Tradiciškai? Tradiciškai!

Ką jaunoji karališkoji pora šiandien galėjo daryti kitaip, nei jų pirmtakai šimtmečių šimtmečius? Ne kažin ką… Čia tau ne kaimo vestuvės! Palaukite, o ką jau tokio „kitaip“ dabar daro kaimo vestuvėse?

***

Neturėjau laiko stebėti karališkųjų vestuvių – buvau konferencijoje kūrybingiems mokytojams ir kūrybingiems vaikams. Vien tam, kad pasitikrinčiau – ar aš teisus? Teisus. Tradicijos išsaugotos: vaikai padainavo, pašoko, buvo darbų parodėlė, edukologai kalbėjo edukologiškai… Po savo anarchistinio vingio vis tiek gavau tradicinę rožę.

*

Mokykla! Ar tu mokai? Ar tu mokaisi? Ar tu spėji su permainomis gamtoje, pasaulyje, žmonėse? Ar tu saugai „tradicijas“, ar tiesiog kitaip nemoki? Suprasčiau, jei tik mes, mamutai, mintume tradicijų dviratį, o jauni pro šalį lėktų riedžiais, riedlentėmis, jėgos aitvarais, … Bet ar nėra atvirkščiai? Tai, kas mums jau nusibodo iki gyvo kaulo (kalbėti su žmonėmis lyg su statistiniais vienetais, rodyti pateiktis, kurios prilygsta pasauliniam žodžių tvanui, kalbėti, kad būtų pakalbėta, ir pan…) perima jaunieji. Ir dar nuo savęs prideda: pasisveikinti, pristatyti ir padėkoti – iš rašto (kaip TV!), apsirengti taip, kaip nė mušamas neapsirengtum eidamas pas draugus ir kt.

*

Jaunieji mano draugai! Būkite tik nuoširdūs – ir viskas jums pavyks. Darykite kitaip! Darykite sau. Mokytis iš vyresniųjų reikia, bet tik to, kas natūralu, gera, priimtina. Kitką – atmeskite, aš jūsų prašau! Tai sakau princams, jų nuotakoms, moksleiviams ir mokytojams.

Atsakymai

kukutis, 2011-04-29 16:44:26

Gerai pasakyta.

Darth Vader, 2011-04-29 18:00:01

Daryti kitaip – vardan ko? Daryti sau – o ne vardan tiesos ar Dievo? Ir kas bus tas dievas, kuris atskirs “kas natūralu, gera, priimtina”? Aš, baigęs universitetą, gal ir galėčiau, bet ir tai sunkiai. Ar priimtinas Tomas Akvinietis,ar jo idėjos natūralios,geros? Ar priimtinas banalus Rablė, ar jo idėjos natūralios ir geros? Nežinau, man tai sunkoka. O mokiniui?

Mokykla turi saugoti tradicijas. Reikia atsiminti avangardito S.Dali frazę, kad tapyti moderniai gali tik tada, kai išmokai klasikinio piešimo.Mokykla perteikia mokslo žinias ir čia ji negali eksperimentuoti. Jau geriau tai, kas patikrinta laiko ir kieno trūkumai žinomi, negu tai, kas nepatikrinta laiko ir kieno trūkumus patirs ant savo pečių mokiniai/studentai. Kaip sakė išmintingas Gotikos laikųy autorius: “Nejudink iš vietos tų akmenų, kuriuos padėjo tavo tėvas. Nes naujobių reikia vengti, o senovės laikytis”.

Burgis, 2011-04-29 19:38:48

Noriu temos reitingų – čia! Nejaugi Vaderis teisus?!

loreta, 2011-04-29 20:39:20

Vaderis dažnai teisus:):)

Rasa, 2011-04-29 21:05:13

Ar Vaderis teisus?

