Tolima ir artima

Nebenoriu cituoti Lenino, kuris sakė, kad neįmanoma sukurti komunizmo vienoje atskiroje valstybėje.

Nebenoriu cituoti Stalino, kuris aiškino, kodėl 14 sąjungos valstybių turėjo turėti sieną ne vien su tos sąjungos valstybėmis – kad galėtų atsiskirti. Matote, pravertė…

*

Bet noriu dar ir dar kartą jums visiems pasakyti, kad tu, tavo šeima negali būti laiminga, saugi, rami tol, kol nebus tinkama jai aplinka: miestas, valstybė, įstatymai, žmonės. Neklausote!

Rūpinatės savo vaikais, o ne visų žmonių vaikais.

Rūpinatės savo gatvės duobių užlopymu, o ne visuotiniu duobių lopymo (geriau – kelių tvarkymo!) principu.

Rūpinatės tik tais įstatymais, taisyklėmis, kurie šiuo metu jums aktualūs, bet nenorite matyti visumos – kur eina valstybė?

*

Tai aš ir sakau: jūs nespėsite mirktelėti, o tolima taps artima! Tai, kas kitiems, bus tai, kas jums… Ir tada gali būti vėlu.

Atsakymai

Burgis, 2014-11-26 10:43:38

Apsidairyk…

Giedrius, 2014-11-26 13:19:02

Taip, reikia ir už save atsiprašyti, būna kartais per daug įtraukia artima aplinka. Susiskaldžiusioje ir uždaroje visuomenėje visi skęsta atskirai po vieną… Daug nematomų žmonių, šeimų – niekieno duobės… Daug nesaugių kelių, didelis pasipriešinimas gyventi atvirai ir greitai. Moraliai akla ir nejautri visuomenė. Joks pilietis negali būti vertinga visumos dalimi be gebėjimo įsijausti ir suprasti. Miestelyje iš kurio esu kilęs priimdavome natūraliai tai, kad esame tarpusavyje priklausomi. Jei kuom nors netikėtai susergi, gali pasiskambinti vaistininkei. Kažkam artėjant žiemai sudegė malkinė, visi apie tai sužino ir kažkiek padeda. Mieste visai kitaip, kad tai pajaustum reikia dalyvauti visuomenės gyvenime, kažką reikia jai kurti ir teikti nuosavo, apibrėžti santykius ne taisyklėmis, o pasitikėjimu, kad teisingai įvertins. Ir čia tuoj susiduri su jos problemomis.

prabegom, 2014-11-26 14:17:36

Gladwel savo knygoje “Lūžio taškas” gražiai aprašo, kaip įvyksta lūžio taškas, arba tas momentas, nuo kada jai matome ne šiaip pokytį, o esminį. Kas sukelia “teigiamą” epidemiją. Ar tai valdoma? Greičiausiai ne, nes lygia greta tas pats įvykis, ta pati motyvacija ir pradiniai darbai gali baigtis lūžio tašku, o gali jo nepasiekti.

Virgilijus, 2014-11-27 20:15:12

Giedriui: tiesiai į tašką. Ačiū.