Toks keistas, keistas darbas… Širdimi.

Pastarosiomis dienomis svarbiausias mano darbas – paskirstyti fondo lėšas. Trys puikūs mano pagalbininkai rinko iš 12 kandidatų verčiausius paramos. Pasakyčiau, kad balsavimas labai primena „Euroviziją“: bendra tendencija aiški, bet balsų išsibarstymas labai didelis.

*

O tada aš jau sėdau prie sąrašo, prie rekomendacijų ir galvojau, galvojau…

Keistas tas galvojimas: pinigai ne mano (nors dosniausiai fondą parėmė mūsų dvi jaunosios šeimos…), kandidatų paramai gauti nepažįstu, pinigus aukojusių žmonių pasiklausti negaliu…

Protu to darbo neatlikčiau. Tenka dirbti širdimi. O ji gelia dėl to, kad visus, visus norėčiau pradžiuginti – jiems visiems labai labai reikia paramos.

*

Bet pasirinkome penkis… Iš Kalvarijos, Zarasų, Klaipėdos, Mažeikių ir Grigiškių. Manau, kad Jūs, gerieji rėmėjai, apsidžiaugtumėte dėl to, jog jūsų pinigai praskaidrins tų vaikų gyvenimus.

*

Kol kas mūsų fondas kuklus. Aš vis tikiuosi, kad pradės veikti principas: geriau iš daugelio po mažiau, nei iš kelių po daug. Įsivaizduokite, kad 500 žmonių paaukoja po 20 eurų. Tai juk didelė suma! Tik kaip „pasiekti“ tuos 500 žmonių, kaip įtikinti juos, kad rėmimas yra labai prasmingas, labai teisingas, labai moralus gyvenimo elementas?

*

Aukokite…

Ačiū!

Atsakymai

no name, 2016-02-26 18:24:18

p. Burgi, noriu užduoti tokį “tinginio” klausimą – ar labai techniškai sudėtinga ir/ar finansiškai neapsimoka padaryti tokį instrumentą, kad pas Jus svetainėje paspaudus ant nuorodos “paramos fondas” (ar ank kokios naujos ikonos, pavyzdžiui, “aukok”) būtų galima iš karto nukeliauti į to fondo sąskaitą? Mano keletas tinginių pažįstamų sako – negi negalima kažkaip su minimaliu judesių kiekiu tą gerą darbą atlikt? Tik nerašykit apie tai, kokie tie žmonės tinginiai ir negali atlikti kelių copy-paste veiksmų:)

Burgis, 2016-02-26 19:20:38

no name: neabejoju, kad galima, bet aš to padaryti nemoku… Pagalvosiu.

no name, 2016-02-26 20:03:35

p. Burgi, ačiū. Ir už pažadą pagalvoti, ir už fondą, ir už galimybę aukoti patikimam fondui.

TINGINYS, 2016-02-26 21:25:21

No name:

Jei ieškai priežasčių, tai vis tiek neaukosi.

Kas žino ar turi sąskaitą paypal.com ar paysera.lt ar moneybookers.com.

Kad p. Burgis išmokti gali išmokti padaryti daugybę mygtukų aukojimui neabejoju, bet ar bus daugiau aukotojų- kažin…

Darykit, o ne ieškokit priežasčių kodėl nedarot 🙂

no name, 2016-02-27 08:53:17

TINGINIUI: Iš ko Jūs sprendžiat, kad nedarau (nors tai ir visiškai ne Jūsų reikalas)? Jei tik iš to, kad išsakau nuomonę, kaip galima būtų palengvinti pačią pinigų nukeliavimo į fondo sąskaitą procedūrą, tai Jūsų išvados labai jau skubotos. Beje, tikrai nemažai mano kolegų aukoja labai spontaniškai (ypač, jei kalbam apie nedideles sumas iki kokių 100 EUR), todėl kuo lengvesnis kelias iki mygtuko paspaudimo, tuo didesnė tikimybė, kad aukotojų bus daugiau.

pasiulymas, 2016-02-27 12:10:43

Ar negalėtų to mygtuko padaryti hackeris, plataus profilio programuotojas, laisvas nuo vedybinių įsipareigojimų ir padedantis lėšas skirstyti?

