Taip, mes pasirinksime!

Šeštadienis, gegužės 18 diena. 10 valanda ryto. Ateisite ir įstosite! Arba ne…

Užsiregistravusių jau yra. Norime daugiau! Norime rinktis iš didelio pulko!

– Tai godumas! Tai pasipūtimas! – kalba eiliniai Lietuvos piliečiai. Todėl ir kalba, kad eiliniai. Elito klasė rungiasi dėl vietos elite. Neeiliniai tėvai supranta, kad vaikų kelias į šviesą, tiesą ir laimę eina per mokslą. Tik per mokslą!

*

Keletą moksleivių mes jau priėmėme. Pirmojo penketuko (devintokų trejetuko) lyderių po penkių „Mokslo lyderių turnyrų“. Moksleiviai ateina su mamomis (reikia pasirašyti sutartis). Aš stebiu jų emocijas. Kelios mamos pamiršusios, kad neįmanoma numesti svorio vien karpant nagus, – neįmanoma norėti, kad gimnazija būtų ideali. Kelios, ko gero, bus kaprizingos – atiduodame jums savo aukselį, tai jūs jau žiūrėkite, žiūrėkite, stenkitės, stenkitės!

*

Man tenka švelniai bet ryžtingai priminti – mes nesikeisime! Na, ne ta prasme, kad neieškosime būdų, kelių, žmonių, priemonių pagerinti gimnaziją, bet ta prasme, kad nesikeisime pagal naujai priimtųjų ir jų tėvų reikalavimus. Įrodymas paprastas: dvidešimt ketverius metus gimnazija yra gera, jūs dėl to į ją ir atiduodate savo vaikus, bet kas garantuos, kad ji išliks gera, jei keisimės pagal naujokų kaprizus? Į norus, poreikius mes atsižvelgiame, visada atsižvelgiame, bet į kaprizus, į suasmenintą stilių – ne. Jūs ateinate trejiems, ketveriems metams, o mums gyventi šimtmečius! 🙂

*

Atėjusieji pasirašo, kad laikysis mūsų taisyklių. Ar visada prisimins, kad žmogaus garbė svarbiau už laikiną malonumą?…

Atsakymai

Burgis, 2013-05-13 09:47:02

Įvertinkite požiūrį…

Daniela, 2013-05-13 10:52:11

“Moksleiviai ateina su mamomis…” – o tėčiai? tiesiog smalsu – kokia dalis moksleivių ateina su tėčiais? 10-15%, ar nė tiek nėra?

ak, 2013-05-13 11:38:06

Taisyklių reikia laikytis, nes kitaip žaidimas – mokslas geriausioje gimnazijoje – netenka prasmės. O dėl tų tėčių – aš irgi niekur nevaikštau – pasikalbu su sūnumi. Jei bus rimtas reikalas nueisiu – kol kas tokio reikalo nėra – sūnus savo gimnazijoje mokosi gana gerai, o pasiseilioti tėvų susirinkime, pasižiūrėti į kaimynių šukuosenas ir paliežuvauti, daug labiau tinka mamai ( nesakau, kad manoji tokia – ji irgi dažniausiai neina)

Burgis, 2013-05-13 12:03:15

Ateina ir tėčiai… Gal 25 proc.?

Rokas, 2013-05-13 12:20:14

Gerai, kad laikotės įsitikinimų ir nešokinėjat pagal naujų tėvelių dūdeles. Tai leidžia Jūsų geras vardas ir norinčių pakliūti kiekis.

Deja, kitos mokyklos norėdamos nežlugti ir uždirbti šokinėja pagal kai kurias dūdeles, ypač tas, kuriomis groja aukštas pareigas užimantys ir paramos mokyklai dalinantys tėvai, o jų vaikai tampa neliečiamaisiais…

Arvydas, 2013-05-13 21:29:06

Elito? Turit gerą jumoro jausmą- beveik tokį ,kaip aš- aš irgi visada prisistatau ,kaip žmogus iš elito -tik ,žinoma ne to – lietuviško. Esu grynas , ypač tyras,pirmo spaudimo pasaulinis elitas- toks tyras ,kad su niekuo nesimaišau-tiesiog man tai nepavyktų ,kad ir labai norėčiau. Lietuvoje, pasirodo ,yra net elito kalvės ,kuriose nukalami elitiniai žmogeliukai. Ką gi- sveiki ,Kolegos. Stojamieji į elitą-argi ne puiku ! O raudonas kilimas-ar bus? Sėkmės visiems,tik neužmirškit palaikyti sportinę formą-apsmukęs elitas-visai ne elitas. Į jus žiūri Pasaulis ir Žvaigždės….P.S. -čia įsirašykit ,ką norit.

