Teisybės ieškotojo atmintinė

Temą pakišo komentatoriai Marius A. ir tas „juokinga“. Tikrai juokinga, kai tas „juokinga“ gelia man, kad Palangoje vykdžiau pilietinę pareigą, kaip pats stropiai vykdo savo „pilietinę pareigą“ mokyti mane. Bet su pacientais aš nediskutuosiu, ta tema aktuali visiems. Bandau iš gyvenimiškos patirties suformuluoti keletą taisyklių.

***

  1. Pagrindinė taisyklė – kas, jei ne aš! Taisykles „ne mano kiaulės, ne mano pupos“, „moja chata s kraju“ ir pan. sukūrė bailiai, nevykėliai, netikėliai, kurių gyvenimo padarinius kažkas ir turi taisyti.

*

  1. Svarbiausia – saikas. Jei bandysi ieškoti teisybės kiekviena proga, jei bandysi išauklėti kiekvieną, kurio elgesiu, veiksmais esi nepatenkintas – pražudysi savo gyvenimą ir apnuodysi kitų, nenusipelniusių nuodų. Apytiksliai įvertinčiau taip – rinkis vieną iš dešimties taisytinų, keistinų dalykų. Kitais atvejais pritark kitiems, pasirinkusiems likusius devynis.

*

  1. Pasirinkęs tikslą, siek jo atkakliai, bet ne fanatiškai. Jei nežadi siekti atkakliai – visai nesiimk, nes tie netikėliai labai džiaugiasi, kai kas nors atsitraukia. Taip skatini juos toliau kiaulinti. Kita vertus, netinka skelbti bado streiko dėl duobės gatvėje prie tavo namų… Beviltiška kova iš visų jėgų, kiaušinio lukšto neverta kova sukelia užuojautą kovotojui, bet ne pritarimą.

*

  1. Būtini arbitrai! Niekada negali būti garantuotas, kad tikrai tiesa tavo pusėje, kad tavo kovai pritaria pasitikėjimo verti žmonės. O, kaip dažnai ši taisyklė pažeidžiama! (Tiesa, Mariau?) Mane žmona dažnai pataiso, kai supykęs sakau: „Niekam tai nerūpi!“ Turiu sutikti: „niekam“ niekada netinka, o jei nerūpi tiems, kuriais galima pasitikėti, tai nedelsiant keisk „atakos kampą“!

*

  1. Niekada, niekada, niekada negalima bandyti ką nors keisti, taisyti tik dėl asmeninės naudos, tik dėl visuomenės (šeimos, bendradarbių…) dėkingumo! Tai, ko sieki, turi būti visuotinis gėris. (Nepamiršk arbitrų!)

*

  1. Būtina džiaugtis savo kova už teisybę, tuo, kad vykdai pilietinę pareigą, o ne niršti, kad opozicija nepasiduoda (tiesa, „juokinga“?). Galima mėgautis, kad kliūtis reikšminga, kad oponentai atkaklūs, sukti, išradingi – kova su menkystomis neteikia didelio pasitenkinimo.

***

O dabar – praktika. Tuoj turėsiu progą tas taisykles pritaikyti… :-)))

Atsakymai

Burgis, 2012-08-09 20:03:38

Įvertinkite…