Tik pagalvok – jau gruodžio 14-oji!

*

Dviejų širdžių ištikima draugystė

Jokių nepaiso kliūčių kelyje.

Juk meilė dar ne meilė, jeigu ją

Sutriuškina klasta ar išdavystė.

(V. Šekspyras)

*

Tie, kurie žino apie mane daugiau nei aš pats, tikriausiai stebisi: nejaugi sulaukė?

Tie, kurie apsimeta nepastebėję, kad sulaukiau, tikriausiai pyksta: kodėl jis? už ką jam?

Apie tokius pagalvojęs, kažkodėl prisimenu:

*

Šaukiau tave – neatmeni.

Neatmeni – nereik.

Apeik mane kaip akmenį,

Kaip mirusį apeik.

(Paulius Širvys)

***

Et, visai čia netinka tas palinkėjimas!…

*

Grįžome iš Vilniaus, iš dviejų dienų šventės, kokios dar mano sukaktuvėms niekas nebuvo surengęs. Kas surengė? Vaikai ir draugai!

Neteisingas posakis „neturėk šimto litų (eurų), turėk šimtą draugų“! Mūsų buvo tik vienuolika, vienas vakaro svečias ir dvi mažos saulutės, bet aš iškart prisiminiau aną V.Šekspyro sonetą.

Širdžių ištikima draugystė! Štai kas svarbiausia! Ačiū jums, mylinčios širdys, dosniosios širdys!

Ačiū jums, tolimesni ir artimesni sveikintojai! Būkite sveiki, kad vėl ir vėl galėtumėte sveikinti tuos, kuriems sveikatos labai reikia!

*

Visi draugai mane pernelyg dosniai apdovanojo, bet ką tu su jais padarysi?…

Marti Dovilė ir sūnus Elijus padovanojo dvi nepaprastai originalias dovanas. Apie vieną iš jų (svarbią ir jums) parašysiu kitą dieną…

O aš pats negaliu patikėti – jau 65!

Na, ir kas?

Atsakymai

Burgis, 2014-12-14 18:15:58

Ačiū!…

Atsakymas, 2014-12-14 20:43:52

Atimtas docento vardas. Liko tik eilinis dėstytojas valandininkas. Mažai gerasis dėdulė knygučių, straipsniukų rašė, konferencijėlių vengė. O blogas kažkodėl moksline spauda nelaikomas…

Stebėtoja, 2014-12-14 20:45:43

(Henrikas Nagys)

Niekad neparduok savęs. Tegu

išrinktieji ieško išrinktųjų.

Tu palik tarp paprastų ir tarp pilkųjų,

būk pažemintųjų broliu ir draugu.

Dalią jų ir duoną jų priimk.

Neišsižadėk jų lig paskutiniosios.

Ir kalbėk tik jiems ir tik už juosius.

Būki nebylio burna ir neregio akim.

Būki dulke dulkėse ir pelenu tarp pelenų.

Vienišų viltim ir paliktų paguoda.

Tuo, kurs nieko neima ir viską atiduoda:

nuolat alkanu tarp nuolat alkanų.

MK, 2014-12-14 21:25:45

Atsakymas: docento vardo niekas neatima, nebent už kokius nors grubius etikos pažeidimus (pavyzdžiui, plagijatą). Bet tik ne už straipsnių trūkumą. Įdomu, kas ir kokio amžiau pats esi? Ar berašysi straipsnius kai tau bus 60?

Atsakymas, 2014-12-14 21:28:26

MK, saulyte atima kai nepereini atestacijos: http://ktu.edu/lt/kontaktai?combine=burgis

Matilda, 2014-12-14 21:50:00

MK- o tau palengvėjo įkandus? Kaip tam šuniui- iš pasalų. Stebiuosi, iš kur tokių parazitų atsiranda? Bet tavo įkandimas Burgiui nei garbės pridėjo, nei atėmė. Galvojai pažeminti kitą, bet pažeminai tik save.

