Tikrosios terorizmo šaknys

Kur taip nueisime? Vaikas, kurio buvo paprašyta susitvarkyti, jau vadinamas nuskriaustuoju. Labai panaši istorija su geriausiu visos Lietuvos Kauno gimnazijos direktoriumi, kuri Pravieniškių zekų lygio gimdytojai išmetė iš darbo.

*

_www.delfi.lt/news/daily/lithuania/vilniaus-darzelyje-tragiskai-pasibaiges-seimininkeles-konfliktas-su-vaiku._

***

Ši įžanga labai toli nuo terorizmo, tiesa?

Aš neskaitau „delfio“ komentarų, bet vakar pamačiau straipsnį apie incidentą darželyje ir nusižudžiusią šeimininkėlę ir kažkaip pamaniau, kad komentaruose rasiu kažką apie save… Radau!

***

Dar viena įžanga. Šįryt per automobilio radiją išgirdau kažkieno protingą komentarą apie nemokančius mokesčių. Jis pasakė, kad pirmiausia reikia panaikinti dvi priežastis: 1) mokesčiai turi būti teisingi, nesmaugiantys dirbančiųjų; 2) valdžioje neturi būti korumpuotų, sukčių, privilegijuotų.

***

Tai va, dabar jau galiu parašyti apie tikrąsias terorizmo šaknis.

Gladiatorių kovos.

Vergovė.

Inkvizicija.

Kolonizacija.

Nacizmas.

***

Kitaip sakant, visko, kas įvyksta, šaknys visada būna ankstesnėje šeimos, mokyklos, šalies, civilizacijos istorijoje.

Vertybės, kurios diegiamos žmonėms, tautoms, valstybėms, turi būti ant tikrų, ant tvirtų pamatų.

Pirmiausia, žmonės, atvirai ir nuoširdžiai pripažinkime ankstesnes klaidas. Tėvų, senelių, prosenelių, protėvių…

Antra, nieko „savo“ (pavyzdžiui, krikščionybės) nesureikšminkime iki fanatizmo, nes kitaip ir kiti „savo“ sureikšmins iki fanatizmo.

Trečia, atvirai ir aiškiai kalbėkime apie tai, kas yra: yra pamišėlių, yra niekšų, yra bukagalvių, yra maniakų, yra…

***

Ką vargšė Vokietija, pagimdžiusi nacizmą, kuris pražudė milijonus nekaltų žmonių, gali pasakyti apie terorizmą? Tai va…

Atsakymai

skaitytojas, 2015-11-25 09:41:39

O Rusija visada turi ką pasakyti apie terorizmą.

petras, 2015-11-25 11:24:22

Terorizmo šaknys yra žmogaus prigimtis. gladiatorių kovos – nacizmas, tai reiškiniai, kurie palaikomi terorizmo (ir ne tik) ir yra daug platesni, nei tik baimės skleidimas.

andrius-2, 2015-11-25 12:25:26

Du klausimai:

  1. Ar nepamiršote komunizmo ir stalinizmo prie šaknų padėti?

  2. Ar nekyla mintis, kad AtA psichika, švelniai tariant, nebuvo labai stabili. O dirbo su vaikais…

Vis galvoju, kaip išvengti valdžioje sukčių, korumpuotų ir privilegijuotų, jeigu patys juos noriai vis išrenkame. Čia kaip pasaulio pradėjime: ir sukūrė Dievas į save panašų… 🙂

Burgis, 2015-11-25 13:44:04

andriui-2:

  1. na, juk aš ne disertaciją parašiau, o tik tinklaraščio įrašą, bet vis tik atkreipsiu dėmesį į tai, kad komunizmo-stalinizmo santykis su islamiškuoju terorizmu yra kitoks nei fašizmo, o Vokietija kitaip tame fone atrodo nei Rusija, kuri visada deklaruoja gėrį, o skleidžia blogį…

  2. tos AtA moters reakcija, žinoma, nebuvo adekvati, bet aš kalbu apie pradžią, apie motinos reakciją, kurį irgi buvo absoliučiai neadekvati!

