Trijų žodžių salvė

Gyvename greitai. Pasakome greičiau nei sugalvojame. Liežuvis pralenkia mintį. Parašome žiniatinklyje nesuprasdami, kad iškalėme akmenyje. Alkūnėmis praeidami sužeidžiame rečiau nei žodžiais. Jaučiame gėrimų stiprumą, bet užmirštame apie žudančią žodžių jėgą. Žudančią ir prikeliančią! Štai jums trys repeticijos su trijų žodžių salvėmis.

*

1. Tu esi niekšas! Kam tai gali pasakyti? Kada tai gali pasakyti? Beveik niekam. Beveik niekada. Pasakydamas sudegini tiltus. Pasakydamas nebeturi dinamito rezervo. Tavimi nebetiki, kad moki laipsniuoti jėgą. Bet jei pasakei? Nueik neatsigręždamas. Žinok, kad laimėjai mūšį, bet galvok, ar laimėjai karą. Supratai apsirikęs? Pulk ant žemės kryžiumi, melsk atleidimo ir vietoj tilto statyk lieptelį… Praplėsk žodyną: nenaudėlis, melagis, skriaudikas, tinginys, mergišius, girtuoklis, išdavikas…

*

2. Aš nebenoriu gyventi! Kam tai gali pasakyti? Niekam! Kada tai gali pasakyti? Niekada! Bet jei taip galvoji?! Gali taip galvoti nuo ryto iki vakaro, bet pasakyti taip negali! Bet juk tokia frazė yra! Dabar pats sugalvok, kiek daug yra tokių frazių, kurios gramatiškai ir logiškai teisingos, bet negali būti nei parašytos, nei pasakytos… Nes tu esi žmogus tarp žmonių. Nes tu net nebegyvendamas gyvensi. Jei tau vis tiek, kaip po tavo žodžių gyvens kiti, tai tu jau miręs. Mirę nekalba.

*

3. Aš tave myliu! Labai tinka pavasariui, tiesa? Labai tinka ištarti kiekvieną pavasarį? Kiekvieną dieną? Rečiau, kasmet, bet vis kitai? Trečioji patikės? Tai gal nereikia niekam sakyti? Nereikia, jei gyveni negyvas. Tada tau turi juos pasakyti ir tave prikelti iš numirusiųjų. Taip ir bus. Jei ne šiandien, tai rytoj.

 

Atsakymai

Burgis, 2012-04-02 09:12:01

Įverčiams…

Andrius, 2012-04-02 10:19:23

Sveiki,

įdomus dalykas, kad kaip tik tie, kurie taip galvodami ryžtasi pasakyti „Aš nebenoriu gyventi“, po to dažnokai gyvena. Atrodo, kad tie, kurie taip galvodami dar ir mano, jog taip sakyti negalima – na, nieko daugiau ir nebesako.

Apie vadinimą niekšu – taikliai.

headless, 2012-04-02 12:28:33

Yra vienas labai svarbus, labai artimas man žmogus, kuris dažnai panašiai į 2 išsireiškia… Dieve, kaip sunku būna girdėti.

nuoba, 2012-04-04 21:46:20

Gal teisiausias Burgis trečiiame skyriuje.

Matyt dauguma sutiks, kad moterys žymiai palankiau toleruoja teroristą tikrąja to žodžio prasme, du kartus per savaitę pudruodamos atsinaujinančias auklėjimo mėlynes, negu kokį numirėlį, kuris per metus nesugeba nė karto prisipažinti mylintis.

bevardis, 2012-04-09 14:46:41

headless, visi žmonės meluoja, tik dėl skirtingų priežasčių. Imant statistiką reikėtų tau geriau kreipti dėmesį ne tiek į melo šydą ,bet į tai kas slypi už jo.