Ten, tolių toliuose…

Ačiū tau, mažoji mano Emelie, tu laiku man atsiuntei iliustracijų temai apie emigraciją.

Aš, tavo senelis, verkčiau dieną naktį, jei žinočiau, kad tu nelaiminga Stokholme, kad tai mūsų sprendimas išleisti dukrą į Švedija buvo tiek neprotingas, kad dabar kenčia ji ir mūsų anūkėliai.

Vampyras_b

(Emelie Eriksson. „Vampyras“)

Bet tai netiesa!

Aš laimingas, žinodamas, kad tu ir saugi, ir mylima, ir mylinti, ir laiminga…

Ne, manęs neslegia ilgesys, nes tu kasdien su manimi.

Ne, man nėra gėda dėl to, kad ne visi anūkėliai Lietuvoje. Judu su Luku esate mūsų, mano šalies nepaprastieji ir įgaliotieji ambasadoriai Švedijoje. Jūs esate mūsų, mano šalies pasididžiavimas, nes judu esate geri, šaunūs, protingi!

Tigrė_ir_tigriukas_b

(Emelie Eriksson. „Tigrė ir tigriukas“)

Dabar kreipiuosi į visus emigrantus…

Ar jums skauda širdį dėl palikto seno ąžuolo prie sodybos? Ar jūs sapnuose matote Gedimino pilį? Ar jūs verkiate pabudę, nes sapnavote lietuviškai, o kalbėti teks kita kalba? Ar jūs be galo ilgitės likusių Lietuvoje žmonių?

Jei taip – tai grįžkite! Spjaukite į dabar uždirbamus „didelius“ pinigus. Niekas jums negrąžins gyvenimo dienų. Tūkstančių tūkstančiai eurų jūsų nepaguos, kai suprasite, kiek dienų, mėnesių, metų prabėgo dėl jų…

*

Bet jei jūs gyvenate jaukiai, ramiai, jei jūsų vaikai pamėgo tą, kitą, šalį, jei jūs jaučiate ir suprantate gimtinę, jei jūs neturite alkoholyje skandinti ilgesio, jei jūs mėgaujatės savo veikla (o ne vien uždarbiu…), jei jūs nejaučiate neapykantos ar bent pasibjaurėjimo ta šalimi, jos žmonėmis, tai aš sakau – gyvenkite ten! Laikinai, amžinai – jokio skirtumo. Negyvenkite viltimis! Gyvenkite dabar. Gyvenkite sau, Lietuvai ir tai šaliai.

Gyvatė_b

(Emelie Eriksson. „Gyvatė“)

Užsičiaupkite jūs, politikai, moralizuotojai, smerkiantys emigrantus! Kas iš jūsų neišvažiuotų į Briuselį, į ES struktūras, penkeriems, dešimčiai metų, amžinai, jei tik suteiktų sąlygas, kuriomis save lepina europarlamentarai? Taigi! Moralizuojate tik tol, kol pinigų nepasiūlo…

*

Kitaip pagalvokite. Kas yra vertesnis: išsilavinęs, prestižinį universitetą baigęs pasaulinio lygio mokslininkas lietuvis kitoje šalyje, ar tinginys, bukagalvis karjeristas, pataikūnas, kyšininkas lietuvis mūsų šalyje? Taigi.

*

Būkite sveiki ir laimingi, viso pasaulio lietuviai!

Atsakymai

Indra, 2016-02-01 11:08:17

„Kiekvienas šventasis turi praeitį, o kiekvienas nusidėjėlis – ateitį.“ Oscar Wilde

ainana, 2016-02-01 13:20:53

Draugas Sokolov,

Gal aprašysit matematiškai, kodėl laivas neatsitiesia ir kaip patartumėt jį ištiesint

http://pasaulis.lrytas.lt/ivykiai/nelaimes-istiktas-krovininis-laivas-plaukia-prancuzijos-link.htm

petras, 2016-02-01 16:10:48

p. Burgi, vertesnis kam ?

j.m., 2016-02-01 17:12:38

toji pastraipa (“vertesnis”) pajudina klausimą – kodėl autorius lygina visiškai skirtingus subjektus – “gerą” emigrantą ir “blogą” čiabuvį?

Burgis, 2016-02-01 18:00:18

petrui ir j.m.: įdomios judviejų pastabos! Susijusios.

