Teigiamas grįžtamasis ryšys

Vakar sode bandydamas sudeginti nupjautas medžių šakas pagalvojau, kad tai geras pavyzdys studentams aiškinant, kas yra teigiamas grįžtamasis ryšys.

*

Šakos žalios, drėgnos, degti nenori. Aš pridedu sausų malkų ir užkuriu. Malkos sudega, o šakos neįsidega…. Bandau dar kartą – pridedu daugiau sausų malkų. Kaitri liepsna išdžiovina šakas, jos įsidega, liepsna dar padidėja, šakos džiovinamos sparčiau, laužas dega vis geriau. Teigiamas grįžtamasis ryšys! Pastebėjote: kuo procesą „užkurti“ sunkiau, tuo daugiau reikia „geros pradžios“. Kas ta gera pradžia? Panagrinėkime daugiau pavyzdžių…

*

D. Kedys kelis kartus bandė įrodyti, kad jo dukrelę tvirkina. Proceso„ užkurti“ nepajėgė, reikėjo „geros pradžios“ – dviejų nušautų žmonių. Tada atsirado teigiamas grįžtamasis ryšys – teisėsauga ėmė ieškoti nusikaltėlių ir slėpti savo nuodėmes, visuomenė ėmė pulti teisėsaugą, ši ėmė pulti visuomenę, aukų padaugėjo… Grįžtamasis ryšys, kaip ir technikoje, sukėlė generaciją.

*

Seime atostogavo kas panorėjęs, balsavo už kitus kas panorėjęs, bet štai kažkas padarė „gerą pradžią“ – apkaltino du saviškius. Procesas lėtai, bet pradėjo generuoti: apkaltintieji apkaltino kaltintojus, kaltintojai paspaudė taip, kad kilo konstitucinė krizė… Čia priminkime, kad teigiamas grįžtamas ryšys ir technikoje kartais sukelia rezonansą, griūva tiltai, sprogsta degios medžiagos ir pan.

*

Bet teigiamas ryšys gali būti tikrai teigiamas. Tu dosniai pagirk bendradarbę, ji tau atsilygins šypsena ir… gal atneš pyrago, po to jūs imsite bendrauti šeimomis, kol pagaliau jos ir tavo vaikai susituoks…

*

Užbaigsiu tuo, kuo reikia užbaigti teigiamą grįžtamąjį ryšį, jei jis nepageidautinas. Reikia įvesti neigiamą grįžtamąjį ryšį. Pavyzdžiui, šakų laužą prieš išvažiuodamas namo užpilu vandeniu – jokia generacija nebevyksta.

Pritaikykite tai kitiems čia pateiktiems ir nepateiktiems pavyzdžiams…

Atsakymai

http://matutis.eu, 2010-11-15 22:10:58

“Vienas rinkėjas per dieną gali surinkti tiek šiukšlių, kiek jų išmeta šimtas išrinktųjų, kurie patys savo šiukšlių niekad nerinks.

Tai reiškia, kad šiukšliname dar mažai.

Mūsų idealas – vienas prišiukšlina tiek, kad reikia šimto rinkėjų.

O pirmalaikius rinkimus galima skelbt ir kas mėnesį.”

J. Erlickas ( http://www.erlickas.eu/sestadienio-mintys/naujas-mastymas-2/ )

mba essay editing service, 2016-08-11 16:27:24

Hi! The site is grand. I like your writing style. It is quite unique and distinctive.