Trys direktorės iš Kazachstano

Galvojau, kad sugaišiu pusvalandį. Kalbėjome daugiau kaip dvi valandas! Labai įdomu: trys UAB „Nazarbajevo mokyklos intelektualams“ (mano vertimas…) įvairių departamentų direktorės važinėja po Europa ir domisi, kaip kitose šalyse vyriausybės rūpinasi gabių vaikų ugdymu. Lietuvoje rūpinasi – leidžia veikti KTU gimnazijai, Vilniaus licėjui… O Nazbajevas nurodė Kazachstane sukurti ištisą tinklą tokių mokyklų, parengti specialias programas, pakviesti specialius mokytojus… Jau dveji metai veikia to tinklo prototipas. Ir šis vizitas rodo, kiek dėmesio ir pinigų šalis skiria savo gabiausiems…

Jei tik mes „užmigsime“, oksfordus ir kembridžus „pasiims“ kazachai… Jų daug ir Nazarbajevo skiriamų pinigų daug! Tai gal ir mes turėtume būti labiau matomi?

Atsakymai

R, 2010-11-18 15:22:17

Tikrai turetume! Ir finansavimas tokiems dalykams turetu buti atitinkamas. Tik gaila, kad skyletam biudzete tokioms ‘smulkmenoms’ papildomu pinigu nebelieka. Mokslas ir zinios turetu tureti (o daug kur ir turi) materialine israiska.

Giedrius, 2010-11-18 15:37:45

Liks vietos oksforduose ir kembridžuose:)…Nazarbajevas pinigų nemėto: jeigu skiriami pinigai, tai už juos 3 ar 5 metus reikia atidirbti Kazachstane…Taip skleidžia patirtį.

Smokas, 2010-11-18 16:07:28

Dėkui už įdomias žinias. Tik norėtūsi truputį aiškumo. Ką Jūs turite omenyje sakydamas “mes”. Kas tie žmonės ? Iš konteksto spėju, kad tai turėtų būti kažkokie valstybiškai suinteresuoti asmenys, turintys realią galią daryti vienoką ar kitoką įtaką.

Burgis, 2010-11-18 16:11:48

Smokui: kazachės stropiai užsirašė citatą: nusikaltimas vienodai mokyti nevienodus vaikus! Panašiai kažkada išgirdau iš vokiečių profesoriaus D. Rosto.

„Mes“ – tai miestas, valstybė, vyriausybė. Aš pats sutinku šiek tiek paremti mūsų šalies talentus (įvairių sričių), tik tegu jie įrodo, kad yra talentai ir dirbs iš visų jėgų.

Smokas, 2010-11-18 16:45:55

Labai gražus posakis.

Miestas, valstybė, vyriausybė, tai abstrakcijos ir niekada nesu girdėjęs, kad jos atliktų bent kokį konkretų darbą (kad ir degtuką uždegtų). Konkrečius darbus atlieka konkretūs gyvūnai, kurie vaikšto ant dviejų kojų ir kartais nešioja akinius ant nosies.

Net neabejoju Jūsų geranoriškumu bendram reikalui, bet iš to pasakymo darau išvadą, kad turite tik du pasirinkimus sutikti, paremti arba nesutikti paremti. Trūksta vieno labai svarbaus dėmens – to kuris paklaus Jūsų ar sutinkate.

tautietis, 2010-11-21 19:58:49

Gerai kad yra daug naftos Kazachstane ir kad tos pajamos nesvaistomos. Kiek girdejau nauja sostine – Astana – pasaulinio lygio pagal architektura miestas labai kontrastuojantis su likusia salimi. Tikekimes kad jiems pavyks issilauzti is Rusijos itakos ir sukurti kazka savo.

Ar butu galima pasakyti kad Nazarbajevas – geranoriskas diktatorius? Ar daug jaunimo ten sugrizta baige uzsienyje mokslus?