Teisingų egzaminų nėra ir nebus

Ar geriausi egzaminų įvertinimai arba pažymių knygelėje įrašyti vien tik geri pažymiai yra garantija, kad ko nors gyvenime pasieksi? Verslininkas, išrinktasis europarlamentaras Antanas Guoga (40 m.) neslepia: mokslai jam nebuvo prie širdies, bet tai nesutrukdė sėkmingai įsukti net keletą verslų.

(lrytas.lt)

*

Žurnalistai yra mažaraščiai.

Politikai yra neišprusę.

Valdininkai neišmano mokslų.

Mokytojai nesutinka egzaminuotis pagal valstybinių brandos egzaminų užduotis.

Moksleivių tėvai nemoka nė pusės to, ką privalo mokėti jų vaikai.

*

Ir jūs manote, kad šioje terpėje įmanomi teisingi, objektyvūs, prasmingi egzaminai?

*

Šįryt per radiją NEC direktorė Saulė Vingelienė aiškino, kad abiturientams suprantamai išdėstyta, ko iš jų norima. Šiandien – gal sunkiausias egzaminas, lietuvių kalbos ir literatūros privalomasis egzaminas. Nagi paskaitykime VERTINIMO INSTRUKCIJĄ:

*

Tema suprasta. Visas tekstas rodo išskirtinius gebėjimus analizuoti, vertinti ir apibendrinti. Atskleidžiamas literatūrinis (kultūrinis) išprusimas. Motyvuotai išskirti ir išnagrinėti temos aspektai, atskleidžiamos jų sąsajos.

(7 taškai)

*

Tema suprasta iš dalies (per siaurai / per plačiai / ne visi aspektai motyvuotai išskirti ir išnagrinėti).

(4 taškai)

*

Tai va, Gerb. p. S. Vingeliene, aš jūsų kalbą per radiją įvertinčiau keturiais taškais. Jūs imtumėte ginčytis. Kas būtų arbitras? Kokie genialūs mokytojai tiksliai matys slenksčius 7-6-5-4-…? O juk tai – moksleivio (žmogaus!) dvylikos metų darbo įvertis!

*

Pasikarkite! Kelintą kartą taip sakau? Pasikarkite! Visuomenė nepasirengusi pareikalauti. Bukagalviškumas valdo. Taip ir reikia tai vargšei visuomenei.

Atsakymai

Burgis, 2014-06-02 09:12:43

Įvertinkite tai, ko negalima vertinti… 🙂

chemikas Rimas, 2014-06-02 09:38:05

sutinku su Jumis, bet nevertinu, juk iš tikro, to vertinti negalima….

Truputį pasijaudinsiu birželio 9, susiėmęs už galvos palinguosiu, pasijuoksiu, gal ir pasididžiuosiu.

Džiaugiuosi, kad mano vaikai mokosi ir dirba ten, kur vertinimas yra aiškus (na, beveik aiškus)

Darius, 2014-06-02 11:02:55

Dar niekur nesimato kokias temas abiturientai šiandien rašo. Gal direktorius jau žino temas?

Regina D., 2014-06-02 22:41:42

Prašėme Z.Nauckūnaitės raštu parašyti, kokie gebėjimai išskirtiniai (7 tšk.) – žadėjo, bet, aišku, netesėjo. Nes atsakyti neįmanoma, o prisipažinti klydus Lietuvoj neįprasta. Pernai ministras SĄMONINGAI, TYČIA pažeidė Konstituciją – ir nieko, vaidina autoritetą ir toliau. Nors jo autoritetas lygus absoliučiam nuliui. Išvada? Žuvis genda nuo galvos, kaip ir švietimo sistema.

Vesta, 2014-07-04 07:12:41

Na Saulei ir Švietimo ministrui palinkėčiau išgyventi tuos košmarus, kuriuos išgyvena mūsų vaikai. Skaitant jų pasisakymus ir klausantis pokalbių kyla didelis klausimas ar šie žmonės nors yra kiek mąstantys, kompetetingi ir turintys sažinę? Norisi gerai juos pakratyti, kad atsibustų iš letargo miego ir apsigraibytų realybėje! Juk jie žaidžia žmonių likimais! Ne visi yra dvasiškai stiprūs ir sugebės iš naujo patikėti savo jėgomis, kai yra šitaip nuvertinami per egzaminus… Į lentą įkalus vinį ir paskui ją ištraukus lieka skylė, taip ir mūsų vaikai atsimins šias nuoskaudas dar ilgai, ilgai…..Esu katalikė ir nesinori linkėti kažko baisaus tokiems kitų likimais žaidžiančias žmonėms, bet palinkėsiu jiems atrasti SAVYJE DRĄSOS ir pripažinus savo klaidas ATSISTATYDINTI ir pradėti mylėti mūsų vaikus