Tokios tos Lietuvos žinios…

***

Mane sunku išmušti iš vėžių, bet šiąnakt anūkėlė pabudo vidurnaktį ir pareikalavo pakeisti lovos kaimyną: senelį į tėtį. Neišsimiegojau… Vištytyje „užsivedžiau“, bet delfininkai apgadino šventę… Jau vakar, vos ta žurnalistė (žurnalistė?!) paskambino, supratau, kad kažkas tyčia purvo vonią parengė išleistuvėms. „Visi pasibaisėję, kad tokie dalykai dedasi jūsų gimnazijoje…“, – pasakė „žurnalistė“ (matyt, atliko išsamų tyrimą…). „Direktorius pritaria patyčioms!“ – klykia komentatoriai. Vargšai žmogiukai, numirs iš pasiutimo, jei ko nors išradingiau nesugalvos.

*

Perskaičiau visus 200 komentarų vien dėl to, kad keli iš jūsų stojo ginti gimnazijos, stojo ginti manęs. Dabar jau tikrai galiu eiti ir įteikti atestatus geriausios Lietuvos gimnazijos abiturientams, brandą pasiekusiems abiturientams, Lietuvos piliečiams, kurių nepaveiks jokios „Lietuvos žinios“! Mes žinome savo klaidas, mes žinome savo bėdas, bet mes žinome ir savo stiprybės šaltinį. Kol nors keli atsistos šalia, kai man bus sunku, kai mums bus sunku plaukti prieš srovę, kai mums reikės įveikti purvo laviną – mes laimėsime! Ir aš gėrėsiuosi jumis, kaip šį vakarą gėrėsiuosi visais šių metų abiturientais.

Atsakymai

Burgis, 2012-07-18 15:42:19

Delfininkai, ateikite! Po tris ant vienos rankos…

NiekurNeiva, 2012-07-18 17:08:23

Rezultatai kalba už save. Tikiu, kad ir draugai, ir daug daug nepažįstamų džiaugiasi, gėrisi Jūsų, Jūsų bendraminčių, bandančių Jumis sekti, Jūsų gimnazistų pasiekimais.

Kaip žinia, “žygiais, o ne žodžiais mes Tėvynę mylim…”. Nuoširdžiai sveikinu – ir tiesiog negadinkite sau nuotaikos tokiais pigiais, karts nuo karto, neva “tinkamais” monentais pasikartojančiais išpuoliais. “Neužsiveskite” šiame šalikelyje…

Ice, 2012-07-18 17:49:50

Direktoriau,socialiniame tinkle gimnazistai tiek esami,tiek buvę dalinasi nuorodomis ir gina jus,gimnaziją,nes tik mes žinome,kaip yra ištie,kokia situacija. O visi tie,kurie kalba tokius dalykus,nori tik sumindyti mūsų garbę. Bet mes nepasiduosim,nes mes tikim gimnazija.

Dominykas, 2012-07-18 21:31:03

Siūlymas – ar nevertėtų pasiūlyti moksleiviams tiesiog pakeisti pavadinimą? Pvz., “uogos” ir “grybai”? Vietoje “metų pasigaidinimo” – “metų nusigrybavimas” ir t. t.? Esmės, idėjos, man regis, pernelyg nekeičia, o pašaliniams komentatoriams tikrai nebeliktų priežasties kibti. Pats niekada nesmerkiau tų “gaidžių”, na bet jūsų gimnazijos reputacijai tokie pavadinimai išties gali kiek kirsti…

T., 2012-07-18 22:08:40

Šunys loja, karavanas eina. Visi komentuojantys kritikai nuomonę susidaro tik iš šališkai pateikto straipsnio, kai tuo tarpu dalyvavę nominacijų įteikimuose žino, kokia forma tai iš tikrųjų vykdoma.

Pretekstas masei ‘loti’ kaip ir yra (kai straipsnis pateiktas būtent taip), preteksto bijoti, kad kažkam gavusiam ‘gaidį’ ateityje atsiras psichologinių sunkumų, deja nerandu. Kaltinimai žlugdant jaunąją Lietuvos kartą taiogi nepagrįsti, atsižvelgiant į tuos pačius VBE/olimpiadų rezultatus..