Iš šalies, 2014-12-14 22:02:12

Šis klausimas jau aptartas seniau:

“Burgis, Sausio 25 08:07 #

…profesorius yra: a) mokslinis vardas; b) pareigos aukštojoje mokykloje;

docentas yra: a) mokslinis vardas; b) pareigos aukštojoje mokykloje;

mokslų daktaras yra mokslinis laipsnis.

Mokslinio laipsnio nereikia įrodinėti (pavyzdžiui, kas ketveri metai), jis yra visam gyvenimui (manau, kad tai neteisinga…).

Mokslinį vardą patvirtina atestacijos komisija kas penkeri metai. Keisčiausia, kad kai kurie senoliai sugeba tai padaryti net nebūdami Lietuvoje… O aš, pavyzdžiui, manau, kad docentas esu paskutinę kadenciją – nebesu mokslininkas ir nežadu apsimetinėti, kad esu. Bet jau rašiau, kad mano docento atestatas nėra terminuotas, todėl visą laiką būsiu docentas, bet mano pareigos, jei pasiseks, jau bus ne docento, o… nežinau kokios. Gal budėtojo?…”

N.B., 2014-12-14 22:13:04

Gruodžio 12,13,14… nereikia pamiršti,kad nuo senų laikų šventės turi teisę būti švenčiamos 3 dienas.Tad aš dar nepavėlavau Jūsų pasveikinti!,turiu laiko…

Džiugu,kad Žodis yra ne tik ginklas,skydas,bet ir nuostabi dovana…:)

Dovanoju žodžių puokštę: Esate charizmatiška asmenybė (pritars ir piktieji komentatoriai). Dar senovės Graikijoje charizmatiški žmonės buvo laikomi ypatingais Dievų numylėtiniais…(deja,Žemėje pliekami liežuviu…) Esate žmogus asmenybė pilna jėgos ir pozityvaus tikėjimo,motyvacinės jėgos. Ši jėga veikia Jūsų ir mūsų gilesnius žmogaus sielos sluoksnius…Šitam lygmeny gimsta simpatija antipatija.Va čia ir prasideda mūsų susitikimai-susikalbėjimai arba ne…atrodo visi esame panašūs, o kartu ir skirtingi. O Sent Egziuperi mirkteltų ir pasakytų: “paslaptis paprasta – matyti galima tik širdimi. Tai kas svarbiausia, nematoma akimis.” Pritariu. O dabar linkėjimai: anksčiau skaičiau, kad Jūsų moto buvo Darbas ir Meilė. Nuo rytojaus linkėčiau Meilė ir Darbas. Atėjo laikas,kai meilė turi sklisti sau, savo artimiems(besąlygiškai anūkams),artimai aplinkai. O darbas ir liktų darbas-žaidimas. ATĖJO LAIKAS SAU… 🙂

MK, 2014-12-14 22:13:33

Matilda: Tu esi tikra Matilda. Kam aš įkandau? Aš pakomentavau Atsakymo komentarą. Tai jis norėjo įkast, o aš – tikrai ne. Kaip ir anksčiau rašė B. Burgis, docento atestato iš jo niekas neatims (nebent jei kažką labai baisaus padarytų).

Buvo Milda ir Matilda.

Viena perdė, kita – tildė

Ir atėjo Monika,

Atnešė armoniką….

MK, 2014-12-14 22:16:36

Atsakymui: Kada tu pradėsi skirt mokslinį (pedagoginį) vardą ir einamas pareigas? Ar smegenis persišaldei?

N.B., 2014-12-14 22:19:01

Gerb. B.Burgi, gaila tik tiek, kad tokia gražia proga man neteko su Jumis pakelti Šampano taurės ! :))

Burgis, 2014-12-14 22:19:49

Žmonės gerieji, kada jums visiems bus gerai?… Radot problemą – mokslinį vardą! Aš esu senelis, keturių anūkėlių senelis! Pavydėkite, jei jau taip norite pavydėti…

*

Susitaikykite! Su savimi, su kitais, su gyvenimu, su netektimis, su laime, su atėjimo į šį pasaulį mistika. Susitaikykite – ir bus šventė!