Arvydas, 2013-05-13 21:46:54

gerai būtų dar elitinį paradą suorganizuot-tegul paspokso eiliniai ,kaip elitas žygiuoja- tvarkingai ,koja ,kojon.Mamytės galėtų gėles mėtyti, tėveliai-parodyt ,kas ko vertas-aukot mokslo labui. Būtų puikus pavyzdys visuomenei.Ir Prezidentę būtina pakviest. Reikia žiūrėt -tik globaliniu lygiu , aišku,išsaugant vietines tarmes ir kai kuriuos papročius.

Regina D., 2013-05-13 22:32:27

Puikybė – viena iš septynių didžiųjų nuodėmių. Didžiųjų, nes po vieną nevaikšto, atsiveda ir visas kitas…

Iš arčiau, 2013-05-14 00:08:27

Nenuėjau į šviesą nei 1989, nei kada paskui, nesijaučiu dėl to blogesnis, vaikas auga, darbą turiu, darbu nesiskundžiu, kvailu irgi nesijaučiu. Gera KTUG, nesiginčiju, originali ir pan., bet iš principo šnekėti apie kažkokius elitus ir kitokias nesąmones (jau gana to, kad žiniasklaida Petriuškevičiųlaiko elitu 😀 ) tai nereik. Ne mano svetaine, rašote ką norit, bet ar ne kiti žmonės labiausiai turėtų girti KTUG, o ne Jūs pats? 🙂

Indrė, 2013-05-14 00:55:14

Jei nebūtumėt elitas (tiek gimnazija, tiek mokiniai, tiek Jūs, įkūrėjau), tai nieks šio puslapio, nei iš toliau, nei iš arčiau. neskaitinėtų.. Nesimokiau KTUG, nes niekad nebūčiau atrinkta ir nežinau, ar vaikai (jei Dievas duos jų) mokysis, bet net ir internetu, būdama šiame puslapyje, šviečiuosi ir tiesiog gerai leidžiu laiką..

Martynas P., 2013-05-14 01:01:55

Iš arčiau:

Gimnazijos administracija turi pareigą savo veiklą vertint pagal kriterijus. O jeigu jų įvykdymas yra puikus, kam gi slėptis? Juk tai sąžiningas ir veiksmingas būdas ne tik paskatinti gabiausius mokinius jungtis į KTUG, bet ir pakelti dabartinių gimnazistų bei mokytojų dvasią. Kritinis (t.y. pagal kriterijus vykdomas) savęs vertinimas, tokio vertinimo paskelbimas ir nepagrįstas pūtimasis yra du skirtingi dalykai.

Be to gimnaziją giria alumnai – giria savo gyvenimo pasiekimais. Tik to nesimato pirmuose laikraščių puslapiuose. Bet tai vyksta.

Jeigu žmogus/įstaiga nei giriasi, nei turi, kas pagirtų, šitai dažniau liudija ne apie kuklumo dorybę, o tiesiog apie buvimą nevertu pagyrų.

Arvydas, 2013-05-14 06:20:49

Kaip atskirti Tikrą Elitą nuo netikro- tai labai paprasta. Netikram elitui paprastas žmogus jaučia paprastą pavydą,bet ,kita vertus,jis supranta ,kad visi tie raudoni kilimai ,pinigai ir postai pelnyti ne už dyka, o prisitaikant,išduodant ir parduodant,kartais pergulint su kuo reikia. Tai savotiškai paglosto žmogelio savimeilę ir suteikia jam malonę kompensaciją.Visai kitaip yra su Tikru Elitu.Tai – TIKRAS PRANAŠUMAS. To joks normalus žmogus tiesiog NEGALI ATLEISTI , tai įžeidžia jį iki sielos gelmių. Toks jausmas geriau pažįstamas moterims. Amerikoje,pavyzdžiui,vienam koledže, visai normalios merginos tualete nužudė gražuolę bendraklasę- na žinot ,tos normalios ,mūsų akimis žiūrint,buvo baisuoklės -po 100 ir daugiau kg-tiesiog ,joms buvo PER SKAUDU, beje mergina ir moksluose visus lenkė ir buvo malonaus būdo…Štai kokie reikaliukai su tuo ELITU.Trumpai tariant- netikram – jaučiat pavydą. Tikram – neapykantą.

