Tautinis olimpinių medalių fonas

Neįtikėtina! Aršūs nacionalistai negali džiaugtis nė vienu iš Lietuvai tekusių olimpinių medalių. Kodėl? Todėl, kad vienas iš trijų: olimpietis nėra lietuvis; jo šeimoje yra ne lietuvių; ji gyvena ne Lietuvoje. Bet visi tie olimpiečiai – Lietuvos piliečiai! (Kaip gražiai rimuojasi…)

*

Stebėkite, kaip šiomis dienomis bandoma ignoruoti tą „netautinį“ foną. Mūsų kraštiečiams tai būdinga: kai paranku – kalbame apie tautiečius, kai neparanku – kalbame apie piliečius. Stebėkite, kaip aukščiausioji valdžia šį kartą „apeis“ nacionalinį klausimą. Panašiai, kaip kalbant apie dvigubą pilietybę: o, žinoma, mes už Lietuvos – JAV pilietybę (Lietuvos – UK, Lietuvos – Prancūzijos, gal net Lietuvos – Gruzijos…), bet mes prieš Lietuvos – Rusijos (Lietuvos – Baltarusijos, Lietuvos – Moldavijos ir pan…) pilietybę!

*

Turėsime priprasti ir nebeapsimetinėti – ne visi Lietuvos piliečiai yra lietuviai, ne visi jie gyvena ir gyvens Lietuvoje. Bet jie yra Lietuvos! Ir spindintys medaliai yra Lietuvos!

Atsakymai

Burgis, 2012-08-13 06:55:49

Įvertinkite…

giedrius M, 2012-08-13 11:01:29

Man asmeniškai patiko, kaip anglai džiaugiasi Meilutytės medaliu. Ir labai nepatiko, kaip Lietuvos nacionalistai iškart supuolė, laikydami tai kažkokiu jos pasisavinimu.

Reikia mokėti džiaugtis.

sonata, 2012-08-13 11:38:16

Jergutėliau, pagalvojau, kad baisulingiausiai esu konservatyvi – jausmai už tai, kad pilietis gali būt tik vienos valstybės. Kaip negalima būt pusiau nėščiai, kaip mūsų kraštuose negalima prisiekt prie altoriaus dviem iš karto. Bet protas barasi, kad dviguba pilietybė būtų naudingiau, geriau, praktiškiau, žodžiu, merkantiliškiau. O gal kada bus taip, kad pasą reiks storinti daugeliu įdėtinių lapų, nes pilietybės bus Lietuvos – Amerikos -Prancūzijos- Nigerijos-Tailando ir dar bala žino kokios Nepriklausomos Perlojos Respublikos:)

Saulius, 2012-08-13 12:36:35

Sonata, na kodėl iš karto – konservatyvi ? Gali būti ir konservatyviau, jei gintumėte įsitikinimą, kad kumetis gali priklausyti tik vienam dvarponiui. Jei žmonės nebeklausia vienas kito, kas tai yra pilietis, tai jau yra progresas.

sonata, 2012-08-13 13:55:07

Sauliau, tai kam tada dar laisvai privaloma programa pilietiškumo ugdymo klausimais? Jei nepilietiškumas yra progresas? Tai tada be reikalo man gėda, kai žiniasklaida vėl paplatina, kad vieni aršiausių negeriečių Jungtinėje Karalystėje yra išeiviai iš Lietuvos? Ech, tie jausmai… Trukdo ramiai gyvent.