Atsakau petrui: vertesnis pasauliui; vertesnis žmonijai; vertesnis Lietuvai; bet svarbiausia – kuris vertesnis tam, kuris smerkia emigraciją? tam, kuris ir į Oksfordą, Kembridžą, Prinstoną ar Harvardą išvykstančiam prikiša – išduodi Tėvynę…

Atsakau j.m.: žinoma, hiperbolizuoju. Tam, kad žmonės atidžiau nagrinėtų ir ne tokią aiškią situaciją. Tam, kad žmonės nagrinėtų, ką (kuriuos žmones) ta emigracija pagerina, o kuriuos „neemigracija“ pablogina.

Ilona, 2016-02-01 18:37:23

j.m.,

supratau, kad p. Burgis rašė apie politikų ir visų kitų smerkiančių emigravusius vertinimą: emigravusieji yra „negeriečiai“, jie nesirūpina Lietuvos gerove, nei ateitimi, nes rūpinasi tik savimi ir savo šeima, o va likusieji Lietuvoje „geriečiai“. Jie čia pluša, moka mokesčius, kantriai lenkia galvas ir t.t. Ir tuomet sulygino: iš „negeriečių“ paėmė geriausiųjų atstovą, o iš „geriečių“ – prasčiausius pavyzdžius…

Burgis, 2016-02-01 18:50:00

Ilonai: jau atsakiau j.m., kaip mokėjau… O Jūs įžiūrite mano parašyme kažką negero ar logikos trūkumą?

Ilona, 2016-02-01 18:50:45

p.Burgiui,

Jūs mane aplenkėte paaiškindamas. Užtrukau berašydama… 🙂

Žmonės nori būti laimingi, jaustis saugiai, nori už savo darbą ir atitinkamo įvertinimo. Jei to neranda Lietuvoje, o randa svetur, ten ir gyvena. Ten, kur juos vertina, kur juos gerbia už tai, kad dirba sąžiningai, sumaniai.

Ilona, 2016-02-01 18:52:56

p.Burgiui,

norėjau pasakyti, kad pradėjau rašyti, kol Jūsų atsakymo dar nebuvo. Tik užtrukau…. 🙁 ir mane aplenkėte, paaiškinote labai suprantamai 🙂

REGINA, 2016-02-01 22:58:14

Šiuolaikiniai vaikai piešia agresyviai.

Aš piešdavau Mamą, Tėtę, saulę, žvaigždes, gėles, lėles, vėliavėles,…katytę, šuniuką…

petras, 2016-02-02 11:06:45

Regina, o kas konkrečiai sukelia jums agresiją ? piešinių spalvų gama ?

andrius-2, 2016-02-02 14:41:15

p. Burgi, šiaip, smalsu, paralėles vedinėju 🙂

O kiek buvo jūsų dukrai metų, kai jūs priėmėte sprendimą ją išleisti į Švediją. ‘Jūs’ rašau mažąja, nes turiu galvoje šeimą, o ne Jus konkrečiai. Ačiū.

andrius-2, 2016-02-02 14:42:52

et, neišeina gramatinių klaidų ištaisyti, reikės atidžiau rašyti, nes gėda dėl visokių ne vietoje sudėstytų taškelių ar kablelių 🙁

Burgis, 2016-02-02 14:50:49

andriui-2: Dukra baigė J. Jablonskio gimnaziją, gavo sidabro medalį, įstojo į VU teisę ir anglų kalbą, bet laimėjo Kauno konkursą mainams su Vekšio mokykla ir išvažiavo metams į Vekšį. Bet aš jau tada sau ir šeimai pasakiau – ne metams, visam gyvenimui.

Taip ir buvo: per metus išmoko švedų kalbą, įstojo į Geteborgo universitetą, įgijo teisininkės specialybę ir dabar sėkmingai dirba, augina mūsų anūkėlius ir džiugina mus galimybe plačiai matyti pasaulį!

andrius-2, 2016-02-02 14:59:44

supratau, ačiū. Vadinasi, priiminėjote sprendimus dėl suaugusio žmogaus ‘išleidimo’. Keistokai skamba, na, bent man. Mane dešimtmetį galutinai išsivežė, nors ir prieš tai klajojome. Intelektiniu pagrindu ir keliais, žinoma 🙂

skaitytojas, 2016-02-02 15:45:08

p.Burgiui: emigracija iš Lietuvos vyko nuolat- dar caro laikais į lietuviai emigruodavo į JAV,Braziliją, Argentiną… Su Švedija II pasaulinio karo pabaigoje buvo kiek kitaip- “… nuo sovietų į Švediją bėgusius Baltijos šalių piliečius švedai grąžindavo atgalios – traktuota, kad jie yra SSRS piliečiai…”

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/ezingeris-lietuvos-istojima-i-ssrs-pripazinusios-salys-turi-si-sprendima-atsaukti.d?id=23195528