*

Nesusitaikykite tik su niekšybe, išdavyste, klasta, sankloda to, ko nei Dangus, nei Žemė mums neskyrė – patys susikūrėme…

Rimvydas, 2014-12-14 22:20:11

Matilda, tai kad ne MK kandžiojasi, o Atsakymas.

Skaityti reikėtų atidžiau.

aina na, 2014-12-15 09:28:04

Senelis , galima prilyginti pedagoginiam vardui?

qwerty, 2014-12-15 20:43:12

Taip, seniai nebetikiu jokia diskusija. Žmonės nenori klausyti, jie tik nori būti išklausytais. Perskaičius komentarus po šiuo postu jau pradėsiu netikėti ne tik diskusija, bet ir eiliniu pasikalbėjimu. Tu pajausi, kad tapai išmintingas, ne tuomet, kai mokėsi pasakyti ką nors protinga ar net išmintinga, daugiau kalbėsi, o tuomet, kai išmoksi klausyti.

qwerty, 2014-12-15 21:04:55

“..Nesusitaikykite tik su niekšybe, išdavyste, klasta, sankloda to, ko nei Dangus, nei Žemė mums neskyrė – patys susikūrėme…”. Būtent, nei Danguje, nei Žemėje, t.y. gamtoje nėra nei niekšybės, nei išdavystės, kaip nėra ir klastos.Juk nepasakysi, nepavadinsi, kokio žaibo niekšingu beigi klastingu, nes jis tavo daržinę sudegino). Tad jei patys visa tai susigalvojome, jei tai fikcija, tai, kodėl tai sureikšminam, kodėl nesusitaikom?

Rasa, 2014-12-15 21:25:48

qwerčiui: 🙂 gal todėl, kad mes retai galvojame kaip “mes”, dažnas būname susireikšminęs “AŠ”, kuris mano, kad “o AŠ tai jau ne toks…” “AŠ geras, AŠ ypatingas, o va aplinkui, tie kiti, tai jau ne tokie…” 🙂

qwerty, 2014-12-15 21:40:15

Rasa, ne visuomet…Jei apie mane, tai jau seniai negalvoju, kad aš geras, ypatingas. Priešingai.Nusireikšminęs. Būna ir taip, va.

qwerty, 2014-12-15 21:42:41

Pasirodo yra du variantai mokėjimo klausyti. Vienas, kuomet moki klausyti ir girdėti kitą ar kitus, dėl to, kad esi išmintingas.O antras, kad jautiesi toks bereikšmis…)

chemikas Rimas, 2014-12-15 21:52:26

jau gruodžio15-oji 🙂 Gal jau matematikos knygą galima įsigyti?

Rasa, 2014-12-15 21:55:28

qwerčiui: 🙂 Nusireikšminęs tu ar ne, vis vien esi ir geras ir ypatingas 🙂 Ir net nesvajok, kad čia komplimentas tau prieš miegą 🙂 Tieisog visi mes tokie. Geri ir ypatingi. Tik gerumas pas visus nuo skirtingo gylio prasideda (kaip svogūną luptum). Tai vieni geri nuo pat paviršiaus, kiti truputį giliau jį turi. Bet iš esmės visi turi gerumo ir geri. Ir ypatingi. Man taip atrodo.

