Teisingos gimnazijos link…

Gimnazistai rūko.

Gimnazistai keikiasi.

Gimnazistai geria alkoholinius gėrimus.

Gimnazistai vaikšto poromis susikabinę, apsikabinę, o kartais net bučiuojasi.

*

Netvarka! Reikia imtis priemonių. Štai kai kurie pasiūlymai. Keletą sugalvojau pats, bet dauguma – gimnazistų tėvų, gimnazijų vadovų, politikų, švietimo vadovų, visuomenės idėjos.

*

  1. Gimnazijų teritorijos turi būti aptvertos aklinomis 2,3 m aukščio tvoromis. Viršuje turi būti trys eilės spygliuotos vielos, prie jų turi būti prijungta 220 V ar aukštesnė įtampa. (Tvoros aukštis apskaičiuotas taip, kad būtų pagunda perlipti, o pasiduodantys pagundai neverti gimnazisto vardo.).

*

2.Pamokų metu po teritoriją turi bėgioti bent du vilkiniai šunys. Pertraukų metu bėgioja gimnazistai, o šunys ilsisi.

*

  1. Į gimnaziją ir iš gimnazijos moksleivį turi lydėti tėvas, mama arba globėjas. Budėtojų žurnale parašais fiksuojamas gimnazisto pristatymo ir pasiėmimo laikas.

*

  1. Visi gimnazistai turi nešioti prie krūtinės prisegtas baltas korteles su vardu, pavarde, namų adresu, el. pašto adresu ir vieno iš tėvų telefono numeriu. Pirmą kartą tvarką pažeidusiųjų kortelės keičiamos geltonomis, antrą kartą – raudonomis, o trečią kartą prasižengusieji kortelių nebenešioja. Nes nebėra gimnazistai.

*

  1. Prie kiekvieno tualeto visą laiką turi stovėti po budėtoją, kuris turi patikrinti į tualetą einančių kišenes, atlikti kraujo mėginį narkotikų pėdsakams nustatyti. Įtartinieji turi būti nukreipiami į spec. tualetą, kur viską turi atlikti budinčiam mokytojui prižiūrint.

*

  1. Visą gimnazijos teritoriją, koridorius, klases, rūbines ir tualetus turi stebėti vaizdo kameros. Kilus įtarimui, turi pasigirsti garsinis signalas (uaa-uaa-uaa.. tipo), į monitoriuje pažymėtą įtarimo vietą turi būti siunčiamas dviejų žmonių patrulis.

*

  1. Gimnazistų aprangos kodas turi būti aiškus ir tikslus: batai, jų raišteliai, kojinės, apatinukai, kelnės, marškiniai, nosinės, kaspinai (merginoms), nagų ilgis ir spalva, akinių rėmeliai ir kt.

*

  1. Nei tos pačios lyties, nei priešingų lyčių gimnazistai neturi teisės liesti vienas kito. Negalima vienas kitam žiūrėti tiesiai į akis ilgiau kaip 11 sekundžių. Gimnazistams susirašinėti galima tik el. pašto laiškais, juos turi peržiūrėti gimnazijos tarybos paskirta trijų žmonių komisija.

*****

Pritaikius šias priemones, gimnazijos taps pavyzdingomis įstaigomis. Visi išžaginimai, nužudymai, plėšimai, vagystės, smurto protrūkiai, prostitucijos aktai, viešosios tvarkos pažeidimai, kuriuose dalyvaus jauni žmonės, vyks ne arčiau kaip už 10 metrų nuo gimnazijų.

Atsakymai

Burgis, 2013-04-05 12:31:44

Įvertinkite…

Arvydas R., 2013-04-05 12:53:51

Kaip pasakytų Prezidentė, tautiškai nusiteikusio jaunimo gimanzija.. 😀 Beje, kaip reiktų vertinti, jei man patiko šitoks gimnazijos šaržas? Dėti pliusą ar minusą? Pliusas lyg ir reikštų, jog pritariu tokios gimnazijos “statyboms”, tačiau minusas parodytų, jog nesuprantu ironijos. Nors persiplėšk! 🙂

Burgis, 2013-04-05 12:58:45

Vertinkite mano šaržą, mano ironiją ir patyčias už bandymus padaryti, kad vaikai būtų vergai, kaliniai…

petras, 2013-04-05 14:14:49

Geri tinkamo elgesio, meilės žmonėms, tolerancijos pavyzdžiai būtų geriausia. deja, suaugusieji elgiasi dviveidiškai. matematiškai kalbant, tiesioginė priklausomybė 😐

o suaugusius žmones (pagal mūsų susitarimą, už save atsakančius ir “mąstančius”) galima būtų auklėti super griežtomis bausmėmis. švietimas ir mokymai jiems jau nepadės. todėl jaunimas pasikeis tik tada, kai visos visuomenės mentalitetas pasikeis. iš užburto rato išlįst labai sudėtinga.