Puikus žiniasklaidos manipuliacijos ir stereotipų kūrimo pavyzdys: 15min.lt šian straipsnis buvo apie 36% vaikų Fukušimos regione, kuriems jau pasireiškia pradinės vėžio formos. Taip, žinia šokiruojanti, bet.. Nestebina, kad toks straipsnis pasirodo(matomiausioje puslapio vietoje) būtent tada, kai tai yra kone aktualiausia tema šalyje. AE įvaizdis krenta akyse tų, kurie neturi savo argumentuotos nuomonės ir seka paskui gražesnį straipsnį. O iš tų gražių straipsnių, juk kažkas darosi pinigus..

“tik mirusios žuvys plaukia pasroviui” jei neklystu taip parašyta ant sienos savanorių-taikos požeminėje perėjoje. Linkiu nepasiduoti masės kritikai 😉

Fa, 2012-07-18 22:21:19

Gimnazistai daro renginius ne dėl reputacijos, o todėl, kad jie taip nori. Niekas neįsižeidžia, tik viena pavydi mama “ciongą” kelia…

Dominykas, 2012-07-18 22:22:19

Direktoriau, bet šie apdovanojimai vyksta tikrai ilgiau nei tris metus. Negerai meluoti, nes komentaruose tai greitai išaiškėjo, tačiau kadangi straipsnis didesnio rezonanso nesukėlė ir žurnalistam nebeįdomu daugiau gilintis. Ne vienas gimnazistas dirba RsV specialistu ir manau mielai pakonsultuotų gimnaziją

Andrius, 2012-07-18 22:34:18

Kazkaip labai jau panasu i pasityciojima tokios nominacijos kaip “metu pasigaidinimas”. Jus p. Burgi kaip “ypatingas direktorius” turetumet ta suprasti

nemezide, 2012-07-18 22:37:48

niu bent pakeiskit gaidžius į vištas 🙂 irgi paniekinama, irgi patyčios, bet bent jau be seksualinio smurto atspalvio 🙂

Fa, 2012-07-18 22:48:34

Apie gaidžius negalima, apie vištas – moteris įžeisi, apie kiaules – per daug nešvaru, apie grybavimą irgi pavojinga, nes čia jau politika kvepia… Būkim rimti ir parinkim moksleiviams leidžiamų vartoti terminų sąrašą prieš renginį, nes gali kam nors vienam nepatikti.

Vaidas, 2012-07-18 23:00:11

O man atrodo, kad tai parodo brandumą. Kokioje kitoje mokykloje galėtų vykti toks renginys tokiu pavadinimu?

Lukas, 2012-07-19 00:37:41

Vaidai, kurioj kitoj mokykloj mokiniai patys rengia tokius renginius, kokius nori, o ne kokius liepia pavaduotoja?

Burgis, 2012-07-19 06:34:16

Andriui ir kt.: žmonės gerieji, ar jūs tik rašinėjate, bet niekada nieko neskaitote, negirdite?! Vienas geras žmogus tarp delfininkų komentarų pataikė visą tekstą iš šios svetainės – mano nuomonę, nuostatą, požiūrį į paukščius-gaidžius. kaip reagavo komentatoriai? Niekaip!

*

Ne, aš nebeaiškinsiu visko iš naujo. Ir apie trejus metus neaiškinsiu – „žurnalistė“ turėjo užduotį ir ją įvykdė… Vakar per išleistuves citavau komentarą, kurį pasirašė „mama“ (15 val. 11 min.) – jis viską paaiškina: yra tokių žmonių, tokia yra visuomenė… Galiu tuos įniršusius tik užjausti. Jie nemoka gyventi laimingai – ir negyvens…

*

Aš laimingas, kad gimnazijoje „reguliavimas“, valdymas yra kitoks, kad gimnazija, jos moksleiviai ir mokytojai, pajėgūs patys, savireguliacijos principu įveikti sunkumus, grąžinti paklydusius į mūsų bendruomenę arba jais atsikratyti. Norintiems žinoti mano nuomonę visais klausimais, nėra jokių problemų, net ši svetainė tam skirta. Klauskite – atsakysiu.

*

Matote, kokį ilgą komentarą parašiau. Tai todėl, kad mano lovos partnerė ką tik vėl pabėgo pas tėtį… Tokios tos panelės.

mama, 2012-07-19 11:18:53

Gerb.Direktoriau, ačiū už gimnaziją, už Jūsų rūpestį, už tai, kad gimnazija palieka pačius šilčiausius prisiminimus vaikų širdyse, kad mokote gerbti, mylėti ir būti savimi, kad mokiniams, uždarius gimnazijos duris, norisi vėl ir vėl į ją sugrįžti, kad mokiniai, iškilus problemai, gali visada kreiptis į Jus ir žino, kad bus išklausyti. Džiaugiuosi, kad mano vaikas gali mokytis šioje gimnazijoje. Stiprybės Jums.

