Tėtis ir mama išėjo…

Baltija taškosi, žaidžia lyg vaikas,

Žaidžia kaip mūsų vaikai.

Jie mudu pakelia, neša virš laiko,

Laiko laimingus aukštai.

***

Ryga, lapkričio 21 d.

Tėtis ir mama išėjo į parduotuvę. Man patinka, kai jie kartu eina į parduotuvę. Mano tėtis daug dirba, mano mama daug dirba, todėl jie nedažnai būna kartu. Matau, kokie jie laimingi, kai gali kartu pabūti nieko svarbaus neveikdami, tiesiog eidami šio to kasdieniško nusipirkti. Aš laimingas, kai jie laimingi!

*

Man patinka, kai tėtis ir mama kartu eina į parduotuvę – galiu tikėtis, kad ir vienas, ir kitas parneš man lauktuvių. Aš įtariu, kad jiedu rungtyniauja, norėdami vienas kitam parodyti, kaip mane myli. Aš žinau, kad jie mane myli, bet ir tie skanėstai ne pro šalį…

*

Man patinka, kai tėtis ir mama trumpam išeina iš namų. Tada mano draugai iš spintos ir dėžių drąsiai išsirikiuoja kambario viduryje, niekas mums netrukdo surengti gražų paradą. Po šventės būna pramogos, aš stebiu, kaip lenktyniauja kiškutis ir šuniukas…

*

Kodėl tie tėvai taip ilgai nepareina?…

Atsakymai

Burgis, 2013-11-24 10:56:02

Tokia baisi diena…

Rasa, 2013-11-24 11:59:23

Aš puikiai suvokiu, kokia siaubinga tragedija įvyko ten, bet… Galvoju apie žmones tuo pačiu. Kokie jie išties “jautrūs”. Štai skambina buvus anyta, kuri pergyvena dėl visų pasaulio tragedijų. Pirma baisi naujiena iš jos- apie Rygą. Antra- susišaudymas Kaune. Trečia- kaip baisu, kad js vaikai turi važinėti užsieny kamščiuose, juk gali avarija nutikt. Ir… Paskutinė- Viena kaimynė guli reanimacijoj klinikose (kaimynė, su kuria kaime nugyveno visą gyvenimą greta), kita kaimynė, su kuria nugyveno gyvenimą greta, grįžo iš ligoninės po gresiančio insulto… Bet tai paskutinės reikšmės naujienos… Geriau paverkti už tuos, Rygoje. Juk ten nei padėti reikės, ir jautrūs galime pabūti.

Gal vis tik apsidairykim arčiau savęs, gal kažkam skauda visai šalia?

Burgis, 2013-11-24 12:15:56

Rasai: apsidairykite…

Rasa, 2013-11-24 12:35:30

Burgiui: ačiū, lyg ir stengiuosi dairytis 🙂

Toks jau tas pasaulis. Ir žiūrėdami į tuos pačius dalykus vis vien dažnai visi matom skirtingai 🙂

Burgis, 2013-11-24 12:38:17

Rasai: o man (pasidairius…) atrodo, kad yra dalykų, kurių negalima komentuoti blaiviu protu. Aš rašiau ir verkiau.

Rasa, 2013-11-24 12:46:31

Burgiui: suprantu. Man labai gaila. Nenoriu nieko nei skaudinti nei įžeisti, todėl daugiau ir nekomentuosiu turbūt, nors, beje, įdomi tema. Verkit. Kol dar galit verkti. Tai apvalo dūšią. Aš nelabai galiu verkti…

Iš arčiau, 2013-11-24 14:22:49

Ši Rygos tragedija nesakyčiau, kad labai tolima mums. Užtat ir sklinda liūdesys. Ta pati kompanija kuri statė dabar jau griūvančią maksimą, turi Kaune pastatyti Merkurijų. Įsivaizduokime kas būtų, jeigu, neduok Dieve, taip nugriūtų Merkurijus… Viduryje miesto! Ir apskritai latviai mums istoriškai artimiausi ir pan. Negalima nereaguoti. Negalima vaidint, kad viskas gerai…

Adefagija, 2013-11-24 15:42:49

Taip, negalim nereaguot ir apsimest, kad viskas gerai; geriau pasidairykim – apsidairykim ir imkimės visų atsargumo priemonių, kad nieko panašaus nenutiktų:

į gatvę eikite užsidėję tiktai statybinius šalmus, ryškias liemenes ir atšvaitus; nevaikščiokit po balkonais, varvekliais ir kt. įtartinais objektais; stenkitės neiti į parduotuves – geriau apsipirkinėkite internetu, o maistą užsisakykite į namus; jeigu turite nepilnamečių vaikų, nevaikščiokite poromis, geriau vienas į kairę, kitas į dešinę; nevažinėkite dviračiais, automobilias, traukiniais,metro, neskraidykite lėktuvais, neplaukite laivais; nelipkit į kalnus, nenardykit į vandenį, neikit per dykumas, nešokit iš parašiuto, neikit į baseiną; neikit į visokius ten vandens ir judančius -kabančius atrakcionus; neikit į cirką ir zoologijos sodą; nesivalkiokit tamsiu paros metu……ir apskritai niekur neikit ir nerizikuokit!

***

Tikrai, žmonėms nors kuolą ant galvos tašyk,bet jiems vis atrodo, kad atsitinka kažkam ir kažkur, bet ne čia ir ne jiems, todėl saugotis nereikia.

Nors visiems ašaros riedėjo per veidą, bet daugybė “stajerių” šeštadienį šturmavo Akropolį ir “jėmė” viską iš eilės. Kad ir dauguma baugiai dairės į lubas, o ašaros temdė akis – godumas nugalėjo viską. Žinoma, šį kartą viskas baigėsi laimingai, todėl atsipūskime; bet kas žino, kada bus lemtinga?

sonata, 2013-11-24 16:01:05

Aš tai fatalistė – kam lemta paskęsti, tas nesudegs. Kad artimiesiems būtų lengviau, jei ant manęs kokia maxima sugriūtų ar balkonas ant galvos nukristų – seniai parašiau testamentą ir keliose bendrovėse draudžiuos nuo nelaimingų atsitikimų. Žinoma, tai jokiu būdu nepakeis mano verdamo plovo ar obuolienės, bet… vis geriau negu nieko.

Adefagija, 2013-11-24 22:34:24

Nerašykit daugiau tokių graudžių monologų……

Geriau pasidžiaukim, kad dar vieną dieną patys sveiki ir gyvi nugyvenom……