Tobulybės ilgesys…

Lyja, šalta – koks čia vidurvasaris? Kaip čia mums pajausti didžiosios meilės romantiką trumpiausią metų naktį? O kam pajausti? Nusipirkai dėžę alaus – ir linksma!

Jūs galite pykti, bet aš apibendrinsiu. Kažkada žmogus savo pintą bulvių krepšį į turgų nešdavo ne tik uždarbiaudamas, bet ir gėrėdamasis savo darbu. Netikusio grėblio, dalgio tikras meistras niekam nebūtų siūlęs. Mus mokė džiaugtis tiesia vaga, gražiu šieno vežimu. Vaikai buvo mokomi gėrėtis penketukų eilėmis pažymių knygelėse. Mūrininkui netiesi siūlė būtų buvusi kaip randas per veidą.

Yra ir dabar tokių žmonių, yra! Bet kodėl tas suvalkietis, apie kurį rašiau, prie „Maxima bazės“ (tai bent tobulas pavadinimas!) nebeatveža švaraus ir riebaus pieno, gero sūrio? Kodėl turguje mane apgaudinėja, sumaišydami šiandienines braškes su užvakarykščiomis? Kodėl vaikiškas žaidimų automatas „praryja“ du litus ir … nė krust. Kodėl vaikų žaidimų kambariuose taip retai (jei išvis…) dezinfekuoja žaislus, įrangą? Kodėl abiturientas taip anksti baigė egzaminą, nors prašiau stengtis iki paskutinės akimirkos, būtinai gauti 100? Kodėl į sceną, į TV ekraną braunasi tie, kurie žino, kad iki tobulybės jiems – kaip iki Mėnulio? Kodėl į politiką eina taip, lyg eitų iš proto (anot J. Erlicko)? Kodėl vyrai šiandien, šiąnakt nebenorės princų iš pasakos vaidmens princesių (jei tokių bus…) būryje, o pasakys trumpai: „Davaj, padarom!“

***

Jūs pratęskite sąrašą. Bet jūs patys nenorite į tą sąrašą, tiesa? Ačiū jums už tai!

Atsakymai

Mar, 2010-06-24 14:38:32

“LYJA…

TOBULAS LIETUS…

BASA VYDURY SODO LAUKIU…

TIK …JAUČIU…NEATEISI…

ILGESYS VAKAR DIENOS…

RYTO PAVĖSYJE.”

Burgis, 2010-06-24 16:36:43

Mar: VYDURY =vidury; koks jau čia tobulas lietus, jei jaučiu – neateisi? 🙂

tikras lietuvis, 2010-06-24 16:48:29

Apie tobulybę.

Šį mėnesį, manau, kad tai – Brazilijos rinktinė.:) Tikiuosi.

Brasil – ra ra ra! 🙂

Mar, 2010-06-24 19:14:57

“VIDURVASARIS-VIDURDIENIS-

LYJA…

ESU ŽIOPLA,TIKRAI BASA…

LYJA …

MATAU TAVO VEIDĄ SAPNE…”

Matilda, 2010-06-24 19:20:07

Ne, ne Brazilija. Skamba šiurpokai- brrr.

Žymiai geriau- Argentina. Argentum- sidabras, ar- gente- gentis.

Argentina- ne tik futbolas, bet ir tango.Tai mano svajonių šalis. Tik bijau, kad svajonė ir liks svajone. Tad geriau, kad nors čempionatą laimėtų. Pirmyn, Diegai.

Nepris, 2010-06-25 08:36:03

Iš pirmo žvilgsnio tema atrodo apie perfekcionizmo vargus. Bet iš tikrųjų — apie transcendencijos alkį…

Persona Grata, 2010-06-25 09:48:45

Nesikuklinkit išsiplėsti ir plačiau paaiškinti transcendencijos alkio sąvoką, mielas Nepri 🙂

keista, 2010-06-25 10:29:41

Žinot, vakar važiavau į tėviškę, nes reikėjo pasveikinti kaimynus auksinių vestuvių proga, mažoje miestelio bažnyčioje vyko apeigos, tokios paprastos ir nuoširdžios, jaunasis (norėjau rašyti kabutėse) meiliai žiūrėjo į savo moterį, nors jaudinosi ir truputi nervinosi, kad tos moterys visada visko prisigalvoja, bet meilės ir tikrumo buvo daug. Pavydėjau jiems(baltai), kad yra kartu tokią gražią dieną, o ir tuokėsi per Jonines… Grįžau namo tikėdama, kad šventės reikalingos…

Kadangi Joninės ir pas mus, tai mano kaimynai irgi švenčia. Eina į parduotuvę alaus, pakeliui apsisioja mano išpuoselėtą medelį, (nes jam ,, treba”) grįžta jis su žmona ir draugas su žmona, visą pavakarę garsiausiai leidžia muziką (apie meilę), o žmonos klykia lyg pjaunamos ,,nemylėjau tavęs”. Santykis 1:2.Tobula.

Justas, 2010-06-25 11:06:17

Kodel tiek daug netobulumu,kodel tiek nuodemiu?Atsakymas aiskiai pateiktas “Bhagavad-gitoje”-tai geismas,kuris neigyvendintas virsta pykciu ir godumu.Tai egoistine meile paciam sau.o tokiu zmoniu niekas nenori myleti,nes nera meiles mainu.Taip tampama pesimistu,nera gyvenimo tikslo ir noro pazinti ir pakeisti save.Tik zmogus,neturintis materialiu troskimu,gali buti laimingu,nes jis laisvas nuo pavydo,pykcio,baimes,gobsumo ir kt. blogu emociju gali myleti kitus ir pats yra mylimas.Si tobulybe gali buti pasiekta tik pazinus Viespaties istatymus ir uzmezgus su Juo rysius.Laime ateina is dvasines energijos.Materiali laime yra iliuzine,todel virsta nusivilimu.Maerijoje laimes paprasciausiai nera.