Burgis, 2014-12-15 22:05:01

chemikui: gal bus rytoj… Aš parašysiu!

qwerty, 2014-12-15 22:06:50

Taip, Rasa, argi kas dėl to ginčijasi. Ir blogis, ir gėris – viskas mumyse. Svarbu tik kas dominuoja. Nėra kažkokio išorinio blogio. Kažkokio absoliutaus blogio. Kuris gyventų kažkur kalnuose, pelkėse ar miškų glūdumoje. Juk aukščiau kalbėjome, jog gamta nėra nei gera, nei bloga, nei žiauri, nei klastinga. Jei taip būtų, tai viskas būtų net ir paprasčiau. Visi žinotum, kad yra toks piktas blogis.Kuomet jis išlenda ir atslenka, tuomet būna blogai. Kuomet pasitrukia- gerai. Deja, taip nėra. Velnias slypi ne tolimoje pelkėje, jis šalia vsai šalia. Gal už tos draugiškos šypsenos, tų gražių akių. O gal…tavyje…

Rasa, 2014-12-15 22:25:59

qwerčiui: 🙂 Hmmm. Visų pirma reikėtų susitarti, kas tas velnias yr per daiktas 🙂 Mat labai skirtingai į jį žiūrima. Kažkam jis blogis, jo įsikūnijimas, kažkam pažinimas, dar kažkam vieta (ar tiesiog “tai”), kur nėra Dievo.

O dėl velnio manyje… Net galvoju. Yra įvairių požiūrių lietuviškų. Štai sako: velnių prišveitus. Arba velnio nešta ir pamesta (bet jei pamesta, tai jau be velnio?). Dar būna velniava galvoje. Tai nežinau, juk jei nesu šventoji, tai vadinasi ir velnio (blogio prasme) manyje tikrai yra. Bet man gyventi tai jis nelabai maišo, mat aš Dievu pasitikiu 🙂 Kita vertus, jei Dievas sukūrė tai, kas pasidarė velniu, vadinasi taip ir reikėjo. Juk viskas iš jo 🙂

Rasa, 2014-12-15 22:51:15

qwerčiui dar: žiūriu filmą (apie kovą su blogiu, jei ką 🙂 ir dar galvoju, kad štai sakai: gal blogis už tos draugiškos šypsenos ir t.t. Kartais, kai galvoju apie bendravimą su žmonėmis, manau, kad jie būna tokie, su kuria jų puse mes mokame susikalbėti, su kuria bendraujame. Juk pagalvok, pav. visi tuokiamės už princų ir princesių, skiriamės su velniais ir raganomis 🙂 Taigi va taip manau dar.

qwerty, 2014-12-15 22:53:05

Kaip sakoma blogis yra gėrio trūkumas.Nieko daugiau.

Rasa, 2014-12-15 23:04:41

qwerčiui: nesutikčiau. Jei paimtume sąmoningą blogį, tai būtų pasirinkimas. Ne dėl to, kad trūksta gėrio. Pagaliau blogis gali būti ir įvardijamas, kaip gėris, tai kaip tada sakyt, kad tai gėrio trūkumas? 🙂

qwerty, 2014-12-15 23:14:28

Rasa, sąmoningas blogio pasirinkimas ir yra blogio trūkumas.

qwerty, 2014-12-15 23:15:09

t.y. gėrio trūkumas

Rasa, 2014-12-15 23:15:26

qwerčiui: o gal būt dažnai blogis tiesiog požiūrio reikalas?

qwerty, 2014-12-15 23:26:11

Dabar kalbu telefonu.Pažįstama papasakojo apie jos 3 metų dukros išmintį: – Mama, jei mes dabar neuždarysime durų tai į mūsų namus ateis plėšikai? – Taip, dukrele, tuomet ateis plėšikai. – Tai tuomet atėjėję jie mūsų namus suplėšys?

Rasa, 2014-12-15 23:34:41

qwerčiui: 🙂 va apie ką aš pastaruoju metu kalbu su savo vaikais. Kaip norime, kad maži vaikai užaugtų sąmoningais, jei jiems meluojame beveik apie viską, o paskui stebimės, kad jau būdami kokių penkerių jie supranta, kad tėvais pasitikėti negalima… 🙂 O juk turėtų tikėti tėvais beveik iki paauglystės… 🙂

Juokauju, žinoma. Beveik. O vaikai… Taip, jie tai jau moka visko suprasti nuostabiai 🙂

Andrius, 2014-12-16 11:19:28

qwertu:

Žmonės nenori klausyti, jie tik nori būti išklausytais.

