Tokie mes buvome…

Tas kairėje – tai aš… Kiti du vyrukai – mano broliai. Dvi panelės – mūsų pusseserės. Daugiau kaip po 50 metų (!) iš vienos jų gavau laišką su šia nuotrauka! Gražų laišką ir forma, ir turiniu. Matote, ta švietimo istorija pasiekė ir Tauragę…

*

Pusseserė 12 metų už mane vyresnė, o prisiminė, parašė… Būsiu Tauragėje – būtinai aplankysiu! O kol kas iš širdies dėkoju!

*

Parašyti apie tą laišką paskatino per radija išgirsta laida „Nelaisvės anatomija“. Matote, dabar daugiau važinėju tei ir radijo dažniau paklausau…

Laidos vedėjas Tomas Čyvas daug jaunesnis už mane (gimęs 1972 metais, tada, kai aš baigiau universitetą…), bet drąsiai nagrinėja praeitį. Šį kartą laida buvo apie muziką: kokia ji buvo netikusi, kaip sunku buvo gauti, paklausyti geros muzikos įrašų…

*

Na, aš muzika niekada nesidomėjau, bet ir nepasigedau. Mes dainuodavome! Net neišgėrę. Pavyzdžiui, dirbdami, važiuodami. Žinoma, aš dainuodavau blogai, kaip ir dabar, bet mano širdis dainuodavo gerai!  Taip, aš jaučiau nelaisvę, Sibiro tremties pasekmes, bet laimė, kokia laimė – aš nė už ką nesutikau liūdėti, pykti, blogai gyventi! Buvau jaunas, gražus ir protingas – nelaisvėje tokio nesugniuždysi.

*

Peikiantis praeitį ir giriantis dabartį rizikuoja dvigubai: pirma, kai kas gali įtarti, kad anais laikais tas žmogus buvo nevykėlis – nei ryžtingai kovojo prieš sistemą, nei mokėjo laimingai gyventi nelaisvėje; antra, po daugelio metų, kai dabartis jau bus praeitis, tą žmogų gali keikti, peikti jau kitas praeities niekintojas.

*

Jaunieji mano draugai! Laimingi gyvenkite čia ir dabar! Dainuokite ir šokite! Nepykite. Šypsokitės. Prisiminkite Merfio dėsnį: jei yra blogai, tai artimiausiu metu dar pablogės.

Atsakymai

Burgis, 2015-01-12 14:28:59

Nostalgija…

aina na, 2015-01-12 15:59:56

Žemėj Lietuvos,

Ąžuolai žaliuos ir t.t.

Elena, 2015-01-13 00:41:28

Visai ne i tema,atsiprasau, bet labai norisi dar siandien pasakyti Jums, p. Burgi, dideliu aciu. Turejau ilga malonu retro vakara. Aciu Jums uz sandeliuka. Labai aciu.

Burgis, 2015-01-13 09:01:14

Elenai: Jums ačiū!

Giedrius, 2015-01-13 11:53:17

Paskaitau ir nė nežinau ką galvoti. Jei žmogui yra blogai, tai pirma reikia paklausti, kas jį varžo. Gal jūsų patarimai ir veiksmai veikia visai priešingai. Taip kaip ir dainos ir šokiai problemų nesprendžia. Nebent žmogus perdegęs ir nuolat yra ant ribos! Tada greičiau spausdamas jį persmaugsi. O pasekmėms priežastis reikės išgalvoti.

Gintas, 2015-01-14 09:59:21

… gili mintis (turbūt). Ne kiekvienam “įkirsti” ją… O Sausio 13 d. ir nėra p. Bronislovo minčių. Gaila…

Burgis, 2015-01-14 10:12:21

Gintui: vakar buvau Vilniuje, vakar apie tai kalbėjau per „Žinių radiją“, bet šiandien, pavėluotai, parašysiu… Ačiū Jums!