Tingiu mokytis. Kodėl?

  1. Nusilpo mano organizmas. Sirguliuoju. Pavasaris, todėl trūksta vitaminų, geležies, kalcio, magnio – visko trūksta!

  2. Nėra motyvacijos. Aš mokysiuos, kiti tinginiaus, o Valinskienė vėl trinsis Seime… Nėra teisybės. Nėra atlygio už sunkų darbą.

  3. Nėra tinkamų šaltinių. Iš ko tik bandau mokytis – nesuprantu, neišaiškinta iki galo, nėra visų temų, nėra pavyzdžių ir pan. Geram korepetitoriui neturiu pinigų.

  4. Nėra plano. Griebiu tą, griebiu aną, o vežimas vis ten pat. Nemoku daug, o moku mažai. Kas nors bent surašytų, kaip, žingsnelis po žingsnelio, temelė po temelės turiu mokytis.

  5. Aš moku išsisukti. Visi moka. Nieko nemoka, o išsisukti moka. Tai kam mokytis, jei visi pritariamai linksi, kaip išsisuki?

***

Aprašiau tiksliai tai, ką dabar jaučiu kaip mokinukas, kaip studentas, kaip darbuotojas… Kažkaip būtent šiandien, kai dar tas virusas neatstoja, kai kaulus ir raumenis skauda, kai už lango dulksnoja, kai saulutė pasislėpė – taip jaučiuosi. Ir prisimenu, kad taip kartais jausdavausi ir prieš keliasdešimt metų… Kiek šimtų, tūkstančių žmogučių, kurie savaitgalį galėtų intensyviai pasimokyti, jaučiasi, galvoja panašiai? Ar galima smerkti? Ne, reikia palaukti!

*

Išlįs saulutė, sukaupsime energijos, susirasime patarėjų, apsiversime informacija – prasiveršime! Ne šiandien. Vėliau.

Atsakymai

Burgis, 2012-02-25 16:01:35

Įverčiams…

Praeivis, 2012-02-25 16:51:27

Palaukti reikia, tik ne per ilgai.

ramunia, 2012-02-25 17:49:46

puikus jumoras nusakantis teisybę 😀

taintless, 2012-02-25 20:43:50

Manau, kad mokantis reikia jausti malonumą. Jei jo nejauti tada kita kartą bus sunkiau ir sunkiau prisiversti mokintis, o jei sugebėsi mokymąsi paversti malonų tai vis lengviau ir lengviau bus kitus kartus.

Išvada: jei nesinori mokytis geriau iš vis to nedaryti nei bandyti per prievartą.

Veikia 🙂

Rokas, 2012-02-25 21:44:29

Moko gyvenimas. Svarbu neišmokt, o žinot kaip rasti. Aišku, kartais išsisukinėti per daug ir nereikia, bet vis tiek, išsisukinėjimo reik išmokt.

Šis įrašas leidžia pažvelgti dviem kampais:

  1. Žvilgtelėti kaip į humoristinį, švelniai ironišką požiūrį į mokymąsi

  2. Žvilgtelėti į save, prisiminti tuos laikus, kai lankėte mokyklą, universitetą bei pagalvoti ar darote viską, kad tobulėtumėte?

Marija, 2012-02-27 14:19:05

Reikia viska daryti dabar, o ne atidelioti. Nes veliau bus kiti pasiteisinimai, nezinom, kas bus veliau 🙂 Kalbu is patirties 😉

siaip, 2012-02-27 19:32:18

Burgi, Burgi.. O Jūs paklauskite savęs, ką Jūs išmokinate studentus universitete? Kuo siejasi tikimybių teorija ir V.Šekspyro tragedijos ,,Hamletas“? Manote, kad visi studentai beviltiški? O Jūs nemanote, kad Jūsų studentas pamatęs koks dėstytojas, taip ir mokosi?

Burgis, 2012-02-27 20:18:40

siaip: taigi aš žinau, kad nieko neišmokinu! Nes aš juk ne mokintojas, aš dėstytojas, dvasinis vadovas! V.Šekspyras su matematika, be abejo, susijęs tiesiogiai („Būti ar nebūti? Štai klausimas. Ir kas yra kilniau, ar nusilenkti dvasioj strėlėms ir dūžiams (suprask – burgiams… – B.B.) atšiauraus likimo, ar su ginklu prieš negandų marias į kovą stoti…“), bet kaip tai siejasi su mano manymu, kad visi studentai beviltiški?! Ir koks jiems skirtumas dėl to mano manymo – juk jie atėjo studijuoti ir studijuoja nepriklausomai nuo tų dundukų dėstytojų manymo, akivaizdu!

Pagaliau paskutinis teiginys tai jau visiškas absurdas: pamatę, koks tas Burgis bukas, kvailas ir t.t., ir pan., studentai turi pasibaisėti, kad ir jie tokie bus, jei nestudijuos. Ir jie turi pulti studijuoti!

Beje, tuo sunku patikėti, bet šiandien vienas studentas atsinešė užduotis, išspausdintas iš šios svetainės. Tataigi, siaip!

Žydrūnas, 2012-02-28 20:21:46

siaip: universitete mokinasi kiek kas nori 🙂 o šiaip mane tai iki šiol mokina, nors ne studentas senai :o)