Arvydas, 2013-05-14 06:36:36

P.S.o jeigu jau kalbėt paprastai ,lietuviškai- visiems suprantama kalba, tai tikrai nelaikyčiau elitine mokykla tos, kurioje už vaiko mokymą būtų mokama mažiau nei 5000 lt per mėn.Aišku, produktas-turi būti to vertas.Mokytojai-tik paties aukščiausio lygio, klasės -nedidelės-8 mok.-ir ,aišku-jokio kolūkio-administracijai kelčiau itin aukštus reikalavimus. Tolokai Lietuvai iki tokių kastališkų standartų, tačiau bandyti reikia-norėčiau pamatyt tokią mokymo įstaigą- su mielu noru leisčiau jon savo vaikaičius…

Arvydas, 2013-05-14 06:44:53

p.s. be abejonės- vaikams iš nepasiturinčių ,bet padorių šeimų turėtų būti daroma nuolaida, bet sąlyga ,kad vaikai iš tiesų būtų GABŪS. Aišku,ir visiem kitiems GABUMAI -privalomi- ne vien pinigai. Matematiškai išsireiškiant -gabumai -BŪTINA, o pinigai – tik PAKANKAMA sąlyga- argi tikrai elitinis žmogus norės, kad jo vaikas bendrautų ir lavintųsi kartu su turtingais debilais…

ak, 2013-05-14 07:51:58

Daug šnekėjimų ir pamokymų iš Arvydo pusės… Manau, kad Burgis jo išvardintas problemas jau senokai išsprendė. Va tam ir reikalingas gimnazijai Burgis – kieto būdo keistuolis. Nes jei jo vietoje būtų kitas “minkštesnis” jis gana greitai pasiduotų visokių “elitų” spaudimui ir KTUG taptų eiline gimnazijėle.

Apie elitą. Jo yra trys rūšys – intelektualinis, finansinis ir kraujo elitas (kilmingieji, bajorai). Pats žodis “elite” – reiškia išskirtinis, ypatingas – tad gali būti ir nusikaltėlių, ir gimnazistų ir gydytojų elitas, nes kiekvienoje grupėje yra po keletą ypatingų. Arvydas priklausantis pasauliniam elitui neįvardijo kokiai grupei jis priklauso – gal yra elitinis siuvėjas ar batų valytojas, gal elitinis vyno mėgėjas ir kt.

Arvydas, 2013-05-14 08:47:45

a.k. aš priklausau TIESIOG elitui,o ne kažkokiam specializuotam.Pamokymų Nektaras masėms mūsų misija- ne pareiga , o būtent misija. Kas dėl VYNO- nesiginsiu- vertinu-juk jame TIESA. Ponas Direktorius – man patinka. Jis nuolat kelia aktualius klausimus, o kartais būna tiesiog žavus-šį syk ypač puikios buvo tos truputį per STOROS MAMYTĖS , bekarpančios nagučius- VAIZDINGA ir TALENTINGA- nieko čia nebepridursi-iškart man iškilo prieš akis ta storulė kur draugą Ostapą Benderį buvo prilaužus- įsivaizduoju jei tokia atsivestų savo atžalėlę į Gimnaziją.SUNKUS DARBAS.Linkiu IŠTVERMĖS , GEROS NUOTAIKOS, na ,o visa kita , kaip sakoma pas broliukus rusus -PRISIDĖS…

Arvydas, 2013-05-14 08:58:59

p.s. beje, žemaičiai -iš esmės ,jei suprantat ką noriu tuo pasakyti- IŠ ESMĖS – elitinė tauta- taigi tiek Tamsta ,Pone a.k,tiek ir ponas Burgis – elitas. Na- gal ir ne globalinis , bet bent jau europinis…

Balanda, 2013-05-14 09:17:05

leiskite įsiterpti ir ne apie elitą, o apie storas mamytes. Jei jau stora, tai eis kaip tankas, kovodama dėl savo atžalėlės, o jei figūringa, tai bus kultūringa ir romi kaip avelė? Ar ir sutinkame, ir išlydime “vien pagal stotą”?

