Teisingas kokteilis

Tavo lūpas liečiu, pirštu tavo lūpų kraštą liečiu, piešiu jas taip, lyg kurtų jas mano ranka, lyg tavo lūpos turėtų prasiverti pirmą kartą, ir man gana užsimerkti, kad nutrinčiau viską ir pradėčiau iš naujo, kiekvienąsyk piešiu lūpas, kurių geidžiu, lūpas, kurias mano ranka pasirenka ir piešia tavo veide, atsirinktas lūpas, su absoliučia laisve atsirinktas lūpas, kad mano ranka nupieštų jas tavo veide, lūpas, per atsitiktinumą, kurio nė nemanau aiškintis, tiksliai atitinkančias tavo lūpas, šypsančias po tomis lūpomis, kuris piešia mano ranka.

Julio Cortázar, „Žaidžiame klases“

***

Gioacchino Rossini VEDYBŲ VEKSELIS

Giacomo Puccini DŽANIS SKIKIS

*

Dvi vienaveiksmės operos-muzikiniai farsai

*

Dirigentas – JULIUS GENIUŠAS

Režisierius – NERIJUS PETROKAS

Scenografas – SERGĖJUS BOCULLO

Kostiumų dailininkė – DIANA KUZMICKAITĖ

*

G.ROSSINI  „VEDYBŲ VEKSELIS“

Dainuoja: Tomas Ladiga, Liudas Mikalauskas, Živilė Lamauskienė, Justina Tomkutė, Kęstutis Alčauskis, Mindaugas Zimkus, Raimondas Baranauskas, Laimonas Pautienius, Ramūnas Urbietis, Giedrius Prunskus, Tadas Girininkas, Aušra Cicėnaitė, Gražina Miliauskaitė.

*

G.PUCCINI „DŽIANIS SKIKIS“

Dainuoja: Tomas Ladiga, Laimonas Pautienius, Gediminas Maciulevičius, Kristina Siurbytė, Živilė Lamauskienė, Sabina Martinaitytė, Rūta Zaikauskaitė, Kęstutis Alčauskis, Mindaugas Zimkus, Egidijus Bavikinas, Žanas Voronovas, Aušra Cicėnaitė, Gražina Miliauskaitė, Andrius Apšega, Giedrius Prunskus, Tadas Girininkas, Liudas Mikalauskas, Raimondas Baranauskas, Ramūnas Urbietis, Rita Preikšaitė, Giedrė Juknevičiūtė, Jonas Lamauskas, Ričardas Karalevičius.

***

Į turgų, į sodą, į teatrą… Tokia mūsų ši diena. Kokie kontrastai! Tai vėl prisiminiau jaunystę… Tada man būtų patikęs trijų dalių kokteilis: aistrą pažadinanti knyga (kaip ta Julio Cortázar ištrauka…); teisinga meilės realizacija; relaksacinis dienos finalas ( kaip tos komiškos operos; gerai suderintas dviejų vienaveiksmių operų kokteilis! pirmą kartą tokiu mėgavomės).

***

Dabar kokteilio sudėtinės dalys šiek tiek pasikeitė, bet aš vis tiek jaučiu – ne viskas dera tarpusavyje, ne viskas! Jei nėra sielos ramybės, taikos namuose, tai jokiu būdu negaliu skaityti nieko aistringo.

Jei nėra jausmo, kad visi darbai padaryti, kad diena nugyventa teisingai, manęs visai netraukia jokios komiškos operos ar operetės. Nes ir į svečius eiti negaliu be vidinio balanso galvoje ir širdyje.

***

Šiandien buvo gera diena!

Atsakymai

Burgis, 2013-09-28 22:56:43

Labanakt…

Adefagija, 2013-09-29 10:47:04

Labas rytas 😀

Miegojau prastai, tai nusprendžiau su kavos puodeliu, pas Jus atsigauti.

Suintrigavo ” dienos kokteilio”, viena sudėtinė dalis, -vakaras teatre.

A tai čia Kauno muzikinis teatras nuo prekybcentrių nulaižė tokį marketingą???

Taigi Maximoj su dešra taip daro – pirk vieną, antrą gausi nemokamai:)….Masės išeigą padidina pridėdami daugiau krakmolo, vandens ir vištų odelių, o kvaili pirkėjai įsivaizduoja, kad dvigubai daugiau gavo. Taip ir iškiša daugiau šlamšto- nereikia į Rietavą utilizacijai išvežt.

Todėl visi labai atsargiai žiūrėkit į tokius pasiūlymus “du už vieno kainą” 😀

:D:D, 2013-09-29 14:00:32

prastai miegojote Adefagija?

o gal jau pats laikas padidinti neuroleptikų porciją? :D:D

ar ne šitie medikamentai

http://www.pasveik.lt/vaistai/haloperidol-decanoate-richter/5360/

yra jūsų “dienos kokteilio” sudėtinė dalis??

Adefagija, 2013-09-29 14:31:52

Na gerai, dėl spektaklio meninės vertės ir režisūrinio sprendimo nesiginčiju. Pasižiūrėkim praktinę pusę.

Artistai teatre dainuoja, turbūt, kad gautų atlyginimą. Tuoj dabar suskaičiuosiu, kiek ten jų dainavo….Taip, pirmoje operoje trylika, antroje – dvidešimt trys; viso trisdešimt šeši…..

O kur dar orkestras, kur režisierius, scenografas, dailininkas, teatro direktorius, buhalteris, scenos darbininkai, rūbininkas, valytojos…. elektra, vanduo šiluma????

Tai sakykite, kiek turi kainuoti bilietas į tokį spektaklį, kad jie visi užsidirbtų oriam gyvenimui?

Į sero Eltono Johno koncertą sumokėjau 260 Lt, o jis dainuoja tai vienas!

Tai kur teisybė?