Mykolas, 2013-04-05 14:16:55

Nukopijavot Šiaurės Korėjos ideologijų dalį? 🙂

Iš arčiau, 2013-04-05 15:34:09

Garantuoju atsirastų tokių tėvų, kurie visam šitam pritartų 🙂 O po to stebimės kodėl tėvus dėl traktoriau s užkapoja 🙁

laisvamanis, 2013-04-05 18:06:05

ale ir netingite tiek daug beprasmiškai rašyti… daug įdomiau skaityti tai, ką rašote rimtai, nešaržuodamas ir neironizuodamas.

Man baisu pagalvojus, kad gali atsirasti persona, kuri tai priims už tikrą pinigą ir kitiems sakys – štai kodėl B.B. vadovaujama gimnazija yra viena geriausių Lietuvoje.

Patiko Arvydo R. komentaras

sonata, 2013-04-05 19:21:29

:))) gera vitamino “C” dozė savaitgaliui. Kažkodėl priminė “Gyvulių ūkį”. Tiems, kurie pasak laisvamanio, gali priimti už tikrą pinigą, pasufleruosiu – vaizdo kamerų tualetuose statyti negalima, remiantis LR Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo trečio skirsnio 19 straipsnio trečia dalimi : “Draudžiama vykdyti vaizdo stebėjimą patalpose, kuriose duomenų subjektas pagrįstai tikisi absoliučios privatumo apsaugos ir kur tokie stebėjimai žemintų žmogaus orumą (pvz., tualetuose, persirengimo kambariuose ir pan.). Taip kad tektų pakoreguoti 6-tą PTG (Prezidentinės tautiškos gimnazijos) vidaus elgesio taisyklių punktą:))

Burgis, 2013-04-05 19:46:04

laisvamaniui: kam beprasmiška, o man prasminga… Aš kasdien matau, kad kiti ne taip šalina jaunimo ydas. Ir man sunku – dirbti sunku, su tuo susitaikyti sunku.

*

O jei kas nesupras (temos reitingai rodo, kad jau nesuprato!), tai tik patvirtins mano prielaidą, kad visuomenė serga, o ją gydyti imasi šarlatanai.

Virgilijus, 2013-04-05 23:47:24

Ne į temą , bet…be galo skaudu- mirė poetas( ne tik) Marcelijus Martinaitis. Ar prisimenate Jo ,,Kukučio balades” ir ,, Kai sirpsta vyšnios …? ” Šįvakar skamba ir skamba Jo ,,.. ir pjauna širdį tarsi dobilą/ lig gyvuonies, lig pašaknų ,/ o vakarais kažko taip tolima,/ kažko nėra lyg artimų. ” Dainuoja V. Kernagis. Apie abiejų būtį galima sakyti – išėjusieji , bet esantieji čia su mumis ir pasiliksiantieji …

Arvydas, 2013-04-06 09:40:50

Jei kas nors pabandytų rimtai spręsti šią problemą-tai ir išspręstų.Aišku -lengviau -šaržuoti ,tam juk nereikia jokio pedagoginio darbo ar pastangų.Galima,pvz,pavadinti juos maugliais ,dar kuo nors.Vaikai jaučia ,kai į juos žiūrima iš aukšto ir savaip keršija-rūko ir tt ir pan.Vienžo-pasišaržuojam ir toliau važiuojam….

Arvydas, 2013-04-06 10:00:15

Virgilijui-Poetai nemiršta….Nemiršta ir mylintys….Gyvenimas-Sapnas, nutraukiami tik baisūs ir bjaurūs sapnai.Aš ir kape Tave sapnuosiu…

Arvydas, 2013-04-06 10:05:18

….juk Meilė -tai sapnas ,kuris nesibaigia….

ak, 2013-04-06 11:38:43

POetui galima tik pavydėti – jis nugyveno gražų, prasmingą ir įdomų gyvenimą. Kaip mums pavyks – dar neaišku. Norėčiau grįžti prie gimnazijos temos – manau, kad vaizdo kameros praverstų ir Burgio gimnazijoje. Aišku tualetuose ar dušo kabinose jų įrenginėti nereikia, bet koridorius, kiemą, klases stebėti visai pravartu. Kad ir direktorius – užuot snaudęs kabinete galėtų ramiai stebėti kokio nors mokytojo pamoką, jam to net neįtariant. Poto, lyg tarp kitko, duoti vieną – kitą patarimą. Beje, kai pamokoje stebėtojai sėdi tiesiogiai jie nervina ir mokytojus ir mokytoją ir pamoka dažniausiai vedama visai kitaip – tada ir mokytojas ir mokiniai dirba stebėtojams… Burgio gimnazijoje tai tikriausiai neaktualu, bet šiaip direktorius, pamatęs, kad koks jaunas mokytojas nesusitvarko su klase ir ten “bardakas” gaLĖTŲ LYG NETYČIA UŽEITI IR PASĖDĖTI TOJE KLASĖJE KELIOLIKA MINUČIŲ, AR PAVADUOTOJĄ PASIŲSTI. Mokytojo barti nereikia, bet padėti jam galima. Tad vaizdo kameros labai pravartus dalykas.