juokinga, 2012-07-19 12:22:54

Neskaičiau kas ten rašoma tame DELFYJE, bet nėr dūmų be ugnies. Galima įsivaizduoti, kokia atmosfera ir papročiai vyrauja šitoj ir kitose “priestižinėse” mokyklose. Nesakau, kad visa tai būtinai organizuoja direktoriai, bet kad nesusitvarko – tai faktas. Toleravimas ir yra parama pačia tikriausia prasme. Duodu kepurę prišikt, kad vadovybė elementariai nežino ką daryt. Zonoj irgi valdžia galbūt nenorėtų zekiškų poniatkių, bet kaip jas išgyvendint tiesiog nežino. O gal kartais ir tyčia patyliukais tai remia kaip neformalios zekų savivaldos apraišką, padedančią palaikyt šiokią tokią tvarką.

Iš kito pusės tokios buduliškos gimnazistų pramogos parodo, kad greičiausiai jie netgi nebesupranta ir nebeskiria, kas blogai, kas gerai. Geroj šeimoj auklėtas vaikas tiesiog turėtų tokius vištyčius ir panašias meroprijatijas ignoruot, kaip ir jo tėvai. Bet daugelis greičiausiai bijo užsitraukti gimnazijos valdžios nemalonę. Kaip matom, ne be pagrindo.

Vaidas, 2012-07-19 12:24:44

Lukai, nesupratai manęs :). Kitoje mokykloje toks renginys ne tik kad nevyktų, nes vadovybė neleistų (man patiko, kad gimnazijoje nebuvo uniformų 🙂 ), bet jei ir vyktų, tai be šansų suorganizuoti skoningai, be užgauliojimų ar psichologinių traumų mokiniams.

Delfi komentatoriai teisūs sakydami, kad tai kalinių kultūros propagavimas, nes jie tokiame pasaulyje ir gyvena, tokias mokyklas ir baigė. KTUG tas negalioja.

Kartą buvau mainuose su mokykla iš Panevėžio. Vienas dalykas, kuris nustebino, buvo tai, kaip mokytojai reaguoja į moksleivius. Jie juos jau laiko ramybės drumstėjais, nusikaltėliais. Bijo nesuvaldyti situacijos, todėl nepelnytai griežtai reaguoja į prasižengimus. Balsuoti tokioje aplinkoje už “Gaidžius” – be šansų.

Todėl ir sakau, kad tai parodo brandumą.

Praeivis, 2012-07-19 13:09:26

juokinga:

Susinervinau. Juokinga, jūs, mano nuomone, nieko negalite įsivaizduoti ir nieko argumentuoto nesuregzti. Jūsų komentaras paremtas neteisingu visuomenės, nė karto nebuvusios toje mokykloje, sukurtu “prestižinės” gimnazijos įvaizdžiu, kuriuo remdamasis Jūs sukuriate kažkokią tai atmosferą. Tiesa, ji yra (atmosfera) bet daug geresnė, nei Jūsų trumparegiškas matymas gali suprasti.

Kokia dar gimnazijos valdžia? Koks nesusitvarkymas? Šnekate vėjus, suprantama, juk jūs apie gimnaziją žinote tik iš Direktoriaus blogo ir delfi komentatorių, o pastarasis jums – šventas nesibaigiantis šaltinis. Aš jums neaiškinsiu, kokie santykiai yra tarp mokinių, mokytojų, pavaduotojų ir direktoriaus, nes jūs net nesistengsite suprasti, jums patogu mąstyti taip, kaip mąstote. Esate neteisus ir tiek.

Geroj šeimoj auklėti vaikai gandų neskleidžia, tai viena. Jūsų buduliška pramoga internete vaidinti pasakų bobutę tapo kažkokia masine liga, kuri yra daug baisesnė nei paukščiai ir gaidžiai.

osvaldas, 2012-07-19 13:12:06

juokinga gali jau nesti kepure,mano vaikai jau baige ktug ,galiu kalbeti, viskas ten gerai .sprendziame pagal savo sugedimo laipsni.

petras, 2012-07-19 13:14:02

juokinga, tai kad pats naudoji neaiškius rusiškus žodžius, žemini kitus žmones vadindamas juos taip pat neaiškiais žodžiais ir viską taip nupasakojai, lyg pats būtum toje “zonoje” sėdėjęs ne kartą. todėl man tavo pamokymai ir pamąstymai juokingai graudūs atrodo.

