Trilogija. Aš bijau…

„Perspausdinu“ įžangą ir pateikiu antrąją dalį…

*

Jie jau baigė mūsų gimnaziją. Bet mano seife guli jų trumpi (buvo skirta tik 12 minučių) rašinėliai. Tą 2007 metų kovo 30 dieną „pavadavau“ kažkurį mokytoją (o gal keletą?). Moksleivių paprašiau greitai parašyti rašinėlį duota tema. Vieniems daviau temą „Aš nemėgstu“, kitiems – „Aš bijau“, tretiems – „Aš nemoku“.

Dabar jau galiu pateikti citatų, nurodydamas tik autorių inicialus. Ar autoriai atpažintų savo teiginius? (Kalba netaisyta; kabliataškiais atskyriau nebūtinai iš eilės užrašytas frazes.)

Aš bijau

J.P.: bijau, kad Kaunas pasistatys areną už pusę milijardo litų ir neliks pinigų kitiem dalykam; bijau kalbėti prieš daugiau nei 20 žmonių, todėl bandau.

A.Č.: Griūva sąžinės mūras. Kuo mes tapsime? Ar gali būti kas baisiau?

E.V.: bijau vorų. Bijau tamsos. Bijau operacijų. Bijau prarasti šeimą. Bijau netekti artimų žmonių.

R.P.: bijau pasirinkti klaidingą atsakymą, netinkamą problemos sprendimo būdą, ne man skirtą kelią.

A.A.: bijau netekti artimo ir mylimo žmogaus, likti viena, prarasti pasitikėjimą.

A.T.: labai bijau netekti artimųjų. Bijau būti vienas. Labai bijau mirti. Labai bijau nerasti darbo. Labai bijau nuvilti artimuosius.

Atsakymai

Gintaras - anglu kalbos pamokos, 2010-07-11 12:12:51

Aš bijau, kad R.P. citata yra tradicinės mokymo sistemos rezultatas. Į mokyklą ateina normalūs sveiki vaikai. Išeina – nuo galvos iki kojų apkarstyti įvairiom baimėm.

Palyginimui vieno iš mano mokytojų citata. Aš nemėgtu vertimų, todėl pateikiu taip, kaip yra:

“You have to get good at failing. You need to fail fast, you need to fail often, you need to see dodgy bad test results quickly. Because the more quickly you go through those, the quicker you get to the good results.”

Aš nemoku vokiškai, nors mokiausi 9 metus ir mokyklose man sakė, kad mokiausi labai gerai.

Persona Grata, 2010-07-11 12:37:52

O kodėl pasirinkti būtent tokie, pakankamai neigiami ir demotyvuojantys klausimai? 🙂 Kaip paaiškintumėte šios apklausos prasmę ir esmę?

Burgis, 2010-07-11 12:44:41

Personai: aš klausiu to, ko nežinau ir kas man įdomu. Tądien, kaip ir visada, temas sugalvojau maždaug per 30 sekundžių. Jūs klauskite pagal esmę ir prasmę… 🙂

Gintaras - anglu kalbos pamokos, 2010-07-11 13:10:42

Personai Gratai:

Nors klausimas ne man, bet jis labai įdomus, taigi nieko nežinodamas apie Burgio motyvus, noriu pasakyti apie klausimus. “Teigiami” klausimai šiuo atveju galėjo duoti informacijos apie mokinių iliuzijas – t.y. kaip jie įsivaizduoja gyvenimą ar jų pačių “šviesią ateiti”. Mokykloje juk toks piešiamas paveikslas. Mokykis ir būsi išganytas.

Kam lengviau nuo tokių klausimų ir nuo tokių atsakymų? Tipo “Aš būsiu statybininkas. Aš statysiu Lietuvą!”

Dabar trys paprasti Burgio klausimai atskleidė aibę (aš net neįsivaizduoju kiek) skaudulių. Protingi ir dori mokytojai turėtų pasikabinti tuos vaikų atsakymus ant veidrodžio, kad matytų kiekvieną dieną, kur yra vedami vaikai ir kad, galvotų, kuo jiems galėtų padėti.

Tai yra rinkos tyrimas ir yra rezultatai. Belieka tik dirbti. Čia kaip pas daktarą. Jeigu jis nepaklaus “ką tau skauda?”, tai kam jis tada iš viso reikalingas?

Retorinis klausimas. Ar kam nors ten viršuje rūpi vaikų bėdos?..

Gintaras - anglu kalbos pamokos, 2010-07-11 13:20:06

Čia nežinau ar į temą, bet yra įdomių skaičių:

Būsimų studentų misija – evakuacija iš lietuviškų universitetų?

Prisiminiau rušišką patarlę “От добра добра не ищут”

AndriusB, 2010-07-11 19:06:56

Paskaiciau citatas ir pastebejau tu zmoniu psichologiniu portretu konturus, gal tiks darbuotoju atrankai. Aciu.