Burgis, 2013-04-06 15:23:18

Arvydui: gerai, padarysiu kitaip: žadėjau už tokią rašliavą pašalinti, bet gal padės, jei atsakysiu tokiu pačiu stiliumi…

*

Ar tu, žmogeli, buvai mano Gimnazijoje? Ar tu įsivaizduoji, kad, niekindamas, iš aukšto žiūrėdamas į savo gimnazistus, dirbčiau su jais 24 metus? Ar tu, vargšas nelaimingasis, gali įsivaizduoti mano džiaugsmą, kai jie iš įvairiausių šalių, po daug metų atvažiuoja ir kalba su manimi? Su tavimi niekas nekalba, todėl tu kasdien ieškai, kur čia ką nors taip parašius, kad kas nors atkreiptų dėmesį, su tavimi susirašinėtų, diskutuotų. Aš tau sakau – nekišk savo nieko neišmanančios nosies bent į Gimnazijos reikalus. Savimi susirūpink. Gimnazistai man nekeršija, o tau keršija tavo gyvenimas…

*

Na, dabar aiškiau? Daugiau tokiu sąvartyno stiliumi, kokiu dabar parašiau, čia nerašysiu. Bet iš čia šalinau ir vėl šalinsiu visus sąvartyno žmones.

Burgis, 2013-04-06 15:24:47

ak: perskaitykite dar kartą: „… užuot snaudęs kabinete galėtų ramiai stebėti kokio nors mokytojo pamoką, jam to net neįtariant.“ Va, dėl to ir parašiau. Užjaučiu, bet padėti Jums jau niekas nebegalės…

Matilda, 2013-04-06 16:07:50

Ne veltui lietuviai ( dauguma) laikomi neturintys humoro jausmo, Tikra tiesa, paskaičius Arvydo ir ak komentarus. Nuo pastarojo ,,opusų” jau ,,Dialoge” bloga, tai dabar ir pas Burgį persimetė. Pone Burgi, suraskite jam kokį darbą. Nieko nėra baisiau už žmogų, neturintį kuo užsiimti. Gal tada kiek aprims. Gal koki sargo Jūsų gimnazijai reikia ar šiukšlių rinkėjo?

ak, 2013-04-06 16:16:38

Miela, Matilda, ponas Burgi – visi tapote labai įžeidūs. Esu dirbęs ir sargu ir šiukšlių rinkėju ir daug kuo – kaip sovietinės visuomenės auklėtinis žinau, kad negarbingų darbų nebūna – būna tik negarbingi žmonės. Na o vaizdo kameros mokykloje, mano nuomone, tikrai būtų naudingos. Anksčiau ar vėliau jos ir atsiras – kaip kad atsirado kompiuteriai, skaitmeniniai fotoaparatai, internetinis ryšys ir kt. Tai tiesiog technika kurią galima panaudoti ir geram ir blogam – technika dėl to nekalta – kalti žmonės, kurie kartais ją naudoja blogiems tikslams.

Arvydas, 2013-04-06 16:37:03

Burgiui: Žanro Klasika! Įsirėminsiu ir pasikabinsiu ant sienos. Įdomu, ar rašydamas netrankėt kumščiu į stalą?

Matilda, 2013-04-06 16:51:36

Jūs beviltiški. Abu. Ką darysi- kiekvienam savo. O dėl kamerų- nenorėčiau, kad jos fiksuotų, kai kas nosį vienas krapšto ar kojines persimauna kabinete. Moterims dažnai akys nubėga. Ir visai nenorėčiau, kad kas nors tai matytų. Nors ak, gal ir norėtų akis paganyti. Ir apskritai, kas per daug- tas nesveika. Kaip ir kai kurių ,,personažų” nuolatinis tupėjimas internete.

ak, 2013-04-06 18:07:34

Miela, Matilda, susitvarkyk tas kojines prieš eidama į darbą ir bėdos nebus… O dėl tų kojyčių – Panevėžio pedagoginėje mokykloje, vėliau pedagoginiame institute tų merginų aplink mane buvo daug. Prisimenu Panevėžyje buvome tik du vaikinai kurse. Pradžioje per fizinio lavinimo pamokas mes kantriai laukdavome kol persirengs merginos, pamokai (paskaitai – trukdavo pusantros valandos) pasibaigus laukdavome kol jos išsimaudys duše. Maždaug po poros mėnesių apsipratome – persirenginėjome ir maudėmės visi kartu. Tad įvairios merginų kūno dalys man seniai nėra joks stebuklas… Beje, o kai jus besikrapštančią po tarpkoji kabinete stebi mokinukai be jokių vaizdo kamerų ar nufilmuoja į kokį yotube – tai neerzina? Ta vaizdo kamera iš esmės šiuo atveju labai mažai ką tepakeistų…

Vingė, 2013-04-06 20:58:08

Ponas ak jūsų nosis tarpukojy? Nes aš taip iš Jūsų parašymo supratau.

O pono B. Burgio šaržas nuostabus 🙂