Rasa, 2015-11-25 20:01:42

Apie terorizmą tai nelabai nusimanau ☺

O jei pakalbėtume apie tą straipsnį, kuriame aprašytas “konfliktas” privedęs moterį prie mirties, tai pasakyčiau, kad tai visiškas mėšlo gabalas. Ką iš to sužinome? Du faktus: nusižudė moteris ir buvo kilęs konfliktas dėl vaikučio. Žmonių Lietuvoje nusižudo daug, dėl to labai gaila. Konfliktai darželiuose ir mokyklose, o ir visur kitur vyksta kasdien. O toliau jau prasideda žurnalistų interpretacijos ir bandymas sukurpti naują žmones įtraukiančią istoriją. Todėl jie nusprendžia susieti šiuos faktus, nors tam neturi jokio argumento, be to, kad kažką “pasakė viena boba keturakė”. t.y. viena moteris, buvusi artima, taip nusprendė maždaug, kad ji nusižudė dėl konflikto. Žmonės nesižudo dėl tokių konfliktų. Nebent tai buvo paskutinis lašas jos sunkiai ištveriamam gyvenime, bet anaiptol ne priežastis. Pomirtinio raštelio teksto nėra. Vadinasi priežastį sugalvojo žurnalistai. Vienareikšmiškai.

Tai būtų tas pat, jei aš nusižudyčiau, o kažkas sugalvotų rasti priežastį ir ieškotų, kas gi man nutiko tą dieną? Ir, žinoma, rastų begalę “priežasčių”. Pasirinktų labiausiai intriguojančią. Pav. “Šiandien buvęs kalinys išsiprašė iš jos 50 eurocentų ir ji, nebeišlaikiusi savo moralinių kančių, kad pati būdama neturtinga, savo sąžinės reikalaujama buvo priversta atiduoti savo pinigus kito nepakenčiamai amoraliems tikslams (t.y. buteliui alaus), nes jis buvo labai pachmielingas ir nelaimingas, nusižudė dėl nepakeliamų vidinių prieštaravimų…”

Burgis, 2015-11-25 20:24:10

Rasai: nereikia ieškoti priežastinio ryšio tarp tų dviejų įvykių! Bet tik tarp tų dviejų įvykių, o nematyti platesnio ryšio gali tik aklas. Tos motinos poelgis rodo priežastinį ryšį tarp skirtingai gyvenančių žmonių, tarp ėdančių kitų gyvenimus ir kenčiančių dėl ėdančiųjų.

Rasa, 2015-11-25 21:31:15

Ponas Burgi, Jumyse kalba tik emocijos. Nes Jums vis dar skaudi Jūsų patirtis. Mes nežinome ką pasakė ta motina. Nieko nežinome. Nėra nei vieno pacituoto žodžio, nėra jokio jos pasisakymo. Nieko, išskyrus žurnalistų sukurptą požiūrį.

O dėl požiūrio siaurumo ar platumo, tai… Nesu akla. Man taip atrodo. Gal klystu.

Andrius-2, 2015-11-25 22:50:15

Kartais (o gal dažniausiai) labai susinarplioja, kas ėdantysis, kas ėdamasis. Asabos su aukos sindromu dažnai būna toookie psichologiniai teroristai ir manipuliatoriai, kad oi…

Iš kitos pusės:

o jeigu mama būtų nestabili ar suicidinė ir nusižudytų po konflikto, kai skriaudžia (jos manymu) vaiką. Paskutinis lašas, kaip sako. Visi šauktų, kad reikia neprileisti per šūvį prie vaikų pencijinių bobų, kur žiūrėjo administracija, kodėl tylėjo tėvai ir pan. O laikraščiams tas pats, kas ir ką, jiems svarbu puslapius šlykštalu užpildyti.

Liūdna istorija. Kai kas visam gyvenimui gali likti kaltas be kaltės.

miklis, 2015-11-26 02:37:27

Ar dar sekate anūkėlėms pasakas?

Burgis, 2015-11-26 07:31:00

Rasai: ko Jūs nežinote, ponia Rasa? Ar Jūs išklausėte tuos tris įrašus – vienintelius neva įkalčius prieš mane? Tūkstančiai žmonių išklausė ir yra mano šaunioji gvardija. Dar dešimtys tūkstančių žmonių ir neišklausę viską suprato ir stojo pusėje to, kuris gynė lygiateisiškumą, taisyklių ir įstatymų viršenybę.

*

Man nėra skaudi mano patirtis! Aš esu labai laimingas, kad neišdaviau savo Gimnazijos, savo gimnazistų, savo vaikų, savo anūkėlių. Gavau fantastišką progą įrodyti, kad mano darbai nesiskiria nuo mano žodžių.

