Teisingas pavasaris

Vis dar murmi, su saule nesutari? Vis nori daugiau, tuoj pat? O po to nusimeni, kad greitai praeina…

Pavasaris ir skubina, ir stabdo… Tu dar jauna, o pavasarinis poreikis – vos ne kaip mamos. Vos ne kaip tos, kuri nenori nusibosti poroje. Nebijok, tu dar niekam negali nusibosti! Tu dar – sprogstantis pumpuras. Tikrai sprogstantis, jauti?

Jos skubina jus, vyrukai, tiesa? Kas dabar darosi su jomis? Nesuprantate, tiesa? Bet norite patikti, kas tuo abejoja? O tai nesuderinama, nes jos dabar toliau gyvenime, toliau… Tokia jau ta gamta, ne visiems – vyrukams ir merginoms – tuo laiku, kai jie kartu. Bet pavasaris yra teisingas, pamatysite! Tik reikia pamatyti, paklausyti, pajusti, suprasti…

Diskutuojama, kad mokykloje reikia apie tai pasakoti jau ir septintokams. Gal dar jaunesniems? Ne, nemanau, kad jaunesni jau pakalba su pavasariu. Tai ir su mokytoju nekalba… Su manimi , seneliu, tuo labiau. Bet su gimnazistais kalbu! Manau, kad privalau. Manau, kad jie, gimnazistai, jau sutaria su pavasariu. Noriu, kad visi sutartume!

Atsakymai

Burgis, 2014-04-11 18:48:44

Manau, kad aktualu…

ne humanitaras, 2014-04-11 23:50:24

Iš mano vaikystės pastebėjimų:

dešimties metų: įsimylėjimai, meilės trikampiai, sudaužytos širdys (ir, galbūt, savižudybių rizika);

o jau dvylikos metų: pornografija, masturbacija.

Čia apie berniukus.

Na, o seksas nuo šešiolikos-septyniolikos. Bet pasitaikydavo ir nėščių trylikamečių.

Jeigu (tarkime) tikėtumėte tokiais riboženkliais, su kokio amžiaus vaikais šnekėtumėte taip, kaip čia nupasakojote? (septintokai tai, kaip suprantu, trylikos-keturiolikos?)

sonata, 2014-04-12 20:17:54

Kalbeti ir kalbėtis niekada ne vėlu. Net jei pirmą kartą ir pavėluota. Bet prieš akis dar daug pavasarių. Ne tik gimnazistams. Jums taip pat. Kalbėkite ir Jus tikrai išgirs.

Indra, 2014-04-13 12:27:09

Man patinka G. G. Markeso išmintis; „Žmogus nebemyli ne todėl, kad sensta, bet sensta todėl, kad nebemyli.“ Pritariu Sonatai – Pavasaris yra svarbus visiems! 🙂