Arnas, 2016-02-27 13:45:09

Kalbant apie tai kaip pasiekti tuos 500, manau, viskas susiveda į ‘fundraising’o’ pastangas. Jungtinėje Karalystėje aukojimas labai didelė kasdieninė žmonių socialinės veiklos dalis. Prieš kiekvieną sporto renginį ar šiaip kokią progą žmonės renka pinigus labdarai. Darbovietėse vyksta įvairios programos skatinančios rinkti pinigus labdarai ar savanoriauti. Jau nekalbant apie savanorius gatvėje, parduotuvėse, beldžiančius į duris ir t.t. Dėl to britai vieni iš daugiausiai pinigų labdarai skiriančių žmonių pasaulyje. Manau, iš prigimties žmones labai lengva pajungti prisidėti prie gero tikslo, tereikia mažo postūmio. Ir sutikčiau su no name, kad patogumas yra labai svarbu šiais laikais.

Siekiant kelti šio paramos fondo populiarumą, būtų galima svarstyt įvairias idėjas. Galima būtų išsirinti p. Burgiui kelis pagalbininkus / savanorius ar netgi sukurti kažkokį papildomą vykdomąjį komitetą. SSE Rygoje buvo paramos fondas, kurio vykdomąjį komitetą kiekvienais metais rinkdavo iš studentų. Šiuo atveju keliems moksleiviams (KTUG ar ne tik) savanoriavimas p. Burgio paramos fonde galėtų būtų puiki proga išugdyti praktinius įgudžius organizuojant NVO veiklą (nekalbant apie puikią eilutę CV). Ir spėčiau, kad pamatytumėme neprastų ir įdomių rezultatų.

qwerty, 2016-02-27 17:37:20

Arnai, be vykdomojo komiteto, pulkų savanorių dar reikia, kad tinklaraštininkas fondui prestižines patalpas išsinuomotų, CEO paskirtų, gerus baldus įsigytų, ofiso techniko, kavis aparatų, sekretorių beigi kitokių padėjėjų priimtų. Ir dar automobilių reikia bent kelių tai tikrai su fondo logotipais.

Burgis, 2016-02-27 17:55:47

Mieli svetainės lankytojai! Nesipykite ir ant manęs nepykite. Šis fondas gerokai skiriasi nuo visų kitų fondų. Jei aš išvystyčiau bent kiek aktyvesnę veiklą, kas patikėtų, kad tai darau be naudos sau? Juk net teismas nepatikėjo, kad nesu smurtautojas, prievartautojas…

Kita vertus, aš ir nenoriu labai aktyvaus darbo su tuo fondu, nes vis dar manau, kad galiu būti kai kam naudingas ir kitaip.

Trečias dalykas, jei pinigų būtų daug, o pageidaujančių paramos nedaug – negerai, bet dar blogiau, jei būtų atvirkščiai…

Ketvirtas dalykas, labai išplėtus tą veiklą, atsirastų rizika, kad galime netyčia „paremti“ nesąžiningus žmones. O sukurti patikimą, išsamią kontrolės sistemą nėra lengva.

Ir pagaliau penktas dalykas – aš noriu, kad fondui aukotų tik tie žmonės, kurie mane pažįsta, kurie manimi pasitiki.

Arnas, 2016-02-28 00:41:55

Tai tikrai niekas nepyksta ir nesipyksta:) Idėjos nemokamos, o kas dar geriau – neįpareigojančios. Galbūt pakomentuočiau, kad išrinkus kelis aktyvius moksleivius savanorius, Jūs dalį vargo (o gal ir beveik visą?) galėtumėt perduoti. Su jie su jaunatvišku entuziazmu galėtų žmonėms, kurie Jus pažįsta, įvairiais būdais priminti, kad kažkur Mickūnuose gyvena mergina, kuriai reikia pinigų nuvykti į Vilnių pasiruošti valstybinei olimpiadai, o mokytojus Joniškyje iškamantinėti apie vaikinuką, kuris po pamokų lituoja mikroschemas.

Tai pasakęs, vėlgi noriu pabrėžti, kad nebandau sakyt, kad per mažai ir taip darot. Tikrai ne!! Manau, kad pastaruosius dešimtmečius buvoje ir vis dar esate Didvyris Lietuvos švietimo sistemoje. Tiesiog šovė į galva idėja parašiau, gal pravers.

Burgis, 2016-02-28 08:15:46

Ačiū, Arnai, aš ne apie Tave rašau, kai rašau apie pykstančius. Aš žinojau ir žinau, kokio gerumo Žmogus esi. Ir Tavo idėjos geros, aš atidžiai jas nagrinėsiu. Bet viską reikia suderinti, pavyzdžiui, su gydytojais…