*

O tai, kad po banditiško antpuolio sutrumpėja gyvenimas – kas čia naujo? „Gyvenimas vertinamas ne už ilgumą, o už turinį.“ Berods, Seneka?

*

O Jūs, panašu, nejaukiai jaučiatės dėl to, kad aš gyniau Jūsų vaikus, o Jūs negynėte manęs…

Rasa, 2015-11-26 09:26:25

Ponas Burgi: nesusikalbam ☺

Aš norėjau pasisakyti tik dėl straipsnio ir žurnalistų darbo, o va gavausi kalta dėl nesupratingumo, savo neveiksnumo ir netvarkos pasaulyje…

Atsiprašau, kad negalėjau Jūsų apginti. Ar negyniau ten, kur Jūs nematote, Jūs nežinote. Ne visi žmonių darbai būna matomi. Bet tiek to, mes juk ne apie tai. Atsiprašau ir už tai, kad daug ko negaliu pakeisti šiame pasaulyje.

Jei jau sugrįžome prie Jūsų, tai aš perklausiau tuos įrašus. Nors man nereikėjo to daryti, aš žinau kaip Jūs kalbate ir kokių principų, nuostatų laikotės. Juk esu pati buvus pas Jus “ant kilimo” jei dar pamenate ☺ Visada buvau už Jus. Daugiau, nei galite įsivaizduoti.

Bet reikėtų nepamiršti ir to, ką apie Jus rašė žurnalistai savo straipsniuose. Va tai turėjau galvoje, rašydama apie aną straipsnį. Žurnalistų neobjektyvumą. Tik tai. Ir tai, kaip kartais skiriasi realūs faktai nuo jų pateikimo žiniasklaidoje.

O kad negalima vieniems kitų ėsti, ta teisybė. manau tam niekas neprieštarautų.

Linas, 2015-11-26 16:35:28

Perekuras:

Paėmiau Burgio MATEMATIKOS MOKYMOSI KNYGĄ (TIKUSIĄ). (2006m. leidimo, turbūt vienintelis leidimas, o norėčiau naujos knygos dar šitos nebaigęs).

Apsvaigo galva nuo matematikos. Tapsiu tuoj nepagydomu greit nuo matematikos. Teks tabletes tuoj gert arba…negert.

Linas, 2015-11-26 18:38:01

Visa bėda, kad žmonės, ypač mūsų mamos ir tėčiai, bobutės, seneliai, tetos ir dėdės – niekaip neišsivaduoja iš komunizmo smarvės.

Čia pati pagrindinė bėda. Todėl tokios prašvinkę atliekos kaip bradauskai, graužinienės, sysai, agurkichai ir valdo šalį. ABSOLIUTI GĖDA.

Turim chebra kažką daryt. Reikia mokyti visus mokytis, kad atitrūkt pagaliau nuo tų brežnevinių, stalininių šmėklų ir kito mėšlo.

Taikos mums visiems.

Burgis, 2015-11-26 21:29:04

mikliui: seku, kasdien seku! Ir tau linkiu turėti, kam sekti… Tik žinau, kad Tavo pasakos bus labai intelektualios.

Burgis, 2015-11-26 21:30:29

Rasai: ir aš atsiprašau! Tiesiog perskaičiau potekstę ten, kur jos nebuvo… Nepykite – senstu, pavargstu, nuo visų niekšybių pasidariau pernelyg įtarus… Atsiprašau.

Burgis, 2015-11-26 21:31:14

Linui: seniai ruošiuosi čia parašyti, ką aš manau apie visų valstybių valdžias… Gal rytoj parašysiu.

virėjas, 2015-11-26 23:16:09

Kaip tik panašia tema “iš kur kyla blogis?” skaičiau filosofinį straipsnį, taigi negalėjau nepasidalinti. Kas įdomiausia man pasirodė jog dauguma žmonių vykdę ir vadovave genocidams, žudynėms buvo psichiskai sveiki žmonės be jokiu nukrypimų.