Rasa, 2010-06-26 00:13:31

Justui: kodėl materijoje laimės nėra? Štai tarkim myliu kokį kūną ir kraują, tarkim vyriškį ar šuniuką, ar žiurkėną 🙂 Na suteikia laimės man ta materija 🙂 Ir piniginė po algos suteikia trumpą laimės akimirką, tik gaila, kad pinigai turi savybę tirpti, kaip sniegas pavasarį… Ir žmogus turintis materialių troškimų gali būti laimingas. Gal pav. žmogus nori pastatyti svajonių namą šeimai. Ar blogas toks jo troškimas? Ubagas nelygu laimė 🙂 Sutinku, kad pinigai irgi nelygu laimė, bet ne visiem jie kenkia, man tai nepakenktų šiek tiek didesnis jų kiekis 🙂 Žinai, iliuzinė ar ne ta materiali laimė, bet valgyt norisi ir materialų maistą, vien dvasiniais dalykais soti būti nemoku.

Nors iš kitos pusės, jei aš gana laiminga, tai gal tikrai materialūs dalykai nelabai svarbūs, nes aš mažai ką turiu 🙂 Neturiu nei vėžliuko, nei papūgos, nei naujo kostiumėlio, nei torto šaldytuve… Galvoju, ko čia man dar reikėtų… Šiuo metu lyg ir nieko daugiau netrūksta, bet vis vien nieko ir neturiu.

O, prisiminiau, ką turiu materialaus naujo! Na, rasų išvakarėse radau grįžus po darbo ant stalo mažą paparčiuką! Dabar bus visada po ranka, jei pražydėtų… 🙂

Labanakt visiems 🙂

Rasa, 2010-06-26 00:17:08

Nepris-iui: pokštinykas 🙂 Ir pamiršai pabraukti net du žodžius! Ir dar, kai pabrauki tuos žodžius, tai pasistenk, jei galima, padaryti, kad ant jų paspaudus lietuviškai būtų parašyta, čia gi pasitaiko Rasų, kurios nesupranta angliškai 😛

tikras lietuvis, 2010-06-26 10:17:30

Matildai.

Nelaimės, nes jų treneris (Maradona) su kostiumu atrodo kaip beždžionė. Ir elgiasi taip, nes įsivaizduoja buvęs geresniu už Pelę, nors buvo nemažas sukčius.

tikras lietuvis, 2010-06-26 10:21:05

P.S. o ir jo vardas – Diegas. Jūs žinote, kad lietuviams toks žodis (diegas) yra neigiamas? Ne be reikalo sakoma apie blogą žmogų – geras diegas. Maradona yra kaip tik toks. O jo pamėgimas bučiuoti žaidėjus aiškiai rodo polinkį į pederastizmą. 🙂

Nepris, 2010-06-26 11:41:41

Justui: arba netiksliai išsireiškėte, arba ne taip supratot kažkurias Gitos vietas — nemanau, kad ten būtų kas nors taip vienareikšmiškai pasakyta prieš materialų turtą. Gal turėjot galvoj materialų protą, kuris įsikabina fizinės regimybės, ir atsisako matyti aukštesnę tvarką?

Rasa, o ten ne Tau skirta, nes… Mes garsiai nesakom, bet mokėmės, mokomės ir tikriausiai dar ilgai mokysimės bendrauti … pagal Tavo pavyzdį. 🙂

Edgaras, 2010-06-26 12:22:27

Mums parduodama tai, ką patys norime gauti. Mums nereikia gerų braškių ar grėblių už atitinkamą kainą. Mums reikia akivaizdžiai vakarykščių braškių ir pasakos magaryčių – ką tik iš daržo, prieš valandą skyniau! Tai gerai nupirkau – ir už pusę kainos, ir ką tik skintos! Nors žinau, kad taip nėra, bet aš save įtikinsiu, ir įtikinsiu žmoną, ir vaikus. Patys prašomės būti apgauti, norime tikėti stebuklais.

Mažai kam reikia gerų prekių. Reikia geros istorijos.

Burgis, 2010-06-26 15:03:58

Edgarui: tiksliai pastebėjote! Aš ir stebiuosi, ir pykstu, kodėl žmonės tokie nereiklūs, bet nusiraminu pagalvojęs, kad kitiems yra tik vienas kriterijus – kaina… Visą gyvenimą jie taip ir gyvena – kaip čia nieko sunkiai nedirbti, nesimokyti, beveik nieko neuždirbti, bet beveik nieko ir neišleisti. Ką tu jiems padarysi?

Burgis, 2010-06-27 19:04:38

Na, matėte? Anglai įmuša antrąjį įvartį, galbūt lemiantį rungtynių baigtį, visas pasaulis tai mato, bet … teisėjas nemato ir neįskaito! Ir tai – XXI amžius?! Pasiilgau tobulybės, seniai žavinčios lengvojoje atletikoje!

petras, 2010-06-29 13:28:28

viskas čia normalu. juk neleidžiama teisėjams žiūrėti pakartojimų ekrane sulėtintu vaizdu :DD o lengvojoj atletikoj nėra tobulybės, nes ten patys sportininkai sukčiauja 😛 kaip sakoma mūšyje visko nutinka ir galų gale lieka laimėtojas ir pralošęs 🙂