Atleiskite, jei kažko “neperkandau”, bet nesupyksiu, jei kas paaiškins.

skaitovas, 2013-05-14 09:18:41

Iš arčiau, Regina D. -> o man patinka požiūris, kuris meta iššūkį atseit lietuviškam kuklumui, susilaikymui. Jei tūkstančius kartų pakartosi, kad esi geriausias, tai yra tikimybė, kad iš tikro toks tapsi… Sąžinė gali prabilti, jei tai bus tik tuščios deklaracijos. O KTUG ir Burgio atveju toks deklaravimas tikrai nėra nepagrįstas.

Aišku, dėl elito gali būti įvairių nuomonių. Bet net ir ak’as parodė, kad yra daug šio žodžio sampratų. Kodėl gi ne?

Arvydas, 2013-05-14 09:25:28

Balandai- čia ,turbūt-turimas galvoje tas nemirtingas madam gricacujevos tipas-juk pas mus irgi tokių pilna-STOROS ir ENERGINGOS, jei nepasitrauksi iš kelio -pervažiuos it volas- be to jos dar ir SENTIMENTALIOS – savotiškai.

Balanda, 2013-05-14 10:29:22

Arvydui- ačiū, bet gal užtektų vieno epiteto-ENERGINGA ar superekstramotogfraf energinga, be pabaksnojimo dėl storumo? Norisi storules mamytes užtarti. Ir taip jiems nesaldu gyventi, dar apmokestinti grasinama, etc.

P.S.Pati nesu iš figūringų, greičiau apkūni, bet nevažiuoju kaip volas per tulpes, sugebu ir sustoti:)-atsiprašau už nukrypimą.

sonata, 2013-05-14 11:17:34

Įdomiai čia postringaujat:) galvoju, kas pirmiausia toptelėjo, paskaičius temą ir komentarus. Ogi piršlybos – “Tu mano geriausia, gražiausia, pristaikysi prie manęs ir mes labai sutarsim”. Direktorius ne jaunamartė, ir nemanau, kad taikysis ir taikstysis. Kam nepatinka taisyklės – “ieškok, Martynai, prastesnės panelės”. Truputuką alogizmas aspiracijose – kad vaikas mokytųsi būtent TOKIOJE gimnazijoje, bet tuo pačiu kad ta gimnazija nebūtų TOKIA būtent jų vaikui. Cha.

Arvydas, 2013-05-14 11:21:37

Balanda- nieko neturiu PRIEŠ rubensiškas moteris, bet ,aišku ,turiu UŽ- tiesiog ,kartais norisi pasismaginti. Visgi net pagal boilio-idioto ,atsiprašau -marioto dėsnį sunkiai mamytei ,nelengva sustoti -INERCIJA- stabdymą reikia pradėt laiku -idant nenukentėtų nei tulpės nei lelijėlės.

Arvydas, 2013-05-14 11:26:52

Sonata, noriu Jūsų pasiteirauti- Jūs -SMUIKUI ar FORTEPIONUI? O gal smuikui IR fortepionui ?

sonata, 2013-05-14 11:28:28

Arvydai – aš tik geram atlikėjui.

Balanda, 2013-05-14 11:41:19

Arvydui- viską galima ( ir reikia ) kontroliuoti (s), pagaliau, galima išvis volo neužvesti.

O dėl esminio klausimo -aš irgi už tai, kad Martynas ieškotųsi sau tinkamos panelės, t.y. tokios, kuri jo “nebrokytų”.

Juk nereikalaujame, kad krepšinis būtų žaidžiamas pagal rankinio taisykles.

Arvydas, 2013-05-14 12:17:14

…dar kartą įsitikinau, kad tikrasis žmonijos elitas -tai jūs ,MOTERYS. Na , o mes -tik ATLIKĖJAI…

Arvydas, 2013-05-14 12:18:42

…atliekam-ir einam toliau…

ūkiškai, 2013-05-14 19:43:23

Gyveno vyras su žmona. Ji šiek tiek buvo panaši į ,,volą”… ir vieną dieną kažką virtuvėje pasilenkusi darė. Būdamas ne pačios geriausios nuotaikos, vyras, praeidamas pro ją, mestelėjo:

-Patrauk savo kombainą.

Žmona tuokart nutylėjo, bet atėjo vakaras, paskui naktis. Vyras lovoje gretinasi prie žmonos turėdamas minty ,,pasivoluoti”. Bet čia žmona užvažiuoja:

-Tu ką! Manai, kad aš savo kombainą kursiu dėl tavo vienos varpos?!

shalikas, 2013-05-20 18:13:18

Matau, kad delfi komentatoriai ir čia kelią surado. Apmaudu.