Ir dar apie visuomenę ” Jei žinote, kas yra „vaiduoklio kreivė“ (angl. k. – „ghost curve“), tai varpo formos kreivė, kai yra labai mažai žmonių viename gale ir labai mažai žmonių – kitame, o dauguma koncentruojasi per vidurį. Visais trimis atvejais buvo ta pati situacija: iš žmonių, kurie buvo pasirinkti pagal skirtingą amžių, bet visi atsitiktinai, mažas, labai mažas skaičius, ne daugiau kaip 15–20% atsisakė dalyvauti ir ieškojo pasiteisinimų, kaip išvengti šitos prievolės. Kita vertus, labai mažas skaičius žmonių džiaugėsi užduotimi: „Pagaliau jie galės daryti tai, apie ką svajojo visą savo gyvenimą, kaip nuostabu, kad jiems leidžiama taip elgtis.“ Vis dėlto dauguma, 70–80% iš visų atsitiktinai parinktų žmonių, buvo visiškai abejingi, nuolankiai laikėsi nusistovėjusios tvarkos ir dalyvavo pasibaisėtinuose įvykiuose”

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2010-10-25-zygmunt-bauman-naturali-blogio-istorija/52103

Rasa, 2015-11-26 23:26:54

Burgiui: ☺ Viskas gerai.

Sėkmės Jums Vilniuje ir lengvo pripratimo. Nes tie didmiesčių žmonės… Puocios Vacluovs va kaip sako apie juos ☺

Dėdmiestė žmuonis

Žmuonis tonkē

Panašė i šešoulietius:

Šormoliou, jod,

Vėins kėta nepastebiedamė,

Nematīdamė,

Ligo būto viejė

Nešamas bekūnės dvasės.

Bet isterėškā praded žvėigtė,

Kumet netīčiuoms untlipi unt kuojės.

qwerty, 2015-11-26 23:55:00

Apie poetus ir rašytojus

Internete radau seną S.Abromavičiaus tekstuką apie poeziją. Man patiko.Paskaitykit ir jūs.

http://www.rasyk.lt/ivykiai/apie-poetus-ir-rasytojus.html

skaitytojas, 2015-11-27 08:18:56

Gal ne visai į temą,bet,manau,aktualu:

http://www.15min.lt/naujiena/svietimas/pozicija/studento-justino-svegzdos-laiskas-ministrei-nutraukiu-studijas-235-547471

O juk tai geriausias Lietuvos universitetas (bent jau taip skelbiama)…

Burgis, 2015-11-27 09:08:43

qwerty: labai teisingas straipsnis! Gaila, kad jis 2005 metų, kai kurie žmonės jau anapus…

*

Su V. Zavadskiu artimai bendravau, kai ši leidykla rengė beveik visas mano knygas. (Beje, V.Zavadskio sūnus baigė KTUG…) Spausdino straipsnyje minima spaustuvė. Prisižiūrėjau to „samizdato“ (save „išleidžiančių“ autorių)…

Ta tema plati, parašysiu atskirai.

Burgis, 2015-11-27 09:10:08

skaitytojui: pirmosios kregždės parskrido… Gal pagaliau ateis laikas, kai protingi studentai (ir net moksleiviai…) pradės viešai skelbti, ko ir kaip juos moko.

Burgis, 2015-11-27 09:10:43

Rasai: o, kaip tinka tas eilėraštis po mano vakarykščios kelionės į Žemaitiją! Ačiū!

Sokolovas, 2015-11-27 11:19:57

KITI METAI BUS TURTINGESNI !

Greit baigsis 2015-ji metai. Bet…Ar visi žino, “iš ko dalijasi” skaičius 2015 ?

Lengva įsitikinti, jog skaičius 2015 turi tik aštuonis natūraliuosius ( t.y. sveikuosius teigiamus) daliklius- 1, 5, 13, 31, 65, 155, 403, 2015.

Ne tokie jau turtingi metai, tiesa? Ir “velnio tuzinas” tarp daliklių…:)

Žymiai turtingesni bus kiti,- 2016, metai, kurių sutikimo akimirka jau artėja…

Tad kiekvienas žingeidus žmogus jau dabar turėtų susimąstyti- KIEK NATŪRALIŲJŲ DALIKLIŲ TURI SKAIČIUS 2016 ?

Paskaičiavę, pamatysite- jų “bus” kur kas daugiau, negu “šiais metais”…:)

Sulauksime žymiai turtingesnių metų…

Tai kiek gi…?

Launė, 2015-11-27 18:47:25

Sokolovo komentarai man labiau patinka negu Rasos :(((

Žydrūnas, 2015-11-27 23:06:02

Laune, nesuprantu ką Sokolovas Jums tokio patinkančio pasakė 🙂

Šiame puslapyje yra toks skyrelis matematika, va ten jam ir vieta.