petras, 2012-07-19 15:37:04

Galim iš kitos pusės mąstyt. jeigu didelė dauguma moksleivių rengia kažkokius rinkimus ir juose dalyvauja, tai manyčiau reiškia, kad viskas tvarkoj. jeigu tie rinkimai būtų tokie baisūs žiaurūs ar iš kažko būtų tyčiojamasi, tai manau dauguma moksleivių juos ignoruotų ir jie vyktų siaurame rate tik tarp tų, kam jų reikia. manyčiau čia eilinis kartas, kai pikti žmonės dairosi į svetimą kiemą, bando primest savo tvarką (tipo viskas turi būti pagal mus, nes mes esame už TEISIBE). ir apskritai problemos nebuvo ir nemanyčiau, kad bus, kol nepradeda pavieniai keli žmonės kelt bangas. ir kaip matau, Kaune, jau madinga rėkt ir burnot vardan vieno žmogaus nuomonės ar jo “teisybės” net neįsigilinus. juk moksleiviai patys nori daryt tokius rinkimus, kurie niekam nėra žalingi, tik kažkam neįtinka vien dėl to, kad žmogus nesugeba džiaugtis gyvenimu.

slidu, 2012-07-19 17:04:46

juokinga: labai tendencinga nuomonė ir pagiežinga be to. Nebuvau KTUG, bet simpatizuoju jai, gaila, kad nebeturiu vaikų, kurie galėtų ten semtis žinių. Ten susirinkę žmonės yra šiek tiek kitokie nei eilinėje mokykloje, kitaip sakant, tokių, kitokių ten dauguma. jei nori mokytis, siekia žinoti daugiau, yra išprusę. Gal jums ir keista, bet jie žodį “gaidžiai” gali suprasti tik kaip paukščio pavadinimą (kas duota, pasirodo, ne visiems) ir dar, be to, tokio, kuris neskraido 🙂

Rasa, 2012-07-19 21:53:42

Juokinga: prisiprašei… Duok kepurę 🙂

Rasa, 2012-07-19 21:54:54

:))))))))) Oi, per vėlai pamačiau, kad jau prieš mane užsiprašė 😛

Matas, 2012-07-20 00:15:31

Taip ir norisi trenkti kompiuterį į artimiausią sieną, kai pamatai, kad avigalviai iš delfi jau ir čia pradeda įsikūrinėti, minusus protingesniems komentarams bespaudydami.

Prieš maždaug pusantrų metų direktorius manęs paklausė klausimo (nežinau, galbūt retorinio), kurio esmė buvo tokia: “O tu ar padėtum, ar gintumei, jei kažkas norėtų mane nuversti, išmesti, atsikratyti?”

Nuo to karto nėsyk nesuabejojęs atsakyti galiu tik tvirtu “Taip”. Taip pat, kaip ir, jeigu ne visa, tai bent didžioji dalis gimnazijos. Taigi, pavyduoliai ir nekentėjai, siūlau grįžti atgal į delfi, nes šičia tiktai patiklesniems tėvams blogą įspūdį darote.

Saula, 2012-07-20 13:33:09

Delfyje nerašinėju. Čia dauguma atveju pritariu svetainės šeimininko mintims. Bet šioje temoje paabejosiu: būsiu nepopuliari, bet pagalvojau apie tą vaiką, kuris gavo nominaciją “gaidys” (ar pan.). Taip, jis gal šypsosi… Negi parodys, kad nepatiko, kad jį išrinko nevykėliu. Nevykėlis tai dar būtų nieko (tokių buvo ir bus). Bet juk koks nevykėlis – “gaidys”! (galime čia postringauti apie šios nominacijos pavadinimo kilmę, bet tikrai jo kilmė ne iš P.Širvio “sodžiaus giedorių gaidžių”. Tas pavadinimas skirtas sustiprinti neigiamą atspalvį. Taigi gimnazistai žino, kokį. Deja)

Nei vieno mūsų nuomonė čia nesvarbi. Mes nežinome, ką patiria nominantai “gaidžiai”. Tik jų apklausos rezultatas būtų TIESA (ar tai paprasčiausios patyčios, ar branda).