Loreta, Vaderis VISADA teisus! Kol jo nebuvo, baubas prieš eidamas miegoti pažiūrėdavo, ar ten nėra Čako Noriso, o dabar ir Čakas ir baubas pasižiūri, ar ten nėra Vaderio.

Vaderis- oho, blyn!

Manau, Vaderiui niekada nepatiko dinozaurai…

Ko gero Vaderis laimėjo spoksojimo varžybas prieš statulą…

Tikiu, kad jis yra suskaičiavęs iki begalybės… DU kartus mažiausiai…

Ir įtariu, kad Tamsioji mėnulio pusė yra Vaderio šešėlis…

loreta, 2011-04-29 21:12:14

Ir kam taip pataikauji Šeimininkui, Rasa?:) Jei rimtai, kai svetainė buvo pritilus truputį, taip ir pagalvojau, kad šeimininkas sunegalavo. Ir išsigandau. Nesirkit, gerb. Burgi:)

Ieva, 2011-04-29 21:14:30

nereikia pataikaut burgiui. problemos daromos, kur ju nera. O Vaderis teisus

Rasa, 2011-04-29 21:28:45

Loretai: Negalvojau apie Vaderį, kaip apie Šeimininką, bet tegul bus taip 🙂

Nes Vaderis- TOKS, jis beveik niekada nekalba net su Rasa, o tai jau viršija eilinio žmogaus galimybes…

Burgis, 2011-04-29 22:22:03

Oho, kaip pasisuko…

Reikėjo JUMS šiandien būti toje konferencijoje, ir jūs būtumėte prakeikę visus vaderius, kurie trukdo Žemei suktis! Ar aš nemačiau žmonių salėje?! Aš tyčia sėdėjau pirmos eilės krašte, kad retkarčiais galėčiau apžvelgti salę ir matyti jos klausimą – kas čia, po galais, vyksta?! Kodėl mes taip elgiamės, lyg pionierių vadovė ir partkomo sekretorius stovėtų už kampo? O gal dabar vaderių bijo? Arba jiems nori įtikti, nes tai naudinga?

*

Reitinguokite kaip norite, bet kvailas, bukas činovnikų „tradicijas“ laužysiu visomis jėgomis, su žmonėmis kalbėsiu žmonių kalba!

*

Ir šeštasis medikų bandymas buvo sėkmingas! Va, jie tai dirba kaip dievai!

Saulius, 2011-04-30 11:11:48

Ar Vaderis teisus ? ne, S.Dali siurrealistas 🙂

Hmm, 2011-04-30 21:28:55

Burgi, ar Jums yra neišsprendžiamų matematikos uždavinių? Pvz. susirastumėte Oxfordo ar Harvardo uždavinius, Jūs juos išspręstumėte?

Burgis, 2011-05-01 12:43:47

Hmm: daugumos uždavinių pats negaliu išspręsti! Kur jau ten Oksfordas ar Harvardas… Kažkada susiradau MIT stojamųjų egzaminų uždavinius ir ilgai svarsčiau – ar įstočiau?

*

Aš nesu matematikas. Niekada nebuvau. Niekada nenorėjau būti. Bet manau, kad esu mokytojas, dėstytojas. Manau, kad galiu mokyti tos matematikos, kurios reikia 1-2 kurso studentams. Dar daugiau – manau, kad tai darau geriau nei galėtų daryti daugybė tikrų matematikų. Nes aš mokau taip, kaip pats išmokau, ir mokau tokius, koks aš pats, – ne matematikus.

laisvamanis, 2011-05-01 13:17:50

labai patiko B.B komentaro 2 dalis! gaila, kad tik vien1 kart1 galima balsuoti.

M, 2011-05-15 19:39:24

Bunu nuosirdi, bet pati nuo to ir daznai nukenciu, nes kiti nenuosirdus? ar as per daug nuosirdi kitiem?:) Beje esu nuosirdi ir matematikoje, bet ji manes nemegsta ir niekaip jos nesuprantu, o gal tiesiog neperprantu..:)