Trumpas pokalbis su nesiklausančiais…

Ko tu nori?

Prieš kelias dienas į mano retorinį klausimą, kodėl rašinėju šioje svetainėje, studentas atsakė – norite viešumo, populiarumo. Tai netiesa! Pažiūrėkite, šiandien paskelbiau vieną uždavinį – temos reitingas neigiamas! Koks jau čia, po galais, populiarumas…

*

Viktoras Uspaskichas pateko į ligoninę. Ir staiga dar aiškesnė tapo viso jo gyvenimo drama… Ko vertas gyvenimas, jei vieni kaltina „nusipirkus infarktą“, kiti džiaugiasi Dievo bausme, treti nagrinėja tai kaip realybės pramogą. Ko vertas toks gyvenimas, jei net mirtinu pavojumi kiti nebetiki? O ko norėjo Viktoras prieš dešimtmetį, prieš metus, prieš savaitę?

*

Skaitau knygą „Senovės pasaulio paslaptys“. Ar aš noriu įminti paslaptis? Ne, taigi jos ir yra paslaptys! Ar aš noriu suprasti, kodėl rašome apie žmogaus kilmę prieš 4,5 milijono metų, visai nutylint sutvėrimo teoriją? Ne, ši žmonijos pažinimo, pažinimo pasirinkimo drama, sakayčiau net – tragikomedija, man seniai žinoma… Tai ko aš ieškau, ko noriu?

*

Kitą savaitę užsisakiau vizitą į ministeriją. Ko aš noriu toje ministerijoje? Nejaugi man labiausiai reikia? Juk niekas nesidomi tuo, kas mane jaudina – nei jūs, nei ministerija. Bet aš noriu ten būti ir būsiu! Kodėl? Nesakysiu…

*

Ko jūs norite, užklydę į šią svetainę? Ar jums rūpi, kiek man rūpi jūsų norai? Ko jūs apskritai norite gyvenime – realiajame ir virtualiajame? Jei aš noriu jus šio to pamokyti, kitaip šį tą pasakyti, tai kodėl jūs to nenorite?

***

Aš tikrai žinau, ko noriu! Žinau tai neseniai, maždaug 15 metų… Kas dar žino, ko aš noriu? Niekas…

Būkite sveiki ir laimingi šią gražią pavasario dieną, būkite laimingi visada!

Atsakymai

Burgis, 2013-02-26 14:55:23

Reitingams, reitingams… :-)))

Saulius, 2013-02-26 15:08:48

Noriu, kad vaikų švietime galėtų dalyvauti žmonės be pedagoginio išsilavinimo, savo srities profesionalai mokantys ir turintys norą išaiškinti aiškia kalba savo žinias kitiems. Žinau, kad ir Jūs šito norite, todėl linkiu sveikatos, moralinių jėgų pasiekti nors kruopelytę šio tikslo.

laisvamanis, 2013-02-26 15:42:09

klystate, mane tikrai domina, kas Jus jaudina, ką ketinate aptarti ministerijoje. Todėl ir skaitau burgis.lt

Indrė, 2013-02-26 16:26:24

skaitau aš Jus kaip priminimą, kaip šviesulį, kad nenustočiau dėt pastangas, kad eičiau į priekį.. Norėčiau būt mokytoja, bet per mažai savam krepšely sukaupus išminties, žinių ir per mažai drąsi ir užnugario neturiu..

o statistiniu pedagogu, kuris tyliai nurytų piliulę ir susitaikytų su neteisybe, imitavimu, tipo mokymu, projektais dėl akių, o ne dėl mokinių – negalėčiau.

UAB’e dirbt paprasta, jei vadovas bando primesti blogas sąlygas, nueinu į kabinetą ir drąsiai paprieštarauju, nebijau ir darbo prarast, juk su diplomu rasiu darbą kitam uab’e kol “pratempsiu” laiką iki savo norimos vietos. o mokykloj vietų nesimėto ir direktorė(-us) turi ‘stogą’ švietimo skyriuj pas amžinąjį Dievo siųstą Bogdaną, ką ten paprieštarausi, kai sistema sukasi tyliais nešvariais nutarimais..

Burgis, 2013-02-26 16:40:28

Ačiū jums! Tai man mielas poilsis po įtempto pusantros valandos debatų maratono. Mano penktokai debatuodami net šokoladą pamiršo… O, kiek daug aš sužinojau! Deja, nemažai ir nemalonaus…

*

Sužinojau, kad penktokas, ruošdamas pamokas, gali imti ir paskambinti mokytojui.

Išgirdau labai svarų argumentą, kodėl galima meluoti: jei vagis klausia, ar turi telefoną, geriau sakyti, kad neturi… Sužinojau, kad penktokas jau viską žino apie „Didįjį sprogimą“. Sužinojau, kad brangiausia pasaulyje medžiaga yra kažkur pagaminta antimaterija. Sužinojau, kad už 150 milijonų šviesmečių yra planeta, kuri atspindi tik 10 proc. saulės (mūsų Saulės?) šviesos. Sužinojau, kad penktokas įsidėmi viską, ką aš salėje sakau MLT dalyviams…

*

Aš bendrauju ir su klausančiais, ir su nesiklausančiais, ir su neklusniais…

sonata, 2013-02-26 20:02:28

Dėl tų neigiamų reitingų… manau, kad tos temos skirtos siauresniam lankytojų ratui. Na ne visi tokie nukvakę kaip aš, kad seniai sinuso nuo kosinuso neskiria, o tikimybių teorijai patvirtinti turi vienintelį įrodymą – jei ryt pilnatis, tai bus trečdaliu daugiau darbo. Bet visgi – su “visų mokslų tarnaite” susijusios temos gana specifiškos. O va Šeimininko gyvenimiška išmintis nepalieka abejingų daugumos čia besilankančių. Sunku išmokti matematikos gudrybių, bet išminties išmokt neįmanoma. Jos grynuolius tenka sijoti iš didelio kalno kasdienio gyvenimo smėlio ir “dėtis už ančio”. Va todėl “nematematinės” temos populiaresnės. Ir dar. Bransonas savo išminties dalybas birželio mėnesį įkainojo nuo 600 iki 10 000 litų kiekvienam. Manau atsirastų, kas mokėtų abonentinį mokestį už “įėjimą” ir į šį tinklalapį:)

Arvydas, 2013-02-26 22:06:15

Burgiui,na Jūs pats ir atsakėte-“aš bendrauju….”.Esame žmonės-todėl (čia ir priežastis ir pasekmė)-bendraujame.Ir net litų už tai neimame …Taigi už tą reklaminį Karalienės berniuką esame turtingesni-su kuo visus ir sveikinu.(bet ,pasakysiu “paslaptį” -labiausiai sveikinu Sonatą-kodėl ,tiesiog Čiurlionį prisiminiau “Pavasario Sonata”…).Išmintis gali ir palaukt.Skambėk ,pavasarėli,vai lingo lingo lyyyyyy.

Arvydas, 2013-02-26 22:15:55

Indre,pasakysiu Jums kaip koks Brensonas (patarimas vertas milijono).Norit būt Mokytoja?-tai ir BŪKIT ! (Let it be!).Jei supratot ,ką pasakiau-jūs JAU esat Mokytoja,su kuo Jus nuoširdžiai Sveikinu ! P.S.Be to dar ką tik padarėt milijoninį biznį nesumokėjusi nė cento.Let it be, let it be !Sėkmės naujame darbe !