Tamstai tai labai tinka. Vienas po kito tamstos komentarai – akivaizdi diagnozė. Argi ne smagiau skaitosi koncentruotos mintys?

Rasa, 2014-12-16 11:41:40

Andriui: 🙂 Kažkodėl man dabar toks vaizdas prieš akis iškilo…

Susitinka du draugai:

– Labas.

– Labas.

– Kaip gyveni?

– Gerai.

– Tai viso.

– Viso.

Toks gautųsi koncentruotas ilgai nesimačiusių draugų pokalbis. Mandagumas išlaikytas. Ir esmė pasakyta- viskas ok. O visa kita tik neesminė papildoma informacija 🙂

Prisiminiau ir vieną gyvą pokalbį su labai puikiu vyruku tokiu. Aš jam pasakoju pasakoju apie kai ką, o jis apibendrino, padarė išvadą ir pateikė atsakymą vienu sakiniu. Trim- keturiais žodžiais :))) Iš pradžių šiek tiek apstulbau. Paskui pagalvojau, nu tai susitikom pabendrauti, blyn. Belieka susėsti ir protingai abiems tylėti tada…

O dar… Viskas viskas, pajuokavau 😉

qwerty, 2014-12-16 12:08:15

Hmm, atėjo Andrius ir mikliai nustatė man diagnozę… Sunku ginčytis. Iš šalies geriau matyti. O dabar, Andriau, kad būtų sąžiningai, laukiame dar bent keleto koncentruotų jau pačio komentarų. Parodykit kaip reikia, o tai vien diagnozių kitiems dosnus dalinimas irgi yra diagnozė. Galimai net letalinė…

Andrius, 2014-12-16 12:19:20

Žinote, ilgai galvojau, ką jums atrašyti. Na kad nesijaustumėte patys su savimi bekalbantys.

Bet jūsų postuose yra ir klausimai, ir atsakymai į juos. Jūs patys viską puikiai žinote ir suprantate.

qwerty, 2014-12-16 12:35:11

Andriau, apie ką čia jūs? Ar pats bent supratote ką parašėte? Tokia poza esate panašus į pasipūtusį kaimo kalakutą. Pasikalbėkite su mumis.Laukiam)

Rasa, 2014-12-16 12:47:14

qwerčiui: nepriekabiauk prie Andriaus, jis puikus, ne pasipūtęs. Tik jis ne pliurpa 🙂 Jis rimtas. Ir trumpai kalbantis. Pasakė ir šventa. Ir nereik lįst jam į akis. Pats pasakys ką nors vėl, kai norės 🙂

B.N., 2014-12-16 13:36:32

Andriui: nenoriu jokių diagnozių. Koncentruotai: Tyliai

prisiartinu tyliai arčiau

pažvelgiu tyliai giliau

pasielgiu tyliai,rašau

prisiartinu arčiau

pažvelgiu giliau

pasielgiu rašau

…o katinas R visada šalia 🙂

(gerai, sutinku, tebūnie ištrinta)

qwerty, 2014-12-16 14:58:24

Rasa, pagal pačios logiką, kad rimtas vyras yra tas, kuris nepliurpia, tai koks tinklaraštininkas yra plevėsų plevėsa)

Rasa, 2014-12-16 16:34:06

qwerčiui: nea, mano logika ne tokia 🙂 Mano logika galvoja, kad žmonės yra kokie yra. Visokie 🙂 Tiesiog vieni mėgsta daugiau kalbėti, kiti mažiau, vieni emocingesni, kiti kalba daugiau argumentuotai ir logiškai, vieni apie esmę, dar kiti apie esmės atspalvius, vieni kandžiai, kiti pernelyg saldžiai 🙂 O koks vyras man atrodo rimtas, tai nežinau, šiuo metu kažkaip mažai galvoju pie vyrus. Na, nebent apie Kalėdų Senelį… 🙂