Iki šiol kiek skaičiau jo pasisakymus, tai tik savo išminties demonstravimas kažkoks (bet gi tam yra asmeninės svetainės, matematikų forumai ir panašiai). Vargina, trumpai tariant 🙂

p.s. o Rasa tai nuostabi, kaip visad, deda visus į savo vietą 🙂

Sokolovas, 2015-11-28 07:53:59

Žydrūnui:

Visiškai suprantama ir natūralu, kad jums patinka Rasa, o ne Sokolovas :). Visiškai natūralu:)

Man irgi Rasa patinka žymiai labiau, negu Žydrūnas..

Dėl matematikos. Jei pastebėjote, rašau ne tik apie matematiką. O čia rašiau apie artėjančius metus, o matematikos ten tiek, kiek turėtų “pakelti” bent kažkiek žingeidus žmogus…Jei jūs nesate žingeidus, tai išties, pasak jūsų, “vargana, trumpai tariant”.

Vytas, 2015-11-28 11:57:13

Sokolovui:

įdomesnis bet gerokai sudėtingesnis yra simetriškas klausimas — koks yra mažiausias skaičius turintis 2016 daliklių?

Sokolovas, 2015-11-28 13:20:28

Vytui: 4655851200

m, 2015-11-29 13:03:14

Sokolovai, gal galite padėti išspręsti tokį uždavinį:

Tegu X yra atsitiktinis dydis, įgyjantis tik neneigiamas sveikąsias reikšmes taip, kad E[X] = 1, E[X^2] = 2 ir E[X^3] = 5 (čia E[Y] yra atsitiktinio dydžio Y vidurkis). Reikia rasti mažiausią galimą įvykio X = 0 tikimybės vertę.

Sokolovas, 2015-11-29 15:06:20

m: Atsakymas: 1/3

Sprendimas:

Kadangi rašau kompu ( nemoku rinkt simbolių), tai ats.dydžio X reikšmių 0, 1, 2, 3, 4,…įgijimo tikimybes atitinkamai žymėsiu a, b, c, d, e…

Kadangi a+b+c+d+e+…=1. taip pat ir atsitiktinio dydžio vidurkis

b+2c +3d+4e+…=1 ( duota).

tai, atėmę iš pirmos lygybės antrąją, gausime:

a=c+2d+3e+…

Ieškome mažiausios kintamojo a reikšmės. Mąstome taip: Kuo mažiau bus pastarosios lygybės dešinėj pusėj dėmenų, tuo a reikšmė yra mažesnė.

Kiek gi tų dėmenų?

Jei tik vienas ( t.y. a=c), tai lygčių sistema ( sudaryta pagal uždavinio sąlygą)

a=c

b+2c=1

b+4c=2

b+ 8c=5

neturi sprendinių ( įsitikinkite).

Jei “leisime gyventi” tik dviems dėmenims, tai gausime lygčių sistemą

a=c+2d

b+2c+3d=1

b+4c+ 9d = 2

b+8c+ 27d= 5

turi sprendinį:

a=1/3, b=1/2, c=0, d=1/6.

Taip ir gauname mažiausiąją tikimybės P(X=0), t.y. kintamojo a, reikšmę 1/3.

qwerty, 2015-11-29 22:18:20

Sokolovai, baikit tyčiotis. Toks debilas, kaip skaitydamas Jūsų komentus, dar niekada nesijaučiau.Nič nieko nesuprantu. Tobulai įvaldėt profesionalią matematikų kalbą ir tuo akivaizdžiai piktaudžiaujate. Įtariu, kad ir savo mokinius taip terorizuojate, todėl jie bėga nuo Jūsų neatsigręždami…

Sokolovas, 2015-11-29 22:52:29

gwerty

JŪS TEIGIAT,- JŪS ŽINOT 🙂

Gal kas ir bėga iš manęs. Nes pas mane reikia daug stengtis ir dirbt…:)

Bet…Džiaugiuosi ateinančiu žmogum, ir neliūdžiu dėl išeinančio. Padėti galima tik tiems, kas nori ir gali mokytis…

Yra darbas- jį reikia dirbt. Pavyzdžiui, šiandien ruošiausi į Akropolį ( juk sekmadienis), tačiau…atėjo komentatoriaus m. prašymas išspręst uždavinį, ir likau namie dar dvi valandas 🙂

Taip ir gimė Jūsų “išgirtas” tekstas, beje…

Nes…Ne, ne m. prašymas atėjo pas mane. Atėjo UŽDAVINYS! O delsimo uždavinių pasaulis ( Penktasis išmatavimas) neatleidžia…Iš čia ir reiklumas sau bei kitiems.

