžių labai įdomus pasirodė.
Pvz.: žodyje aras gali būti net …8 žodžiai 🙂 Bent jau tiek mes prikūrėm su šeima :)))
Super testas aplamai.
Rasa, 2014-11-02 23:24:35
nomedai: o jūs nesistebėkit, nes, manau, turint tokius tėvus, kaip GZ, enciklopedijų mažai reikia, nes… Kam vaikams enciklopedijos, jei tėvai viską žino ir protingesni už kelias enciklopedijas kartu sudėjus? Juk galima jų paklausti! 🙂
GZ, 2014-11-03 11:54:49
Enciklopedija tai toks labai nepatogus senovinis daiktas, užimantis daug vietos, su tragišku UI :), greitai pasenstančia, niekaip nekategorizuota informacija. Buvo gerai, kol neatsirado geriau.
Be enciklopedijos, mes dar neturime ir popierinės telefono knygos, laidinio telefono, teliko. Tuos vaikai bent jau matė. Ir arklį su vežimu taip pat 🙂 Bet čia jau pievose atsidūriau.
Aš labai džiaugiuosi šiais testais, ir kad mūsų nuostabioji Gimnazija visam tam randa energijos, nes konkurentai sostinėje gyvena lengvesnį gyvenimą. Tai va turim puikią progą aplankyt saviškius Kaune.
nomeda, 2014-11-03 12:31:16
GZ, kodėl enciklopedija senovinis daiktas? Tai gal Jūs tikrai nematėt įdomių, gražių enciklopedijų vaikams ? (mes juk čia apie mokinukus penktokus kalbam)
jeigu turite omeny tas storas enciklopedijas klasikines – kita kalba. Ir kalbant apie informacijos pasenimą, tai irgi tikrų, jeigu kalba eitų pvz.: apie medicinos ar kokios nors farmacijos enciklopediją, kur viskas tikrai keičiasi žaibo greitumu. Tačiau kalba eina apie žinias, skirtas vaikams. Kas ten gali pasenti? Žemė yra trečia nuo saulės ir bus dar milijardus metų…:)
Prisiminiau vieną chemijos dėstytoją iš KTU. Per pimą pasakitą išdalino chemijos knygutes. Jos, aišku, buvo dar tarybinių laikų. Tai vienas studentas, norėdamas pasirodyti labai mandras, paklausė- o tai čia juk tarybiniai laikai, kaip čia dabar bus? Tai dėstytojas ir atsakė – geležis buvo geležis ir tarybiniais laikais, ir geležies amžiuje :)))
Moralą išsiveskit patys:)
O knygos – net oir grožinė literatūra VISADA tik padeda.Na, kad ir žodelis šiame teste „asla”. Visiškai aišku, kad vaikučiai jau tikrai nėra nei matę, nei girdėję, kas ta asla 🙂 bet jeigu būtų skaitę, kad ir lietuviškas pasakas- žinotų