Burgis, 2012-07-20 13:49:35

Saulai: tai tas mane labiausiai ir siutina, kad mane kaltina pritariant tam! Nagi paklausinėkite gimnazistų, ką aš salėje šiemet pasakiau prieš renginį! Nagi paklauskite gimnazijos moksleivių prezidento, už ką jis manęs atsiprašinėjo! Pagaliau paskaitykite šioje svetainėje – ir ne šių metų įrašus! – ką aš manau apie tą renginį ir „krikštynas“. Pakalbėkite su ta mūsų mokytoja, kurios sūnus ne pirmus metus „gaidinamas“. Tai jei jau net mokytojai-mamai nekliūva, tai kaip man vienam įveikti visus? Prievarta? Jėga, kaip tie idiotai komentatoriai reikalauja?! Ne, niekada! Skundikai ir žurnalistai pavėlavo! Ir mokytoja, ir prezidentas, ir pulkas moksleivių jau patys suprato, kad to renginio, tokio renginio mums nereikia. Tai gražiausia ir geriausia, ką mes pasiekiame – žmonės supranta, pajaučia! Toks ir yra mūsų, mokytojų, uždavinys. O dabar ta šiukšlinė žiniasklaida kala mane prie kryžiaus, lyg aš skatinčiau patyčias. Tegu kala. Tai nupirktai „žurnalistei“ nebeliko nieko kito, kaip pasinaudoti mano teiginiais, kad dauguma gimnazistų nelaiko to patyčiomis (tai tiesa!), nes niekas nesiekia pasityčioti (to bukagalviams, nemačiusiems KTUG, nesuprasti!) kad tai nėra reikšminga mūsų gimnazijai (vienos pertraukos renginys!).

Pasikeitė ir dar pasikeis „krikštynos“, pasikeis ir šis renginys, bet niekada jau nepasikeis ta Kučinskaitė, ta žiniasklaida. Ir likimas jiems atkeršys – jie niekada nebus mėgstami, ji niekada nebus laiminga, o jei turės vaikų – ir tie nebus laimingi…

Q.E.D. šia tema…

Saula, 2012-07-20 13:55:25

Matai, netrenk kompiuterio į sieną. Tokio direktoriaus reikia dar paieškoti. Tie nepritarimai (ne “minusai”) ar kokios nors internetinės nuomonės neturi jokio ryšio su grėsme. Prisipažinsiu, norėčiau, kad mano mokyklai vadovautų toks žmogus. Asmeniškai pažįstu keletą direktorių, kurie neverti būti jais. O p. Burgis – direktoriaus pavyzdys.

Sėkmės ir sveikatos, p. Bronislovai!

Burgis, 2012-07-20 14:30:29

Ačiū, Gerbiamas Kolega Saula! Aš norėčiau, kad čia būtų daug tokių komentatorių… 🙂

Saula, 2012-07-20 15:20:03

Daug ir yra. Tik protingi žmonės turi begales užsiėmimų. Galbūt ne visada turi laiko čia rašyti. O tie “nepatinka” sumažės, kai pagerės oras – atostogaujantys, neturintys ką veikti užsiims kuo nors kitu 🙂

Aš ir pati dabar atostogauju ir žvejočiau, jei būtų geresnis oras 🙂

Komentatoriams linkiu pozityvo. Saugokime vienas kito sveikatą. Lietuvių mažėja 🙂

Vaidas, 2012-07-20 17:51:27

Saula, aš buvau nominuotas “Gaidžiui”, tiesa, nelaimėjau :). O visiems kitiems – gėda mano tokiai sužalotai asmenybei dalinti minusus.

Direktorius teisus – pusvalandžio trukmės renginukas salytėje nublanksta prieš kitus puikius renginius. Žygiai, šimtadienis, GFL ir GKL, filmų, žaidimų vakarai, visa eilė kitų renginių. To niekada nepamiršiu. Bet renginiai – tai ne gimnazija. Patys moksleiviai kuria ją, ir Direktorius gali tik stengtis pakreipti.

Pabaigai – jei nesate nė karto dalyvavę lapkritinėse, negalite nieko sakyti ir apie atmosferą KTUG.

Anonimas, jums leidus, 2012-07-20 18:12:43

Įdomiausia, kad į šią situaciją itin jautriai sureagavo homoseksualų stovykla (galima pamanyti, jog ir žodis “gaidys” jų taip pat monopolizuotas, kaip ir tolerancija ir pnš.) O iš jų pusės jums, direktoriau, – ir kaltinimai jaučiant malonumą dėl tokių renginių, ir vos ne ketinimai patupdyti į teisiamųjų suolą. Mažų mažiausiai – įdomu.

http://www.gayline.lt/Gimnazijoje-kasmet-renkami-gaid%C5%BEiai.d?sid=6727

Saula, 2012-07-20 18:14:31

Vaidai, šaunuolis!