Tik Jūs klystate teigdamas, jog aš piktnaudžiauju matematine kalba. Anaiptol, stengiuosi kalbėt kuo “žmogiškiau”. Tačiau, kalbėdamas matematinėmis temomis, visuomet stengiuosi laikytis griežto matematinio tikslumo. Bet tai nebūtinai terminų gausa…

P.S. Savo ruožtu man keista, kad lig šiol nei vienas skaitytojas nepaskaičiavo ( bent jau neparašė), kiek natūraliųjų daliklių turi skaičius 2016 ( mano komentaras-uždavinys apie turtingesnius metus).

Ir kaip jie Naujuosius sutiks, neįsivaizduoju 🙂

qwerty, 2015-11-29 22:58:22

“… O delsimo uždavinių pasaulis ( Penktasis išmatavimas) neatleidžia…?

Sokolovas, 2015-11-29 23:12:10

PAMATYSIM, KO NEMATĘ. BŪSIM, KUR NEBUVĘ

qwerty

Taip. Ir tai- jokia mistika! Vakar vakare man “apsireiškė” tam tikras uždavinys ( idėja). Per kokią valandą iš jo “išsivystė” gal 10 uždavinių ( dviejų temų sąsaja- “grįžtamoji spiralė”), ir dar uždavinių kolekciją “Eskizų grožis”.

Jei “atidėčiau idėją”,- to nebūtų įvykę.

Beje, o kodėl funkcijų grafikams būdingas grožis? Kodėl juos lydi “darna”, net dažnam žmogui nebūdinga!? Iš “sausų” formulių darna ir grožis kyla…

Nėra mistikos. Yra tik nepažintų reiškinių!

Taigi,-pamatysim, ko nematę, būsim, kur nebuvę…

qwerty, 2015-11-29 23:25:10

Sokolovai, pasiduodu

Burgis, 2015-11-30 09:01:03

Sokolovo ir qwerty susirašinėjimas labai atitinka temą „Tikrosios terorizmo šaknys“.

Rūta, 2015-11-30 09:37:56

Na pabandžiau pažaisti Sokolovo uždavinį (tikrai pažaisti, nes nieko, išskyrus daugybos lentelę nebeprisimenu – senatvė :))

1 6 12 21 36 63 112 224 504

2 7 14 24 42 72 126 252 672

3 8 16 28 48 84 144 288 1008

4 9 18 32 56 96 168 336 2016

tai gavau 36 vnt. Ar daug pamečiau?

Sokolovas, 2015-11-30 09:47:52

Rūtai.

Atsakymas teisingas.

Sokolovas, 2015-11-30 09:58:32

Dar Rūtai

TAIP, TIK DAUGYBOS LENTELĖ!

Galima taip:

2016 = 2 penktuoju, kart 3 antru, kart 7 pirmu laipsniu.

Todėl bet koks skaičiaus 2016 natūralusis daliklis yra

2 laipsniu a, kart 3 laipsniu b, kart 7 laipsniu c.

a gali įgyti 6 reikšmes- 0, 1, 2, 3, 4, 5.

b- tris- 0, 1, 2.

c- dvi- 0, 1.

Iš viso gauname 6 х3 х 2 = 36.

Rūta, 2015-11-30 10:15:29

Ačiū, Sokolovai. Skaidžiau pirminiais dauginamaisiais ir ėmiau galimas sandaugų kombinacijas. Žinoma, už tokį ilgą kelią iš savo matematikos mokytojo Narkevičiaus būčiau gavusi klasikinį jo prierašą “originalu, bet neracionalu”. Žinojau, kad yra trumpasis būdas. Bet deja, kaip sakiau, pamenu tik kiek, kiek mano mokyklos laikais rašė ant sąsiuvinių nugarėlių. Tai ačiū už smegenų mankštą ir trumpąjį kelią, kuris beje, labai aiškus ir suprantamas. Buvo smagu :).